MsXLabs
Sayfa 3 / 11

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Sosyal Ağlar (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/)
-   -   @live.com uzantılı email adresi almak (xxx@live.com) (https://www.msxlabs.org/forum/sosyal-aglar/13069-live-com-uzantili-email-adresi-almak-xxx-live-com.html)

sevdimm 12 Kasım 2006 19:38

ya bu yeni msnde coklu acikmiyormu

NeutralizeR 13 Kasım 2006 02:50

Güncelleme: Üç gün boyunca bu yöntemle sayısız @live.com email hesabı alındı ve en sonunda Microsoft durumun farkına vararak bu yöntemle daha fazla @live.com hesabının alınamaması yönünde değişikliklikler yaptı. Microsoft'un Live sayfalarını belirli aralıklarla takip etmenizi öneririz... Ya da bir sonraki duyurumuzu bekleyiniz.

YeRa 14 Kasım 2006 15:00

Alıntı:

ulasyasar adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 260340)
ben halen alabılıyorum hatta olayı aştım :D live.tr alıorum :D

Arkadaşımızın da dediği gibi live.tr uzantılı email hesabı alınabiliyor.Bunun için Neutralizer'in verdiği Html koduna küçük bir ekleme yapmak yeterli.
Bende denedim ve aldım :)

Yapmanız gereken Neutralizer'in 1. sayfada tarif ettiği gibi;

1) Windows Live iD' e tıklamak

2) Ordan Kaydol kısmına girmek

3) [html]javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(d="live.");r(a = new Array("hotmail.com","hotmail.co.uk","msn.com",d+"com",d+"tr",d+"com.au",d+" be",d+"ca",d+"co.uk",d+"de",d+"fr",d+"it"/*MsXLabs.org*/,d+"nl")); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("Başarılı - yeni uzantılar eklendi!");[/html]Tarayıcınızın adres çubuğuna yukarıdaki kodu kopyalayıp yapıştırarak git veya entere tıklamak.

Ardından gelecek olan uzantılar başarıyla eklenti uyarısını aldığınızda işlem doğru bir şekilde tamamlanmış demektir.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey bilgileri doldurup onaylamak.

Ancak yasal olup olmadığı konusunda herhangi bilgim yok. Bu konuda görevli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Üzülerek şunu belirtmem gerekiyor ki bu live.tr mail kısmı desteklenmiyor. Yani messenger için kimlik doğrulaması yapılamıyor.

NeutralizeR 14 Kasım 2006 15:28

Alıntı:

Güneşin Kızı adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 260765)
Arkadaşımızın da dediği gibi live.tr uzantılı email hesabı alınabiliyor.Bunun için Neutralizer'in verdiği Html koduna küçük bir ekleme yapmak yeterli.
Bende denedim ve aldım :)

Yapmanız gereken Neutralizer'in 1. sayfada tarif ettiği gibi;

1) Windows Live iD' e tıklamak

2) Ordan Kaydol kısmına girmek

3) [html]javascript:function r(q){} function s(q){e[q] = new Option(a[q],a[q])}; r(e = document.getElementById("idomain").options);r(d="live.");r(a = new Array("hotmail.com","hotmail.co.uk","msn.com",d+"com",d+"tr",d+"com.au",d+" be",d+"ca",d+"co.uk",d+"de",d+"fr",d+"it"/*MsXLabs.org*/,d+"nl")); for (i=0;i<a.length;i++){ s(i ) }alert("Başarılı - yeni uzantılar eklendi!");[/html]Tarayıcınızın adres çubuğuna yukarıdaki kodu kopyalayıp yapıştırarak git veya entere tıklamak.

Ardından gelecek olan uzantılar başarıyla eklenti uyarısını aldığınızda işlem doğru bir şekilde tamamlanmış demektir.

Bundan sonra yapmanız gereken tek şey bilgileri doldurup onaylamak.

Ancak yasal olup olmadığı konusunda herhangi bilgim yok. Bu konuda görevli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Üzülerek şunu belirtmem gerekiyor ki bu live.tr mail kısmı desteklenmiyor. Yani messenger için kimlik doğrulaması yapılamıyor.

@live.tr geçerli olmayan bir domain, Windows Live ID olarak alabiliyorsunuz fakat 2 GB'lık email adresiniz olmuş olmuyor. Doğrulanmamış eposta hesabı olarak kalıyor... Yasadışı olarak değerlendirilebilecek bir içerik değildir. @live.com hesaplarını yakın tarihte Microsoft herkesin kullanımına açacaktır, gelişmeleri takip ediniz.

cici_volkan 14 Kasım 2006 15:48

koda sorun var yinede tşk

gendarmerie 14 Kasım 2006 15:56

arkadaşlar şimdi iyi güzelde hasabı aldınız diyor ama Hotmail.com dan giriş yaptığımda kabul etmiyor. kayıt işlemini tamamladım ancak giriş yapamadım.

kirmizi29 14 Kasım 2006 16:20

yaptıgında hata veriyor

NeutralizeR 14 Kasım 2006 16:27

Alıntı:

cici_volkan adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 260842)
koda sorun var yinede tşk

Kod, yapması gerekeni yapıyor, fakat...

Alıntı:

gendarmerie adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 260847)
arkadaşlar şimdi iyi güzelde hasabı aldınız diyor ama Hotmail.com dan giriş yaptığımda kabul etmiyor. kayıt işlemini tamamladım ancak giriş yapamadım.

live.com gibi geçerli bir domain'in email uzantısı ile giriş yapabilirsiniz, fakat...
Alıntı:

kirmizi29 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 260868)
yaptıgında hata veriyor

Çünkü...

Güncelleme: Üç gün boyunca bu yöntemle sayısız @live.com email hesabı alındı ve en sonunda Microsoft durumun farkına vararak bu yöntemle daha fazla @live.com hesabının alınamaması yönünde değişikliklikler yaptı. Microsoft'un Live sayfalarını belirli aralıklarla takip etmenizi öneririz... Ya da bir sonraki duyurumuzu bekleyiniz.

sweetselly 15 Kasım 2006 18:12

arkadaslar ben tr uzantılı adres aldım live.live.girl de ama her ikisinde de görüntü adı biçim kodunda hata veriyo düzeltilmesi imkansız mı

Misafir 15 Kasım 2006 18:31

Alıntı:

sweetselly adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 262241)
arkadaslar ben tr uzantılı adres aldım live.live.girl de ama her ikisinde de görüntü adı biçim kodunda hata veriyo düzeltilmesi imkansız mı

Böyle bir domain olmadığından Dolayı Doğrulayamazsınız. Yalnızca webmail servisi olan adresler Doğrulanıp Görüntü adı değiştirilebilir.

Saat: 14:11
Sayfa 3 / 11

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık