MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Kahve Molası (https://www.msxlabs.org/forum/kahve-molasi/)
-   -   Sizce Aşk Nedir? (Araştırma) (https://www.msxlabs.org/forum/kahve-molasi/206343-sizce-ask-nedir-arastirma.html)

krkmz84 17 Ekim 2008 19:17

Merhaba arkadaşlar bir araştırma yazısı hazırlıyorum, Yapmış olduğum bu araştırmayı kitap haline getirip yayınlamak istiyorum bunun için bu konuyu buraya açtım araştırma konum aşkın kaç değişik şekilde tarifinin yapılacağı üzerinedir. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

değişik mesleklerde değişik fiziklerde ve değişik ruh halinde olan insanların, aşk nedir? Sorusuna verecekleri içtenlik içindeki cevaplarına ihtiyacım var bunun için ilk olarak sizlere baş vurmaya karar verdim.
Sevgili arkadaşlar size göre aşk nedir . bunu soruyu cevaplarken şunlara dikkat ederseniz sevinirim.

1: Cevabı veren üyenin adı veya kendisinin seçeceği bir takma isim yazması
2:Hangi şehirden olduğunu yazması
3: yaşını ve cinsiyetini yazması (istiyorsa tabi)
4: neye göre aşkı tarif ettiğini yazmasını rica ediyorum
Böylece ileride kitap olarak yayınladığımda örneğin

1: isim: Zaga
Yer: İzmit
Meslek: esnaf

Aşk nedir?
Cevap: Aşk uğrunda her şeyinden vazgeçebileceğin kişiyi bulabilmek ve vazgeçmektir her şeyinden.

2: isim: şimal yıldızı
Yer: Bolu
Meslek: sağlıkçı

Aşk nedir?

Cevap:
Aşk önce dalgınlık, sonra şaşkınlık, sonra mutluluk ve sonunda da acıyı yaşamaktır. Kendine geldiğindeyse aşk diye bir şeyin olmadığına inanmaktır.

3: isim: Salahalı
Memleket: Rize
Meslek: eğitimci

Aşk nedir?

Cevap:
Hiçbir raporda sabitlenmemiş, mantığı ezen enzimlerin genel adıdır aşk.

4: isim: Anatolian
Memleket: Diyarbakır
Meslek: teknik eleman
Aşk nedir?

Cevap:
Aşk, tek kelime ile, Allah'ı her şeyden cok sevmektir

Esmer
24 yaşında
Erkek
İstanbul
Öğrenci

Aşk benim için bir okula benziyor insan aşık olunca birisine okul başlıyor her geçen gün karşısındakine kendini tanıtıyor karşısındaki ile ilişkisi ileriye doğru gittikçe başarılı bir öğrencidir o ve evlilikle sonuçlanırsa o zaman öğrenci mezun olmuştur
Fakat aşk biterse bu demek oluyor ki öğrenci başarısız olmuştur

gibi aslında sizlerin daha başarılı güzel cevaplar vereceğinize eminim sadece örnek
Bir öğrenci için bir öğretmen için bir anne için bir çocuk bir yetişkin her meslek her kişi için aşkın tarifi farklıdır bence

KAYNAK OLARAKTA SİTENİN ADRESİ KİTAPTA VERİLECEKTİR

Misafir 17 Ekim 2008 19:35

Araştırma çalışmanız tamamlandıktan sonra konu kapatılarak arşive kaldırılacaktır.
Başarılar dilerim.

burak1709 25 Ocak 2009 15:57

İsim:Burak Yıldız(burak1709)
Yer:Bursa
Meslek:Öğrenci/Bilişim Teknolojileri

Aşk,bir kişinin dünyanın geri kalanından daha önemli olması demektir.Aşk,insanı şair eder,hayal kurdurur adeta hayaller dünyasında yaşarsın,her gece başını yastığa koyduğunda sevdiğinin hayaliyle uyursun.Sevdiğinin gözlerindeki mutluluktur aşk,kalbinin çıkacakmışcasına çarpmasıdır aşk,kendini başka alemlerde bulursun sanki bu dünyayı terk edersin,birden iyimser olursun,hiç dinlemediğin aşk şarkılarının esiri olursun dinlemeden yapamazsın.Yağmur çilediğinde hemen şemsiyeyi açtırmaz sana aşk ıslanmak istersin yolda yalnız olsanda,çünkü aşık yağmurda ıslanır o yağmur damlalarını bazen sevdiğinin göz yaşı,mutluluk,tutku olarak görür.Kısacası aşk insanı değiştiren,kişiliğini alıp yerine başka kişilik getiren duygudur. :)

Berksan_Ayça 23 Mayıs 2009 17:17

1:Ayça___Berksan_Ayça
2:Muğla
3: Bayan-12

Aşk bir matematiktir.Matematik ise her öğrencinin kabusudur....

Aşk insanın beklemesidir.Onun gelmeyeceğini bile bile...

Aşk; Acıya Şikayetsiz Katlanmaktır...

Aşk gözlerine bakınca kaybolmak,ellerini tutunca ağlamak,ona kırılsan da kendine bile itiraf edememektir...

(Kusura bakmayın birden fazla tanım yazdım...:$:S)

king nothing 2 Ağustos 2009 04:42

İsim:kubilay(1984)
Yer:İstanbul
Meslek:Gerek yok !

Ask'hakkında herkez bır sey soyler onu bır kalıba sokmaya calısır yada tam tersıne olmadıgını savunur ama gercekte ask nedır dıyecek olursan o duyguyu ne kadar yasasanda yasa tarıf etmesı bence zor olur..ama kendı bakıs acımdan askın nasıl olması gerektıgını soracak bır soru olsa ask bence karsılık beklemeden yapılan bır fedaklarık bır sevgıdır..bır kadına asık olursun ama nasıl bır ask olur fızıkı yondenmı ruhsal yondenmı gunumuzde askın degerı sadece bayanların vucut olculerınden ıbaret dusunce sıstemı yuzunden gercekte nasıl yasanması gerektıgıne daır degerlerı unutur olduk..bırak yuregın yelken olsun senı gotursun uzak okyanuslara dogru ve ıcınde boguldugun zaman askın degerını bıl bunu bankaya yatırdıgın hısse senedı gıbı gor sen ne kadar yatırırsan paran bır o kadar deger kazanır askta boyle bır sey olmalı sen ne kadar sevgı verır ona o oldugunu hıssetırebılır kendı sorunlarını ona yansıtmamayı becerebılır bır sıır bır cıcek yada bır seranat ıle ona degerlı oldugunu gosterebılırsen yada bu cosku yuregınde senın kontrol edemedıgın kadar cok ıse ve ayakların gercekten yerden kesılıyorsa kesınlıkle bu ask olmalı.....

Ask sozcuklerın bıttıgı yerde kalbının atması ıle baslayan yasama sevınıcının mutlu bır tablosu gıbıdır..resmı sen cızersın ama rengını hayat belırler..bazı seylerı de akısına bırakıp yasayabıldıgın kadar yasa eger zaman sana bır sans verırse gercekten ask senın kapına ugramıs ve gıtmemıs olur...
ama dedıgım gıbı askı anlatmak cok zor bır terımdır bunu hıssetmedıkten sonra buraya yazacagın cumlelerde bıle bır anlam bulmakta gucluk cekersın... :D

exodus 2 Ağustos 2009 11:34

adım:exodus
yer:mersin
meslek:öğrenci
aşk:insana verilen en büyük ceza, sonu herzaman hüsranla biten bir tür kaza, aynı zamanda uyuşturucu bağımlılık yapıyor ve insanın kendinden geçmesini sağlıyor kısaca aşk kötü birşey.

Misafir 1 Eylül 2009 00:15

onun ıcın herseyı goze almaktır KARSILIKSIZDA olsa delı gıbı sevmektır her baksında anlam bulabılmektır ask sevdıkce yasadıkca hıc yılmamaktır FEDAKARLIK yapmaktır başını yastıga koydugunda onu dusunmektır ask guzeldır hıc kımse bı tanım bulamaz sadece secenklerı yada yasadıklarından cıkarırlar tanımlarlar ama ask bır tek sekılde gusseldır KARSILIKLI İse guzeldır ask karmakarısık bı duygudur en ummadık anda askın varolmadıgına ınandıgında cıkmaktır ask. onunla her sanıye olmak elıne tutusun sarılısın helekı kokosunu unutmamaktır ask askı yasayanlar cok sanslı bence umarım kaybetmezler yasadıkca guclenır askları bn daha asık olmadım bı tek sevdım ama ınanın asık olmayan ama asık olmak ısteyen bırı bıle o duyguyu anlayabılır cunku yasamk ıstedıgı ıcın anlaybılır ama karsı taraf hıc bı zaman asık olmaz hep gıden taraf olur onun ıcın hep sevın ve sevılın askın gucunu KAYBETMEYIN

İSİM:NAZLI
YER:BURSA

Promises__ 29 Ocak 2010 16:14

adım: Elif

yer: izmir

meslek: öğrenci

Aşkın en kısa tanımı karşılıksız sevmektir bence...

oyuncu_girl 24 Ağustos 2010 13:17

İSİM: AYIŞIĞI
MESLEK:ÖĞRENCİ

AŞK! Aslında tarifsiz diye bilinir kişilere görede duyguları farklıdır ama aşk bence; kalbini başkası ile paylaşmaktır:)

Misafir 5 Ocak 2012 03:23

aşk

merhaba ismim AfraNur DEMİRTAŞ bayanım Balıkesir Merkez..
bi ümittir ya gitsede yine sana geliceğini bilmek, avutursun o da düşünüyor beni gelicek dersin , bahane bulursun kendi kendine işi var sınavları var tatilde gelicek gibi.. ne kurarsın kur ne düşünürsen düşün kafanda sonu hep sana gelicek olur .. ümitsizliğe kapılamazsın çünkü sen gerçekten aşık olmuşssundur fotoğraflarınıza bakarsın sanki gerçekten onun gözlerinin içine bakar gibi konuşursun onunla yalvarırsın.. gün gelir bi telefon O..belki çok iyi şeyler dememiştir ama sesini duydun bu bile yeter çünkü sen gerçekten aşıksın uçarsın mutluluktan.. yine bi gün bi telefon gelir ve yine O evet O aşık olduğun adam kapıda seni bekliyormuş.. farklı bi gün.. bu sefer mutluluktan akar gözyaşları yanına giderken çektiğin her acıyı düşünürsün bi andan ve şükredersin içinden.. yanına vardığında bilemezsin napıcağını çünkü o da bilmez çektiğin acıları.. ve işte o zaman anlarsın gözlerinin içine baktığında AŞK ; O'nun gözlerinin içine baktığında geleceğini görmektir..

Candy_Girl 1 Mart 2012 20:17

Adım;Melike
aşk bence;
karşılıklı sevgidir.acıyı tatlıyı paylaşmaktır.

Dark_Blue1990 1 Mart 2012 20:31

İsim:Kubilay
İl:Ankara
Aşk:insanı yaşma bağlayan ilaç

Misafir 31 Mart 2012 09:22

OSMAN KAYA:aşk hayatta insana çektirin en büyük acıdır çünkü o acıyı çektim we çekiorumm aşk sizin bildiz oyun degil aşkk 2 kişi ile yaşanılan ama gerçektende sewiosa gözler yalan sölemez yani sevdgi uzakta olsa bile yine ondan waz geçmemektir başkasına hewes edmemektir.

taklım 4 Mayıs 2012 21:07

İSİM
Sena
MESLEK
ÖĞRENCİ
""Aşk nedir? dediler Mansur'a;Sabredip bekleyin dedi.Üç güne varmaz görürsünüz.Önce kollarını ayaklarını kestiler.Her uzvu Aşk dedi.Astılar bedenini o yine Aşk dedi.Yakıp küllerini nehre saçtılar.Herbir zerresi Aşk ile Enel-Hak dedi.""

Bana kalırsa yalnızca bir türlü aşk vardır.Ancak onun çokça görüntüsü vardır dünyada.En has olan aşktır aslında.Aşk inanç demek,sevgi demek,hasret demek,acı demek,bekleyiş demek,vahdete varabilmek demek...Dünyada sayabileceğimiz her şey demek Aşk.Klasik mantıkla bu dünyada ki her şeydir aşk...
Alem bir aşk için yaratılmış ve "Aşk imiş her ne varsa alemde.".

Misafir 18 Aralık 2012 22:29

eğer aşık olduysan kalbinden atamassın aşık olmak aynı zamanda kanmak tır

ArCHanqeL 18 Aralık 2012 22:59

Mevlana der ki "Aşk topuklarından etine kadar işlemiş bir nasırdır...Ya canın acıya acıya adım atacaksın...Ya da canını acıta acıta söküp atacaksın...Ama unutma ki her iki yolda da tek bir gerçek olacak;'CANIN ÇOK AMA ÇOK YANACAK...'

AŞK budur işte..(:

Misafir 3 Mart 2013 15:25

zalim

aşk demek acı çekmek demektir eğer aşık olacaksan acısına katlanacan gülü seven dikenine katlanır buse yüknük

nicely 1 Temmuz 2013 16:40

Kalp mi insana sev diyen yoksa yalnızlık mı körükleyen? Sahi nedir sevmek; bir muma ateş olmak mı yoksa yanan ateşe dokunmak mı?

_Ceyda_ 9 Temmuz 2013 15:52

Sevdiğin için;
[A]cılara [Ş]artsız [K]atlanmak.

Misafir 31 Aralık 2013 01:47

aşk

aslında aşk aşık oldugun kşiyi görünce hayal gücünün durmasıdır beyin algılarının durması gibi bişey öyle degilmi sizce ben ilk defa aşık oluyorum

perlina 11 Haziran 2014 13:26

Aynı yöne baktığım ruh ikizimdir...

mavisiyah 14 Haziran 2014 14:18

Aşk paylaşılmaz
Anlatsan anlaşılmaz
Yine yandım
Yok olmaz buzlara sarsan da soğumaz
Yine yandım
Tutulmaz, ay bile böyle tutulmaz
Yine yandım
Sorulmaz, ah niye ben diye sorulmaz
Sana doğmuyor ya güneşim,
Ah neyleyim
Sen gittin
Doğmuyor ya güneşim ah neyleyim
Ben bittim
Kalamadın öyle
Ah benle
kalamadın öyle
Dert bende
Yaralarım öyle çok yerde
Kalamadın öyle kalamadın
Kalamadın öyle
Ah benle
Kalamadın öyle
Dert bende
Yaralarım öyle çok yerde
Yapılır mı böyle, sen söyle,
Aşka söyle, aşka söyle

AYDİLGE

d_n_z 20 Haziran 2014 18:10

ask nefestir aslında

şekeri elinde olan cocuk mutluluğudur !!

mavisiyah 20 Haziran 2014 19:10

* Nefes almaktır AŞK
* Omuzuna yatınca derdi kederi unutmaktır aşk,
* Elini tuttuğunda hayatı paylaşacağın birinin olduğunu anlamak ve korkuyu aklından silip atmaktır aşk,
* Zaman zaman ölümsüz olma isteğidir aşk,
* Gelinliğini tasarlayıp, düğününüze geleceklerin listesini düşünmektir aşk,
* Gözlerine dalıp başka alemlere gitmektir aşk,
* Yağan yağmurdan, uçan kuşlardan, pencereden bakmaktan MUTLU olmaktır aşk,
* Rüyalarında bile onu görmektir aşk,
* Anıları anımsayıp gülücükler saçmaktır aşk,
* Kavga edildiğinde 'arasın arasın' diye telefon elinde beklemektir aşk,
* Gören gözlerini kör edip, gönül gözünü açmaktır aşk,
* Buluşulmadığı zamanlarda 'acaba şuan ne yapıyor' diye düşünüp telefona sarılmaktır aşk,
* Daha önce 20 kere bakılmış fotoraflara hiç bıkmadan aynı hevesle, aynı heyecanla bakmaktır aşk,
* Doğmamış çocuklarının adını düşünmektir aşk,
* Sevinçle üzüntüyü bir bütün yapıp karmaşıklıklar içinde yaşamaktır aşk,
* Bir sokaktan, bir caddeden geçerken burnuna gelen parfüm kokusuyla etrafa bakınıp onu görme isteğidir aşk,
* Bir değil bin kalbin olsa yine ona vereceğini adın gibi bilmektir aşk,
* Mutluluğu iliklerine kadar hissetmektir aşk,
* Bazen ağlamak bazen kahkahalar atmaktır aşk,
* 'Aşkım' diyebilmektir aşk,
* Yıldızlara bakıp sonsuz olmayı istemektir aşk,
* Bir şarkıda, bir filmde, sokaktaki bir görüntüde onu anımsamaktır aşk,
* Uyuya kalıp mesaj atmadığında meraktan deliye dönüp arkaya arkaya defalarca aramaktır aşk,
* Sinema biletlerini, konser biletlerini, ilk içtiğin kolanın pipetlerini, aldığı hediyeyi saklamaktır aşk,
* Telefonun belleği dolduğunda silmeye kıyamadığın mesajlarını bir bir yazmaktır aşk,
* Sevinçle ders çalışmak, bulaşık yıkamak, ütü yamaktan sıkılmamaktır aşk,
* Kuralları ezip geçebilmektir aşk,
* Babam görecek korkusu olsa bile el ele gezmek, yanında herşeyi unutmaktır aşk,
* Onu gördüğünde gözlerinin içinin gülmesidir aşk,
* Yatağa yattığın an, onunla ilgili hayallere dalıp, rüyada onu görmeyi dilemektir aşk,
* İçinde kaybetme korkusu barındırmaktır aşk,
* Yağmur altında sırılsıklam ıslanıp, onun sıcaklığınla ısınmaktır aşk,
* Geleceğe yönelik planların her aşamasında ilk sıraya onu koymaktır aşk,
* Baktığın her yerde onu görebilmektir aşk,
* Bazen bir şeyleri boşvermektir aşk,
* Hasta olduğunda onu düşünmekten bıkmamaktır aşk,
* Az bir süre için ayrı kalındığında kavuşma anını sabırsızlıkla beklemektir aşk,
* Herkeze onu anlatmaktan sıkılmamaktır aşk,
* Face'e girdiğin anda herşeyden önce onun sayfasını tıklayıp, neler yaptığına bakmaktır aşk,
* Ona olan düşüncelerini bir bir zincir yapmaktır aşk,
* Gözlerine bakıp bakıp defalarca aşık olmaktır aşk,
* Başkası olduğunda bile onu düşlemektir aşk,
* Unutulması istenmeyen bir tutkudur aşk,
* Bir dokunuşuyla derdi tasayı unutmaktır aşk,
* Mutluluktan ağlamaktır aşk,
* Her cümlesini milim milim ezberlemektir aşk,
* Onsuz geçen günleri silip atmaktır aşk,
Sonu kötü bitmeyen, karşılıklı olan ne güzel 'aşk'tır... Aşk varsa mutluluk kaçınılmaz.
Aşkı büyütenlerde biziz. Tıpkı çocuğumuza bakar gibi bakıyoruz sevince. Hey aşk! Neymişsin sen? Binbir karaktere bürünen, ağırlrğı, şekli olmayan soyut kavram. Hem üzen hem sevindiren, hem sevdiren hem sevdirten, bazen çözülmeyen bazen görülmeyen... Kimi zaman güldüren kimi zaman öldüren.
Binbir anlamı olan çelişkiler yaratan aşk, aşksın sen. Türlü türlü oyunlar oynadın defalarca. Kırdın, üzdün, terkettin, ağlattın, aldattın... Ya da... çok mutlu ettin, sevindirdin. Adam seçmiyorsun ki. Tüm insanlığın parçası olan AŞK, sana sesleniyorum! Neye göre sevdiriyor neye göre üzüyorsun?
Kelimelere sığamayan, anlamı çoğalan, hayatın en içinde var aşk. Daha aşk için söylenecek o kadar çok şey var ki... Bu yazıyı okunup düşünün bakalım sizce nedir AŞK?

perlina 26 Haziran 2014 13:46

Uzakta olsada yanında hissetmektir...

ÇINAR 26 Haziran 2014 14:54

Bir gün Buz gibi bir soğuk su içip Ahhh çekmektir.

perlina 8 Temmuz 2014 12:57

mavisiyah 8 Temmuz 2014 17:42

Aşk büyülü bir rüya....

mavisiyah 15 Temmuz 2014 22:45

”Aşk"ın hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.
Başlı başına bir dünyadır Aşk!
Ya tam ortasındadır,merkezinde…
Ya da dışındasındır,hasretinde!…”

mc idil şenay 27 Temmuz 2014 15:28

Aşk onu gördüğünde midende kelebeklerin uçuşmasıdır.Değişik bişeydir aşk.Ne bilim aranızda koca bir mesafe olsada o mesafenin aşka engel olmamasıdır.Gerçek aşk belkide Sadece Sen filmidir :)

Heulwen 28 Temmuz 2014 16:55

İsim : Berkay
Yer: İzmit
Meslek: Öğrenci

Abi nasıl başlayacağımı bulamadım ama, bazen cidden çok seviyosun. Kendinden bile çok. O olsun sadece diyosun, gerisi umrunda bile değil zaten. Kimse ilgini çekmiyor, kimseyi beğenemiyorsun. Bir tek o, sadece o olsun istiyosun. Tebessümüyle mutlu oluyorsun. O mutlu olunca sen 10 katı mutlu oluyorsun. Gece rüyanda, sabah alarmında oluyor. Unuttum diyorsun ama asla unutamıyorsun. Her gördüğün insanda ondan bir benzerlik, her hoşlandığın kişide ondan bir özellik arıyorsun. Olmuyor, unutamıyorsun işte. Aşk budur. Bel altı lanet olası düşüncelerden ibaret, serbest, özgür bir şey değil. Aşk, olabildiğince kıskanmak, kıskanabildiğince kısıtlamak, kısıtladığınca sahiplenmektir. Aşk hevesini alınca bırakmak değil, her gün daha çok sevip, hiçbir zaman bırakmamaktır. Aşk şimdiki iki günlük sevgilerden ibaret değil. Aşk çok seviyoruz, evlenicez diyip sevgisini abartılı bir şekilde ortaya anlatmak, boktan bir yüzük takmak değildir. Aşk, içinde yaşamaktır sevgiyi. Anlatmamak, anlatamamaktır kimseye. Bi yandan utanmak, bi yandan da haykırmak istemektir seviyorum diye.

mavisiyah 29 Temmuz 2014 16:39

Deniz_07 9 Ağustos 2014 00:57

Damla
18
Bayan
Hatay
Ögrenci

Ask konusamamaktir...

mavisiyah 16 Ağustos 2014 13:37

* Nefes almaktır AŞK
* Omuzuna yatınca derdi kederi unutmaktır aşk,

perlina 22 Ağustos 2014 18:00

perlina 23 Ağustos 2014 08:40

mavisiyah 23 Ağustos 2014 15:44

* Yatağa yattığın an, onunla ilgili hayallere dalıp, rüyada onu görmeyi dilemektir aşk,
* İçinde kaybetme korkusu barındırmaktır aşk,
* Yağmur altında sırılsıklam ıslanıp, onun sıcaklığınla ısınmaktır aşk,

perlina 23 Ağustos 2014 16:45

mavisiyah 23 Ağustos 2014 16:48

perlina 2 Ekim 2014 11:03

mavisiyah 2 Ekim 2014 17:19

mavisiyah 29 Kasım 2014 14:38

Lily 3 Aralık 2014 17:29

Ad: Eylül
Meslek: Öğrenci

Bana göre aşk karmakarışık bir duygu. Seversin, sevgin için her şeyi yaparsın. Bazı aşklar büyük bir mutsuzlukla biter. Bu gerçek bir aşk değildir.

tina 27 Aralık 2014 23:00

Aşk 4 mevsim gibidir değişir durur mutlusundur uzgunsundur kıskanç indir kindarsindir belkide sahiplenme düzgün vardır onu bırakmayın tutkudur aşk kaybettiklerini alma verme alışverişini 2 kişi üstlenir 2 kişi üzerine kuruludur ama banaaaşk nedir die sordun ya ben sana nasıl anlatırım benim yaşadığımı diyim yoksa sormak olmaz yaşamı diim sen seversin delice Kahrolsun hain dünya kuralları var işte bende bi çocuğu seviyorum hatta varya seni seviyorum dese herseyi bırakırım biliyorum elbet beni sevecek oda bana karşı boş deil cnm bnm benden sana tavsiye onu gerçekten seviyorsun sen ona bak sonra reddedilen korkma git acil benim gibi olma

BATUHAN03 27 Aralık 2014 23:20

İsim:Batuhan
Meslek:Hiçbir şey (Öğrenci)

Bence aşk koşulsuz sevmek 7/24 onu düşünmektir.Diğer türlü başa gelebilecek en büyük kötülüktür.

_EKSELANS_ 2 Şubat 2015 08:24

YASEMİN 16 Şubat 2015 21:53

Bir harfini saatlerce beklemektir...

Martinaa 30 Temmuz 2015 15:43

Aşk, başlarda dostluk sonralarda ise 'aşk'tır....

Mete_ 30 Temmuz 2015 19:02

Aşk mı dediniz ? İki hece tek yürek atışı AL-LAH ötesine inanmıyorum.

Ciltllerce kitap yazılır çizilir evrensel olan bu kelime için.
Aşk ayağa kalkmanın adıdır, Derinlere inmektir, masmavi gökyüzüne bakıp tebessümle gülüş ve dokunuşun adıdır.

perlina 5 Kasım 2016 18:54

Saat: 06:48
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık