MsXLabs
Sayfa 11 / 12

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Doğada su döngüsü olmazsa ne olur? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/209176-dogada-su-dongusu-olmazsa-ne-olur.html)

Misafir 11 Nisan 2011 20:41

su döngüsünün basamaklarından birisinin gerçekleşmediğii düşünelim nolur ?????????

Misafir 20 Nisan 2011 14:15

Su olmasa ağaçlar olmaz ağaçlar olmasa toprak kaymaları olur bu yüzden can ve mal kaybı çok olur

misafir 13 Kasım 2011 18:30

su döngüsü

ya güneş ışınlarının etkisiyle suyun geçirdiği evredir bu soruya cevap verirmisiniz acaba

Misafir 21 Kasım 2011 15:15

Ç A L I Ç K A N Ö Ğ R E N C İ

DOĞADAKİ SU DÖNGÜSÜ ERİME, BUHARLAŞMA, BULUT [YOĞUŞMA], DONMA OLDUĞUNU BİLEN BİR ÖĞRENCİ [DOĞADAKİ SU DÖNGÜSÜNÜN AÇIKLAMASINI GÖZÜ KAPALI AÇIKLAR

Misafir 8 Aralık 2011 17:50

ben sevgi ferit akın i ö o da okuyorum yarın performansım var yardım edin

Misafir 5 Mart 2012 20:51

Su döngüsü olmazsa ne olurun cevabını bulamadım bunlarda yalnız.

Misafir 28 Mart 2012 18:34

Su Döngüsü
Su, yaşam kaynağıdır. Bütün canlıların ağırlıklarının önemli bir kısmını su oluşturur.
Yeryüzündeki su miktarının yaklaşık % 5’ i tatlı sulardır.
Güneş enerjisinin ısıtmasıyla, çeşitli kaynaklardan atmosfere çıkan su buharı; yağmur, kar, dolu gibi yağış biçimleriyle yeniden yer yüzüne döner. Bu suyun bir miktarı yer altı sularına karışırken, daha büyük kısmı, göl ve deniz gibi kaynaklarda birikir. Su döngüsü de, öteki tüm döngüler gibi süreklidir. Bitkiler terleme ile su döngüsüne katılır.
Yer yeryüzündeki bütün sular katılmaktadır. Söz gelimi, denizlerden buharlaşan su, yağış olarak yer yüzüne dönmekte, bir kısmı yüzeysel sularda birikip, bir kısmı da yer altı sularına karışmaktadır.Yer altı sularının son toplanma yeri ise deniz ve okyanuslardır. Burada toplanan sular, su döngüsüne devam eder ( uzun su devri ). Deniz ve okyanuslardan buharlaşan suyun karalara geçmeden tekrar yağmur, kar, dolu biçiminde deniz ve okyanuslara geçmesine ise kısa su devri denir.
*************************************************************************** **********************************

Kaynak: Doğada su döngüsü olmazsa ne olur?

Misafir 5 Kasım 2012 19:49

Su döngüsü olmasaydı ne olurdu?

Su döngüsü olmasaydı tüm araziler,toprak alanlar ve tarlalar kurak kalırdı.Ondan daha da önemlisi,en önemli yaşam kaynağı su olmadan insanlar,hayvanlar ve dünyada bulunan tüm canlı varlıklar yaşamlarını sürdüremezlerdi.Su resimlerde de anlayacağımıza göre kendini yeniler.Bu yüzden her durumda "Katı,sıvı ve gaz" hallerinde bulunur.Bizlerde su kaynaklarını kirletmediğimiz sürece sorun yok demektir.

-Ben kendi ödevime de bu cevabı yazdım.Kısa da olsa umarım işinize yarar arkadaşlar.

Misafir 13 Kasım 2012 19:04

Su Döngüsü
Su, yaşam kaynağıdır. Bütün canlıların ağırlıklarının önemli bir kısmını su oluşturur.
Yeryüzündeki su miktarının yaklaşık % 5’ i tatlı sulardır.
Güneş enerjisinin ısıtmasıyla, çeşitli kaynaklardan atmosfere çıkan su buharı; yağmur, kar, dolu gibi yağış biçimleriyle yeniden yer yüzüne döner. Bu suyun bir miktarı yer altı sularına karışırken, daha büyük kısmı, göl ve deniz gibi kaynaklarda birikir. Su döngüsü de, öteki tüm döngüler gibi süreklidir. Bitkiler terleme ile su döngüsüne katılır.
Yer yeryüzündeki bütün sular katılmaktadır. Söz gelimi, denizlerden buharlaşan su, yağış olarak yer yüzüne dönmekte, bir kısmı yüzeysel sularda birikip, bir kısmı da yer altı sularına karışmaktadır.Yer altı sularının son toplanma yeri ise deniz ve okyanuslardır. Burada toplanan sular, su döngüsüne devam eder ( uzun su devri ). Deniz ve okyanuslardan buharlaşan suyun karalara geçmeden tekrar yağmur, kar, dolu biçiminde deniz ve okyanuslara geçmesine ise kısa su devri denir.
*************************************************************************** **********************************

Kaynak: Doğada su döngüsü olmazsa ne olur?

Misafir 16 Aralık 2012 17:00

meraba bir sorunum ve bu bir perfornans ödevi ne yabacağımı belimoyorum mesajlarını bekliyorum teşekkürler

Saat: 23:28
Sayfa 11 / 12

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık