MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   MSN'de karşı tarafa ses gitmiyor, yardımcı olur musunuz? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/214982-msnde-karsi-tarafa-ses-gitmiyor-yardimci-olur-musunuz.html)

Ziyaretçi 4 Aralık 2008 19:50

ya karşılıklı görüşemiyorum o tarafa sesim gitmiyor ne yapmalıyım

uchiha itachi 25 Ocak 2009 01:55

mikrofonj jagı yada jag rişi bozulmuş olabilir.

Misafir 25 Ocak 2009 02:07

Alıntı:

uchiha itachi adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1297405)
mikrofonj jagı yada jag rişi bozulmuş olabilir.

Mikforon özelliğini açmanız gerekiyor. Standart olarak kapalıdır.

Denetim masası // Ses ayarları

Ziyaretçi 25 Ocak 2009 13:57

Msnden ses neden gitmiyor?

mikrofondnmsn e ses gitmiooo

cleyderman 29 Ocak 2009 21:10

Messenger'da karşı tarafa ses gitmiyor

bende relatek ac 97 on board var vista işletim sitemim mikrofonu bir türlü çalıştıramadım...ses var son gücel dosyaları yüklüyorum olmuyor microfonu görüyor faka msnde veya başka yerde mikrofon çalışmıyor...

Misafir 29 Ocak 2009 21:14

Mikforon özelliğini açmanız gerekiyor. Standart olarak kapalıdır.

Denetim masası // Ses ayarları//

Giriş aygıtları olarak mikrofonu ayarlamınz gerekiyor.

albatros__43 16 Temmuz 2009 20:25

Msn'de mikrofondan ses gitmiyor nedeni nedir ?

evet arkadaşlar başlıktada yazdığı üzere yaklaşık 3 senedir net kullanıcısıyım aşşa yukarı msnle tanışmam da aynı süre zarfına denk geliyor :D yalnız problem msn kurup bi süre sorunsuz kullandıktan sonra mikrofondan ses gitmemesinden sonra başlıyor ve çevremdeki bi çok insanın da aynı sorundan yakındığını görüyorum !! msnden ses ve görüntü kurulumunu yapıyorum, ses ayarlarından kaydetmeye gelip mic seçiyorum, çalma kısmındaki mikrofon her zaman sessizde duruyor zaten onun işaretini kaldırdığımda kendi sesimi hoparlörden duymaya başlıyorum konumuzla bi alakası yok ama çözüm önerecek olan arkadaşlara ek bilgi olsun diye söyledim :D mikrofon doğru yere takılı (pembe olan giriş) driverlar sorunsuz yüklü ama ne oluyosa bi zamandan sonra msnden sesim gitmemeye veya tam tersi enim gidiyor aynı sorun karşı tarafta başlıyor benim sesim gidiyor onunkini duyamıyorum !! gözünüzü sevem bu sorunun çözümünü bilen varsa yazıverin ben ve benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşların kanayan yarasına memrhem olun :D dediğim gibi normal yapılması gereken ayarların hepsi yapılı sorun oralarda değil ama nerde inşallah bunun cevabını da saygıdeğer bi üstadımızdan öğrenecez saygılar iyi forumlar... :)

rocklobital 24 Temmuz 2009 15:36

Yapacağın iş pc deki görev çubuğunda bulunan ses ayarlarına sağ tıkla -ses özelliklerine tıkla-karşına ses ayarı çıkacak ses icin gelişmişe tıkla ve mic. sesi vb. kapalı olanları aç ,sesleride yükselt,sonra '' ses'' yazan butona tıkla orda bulunan ses ayarlarının hepsini kontrol et,çözüme ulaşıcağına eminim :)

Misafir 24 Temmuz 2009 19:38

Alıntı:

cleyderman adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1301147)
bende relatek ac 97 on board var vista işletim sitemim mikrofonu bir türlü çalıştıramadım...ses var son gücel dosyaları yüklüyorum olmuyor microfonu görüyor faka msnde veya başka yerde mikrofon çalışmıyor...

Kardeşim. O realtek programını aç. O program Denetim masasında bulunur. Orda yukarıda bir menü var o menüden "mikser"'i seç. Üst tarafta normal dinlediğin yani pc'den çıkan sesi yönetir. Altta kayıt için bir yer var. O kayıt için olan yer genelde kapalıdır orayı aç ses gider..

barışşşş 28 Temmuz 2009 21:12

msn

msn de konuşurken karşı daki nin sesi geliyor faka t bizim sesimiz ona gitmiyor neden acaba ???

Misafir 29 Eylül 2009 22:43

Görüntülü arama yaparken sesim karşı tarafa gitmiyor neden?

Misafir 8 Ekim 2009 12:26

mikrofon var karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim karşı tarafa gitmiyor ben bilgisayar kullanımında acemiyim banada en ince ayrıntısına kadar bi cvp yazarsanız çok sevinirim saygı değer bilgisayar ustalarımız...

Misafir 8 Ekim 2009 12:33

mikrofon var karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim karşı tarafa gitmiyor ben bilgisayar kullanımında acemiyim banada en ince ayrıntısına kadar bir cevap yazarsanız çok sevinirim saygı değer bilgisayar ustalarımız...

Misafir 12 Ekim 2009 08:13

BENİM SESİM KARŞI TARAFA GİTMİYOR

veygun 26 Ekim 2009 20:53

Msn de ses ve görüntü ayarı yaparken, mikrofona tık tık vuruyorum ses seviyes, yükselip iniyor ve hoporlerden ses çıkmıyor neden acaba?

Misafir 1 Kasım 2009 15:21

ARKADAŞLAR PC Y E FORMAT ATTIM FAKAT REALTEK YÜKLEYEMİYORUM NEDEN ACABA ?

CrasHofCinneT 1 Kasım 2009 15:40

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1509177)
Görüntülü arama yaparken sesim karşı tarafa gitmiyor neden?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1524220)
mikrofon var karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim karşı tarafa gitmiyor ben bilgisayar kullanımında acemiyim banada en ince ayrıntısına kadar bi cvp yazarsanız çok sevinirim saygı değer bilgisayar ustalarımız...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1524241)
mikrofon var karşı tarafın sesi geliyor ama benim sesim karşı tarafa gitmiyor ben bilgisayar kullanımında acemiyim banada en ince ayrıntısına kadar bir cevap yazarsanız çok sevinirim saygı değer bilgisayar ustalarımız...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1529594)
BENİM SESİM KARŞI TARAFA GİTMİYOR

Alıntı:

veygun adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1545604)
Msn de ses ve görüntü ayarı yaparken, mikrofona tık tık vuruyorum ses seviyes, yükselip iniyor ve hoporlerden ses çıkmıyor neden acaba?

Ses ve Görüntü Kurulumu Yapınız.

Mikrofonun Çalışıp Çalışmadığını Kontol Ediniz.

Saatin Oradaki Ses yada Ses İçin Sürücü Simgesinden Mikrofonu Kapatıp Kapatmadığınıza Bakınız.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1550684)
ARKADAŞLAR PC Y E FORMAT ATTIM FAKAT REALTEK YÜKLEYEMİYORUM NEDEN ACABA ?

Sürücünün kendi sitesinden yeni sürümünü indiriniz. Realtek

Misafir 10 Kasım 2009 10:39

MSN'de ses geliyor ama gitmiyor

karşı tarafın sesini duyabiliyorum ama benim sesim onlara gitmiyo. mikrofonum höparlörüm çalışıyo sorun nerden kaynalanıyor çözemedim :( yardım edin arkadaşlar

sessiz peri 10 Kasım 2009 11:44

size önerilen tüm seçenekleri yapmanıza rağmen, mikrofonda çalışıyor hala ses gitmiyor diyrsanız pcnizde virüs olduğundan kaynaklanıyordur.

Kaspersky yada nod32 virüs programı ile pc yi taratın,bu arada internet bağlantınız kesili olsun daha sonra RegpairSetup ve advanced windows care programlarını indirip kurun sonra bunlarla taratın ve sorununuz düzelir.Kolay gelsin.

karkurdu77 11 Aralık 2009 22:30

Cvp: MSN'de karşı tarafa ses gitmiyor, yardımcı olur musunuz?

Misafir 15 Aralık 2009 13:41

ses çalışmıyor sebebi farklı

Misafir 18 Aralık 2009 15:52

yani ben senle kamarala konuşuyom senin ses geliyo ama benimses sana gelmiyo nasıl oluyo

Misafir 18 Aralık 2009 16:00

ses cıkışı hangisini yabim

Misafir 18 Aralık 2009 16:02

1)yeglenen ses cıkışını aygıtını kullan 2) asagıdaki ses cıkısını aygıtını kullan bunlardan hangisin ni yabmam gerekeiyuo

HeLpiNq22 19 Ocak 2010 11:34

Mikrofon

Pc'a kulaklık takıorum ses gelior mikrofondan ses qtmior lütfen yardımm..!

æyberk 21 Ocak 2010 17:07

Msn ses sorunu

ses karşıdan ne geliyor nede gidiyor

Misafir 30 Ocak 2010 20:43

ya bıktım yaaa ufya ses gitmiyo bütün ayarlara baktım olmuyo mik sesi falan mik sesinin yeşil rengi ve telefon hattı yazıyo onda yeşil renk yok hepsinde var onlarda yok

Misafir 12 Şubat 2010 12:45

Msn'de sesim karşı tarafa gitmiyor, nedeni ve çözümü nedir?

msn de sesim karşı tarafa gitmiyor neden olabilir yardımcı ola bilirmisiniz

Misafir 12 Şubat 2010 21:12

msnemden ses geliyor ama gitmiyor

Misafir 15 Şubat 2010 10:27

meraba arkadaşlar msn de arkadaşımın sesi gelio ama benimki gitmio mikrofonu taktık olmuyo denetim masasına baktık bulamadık yardımcı olun lütfen

Misafir 1 Mart 2010 19:30

ARKADAŞLAR SİZİN DEDİĞİNİZ HERŞEYİ YAPTIM FAKAT SES KARŞIYA GİTMİYO MSN AYARLARIMI EKSİK NE BİLİRMİYORUM BUNA Bİ ÇARE BULURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BULANDADA ALLAH RAZI OLSUN BULMAYANDANDA BİRDE DETAYLI BİLGİ OLURSA ÇOK İYİ OLUR

Misafir 1 Mart 2010 20:03

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1714691)
ARKADAŞLAR SİZİN DEDİĞİNİZ HERŞEYİ YAPTIM FAKAT SES KARŞIYA GİTMİYO MSN AYARLARIMI EKSİK NE BİLİRMİYORUM BUNA Bİ ÇARE BULURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM BULANDADA ALLAH RAZI OLSUN BULMAYANDANDA BİRDE DETAYLI BİLGİ OLURSA ÇOK İYİ OLUR

Bakınız>>

Alıntı:

CrasHofCinneT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1550704)
Ses ve Görüntü Kurulumu Yapınız.

Mikrofonun Çalışıp Çalışmadığını Kontol Ediniz.

Saatin Oradaki Ses yada Ses İçin Sürücü Simgesinden Mikrofonu Kapatıp Kapatmadığınıza Bakınız.

Misafir 3 Mayıs 2010 18:43

msnde karşıdan ses geliyor ama benim sesim gitmiyor neden acaba detaylı anlatırmısınız

kompetankedi 3 Mayıs 2010 19:51

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1769908)
msnde karşıdan ses geliyor ama benim sesim gitmiyor neden acaba detaylı anlatırmısınız

Sorununuzu baside indirgeyerek cevaplıyalım.

kısa anlatımınızdan anlaşılan sizin sesinizin karşı tarafa gittiği. Demekki ses driverları kurulu ozaman şunu düşünmelisiniz:

1- Sesi duymak için bağlı olan hoporlör pc deki doğru yere takılımı?
2- Hoporlör bir güç kaynağıyla yani anfilimi eğer öyle ise ışıkları yanıyormu?
3- Hopolör kablonuz arızalı olabilirmi?
4- Pcden herhangibi ses msn harici mp3 vs den müzik dinliyebiliyorsanız bu sefer msn ayarlarından ses seçeneklerini ayarlayınız.

Bunlar sesle ilgili diğer husus sizin sesinizin gitmemesi:

yukardaki gibi öncelikle mic çıkışına mikrafonun takıldığına emin olun.
mikrafonuznuzun arızalı olma ihtimali düşünün var ise yedek bir mikrafonla deneyin
ses denetiminden mikrafon seceneğinizin kapalı olup olmadığına bakın
bazı ana kartlar jumperla ses sistemini ön çıkışlara göre ayarlıdır bu ayarlarla oynanmış olma ihtimalini gözetin.

muhtemelen sesinizi ulaştıran mikarafonda arıza olmalı bunuda windows ses kaydedici yada msnde ses denetim ayarlarında test ederseniz eğer mikrafon sağlamsa grafik aşağı yukarı oynar.

Misafir 18 Mayıs 2010 21:43

görüntülü aramada karşıdan ses geliyor ama benim sesim karşıya gitmiyor.bunu nasıl düzeltebilirim acaba bana yardım edermisiniz ama anlaşılır şekilde yazın şimdiden teşekkürler...

DiSs-eR 18 Mayıs 2010 22:41

mikrofunuzun sesinin açık olduğuna bakın. (ses ayarlarından)
denetim masasından ses e gelin (klasik görünümde).
oradan kayıt'a geldiğinizde aktif mikrofonunuzun olup olmadığına bakın.
eğer yoksa mikrofonunuzu aktif hale getirin.
sonrasında WLM'den araçlar ses ve görüntü kurlumuna gelip oradan ses ayarlarının doğru olduğuna karar verdikten sonra, sona gelip tekrar deneyin. kolay gelsin.

Misafir 25 Mayıs 2010 00:04

msnde karşıdan ses gelip sizin sesiniz gitmeyenlere
bende de aynı sorun vardı şu şekilde çözüldü
denetim masası-ses efekti ve ses aygıtları-ses efekti-ses düzeni oradaki çubuk boş görünüyordu onu windows varsayılan ile değiştirdim
belki işinize yarar

nurlu 29 Haziran 2010 08:59

KARŞIDAN SES VAR

MSN DE KARŞIDAN SES GELİYOR BİZDEN SES GİTMİYOR. SES AYARLARINA GİRDİĞİMİZDE BAZI SES ÖZELLİKLERİ YEŞİL DEĞİL. SUBWOOVER,SPDIF,CENTER YEŞİL OLARAK ÇALIŞMIYOR. KAYDETME,ÇALMA ÇALIŞIYOR DİĞER SEÇENEĞİ ÇALIŞMIYOR NE YAPMAM GEREKİYOR.

Misafir 11 Ağustos 2010 21:09

Sağ alttan ses denetimini aç Seçeneklerden Özelliklere ordan da Mik Sesi var büyük bi ihtimalle o kapalıdır onu seç tamam de düzelmesi lazım.

Misafir 23 Ağustos 2010 13:54

Mikrafon ayarı

Msn de konuşurken konuştuğum kişinin sesi geliyor ama benim ki gitmiyor neden kaynaklanıyo bu sorun nasıl giderecem ben bu sorunu bana yardım ederseniz sevinirim acil

ener 23 Ağustos 2010 13:59

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1815932)
Msn de konuşurken konuştuğum kişinin sesi geliyor ama benim ki gitmiyor neden kaynaklanıyo bu sorun nasıl giderecem ben bu sorunu bana yardım ederseniz sevinirim acil

Alıntı:

DiSs-eR adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1777925)
sonrasında WLM'den araçlar ses ve görüntü kurlumuna gelip oradan ses ayarlarının doğru olduğuna karar verdikten sonra, sona gelip tekrar deneyin. kolay gelsin.

.

Misafir 14 Ekim 2010 11:06

msn den ses geliyo ama sesim gitmiyo

ener 14 Ekim 2010 11:18

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1842978)
msn den ses geliyo ama sesim gitmiyo

sonrasında WLM'den araçlar ses ve görüntü kurlumuna gelip oradan ses ayarlarının doğru olduğuna karar verdikten sonra, sona gelip tekrar deneyin.

Misafir 14 Ekim 2010 16:19

msn de benim sesim gitmiyor

msn de bnm sesm gitmiyor ama karsı tarafın Sesi qelior kablolarda tam hapörde şuan hapörde onun sesi qeLioR Sese bağlayınca kabloyu ikimizn sesi de qeLmio ndn açıklayabLrmsn iz

NOT (Kameranın Kablosu 1 Tane )¿ ;D Cevabınızı bekliorm iyi GünLeR

Misafir 17 Kasım 2010 11:23

hepinizin dedidiğinide uyguladım.Ama bir sonuca ulaşamadım.Hoporlörden bize ses geliyor.Msnde konuşurken Bilgisayarda şarkı çaldıgımız zaman karşı tarafa gidiyor.Ama bizim sesimiz gitmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim

Misafir 17 Kasım 2010 13:14

msnden karşı tarafa ses gitmiyor

Mrb arkadaşlar.Msnde karşı tarafın sesi bize geliyor,bizim çaldığımız müzigin sesi onlara gidiyor ama bir türlü bizim sesimiz gitmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Misafir 5 Ocak 2011 15:56

karşı tarafın seni geliyo benm sesim karşı tarafa gitmiyo cevap bklyrm yeşekkürler

Misafir 18 Ocak 2011 19:11

msn sesim ilk başta gidiyor yaklaşık 5 dk sonra gitmiyor neden olbilir.ses ayarları normal

Misafir 2 Mart 2011 17:41

bbbbbbbb

msnden karşı taraftan ses geliyor fakat benim sesim gitmiyor..bir sürü şey denedim.ama olmuyo..nolur yardım edin.

Misafir 7 Temmuz 2011 18:18

arkadaşlar ben msn ye giriyorum karsıya ses gitmiyo bende araclar>ses ve göruntu aygıtlarını kur diyorum sonra orda cıkan mikrafon devre dışı diyo ne yapabilirım acil cewap verirseniz sevinirim??

Saat: 22:35
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık