MsXLabs
Sayfa 2 / 6

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Namazda ve günlük hayatta akıldan geçen uygunsuz düşünceler günah mıdır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/215088-namazda-ve-gunluk-hayatta-akildan-gecen-uygunsuz-dusunceler-gunah-midir.html)

Misafir 2 Eylül 2009 19:08

hocam babam 3sefer kaza yaptı 3 de ramazanda oldu nedeni ne olabilir orçluydu korktu diye su içirdiler 61 giymişmidir hocam bunu merak ediyoz cvplarsanız sevinirim hocam

Misafir 3 Eylül 2009 05:13

4büyük maleklerin isimlerinin baş halflerinden cami oluşmakta bu ALLAHU TEALANIN vermiş olduğu bişay mi?yoksa insanların yaptığı bir şey midir?
SAYGILARIMLA

Misafir 3 Eylül 2009 13:33

ben sol ayagımı altıma alıp sag ayagımı yana dikemiyorum sebebine gelince sol dizimde menüsküs yırtıgı var.sag ayagımı altıma alıyorum bu nedenle namazımda eksiklik oluyormu açıklık getirirseniz sevinirim.çünkü camiide bazı cemaatlerden uyarı alıyorum bundan dolayı eksikleniyorum.

Misafir 3 Eylül 2009 19:03

selamun alaykum hayırlı ramazanlar hocam. bız 4 kardesiz rahmetlık annemın tarlasını babama vekalet vererek sattık. bızden habersız tapuyu uzerıne gecırmıs arsa almıs ev yaptı. daha sonra evlendı dıger kardeslerım kırada ben ıse daha sonradan babamın kendı ıstegı ıle kaba ınsatı bıtmıs bodrum kata tum masaflarını ( elk,su,parke.fayans,vs) kendım karsıladım. aradan 7-8 yıl sonra benden ev kırası vermemı ıstedı uvey annemın baskısı ıle babamın durumu ıyı ben ne yapmam lazım. babam annemızın tarlasını satarak bızden habersız tapuyu ustune alması acaba yetım hakkına mı gırer. acaba saglıgında hakkımızı vermesımı lazım. hocam ALLAH sızden razı olsun tekrar hayırlı ramazanlar ben afyondan eyup KOYUN.

Misafir 4 Eylül 2009 17:53

Alıntı:

nihat hatipoglu soru cevap

kardeş ölüm beddduası söylerse tutar mı?

BİR ANNE ÇOK AĞLARSA OĞLUNU RÜYASINDA GÖREMEZ Mİ?

Misafir 5 Eylül 2009 10:12

Alıntı:

SAYIN HOCA PROGRAMIZINI ZEVKLE DİNLİYORUZ SİZE BİR SORUM OLACAK. EŞİM HAMİLELİĞİN BAŞINDA YANİ 3 VEYA 4 HAFTALIK BEBEĞE ZARAR OLUR DİYE ORUÇ TUTMUYOR BUNUN SAKINCASI VARMI NE ZAMAN TUTMADIĞI GÜNLERİ TUTABİLİR BEBEK MAYIS AYINDA BEKLENİYOR İNŞALLAH DOĞUMDAN SONRA TUTSA DOLAYISIYLA DİĞER RAMAZANLIK GELECEK NE ZAMAN TUTABİLİR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

Misafir 5 Eylül 2009 10:16

SEVGİLİ HOCAM SİZE SORUM EŞİM HAMİLELİĞİN BAŞINDA 3 VEYA 4 HAFTALIK NAMAZINI KILIYOR FAKAT ORUÇ TUTMUYOR BEBEĞE BİR SAKINCASI OLUR DİYE KAYBETTİĞİ ORUÇU NE ZAMAN TUTABİLİR BEBEK MAYIS AYINDA GELECEĞİNDEN İNŞALLAH DOLAYISIYLA DİĞER RAMAZANLIK GELECEK NE YAPMASI GEREKİR

Misafir 5 Eylül 2009 14:21

Alıntı:

Merhaba hocam, camide yapılan mukabele de aynı yere oturmak günah mıdır?

Misafir 6 Eylül 2009 17:05

kıyamet koptuktan sonra ölü insanlar canlandıktan sonra yine bir insan gibimi görünecekler yoksa başka türlümü görünecekler

Misafir 8 Eylül 2009 10:58

Alıntı:

nihat hatipoğlu soru cevap
ı

hocam selamun aleyküm benim ailem yurt dışında zekatlarını türkiyeye yolluyolar bizim üstümüze bir ev var ama kayın pederim vermiyor bize ait başka bişi yok bi tek ev var oda kayın pederim almış bizim durumumuzda ii değil bende bu zekattan biraz alsam bana farzmıdır hocam bunu cevaplasanız çok sevinirim hayırlı ramazanlar

Saat: 19:15
Sayfa 2 / 6

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık