MsXLabs
Sayfa 10 / 12

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Yeşil ve kırmızı renk domateslerden hangisi suya batar? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/218026-yesil-ve-kirmizi-renk-domateslerden-hangisi-suya-batar.html)

Misafir 10 Ocak 2011 17:09

arkadaşlar kısaca hocaya da sordum bn yeşil domates batar.Kırmızı domates havada kalır. :D :D :D :P

Misafir 11 Ocak 2011 18:16

ya of şu soru cewabını bılen wwarsa duzgun anlatsın lutfen...d

Misafir 19 Ocak 2011 17:29

bakın arkadaşlar kırmızı domates yüzer yeşil domatesler batar bunu o koca kafanıza sokun okey

Misafir 13 Ekim 2011 10:19

Deneyenlerden kimisi denedim kırmızı battı diğer bir kısmı denedim yeşil battı diyor. Hocalarına soranlarda bazı hocalar kırmızı güneşte çok kaldığından yoğunluğu az o batmaz derken bir kısım hoca da tam tersi yeşil olgunlaşmadığı içün yoğunluğu az batmaz diyor. Kimisi içeriğinde nişasta var yeşil batmaz derken kimisi çekirdekleri bilmemnasıl olduğundan kırmızı batmaz diyor. SONUÇ OLARAK DENEYLER DE HOCALAR DA DOLAYSIYLA ÖĞRENCİLER DE KIRMIZI DOMATES Mİ SUDA BATAR YOKSA YEŞİL DOMATES Mİ SUDA BATA ÇÖZEBİLMİŞ DEĞİLBu konu internette ilk olarak aralık 2008 de açılmış ve en son yanıt ocak 2011 de verilmiş. Yani tam 3 yıl boyunca cevabı bulunamamış. Milli Eğitim bakanımızı göreve çağırıyoruz Lütfen öncelikle domatselerin batma sorununu çözsün ve gerekiyorsa batan domateslere uygun can yeleği yaptırsın oNUN ARDINDAN DA ŞU SORULARA YANIT ARANMAYA HEMEN BAŞLANSIN Yeşil kabak mı uçar yoksa mor patlıcanı kırağı mı çalar? Eğer kırağı patlıcan çalarsa, ozan ne çalar? Ya peki kiraz ağacına takılan gömleğim. Ya peki Nasreddin Hoca'nın göle yoğurt çalmasına ne demeli. Ne demeli şimdi bir çiğdemin toprağı yırtışını......:))

Misafir 21 Kasım 2011 20:24

SUYUN KALDIRMA KUVVETİ

SUYN KALDIRMA KUVVETİ İLE ALAKALI OLGUNLAŞMIŞ DOMATESLE OLGUNLASMAMIŞ BİR DOMATESİN SUDAKİ DURUMU HAKKINDA BİLGİ VE PROJELER ARIYORUM BANA YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ

Misafir 27 Kasım 2011 16:28

yeşil d. suya atıldığında yüzer,yarı olgun d. ler suya atıldığında askıda kalır,olgunlaşmış d. ler ise batar.

Misafir 28 Kasım 2011 17:34

Ben denedim yeşil domates yüzer kırmızı domates batar

uygar uysal 4 Aralık 2011 08:52

hangi domates batar

arkadaslar yesil yüzer ve kırmızı batar biz bu deneyi öğretmenimiz ile yaptık bizde yesil batar kırmızı yüzer diyorduk ama sonradan anladık kii yesil yüzer kırmızı batar

Misafir 14 Aralık 2011 10:11

yeşil domateslerde nişasta vardır suda çözünmez ağırdır,dibe çöker kırmızı domateslerde nişasta sindirilip glikoza dönüşür,solunumda ağrlığını kaybederler yüzeye çıkarlar.renk dönüşümünü etilen hormon sağlar.bu hormon meyvelerin tatlanmasınıda sağlar.

turşu yapımında suyun altında kalacağı için hep yeşil domatesler tercih edilirmiş kırmızı su yüzüne çıkarmışyani yeşil daha ağırdır.

kırmızı domates batmaz nedeni isecisimlerin sıvı içerisinde batmaları veya yüzmeleri öz kütlesine(yoğunluğuna) bağlıdır.kırmızı domatesin yoğunluğu
sudan azmı çokmu onuda siz düşünün artık..

BENİM BİLDİKLERİM BU KADAR İNŞALLAH İŞİNİZE YARAR...

ALEYNA NUR KARA :D

Misafir 18 Aralık 2011 20:55

Peki Neden Kırmızı Batıyor

Saat: 09:54
Sayfa 10 / 12

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık