MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Çabuk yorulma sebepleri ve bunun tedavisi ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/224803-cabuk-yorulma-sebepleri-ve-bunun-tedavisi-ne-olabilir.html)

Ziyaretçi 7 Ocak 2009 20:10

doktora gittim çok yoruldugmu ve halsiz kaldıgımı ve belirtilleri ni söyledim bana bu hastalıgın adını verdi n yapmam gerekiyo ? yani dogrumudur tedavisi yokmu 100 metre gitmeden yoruluyorum beynim çok cabuk yoruluyo:S 20 dk yolda yoruluyorum

Keten Prenses 7 Ocak 2009 20:19

hastalığın yani dr un koyduğu teşhis nedir?

Misafir 11 Kasım 2009 16:30

ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??

Daisy-BT 11 Kasım 2009 17:07

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1563192)
ya benim kalbim ağrıyo doktora gittim doktor bana kalbin normalinden hızlı atıyo dedi kolum ağrıyo ve uyşyo,gögsüm ağrıyo vee çok çabuk yoruluyom bunun sebeni nedir??

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.

TUZCUAY 11 Kasım 2009 17:32

Tiroid olabilirsiniz

Misafir 12 Kasım 2009 15:58

ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende

Daisy-BT 12 Kasım 2009 16:24

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1564148)
ya 14 yasındaym koşuyorum okula doğru biraz uzak oldugundan 10-15 dk diim hemen soluk soluğa kalıom bende

Ailenizle birlikte bir sağlık kuluşuna başvurun ve gerekli görürlerse kan tahlili yaptırın, sorun varsa meydana çıkar ve tedavi olursunuz.

Misafir 14 Kasım 2009 22:29

18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi

Misafir 18 Kasım 2009 17:56

BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI

Misafir 30 Ocak 2010 08:54

ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba

Daisy-BT 30 Ocak 2010 17:01

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1566748)
18 yasindayim sigara kullanmadim fakat pasif iciciyim halisaha maclarinda olsun 4 kat merdiven ciksam yoruluyorum bunlar neden kaynaklaniyor eskiden saga sola kosardim hic bise olmazdi

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1571386)
BEN 15 YAŞINDAYIM. AYNI ŞEKİLDE ÇOK ÇABUK YORULUYORUM.10 METRE KOŞMAYLA BİLE NEFES NEFESE KALIYORUM.DOKTORA GİTTİK KALP KAPAĞINDA AÇIKLIK VAR DEDİ ÇARPINTI DA OLUYOR.ÇABUK YORULMANIN KALPLE İLGİSİ VAR MIDIR ? TEDAVİSİ VARMI

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1674432)
ben 54 yaşindayim 2003 yılında mitryal kapak değiştim ama halen 10 adımda nefes nefese kalıyorum koa h hastaliğimde var göğsümde herhangi bir ağrı felanda yok kalp atişlarimda normal sebeb ne acaba

Alıntı:

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1563244)
Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız. Geçmiş olsun diliyoruz.

Üstteki mesaja ek olarak:
Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Fizyolojik Yorgunluk: yeterince dinlenememe, uykusuz kalma
  • Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir.

Misafir 8 Şubat 2010 23:06

bende 15 yaşındayım az birşey koştummu soluk soluğa kalıyorum hemen yoruluyorum
ama En yakın zamanda sağlık kuruluşna başvuracağım en iyi çözüm

biruni 9 Şubat 2010 00:16

yorulmalarda,
en büyük bir kaç sebepten biri; beyin yorgunluğudur. strestir, depresyondur.
sinir-stresli kişi, yeni bir adım atamaz. hiç bir "işe eli kalkmaz."
zati atsa; sinir hastası olmaz, kâh polyanna'cılık oynayarak, kâh yeni uğraşlar bulurdu.

günün sinir elektriğini ;) azaltan bitkisel çay içmekte fayda var.
melissa çayı olabilir. Melisa
oğulotu çayı olabilir, kantaron çayı olabilir.

Daisy-BT 9 Şubat 2010 01:10

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1685059)
bende 15 yaşındayım az birşey koştummu soluk soluğa kalıyorum hemen yoruluyorum
ama En yakın zamanda sağlık kuruluşna başvuracağım en iyi çözüm

Çok iyi edersiniz. Umarım önemli bir sorununuz yoktur.

Misafir 10 Mart 2010 17:38

henüz 14 yaşında olmama rağmen hergün üzerime bir yorgunluk çöküyor.Bunun için fazla bir aktiviteye katılamıyorum.Her zaman uyumak istiyorum bunun sebebi nedir???

Misafir 6 Nisan 2010 14:26

Arkadaşlar çabuk yorulanlar muhtemelen astım hastasıdır. Çünkü bende çabuk yoruluyorum ve astım hastasıyım...

Misafir 14 Mayıs 2010 17:25

hocam ben yaklasık iki ay dır paxil ilacını kullanıyorum ve ben aynı zaman da futbol da cok oynuyorum maca gırdıgım zaman 15 dk kosuyorum hemen kesılıyorum ne yapacagımı bılmıyorum acaba ilacın etkısı varmı tsk ederim.

Misafir 20 Mayıs 2010 14:24

yauw benim midem agriyooooo, doktora gittim bana gozluk yazdi, bende anlamadi:)

Misafir 22 Temmuz 2010 13:58

meraba ben 22 yasında bayanım. 100 m yol yuruym hemen kalbım hızlı hızlı atıo ve soğuk ter döküyorum. yorulmaya gelemiyorum. ölür gıbı oluyorum. 52 kıloydum 50e düştüm. boyun 1,68. sınırlenınce krızı gırıyorum elım ayağım tıtrıo.kendımı kontrol edemıyorum ve bu yuzden kollarımı çiziyorum.. bana yardımcı olun lütfen. ne yapmam gerek yada dr. gttığıumde hangı bölüme gtmelıyım.cvp lütfen

Daisy-BT 22 Temmuz 2010 14:13

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1724892)
henüz 14 yaşında olmama rağmen hergün üzerime bir yorgunluk çöküyor.Bunun için fazla bir aktiviteye katılamıyorum.Her zaman uyumak istiyorum bunun sebebi nedir???

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1750102)
Arkadaşlar çabuk yorulanlar muhtemelen astım hastasıdır. Çünkü bende çabuk yoruluyorum ve astım hastasıyım...

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1776114)
hocam ben yaklasık iki ay dır paxil ilacını kullanıyorum ve ben aynı zaman da futbol da cok oynuyorum maca gırdıgım zaman 15 dk kosuyorum hemen kesılıyorum ne yapacagımı bılmıyorum acaba ilacın etkısı varmı tsk ederim.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1778727)
yauw benim midem agriyooooo, doktora gittim bana gozluk yazdi, bende anlamadi:)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1804124)
meraba ben 22 yasında bayanım. 100 m yol yuruym hemen kalbım hızlı hızlı atıo ve soğuk ter döküyorum. yorulmaya gelemiyorum. ölür gıbı oluyorum. 52 kıloydum 50e düştüm. boyun 1,68. sınırlenınce krızı gırıyorum elım ayağım tıtrıo.kendımı kontrol edemıyorum ve bu yuzden kollarımı çiziyorum.. bana yardımcı olun lütfen. ne yapmam gerek yada dr. gttığıumde hangı bölüme gtmelıyım.cvp lütfen

Geçmiş olsun. Bir sağlık kuruluşunda durumunuzu anlatırsanız sizi gereken bölüme yönlendireceklerdir.

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız.

Yorgunluk bir hastalık değildir. Beraberinde ya da arkasında bir hastalık da bulunabilir veya bir hastalığın belirtisi, öncüsü veya sonucu da olabilir. Bunun kararını gerekli kan veya hormonal testler sonucu doktorunuz verecektir.

Yorgunluk:

• Organik Yorgunluk: beraberinde bir hastalıkla oluşan yorgunluk. kanser, kalp yetmezliği, karaciğer, akciğer rahatsızlıkları, anemi gibi.
  • Psikolojik Yorgunluk: Depresyon, anksiete ve diğer somatizasyon bulguları ile birlikte olabilir.
  • Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir

Misafir 14 Ekim 2010 09:55

ben biraz hareket edince yoruluyom ve elinde ayaginda uyusmalar oluyor cok unutkanim uykumu alsamda yine uykulu gibi oluyorum hic enerjim yok gibiyim birseyi yapacagim zaman korkuyorum cesaret edemiyorum dikkatim cok daginik toparliyamiyorum cevabinizi bekliyorum tesekürler

Daisy-BT 14 Ekim 2010 15:37

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1842949)
ben biraz hareket edince yoruluyom ve elinde ayaginda uyusmalar oluyor cok unutkanim uykumu alsamda yine uykulu gibi oluyorum hic enerjim yok gibiyim birseyi yapacagim zaman korkuyorum cesaret edemiyorum dikkatim cok daginik toparliyamiyorum cevabinizi bekliyorum tesekürler

Geçmiş olsun. Bir sağlık kuruluşunda durumunuzu anlatırsanız sizi gereken bölüme yönlendireceklerdir.

Kansızlık, tiroid yetersizliğinden kalp yetmezliğine kadar çeşitli hastalıklar ya da sadece soğuk alma, soğukta kalma ile açıklanabilecek belirtiler yazmışsınız. Rahatsızlığınızın yanıtını sizi muayene edip inceleyen bir tıp doktoru verebilir. Yaşınız, işiniz, geçirdiğiniz hastalıklar vb. bilgilerine gözlem vb eklenerek teşhis ve tedavi alınız.

Yorgunluk:

• Kronik Yorgunluk: Yaşlılarda görülür, genel sağlık sorunları sonucu ve psikomotor hızda yavaşlama olması nedendir

Misafir 19 Aralık 2010 19:58

merhabalar sağlık sigortam olmadığı için doktora gidemiyorum malum çok pahalı. yardımcı olursanız sevinirim, iki hafta önce baş dönmesine benzer ama tam baş dönmesi sayılmaz denge kaybı gibi, belirtiler başladı şimdi de ek olarak çabuk yorulmaya başladım bu ne olablir.

Daisy-BT 19 Aralık 2010 21:13

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1905714)
merhabalar sağlık sigortam olmadığı için doktora gidemiyorum malum çok pahalı. yardımcı olursanız sevinirim, iki hafta önce baş dönmesine benzer ama tam baş dönmesi sayılmaz denge kaybı gibi, belirtiler başladı şimdi de ek olarak çabuk yorulmaya başladım bu ne olablir.

Yorgunluk:

Misafir 29 Mart 2011 11:09

Ben 13 yaşındayım pasif içiciyim annem ve babam yanımda cok sıgara ıcıyor bende ıstemeden bunu soluyorum arkadaşlarımla halı saha vb. futbol maçları yapsak cok cabuk yoruluyorum.Doktora başvurmalımıyım Teşekkürler...

Misafir 30 Mart 2011 20:53

çok yoruluyorum nefes darlığım var lütfen cvp verin saolun

Misafir 30 Mart 2011 21:01

ben yüksek derecede yurluyom ve şeker hastsıyım ne yapmalıyım tşkrler

Misafir 1 Nisan 2011 00:25

bende astım oldum olmaz olaydım baya yoruluyosun futbol oynarkende kötü oluyor.

Misafir 27 Ağustos 2011 13:23

Yaşım 17 Bende Cok cabuk YoruLuyor Ve haLsız kaLıyorum.. Bır zmn UsengecLkdn oLdgnu zannedıorm ama degıL. Ve bır gun halı saha macı yapsam ertsı gun cok halsız ve bıtkın oluyorm aynı sekılde kosarken yururken hatta otururken bıle ustme tuahf bı ıstksızlk ve halsılk oluyor Bn bunun Icın doktoro grnmk ıstıyorm..Nereye BaşvurmaLıyım ?..

Misafir 14 Kasım 2011 21:37

yasım 18 arada ormana kosuya gıdıyorum yada halısahada mac yaparken bı ılerı bı gerı kosmam yetıyo hemen tıkanmam ıcın 1 kere ılerı gerı gıdıyorum nefes nefeseyım artık agzımdan nefes alıyorum hava soguk olursa bogazım fılan acıyo bunun nedenı ne olabılır yada ne yapmam gerekır....yardımcı olursanız sevınırım???

Misafir 14 Kasım 2011 22:30

kalp kapağını açık olması veya kronik böbrek yetmezliğinden kaynaklanır ben 10 yaşındayım soluk borumda %45 tıkanıklık olduğundan koşarken iyi nefes alamıyorum 1 nedende bu

RoLLS06 6 Mayıs 2012 20:42

20 YAŞINDAYIM HİÇ BİR YERİM AĞMIYOR NORMAL KOŞTUGUMDA O KADAR KESİLMİYORUM AMA HALI SAHADA BİRAZ KOŞUNCA KESİLİYORUM ACABA DEPAR ATMAMDAN OLURMU?

Misafir 13 Ağustos 2012 02:57

bende futbol oynarken atik olmak istiyorum ama 15 dk dan sonra yoruluyorum doktor kontrole gıttımde mıtral kapakta hafif yetersizlik dedi galiba profesyonel olarak oynamakta etkı edermı ? acil cevap lütfen

Misafir 20 Ağustos 2012 23:11

ben 15 yaşındayım sürekli nefesim daralıyo ve çok çabuk yoruluyorum kalbime ve başıma bu aralar çok sık ağrı giriyor ne yapmalıyım sizce?

Misafir 18 Nisan 2013 14:04

Yorgunluk

Ben 2 kat merdıven ckayım yoruorm hayatımda bira dahil ıcmedım 17 yasındaım amabu sorn yavas yavas gecıor her kalktıgımda hiç bireşy yemeden dırek 50 şınav 50 mekık 30 metre koşu hergün aynısını yaptım ve smdı çok daaha az yoruluyorum böyle devam edicem sizede tavsiye ederim.

Misafir 25 Eylül 2013 14:36

ya ben 17 yaşımdayım 5 dk bile yürüsem nefesim daralıyor burnumdan rahat nefes alamıyoru hastaneye gitim doktur birşeyin yok yiyor benim bu rahatsızlığımın nedenı ne olur cevap yazın

MİSAFİR 9 Mayıs 2014 17:53

Kansızlığım olmamasına rağmen çok çabuk yorulmamın nedeni ne olabilir?

ARKADAŞLAR BENDE 1 YILDIR YORGUNLUK VARDI ŞİMDİ 5-6 AYDIR ÇOK ÇABUK YORULUYORUM. 13 YAŞINDAYIM. 100 METRE SONRA NEFES NEFESE KALIYORUM AMA AYNI MESAFEYİ KOŞMAMIZA RAĞMEN ARKADAŞIMDA BU OLMUYOR. BİRKAÇ AY ÖNCE KAN SAYIMI YAPTIRDIM BENDE HİÇ KANSIZLIK ÇIKMADI HATTA BOL KAN VARMIŞ BU ÇOK İYİYMİŞ. ARADA GÖĞSÜMDE AĞRI OLUYOR TAM ORTASINDA. BUNUN SEBEBİ NEDİR ? NEDEN KANSIZLIK OLMAMASINA RAĞMEN ÇOK ÇABUK YORULUYORUM VE GÖĞSÜMDE AĞRI OLUYOR ?

Misafir 25 Şubat 2015 20:24

Ben 17 yasindayim yaptigim en ufak harekette nefes nefese kaliyorum yorgunluk var ama sabahlari erken kalkip gece gec yatiyorum bu yorgunlugu uykusuzluga bagliyorum ama en ufak harekette nefes nefese kaliyorum hele merdiven cikarken anlatamammm ne yapmam gerek

Saat: 20:54

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık