MsXLabs
Sayfa 3 / 5

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Örüntü nedir, ne demektir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/225589-oruntu-nedir-ne-demektir.html)

Misafir 22 Kasım 2010 13:29

yaaaaaaaa biraz uzun yazarmısınız proje yapıcam yaniii yaa

ener 22 Kasım 2010 14:03

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1870449)
yaaaaaaaa biraz uzun yazarmısınız proje yapıcam yaniii yaa

BELİRLİ KURALA GÖRE DİZİLMİŞ ŞEKİL VEYA SAYI DİZİSİNE ÖRÜNTÜ DENİR.
*ÖRÜNTÜLERİN TEMSİLCİ SAYISI N SAYISIDIR.
*BİR ÖRÜNTÜDE TEMSİLCİ SAYININ YERİNE BİR DOĞAL SAYI YAZILIRSA ÖRÜNTÜNÜN KURALI BULUNABİLİR
BU KADAR BİLİYOM

Örüntü: Evlere örülen tuğla gibi birşey diyebiliriz.. Düzgün çokgenlerin yan yana getirilmesiyle oluşturulan şekillere örüntü denir..
Bunları halıların veya kilimlerin üzerinde, kazaklarınızın üzerinde görebilirsiniz.
Süsleme: yukarıda bahsettiğimiz örüntülerin yan yana gelmesiyle oluşturulan güzel şekillere süsleme denir.

örüntü Nedir

sosyolojik olarak aynı davranışta bulunan insanların sürekli yinelemeler yoluyla biçimlendikleri, düşünceler ve hareketlerdeki bu yinelenişlerini kültürel örüntü olarak tanımlayabiliriz.

Misafir 10 Aralık 2010 17:55

ya bana örüntünün ne demek olduğunu uzun bir şekilde anlatırmısınız... LütFeNnNnN...

fashion_girl 22 Aralık 2010 14:07

ÖrÜnTü

Örüntü, çoğunlukla uzaysal ve geometrik karaktere sahip, iki veya üç boyutlu bir nesne olarak düşünülebilir. Diğer bir ifadeyle örüntü, ilgilenilen varlıkla ilgili gözlenebilir veya ölçülebilir bilgilere verilen isimdir.
TDK'nun güncel sözlüğüne göre örüntü olay veya nesnelerin düzenli bir biçimde birbirini takip ederek gelişmesidir. Örnek verecek olursak haftanın günleri bir örüntüdür.:D

Misafir 23 Aralık 2010 16:26

örüntü: Olay veya nesnelerin düzenli bir biçimde birbirini takip ederek gelişmesi.
Örüntü (İngilizce; pattern), çoğunlukla uzaysal ve geometrik karaktere sahip, iki veya üç boyutlu bir nesne olarak düşünülebilir. Dokunun arasında çizgi, noktacık veya renklerin ritmik tekrarıyla oluşan görünüme denir. Diğer bir ifadeyle örüntü, ilgilenilen varlıkla ilgili gözlenebilir veya ölçülebilir bilgilere verilen addır.

Misafir 24 Aralık 2010 20:45

S.A. Başka sayı örüntüsü var mı?

Misafir 4 Ocak 2011 19:53

mesela 3-6-9-12 gibi örüntü

Misafir 20 Mart 2011 13:53

örüntü nedirr??????????????*

Misafir 10 Nisan 2011 15:51

örüntü ne demektir?

Belirli bir kurala göre düzenli bir şekilde tekrar eden veya genişleyen şekil ya da sayı dizisine örüntü denir. Örüntüler eş yada benzer çokgenler kullanılarak oluşturulur. Örneğin, kağıttan birbirine eş bir sürü üçgen şeklini kestiniz.
Bunlarla bulmaca gibi balık, kuş,ev,halı,kare,dikdörtgen gibi farklı desenlerde yeni şekiller meydana getirebilirsiniz.İşte bu oluşturduğunuz yeni şekillere örüntü adı verilir. Ben bu kadar biliyorum yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Misafir 31 Mayıs 2011 16:04

ya daha ayrıntılı yokmu

Saat: 16:27
Sayfa 3 / 5

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık