MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Ses ayarı denetimi özelliğini nasıl aktifleştiririm? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/227543-ses-ayari-denetimi-ozelligini-nasil-aktiflestiririm.html)

Ziyaretçi 16 Ocak 2009 15:32

ya bnm laptopumda ses ayarı denetimi kayıp önceden vardı şimdi yok

TEKSİLAHJ0RDAN 16 Ocak 2009 15:41

Windows XP tabanlı bir bilgisayarda, aşağıdaki davranışlardan bir veya her ikisiyle karşılaşabilirsiniz:
  • Ses Ayarı simgesi, artık görev çubuğunun sağ kenarındaki bildirim alanında görüntülenmemektedir.
  • Bildirim alanına ses ayarı simgesini eklemeye çalıştığınızda (Denetim Masası'ndaki Ses Efekti ve Ses Aygıtları yardımcı programında Ses Ayarı sekmesinde Görev çubuğuna ses simgesi yerleştir onay kutusunu işaretleyin), aşağıdaki hata iletisini alırsınız: Ses Denetimi programı yüklenmemiş olduğundan Windows, görev çubuğu üstünde ses denetimini gösteremiyor. Bunu yüklemek için Denetim Masası içindeki Program Ekle/Kaldır'ı kullanın.

• çözüm:

Bu sorunu çözmek için, Windows XP CD'sinden bilgisayarınızın sabit diskindeki sistem_kökü\System32 klasörüne Sndvol32.exe dosyasının yeni bir kopyasını ayıklayın. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
  1. Windows XP CD-ROM'unu bilgisayarınızın CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsüne yerleştirin. CD-ROM'u yerleştirirken otomatik olarak başlamasını önlemek için ÜSTKRKT tuşunu basılı tutun.
  2. Başlat'ı ve ardından Çalıştır'ı tıklatın.
  3. kutusuna cmd yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
  4. Aşağıdaki satırları, her birinden sonra ENTER tuşuna basarak komut istemine yazın. Burada; CD-ROM sürücüsü, bilgisayarın, Windows XP CD-ROM'unu içeren CD-ROM veya DVD-ROM'unun sürücü harfidir; sistem_kökü, Windows sistem dosyalarının bulunduğu yol ve klasör adıdır (genellikle C:\Windows): CD-ROM sürücüsü:
    cd i386
    expand sndvol32.ex_ sistem_kökü\system32\sndvol32.exe

Bu komutta "ex_" ile "sistem_kökü" arasında bir boşluk olduğuna dikkat edin.

Örneğin bilgisayarınızın CD-ROM sürücüsü E sürücüsü ise ve Windows sistem dosyaları C:\Windows klasöründe ise, komut istemine aşağıdaki satırları yazın (her satırdan sonra ENTER tuşuna basarak): e:
    cd i386
    expand sndvol32.ex_ c:\windows\system32\sndvol32.exe
  5. Exit yazarak komut isteminden çıkın.
  6. Ses Denetimi'ni başlatabildiğinizi ve bildirim alanında Ses Ayarı simgesinin görüntülendiğini (bu seçeneği belirlediyseniz) doğrulayın.

Sonuç olarak Ses Denetimi programını çalıştıramazsınız ve bilgisayarınızın ses ayarı ve ses seviyesi ayarlarını yapamazsınız.

neden:Bu davranış Sndvol32.exe dosyası bozuk veya eksikse oluşabilir

daha fazla bilgi için.İngilizceniz varsa:Aşağıya da bir gözatın.

Varsayılan olarak, Ses Ayarı simgesi Windows XP'de bildirim alanında görüntülenmez.

Ses ayarı simgesini bildirim alanında görüntüleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
279435 (How To Display the Volume Icon in the Notification Area in Windows ) NASIL YAPILIR: Windows'da Ses Ayarı Simgesini Bildirim Alanında Görüntüleme (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Bildirim alanında görüntülenen simgeler hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310578 (Windows Sistem Tepsisi Simgeleri ) Windows Sistem Tepsisi Simgeleri (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Ses sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
307918 (Windows XP'de Ses Sorunlarını Gidermek için Kaynaklar ) Windows XP'de Ses Sorunlarını Gidermek için Kaynaklar

Misafir 18 Eylül 2009 12:07

Yha bnm pcde msn de konuşuyoz (görüntülü) onların ses geliyo bzm gitmiyo ayarlarıyla fln uğraştım ama

Misafir 7 Kasım 2009 12:42

ses ayarlarını yapamıyorum yardımcı ola bilirmisiniz kulaklıkta ses geliyor teşekkür ederim

Misafir 11 Aralık 2009 18:06

Alıntı:

ses ayarlari nasil yapilir

güzel bi program ama ses ayarlarını yapamıyoruz neden

Misafir 6 Ocak 2010 18:56

selam arkadaşlar ses hoperlörden çıkmıyoda bunun sebebini bilen warsa söleyebilirmisiniz??

Misafir 6 Ocak 2010 20:59

Alıntı:

ses ayari denetimi download
bilgisayarımda olmadığından sesleri duyamıyorum.

Misafir 9 Şubat 2010 14:36

arkadaşlar herşey yüklü simgeler falan tamam ses acık ama ses gelmiyor

Misafir 12 Şubat 2010 00:34

ya benim bilgisayar ses programı kayıp nasıl indirecez söylermisiniz bi

yalnizkurt1 3 Mart 2010 01:00

sağoollll

teşekkürler tekrar.

msn ile ilgili de bir sorunum var yardımcı olursan sevinirim sorun şu ki bende msn yok kaldırdım ama bilgisayar var görüyor ve izin vermiyor kurmama msn i. revo uninstaller your uninstaller cleanup utility zap messenger ve bilimum birsürü şey denedim registry kayıtlarını bilgisayar dostalarını tek tek inceleyerek sildim yok kuramıyorum varmı önerin

Misafir 7 Mart 2010 16:19

Alıntı:

ses kartı ve ayarları yani bilgisayarın sesi yok yardımcı olursanız iyi olur...

Misafir 7 Mart 2010 16:22

ses gelmiyor

Misafir 7 Mart 2010 16:24

Alıntı:

ses ayari denetimi indir

ses bir türlü yardımcı olamıyorsunuz

Misafir 9 Mart 2010 23:43

Alıntı:

anlatırmısınız

Misafir 15 Mart 2010 10:07

selam benim bilgisayarın ses aygıtı masa üstünde gözüküyor, sesi de açık ama hopörlörden ses çıkmıyor. hopörlörde sorun yok. ne yapmam lazım.

Misafir 16 Mart 2010 20:28

ses ayarları bozuldu

Alıntı:

ses ayarları bozuldu eski ses ayarlarını geri yükle

Misafir 27 Mart 2010 17:34

ses sistemim 2+1 ama ses gelmiyor nasıl bağlantıları kontrol ettim sorun yok masa üstünde ses var ses sisteminde se yok

Misafir 31 Mart 2010 16:38

Alıntı:

msn cırda konuşurken sesim gitmiyor

Misafir 1 Nisan 2010 21:44

msn de görüntülü konuşurken karşıdan ses geliyo ama benim sesim karşıya gitmiyo bu sorunu nasıl halledebilirim?

Misafir 1 Nisan 2010 21:52

msn de görüntülü konuşurken karşıdan ses geliyo ama benim sesim karşıya gitmiyo bu sorunu nasıl halledebilirim?

Misafir 18 Nisan 2010 16:28

elsidi ekran hopörlör kendinden olduğu için kablo taktım ama ses gelmiyoo yardımcı olurmusunuz

Misafir 5 Haziran 2010 18:03

ses

masa üstünde ses aygıt komutu yok. nasıl masa ütü yaparım,sesi açıp kapamak için donatılara girmem gerekiyor yardım

Misafir 7 Temmuz 2010 21:34

ses açılmıyor

Misafir 8 Temmuz 2010 21:56

yaaa benim bilgisaayar ses hic gelmiyo

Ceydaaaaaa 10 Temmuz 2010 16:18

ArkadasLar acıL yardım edın Lutfen pc kafayı yedı...format attıgımda gayet guzeL ayarLarı yapıLmıs ıdı sımdı ıse ses ayarLarı yok oLdu,bazan gelıo bazan gıdıo anLamıs degıLım

Misafir 11 Temmuz 2010 16:32

ayarlayamıyorum

ses ayrlarını yapmak istiyorum ama dosyalar soluk bi şekilde çıkıyor o yüzden hiç bi şey yapamıyorum

Misafir 22 Temmuz 2010 15:19

SES AYARLARI NASIL AÇILIR ACABA

Misafir 16 Ağustos 2010 02:41

sistem seslri çalmıyur

bilgisardan ses gelmıyur ayraları dendim olmuyur hoprlor sağlm ama sistm sesleri çalmıyu

Misafir 7 Ekim 2010 23:56

bilgisiyarım var msn pırogramı yok indirmeye çalışıyorun indirilmiyor biturlu yardımcı olursanız sevinirim teşekurler

Misafir 26 Aralık 2010 21:05

Msd de görüntülü arama yaptıgımda benim sesim gitmiyor ama karşımdakinin sesi geLiyor............. Benim sesimin giTmesi için ne yapmam Lazım _____?????___

Misafir 13 Şubat 2011 00:44

yha arkadaşlar bilgisayarın sesi çıkmıyor herşey var ama ses yok

Misafir 14 Şubat 2011 16:27

ya :S

bnm lptp'umda ses denetimi ayarları artık özükmüyor sizin dediğiniz gibide yapmaya çalıştım denetim masası ses ve ses aygıtlarına girdim orda çubuğa tik işareti koyulmuyor hiç bişey yapılmıo yardım ltfn ya ses olsa sorun diil seside yok pc'nin hiç bişi yapamıorm napıcm

Misafir 20 Şubat 2011 23:29

Arkadaşlar benim laptopumda önceden ses vardı ama şimdi kayıp ses ayarı denetimi açılmıyo windows cd si yok bende cd siz yapılırmı acil cevap Lütfen yardım ederseniz sevinirimmm !!!!!!!!!!!!!!

Misafir 28 Şubat 2011 20:54

çok basit şu adımları takip et :
Başlat/tüm programlar/Donatılar/Eğlence/Ses ayarı denetimi aç ayarları modeline göre yap sorunu çözzz!

Kombat5353 5 Mart 2011 14:38

Bilgisayarimda Ses Sorunu Var

Arkadaslar laptopumdan ses cikmiyor müzik aciyorum ses donanimi bulunamadi diyor ama PointBlank Denen Bir oyuna girdigimde ses cikiyor cözemedeim ses kartimmi bozuldu yoksa ayarlara birseymi oldu yardım edin lütfen.:*(

Misafir 1 Nisan 2011 20:27

ya lütfen bana yardım edin ses aygıtlarına giriyorum ses ayarındaki ses ayarı simgesine işaretlemiyor

Misafir 16 Nisan 2011 13:21

Selamun aleykum ses denetimi sorunu var hiç bi şekilde olmuor ses ayarına girdim DAEMON TOOLSU YÜKLEDİM YA NASIL OLUCAK BU İŞ?

Misafir 20 Mayıs 2011 20:47

sorun

benim bilgisayarımın ses ayarı kilitli bunu nasıl yapabilrim

Misafir 21 Mayıs 2011 10:21

slm benim ses cıkmıyo nasıl acılacak

Misafir 23 Mayıs 2011 18:19

yha benm sağ alt köşede ses denetimi yok nasıl yapabilirim bilen varmı acaba yha.. ? :(

Misafir 20 Ağustos 2011 11:36

aynısı bndede var ses ayar özellikleri silnmiş yüklenmio :(

Misafir 24 Ağustos 2011 09:47

Bende exper marka laptop kullanıyorum iyibiri:
şimdi sizinle sesli görüşmek istediğimde ben sizi duyabiliyorum fakat kendi sesim karşıya gitmiyor
laptop
kullanıyorum
nasıl ayarlayabilirim
yardımcı olabilirmisiniz

msn inansayticaret@hotmail.com bura ya yazmanızı sizden rica edebilirmiyim.

Misafir 22 Ekim 2011 15:24

insan sesini algılamıyor nasıl yapabilirim acil cevap

Misafir 12 Kasım 2011 09:33

sağol

benim haporlörden ses gelmiyo yardımcı olurmusunuz

Misafir 13 Kasım 2011 16:21

arkadaşlar çok garip sanatçıların sesi olduğu gibi çıkmıyorr

Misafir 10 Şubat 2012 22:39

ps ses cıkmıyor

Misafir 9 Haziran 2012 15:12

ses ayarım silindi kolondan ses gelmiyoru

Misafir 20 Aralık 2012 22:16

arkadaşlar allah rızası için ses denetimini tamamen silmiş çocuklar nasıl geri yüklicem bi prograam söyleyyin indirrimm..ltff

Misafir 4 Ocak 2013 16:45

....

hoporlerden ses qelmiyor ardımcı olabılrmısnız burdakı denılenlerı yaptm ama olmadı :(

Misafir 24 Nisan 2013 12:10

ses denetimi yok

sağ alt köşede ses denetimi vardı o yok lütfen yardım edin kaç gündür arıyorum hiç bişey bulamadım

Saat: 08:27
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık