MsXLabs
Sayfa 3 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   İngilizce fiileri nasıl kolay ezberleyebilirim? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/231704-ingilizce-fiileri-nasil-kolay-ezberleyebilirim.html)

Misafir 9 Şubat 2013 11:13

ırregularverbs kolay ezberleme

düzensiz filleri 5 kere yazarak çok kolay bir şekilde ezberleyebilirsiniz

_EKSELANS_ 9 Şubat 2013 11:50

kelime ezberlemek aslında zor değil. ilk başlarda zor sanırdım ama akılda tutmanın kolay yollarını kendime gör keşfediince bu kolaylaştı.

daha öncede bu konuda açılan başlıklardaki gibi hikaye yazmak, anlamını hatırlatıcak kelime içindeki harflarden ipucular yaratmak, ve benim için en önemlisi sık sık birilerine sordurmak...

çünkü üst üst yapılan tekrarlardan daha iyisi yok bence.

ya da grup halinde ezberlemek bu bazen iki kelimeninde ingilizce bazen birinin ingilizce birinin türkçe oluşu. kelimeyi başka bir yerde okuduğumda türkçe yaptığım tamlamalar aklıma geliyor ve kelimenin anlamını hatırlıyorum.

sarıbuse 14 Şubat 2013 21:47

İngilizce Fiiller

ben şarkı yoluyla ezberledim fiilleri şarkı yoluyla ezberlemek daha kolay

Örnek:Almak:take took

Ulaşmak:get got bunun gibi

Chelsea_Eny 15 Şubat 2013 22:55

hem birinci hem ikinci hallerini bir sürü minik kağıtlara yazıp evin her yerine asın ( buzdolabınnın üstünde go-went, çalışma masasında see-saw gibi) Geldikçe gittikçe tekrar edin. Ben öyle yaptım hepsini ezberledim.

Misafir 16 Şubat 2013 19:24

Alıntı:

SEDEPH adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1312012)
Böyle ayrımlar yapmak kafa karıştırıyor. Ben hazırlık okurken yazarak ezberlerdim. Çok işe yarıyor. Kolay gelsin..

BENCEDE YAZARAK EZBERLE BEN 5. SINIFA GİDİYORUM AMA BİZDE EZBERLİYORUZ BENİM EN İYİ DERSİM İNGİLİZCE DERSİ İYİ DİNLEYİP YAZARAK ÇALIŞIYORUM

Misafir 25 Aralık 2013 16:48

Yazarak ezberlemek en kolay yöntem yazarken ezbeliyorsun fark etmeden :)

sangreal 9 Şubat 2014 16:26

bol bol yazıp bol bol okumak kullanım yerlerini görmek gerek :))

Misafir 13 Mart 2014 20:44

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1536903)
ben şuan hazırlık okuyorum ve küçük küçük kağıtlara 123. hallerini ve arkasına türkçesini yazın.zaten onları yazarken kolayca ezberleniyo aklınızda kalıyo hepsi

hiç te bile ben yazarak ezberliyemiorum.ama onu tekrar ediorum aklıma geldikçe.öğretmenler en çok da inglizce öğretmenleri öğrencileri Qiez yaparak daha çok sıkıo ve öğrencilerde sıkılıo.ben 14 yaşındayım ve ingilizce öğretmeninden memnun değilim

Misafir 19 Ağustos 2014 21:21

mesela günde 10 ya da 20 tanesini ezberliyorsanız bu 10 ya da 20 kelimeyi gece yatmadan önce 3 kez tekrarlayın emin olun ki sabah daha kolay ezberleniyor ben denedim işe yarıyor :)

english 19 Ekim 2014 20:19

arkadaşlar ben fiillerin 2. ve 3. hallerini 5. sınıfta ezberledim ben her gün düzenli ezberliyodum mesela go went gone diye siz de öyle deneyin işe yarıyo içinizden 5 defa söyleyin 3-4 defa yazın aklınızda kalır

Saat: 22:05
Sayfa 3 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık