MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Yardımsever olmak ile ilgili sözler var mı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/239623-yardimsever-olmak-ile-ilgili-sozler-var-mi.html)

SENAAAAA 24 Mart 2009 12:03

Yardımseverlik ile ilgili güzel sözler?

Keten Prenses 24 Mart 2009 12:43

Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Başkasına yararı dokunan insan en kusursuz insandır. Sophokles

Bir kör bir köre yol gösterirse ikiside çukura yuvarlanır. Matthew Henry

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Her yardım, cennete doğru bir basamaktır. H.Ward Beecher

Herkes ötekisine yardım etseydi, herkesin işi yapılmış olurdu. Erner Erchenbach

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanın en iyi yardımı kendi kendisine yaptığı yardımdır. Goethe

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon

xbarbodrum 8 Nisan 2009 18:19

yardım sever atasözü

Misafir 23 Aralık 2009 17:08

[QUOTE]yardimseverlik ile ilgili 3tane şiir 4. sınıfa giden kızım için teşşekkürler

Misafir 3 Mart 2010 19:56

yardımseverlik

yardımseverlik ile ilgili sözler bekliyorum .lütfen ödevim var nasıl bulabilirim ama saçma sapan olmayacak lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Misafir 4 Mart 2010 19:15

banada lazım ama bulamadımmm

Misafir 11 Mart 2010 21:44

yardım

hayat hem vermek hem almaktır..(mohawk kabilesi)

Misafir 12 Mart 2010 11:05

yardımseverlik ile ilgili güzel sözler lütfen

Misafir 14 Mart 2010 10:47

Bir mum diğerini yakmakla ışığından bir şey kaybetmez.[Mevlana]

Misafir 14 Mart 2010 20:05

yha lütfen yardım severlikle ilgili güzel sözler bulun güzel olsun acill sosyal ödevimi yapmam lazım 5.sınıfa göre olsun çünkü 5. sınıf öğrencisiyim

not:acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Misafir 15 Mart 2010 21:21

Banada ACİLLLLL!

Misafir 17 Mart 2010 16:53

yardımseverlikle ilgili söz

kardeşinin salını karşıya geçirmesine yardım et,göreceksin ki sende karşıdasın (hint atasözü)

Misafir 18 Mart 2010 21:03

veren el alan elden alan elden üstündür (HZ.MUHAMET

loploplop 19 Mart 2010 18:52

Alıntı:

yardimseverlik ile ilgili sozler
yha söleyin cevabınıııı

Misafir 20 Mart 2010 20:06

Söz

Misafir 22 Mart 2010 17:13

jhhk

her yardım cennete dogru bir basamakatır(h.ward beecher)

sanana aga 22 Mart 2010 19:50

yardım

veren el alan elden üstündür.Hz.Muhammed

Misafir 22 Mart 2010 19:53

YARDIM İLE İLGİLİ SÖZLER

Yardımla ilgili güzel sözler Yardım

Dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun. Clebul

Eğer hür bir toplum sayıca daha çok olan fakirlere yardım edemezse, sayıca az olan zenginleri de kurtaramaz. John Kennedy

Işık yapmanın iki yolu vardır: ya kandil olmak, ya da yansıtan ayna… Edith Warton

İnsan, dostlarının acılarına, onlarla bir olup ağlayıp sızlamakla değil, yardım ve bakım ile katılmalıdır. Epukuros

İnsanlar, birbirlerine yardımdan el çektikleri gün, insanlık yok olur, karşılıklı dayanışma olmazsa toplumlar olmaz. Walter Scott

İyilik etmek, fenalıktan sakınmak hususunda birbirinizle yardımlaşın. günah işlemek ve haddi aşmak üzerinde yardımlaşmayın. Maide Suresi, 2

Küçüklerin yardımı olmaksızın hiçbir büyüğün başarıya ulaştığı görülmez. Bu, ne küçüğü büyütür, ne de büyüğü küçültür. Cemil Sena

Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir. V. Suttner

Size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız, yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız. Chilon

Yardımlar tıpkı çiçek gibidir, ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder. Chillon

Misafir 22 Mart 2010 21:05

yardımseverlik ile ilgili güzel sözler

bence de çokkkk önemli lütfen daha fazla koyun ne olur benim daha fazlasına ihtiyacım var mesela veren al,alan elden üstündür. HZ. MUHAMMED

Misafir 23 Mart 2010 01:54

HAYIR SÖYLE KOMŞUNA HAYIR ÇIKSIN KARŞINA

Misafir 23 Mart 2010 20:24

lütfennnnn yardımseverlikle ilgili sözler yazın sosyal ödevimi yapmam lazımmm ben de 5. sınıf öğrencisiyim

Misafir 28 Mart 2010 12:13

yardım severlik ile ilgili sözler var mı? ne olur çabuk söyleyin ödevim için lazım

Misafir 28 Mart 2010 12:13

atasözü

hayat kumaşını insanoğlu dokumaz.fakat her birimiz onun içinde ipliğiz. kumaş için ne yaparsakkendimiz için yapmış oluruz.her şey birbirine bağlıdır

Misafir 29 Mart 2010 16:06

her yardım cennete doğru bir basamaktır(h. ward beecher)

Misafir 29 Mart 2010 16:20

YARDIM

yardım ile ilgili sözlerden birtaneside bu
BİR ELİN NESİ VAR İKİ ELİN SESİVAR

Misafir 29 Mart 2010 16:36

yardımseverlikk

bence (şahsen)bu çok güzel: size yapılan en ufak bir yardımı sakın unutmayınız , yaptığınız en büyük yardımı ise hiçbir vakit hatırlamayınız.(chilon).

Misafir 29 Mart 2010 21:30

yerdımseverlik ile ilgili sözler

--------------------------------------------------------------------------------

teşekkürlerinize rica ederim ben görkem efeoğlu

5. sınıfım ben buldum yarın da ama anlarını kısaca açıklanmamış öğretmen demişti

$eRiKaTiL 30 Mart 2010 20:43

AtA$öZü

Ne OlUr YaRsImSeVeRlİk İlE iLgİlİ aTa$öZü bUlUn LüTfEn ÖdEvİm VaR 5.sInIf İçİn OlSuN

Misafir 31 Mart 2010 19:58

kardeşinin salını karşıya gerçirmesine yardım et göreceksin ki sende karşıdasın veren el alan elden üstündür

Misafir 1 Nisan 2010 11:22

yha lütfen yardım severlikle ilgili güzel sözler bulun güzel olsun acill sosyal ödevimi yapmam lazım 5.sınıfa göre olsun çünkü 5. sınıf öğrencisiyim

not:acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

misafir 2 Nisan 2010 15:29

Yardım

Veren el,alan elden üstündür.(Hz.Muhammed s.a.v)
Kardeşinin salını karşıya geçirmesine yardım et,göreceksin ki sende karşıdasın(hint atasözü)

Misafir 3 Nisan 2010 12:40

yardımseverlikle ilgili güzel sözler

Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez (MEVLANA)

Misafir 4 Nisan 2010 20:50

lütfen bana da güzel söz olsun bende 5. sınıf öğrencisiyim

Misafir 5 Nisan 2010 14:20

veren el,alan elden üstündür

veren el,alan elden üstündür(Hz.Muhammed)

Misafir 5 Nisan 2010 14:21

veren el,alan elden üstündür(Hz.Muhammed)

Misafir 5 Nisan 2010 17:24

Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez (Mevlâna

Misafir 5 Nisan 2010 18:16

Kardeşinin salını karşıya geçirmesine yardım et,göreceksin ki sen de karşıdasın.(Hint atasözü)
Dostunada düşmanınada yardım et, Çünkü ozaman dostuna daha yakın dost, düşmanınada dost olursun.(Clebul)
Sevmek fiilinden sonra gelen dünyanın en güzel fiili yardım etmektir.(V.Suttear)

Misafir 6 Nisan 2010 11:47

Alıntı:

Hayat kumaşını insanoğlu dokumaz.
Fakat her birimiz onun içinde bir ipliğiz.
Kumaş için ne yaparsak kendimiz için yapmış oluruz.
Her sey birbirine bağlıdır.

Misafir 12 Nisan 2010 23:01

veren el alan elden üstündür (hz.Muhammed)

Misafir 13 Nisan 2010 17:15

SLM BANA BU SÖZLERİ KİMİN HANGİ BİLİM ADAMI VEYA HANGİ DERVİŞİN YAZDIĞI LAZIM BİLEN VARMI ACABA İSMAİL

Misafir 13 Nisan 2010 22:07

misafir

veren el,alan elden üstündür...

Misafir 13 Nisan 2010 22:33

acill

yardım severlik ile ilgili güzel sözlerin en mükemmeli olsun ÇOOOK ACİL....

Misafir 14 Nisan 2010 16:16

acil lazım lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :( :( :( :(

Misafir 14 Nisan 2010 18:26

LÜTFN YARDIMSEVERLİK İLE İLGİLİ SÖZLER OLSUN ÖDEVİM VARRRRRRRRRRRRRRR

Misafir 16 Nisan 2010 09:25

ben hilal :D size yardım edim bir söz veren el alan elden üstündür (Hz.Muhammet)

Misafir 17 Nisan 2010 15:11

yardımseverlik

yardımseverlik ile ilgili sözler

Misafir 19 Nisan 2010 17:44

bb

Bir elin nesi var ikki elin sesi var (atasözü)

Misafir 19 Nisan 2010 19:14

cevap:

bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır, yardımlaşma tıpkı dostluk gibidir, ikisi de büyür.

Misafir 20 Nisan 2010 17:44

wg

dünyalığa sahip ol yada olma sana yetcek kadarını ayır gerisini ihtiyaç sahiplerine ver ............. başka varsa banada lazım 5. sınıf için

Misafir 20 Nisan 2010 23:22

yardımseverl

ewt çok acil söz lazım

Saat: 14:45
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık