MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Belimin ağrımasının sebebi ne olabilir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/241849-belimin-agrimasinin-sebebi-ne-olabilir.html)

Nurcan Komşu 1 Nisan 2009 21:35

sağ bel boşluğum ağrıyor neden olabilir acaba?

Keten Prenses 1 Nisan 2009 22:01

batın yani karın ve sizin bel boşluğu diye tabir ettiğiniz bölgede çok miktarda iç organ bulunmaktadır. diğer bölgelerin ağrısında ağrı kesici önerilirken bazı belirtileri gizlememesi için karın ve boşluk ağrılarında kesinlikle ağrı kesici önerilmez
Batın boşluğunda mide, bağırsaklar, karaciğer, pankreas, safra kesesi, safra yolları, dalak, apendiks, böbrek ve idrar yolları, mesane, kadınlarda rahim ve yumurtalıklar, erkekte prostat bulunmaktadır. Bütün bu organlardan ve batın duvarından kaynaklanan birçok akut ve kronik ağrı vardır. Bütün bu ağrıların değerlendirilmesi oldukça zordur. Hastanın iyi tetkiki gereklidir.

önerim bir dahiliye uzmanına görünmeniz ve kesinlikle ağrı kesici almamanızdır.
sağlıklı günler dilerim

Misafir 30 Ağustos 2009 22:41

sağ bel boşluğumda ani olarak başlayan bir ağrı var 24 saattir kesilmedi içim acıyor ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

Misafir 30 Ağustos 2009 22:54

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1469685)
sağ bel boşluğumda ani olarak başlayan bir ağrı var 24 saattir kesilmedi içim acıyor ne yapmamı önerirsiniz teşekkürler

Doktora gitmenizi öneririz.Rica ederiz.

ener 30 Ağustos 2009 22:55

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1469685)

Dahiliye Uzmanına gözükmeniz gerek birçok nedeni olabilir.
Geçmiş olsun...

Misafir 31 Ağustos 2009 03:54

Alıntı:

Nurcan Komşu adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1363571)
sağ bel boşluğum ağrıyor neden olabilir acaba?

Ilac veya tedavi yontemi tavsiye edemiyoruz bir doktora gorunmelisiniz gecmis olsun.

Misafir 1 Eylül 2009 21:56

Alıntı:

boşluk ağrısı
6 aydır sol boslugumda agrı var dr gıttım tahlıler yaptırdım tahlıllerımde ıdrarda kan var dedı doktorum
fakat cektırmıs oldugum bt ıncelemesınde bobreklerle ılgılı ve dıger organlarla ılgılı sorun olmadıgını soyledı
fakat solda üreter distal ucu lokalızasyonunda 6 mm boyutunda radyodansıte dıkkatı cekmıs olup tarif edilen
radyodansıtel üreter tra sesını dısındadır bunuanlıyamadım acıklama yaparsanız cok sevınırım sımdıden tşk ederım

Misafir 20 Ekim 2009 14:18

sağ ve sol boşluğumun az yukarsında ağrı var aniden oldu 2 gündür var birde midemi birşey sıkıyormuş gibi ağrı var cevap yazarsanız sevilirim.......

Misafir 10 Ocak 2010 12:57

1.5 senedır 2 tarafımda boslugumda agrı var dr gıttım tahlıler yaptırdım tahlıllerımde
fakat cektırmıs oldugum bt ıncelemesınde bobreklerle ılgılı ve dıger organlarla ılgılı sorun olmadıgını soyledı
hic ayım bi sonuc alamdık losyonlar vs verdıler bı sonuc alamadım 10 saate yakın calışıyorum ayakca acaba sebebı bu olabılırmı cok agrılarım oluyo ama calişmak zorundayım

Misafir 11 Şubat 2010 13:02

2 senedir sol bel boşluğumda cok şiddetli ağrılar var nerdeyse bütün doktorları gezdim üroloji,dahiliye,fizik,kadın doğum tahliller yaptırdım mr cektirdim ultrason cektirdim ama bişey olmadığını ssöylediler ne yapmalıyım lütfen bana cevap verirmisiniz şimdiden cok teşekkür ederim.

Misafir 14 Şubat 2010 14:09

sol bel boşluğumda ağrı var nedeni ne olabilir

Misafir 15 Mart 2010 11:48

bel boşluğu

[belimin tam ortasında bir boşluk ayağa kalkamıyorum tv dahi eşimin desteği ile gidiyorumayağa kalkarken bir boşluk oluyor batar oluyor ağrı yok
bir yere destek almassam hemen oturma haline dönüyorum
QUOTE]bel boslugu agrisi[/QUOTE]

Misafir 15 Mart 2010 12:48

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1693780)
sol bel boşluğumda ağrı var nedeni ne olabilir

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1728926)
[belimin tam ortasında bir boşluk ayağa kalkamıyorum tv dahi eşimin desteği ile gidiyorumayağa kalkarken bir boşluk oluyor batar oluyor ağrı yok
bir yere destek almassam hemen oturma haline dönüyorum
QUOTE]bel boslugu agrisi

[/QUOTE]

Zaman kaybetmeden bir Beyin Cerrahına görünmeyi ihmal etmeyiniz.Bel fıtığı rsiki taşıyor olabilirsiniz geçmiş olsun :)

Misafir 25 Mart 2010 16:10

uan zamandır sağ boşlugumda agrı var tuvalete düzensiz çıkıyorum bazen midemde agrı ve yanma oluyo ne yapmalıyım

fatma ırız 6 Haziran 2010 21:40

Alıntı:

sol bel boslugunda agri ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
3,5-4 yıldır sol bel boşluğumda sırtıma ve kalbimin olduğu bölgeye vuran ağtılarım var. Lütfen bilgilendirirmisiniz.

Misafir 21 Kasım 2010 14:17

merhaba benim yaklaşık bir aydır sürekli ve çok şiddetli olarak karnımın üst kısmı boşluklarım ve belim ağrıyor ve çok sık lavaboya çıkıyorum. bunun nedeni ne olabilir ne yapmam lazım .

Misafir 8 Ocak 2011 23:08

düşünce bel boşluğum ağırmaya başladı ne olabilir ne önerirsiniz ?

ener 8 Ocak 2011 23:17

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1936514)
düşünce bel boşluğum ağırmaya başladı ne olabilir ne önerirsiniz ?

BEL AĞRISI

Tanımı : Vücudun bel bölgesinde meydana gelen ve çeşitli sebepleri olan ağrılardır.

Nedenleri : Bu sayfada, belirli bir anotomik rahatsızlık nedeniyle değil de daha çok yorgunluk, hamlık ve sportif incinme gibi şikayetlerden kaynaklanan bel ağrıları gidermek için önerilerde bulunacağız. Fakat bu durumda olsa bile bu ağrıların çok şiddetli ve uzun süreli olması durumunda uzman bir doktora görünmekte fayda vardır.

ÖNERİLER

*Yeteri kadar zeytinyağı ısıtılıp ağrılı bölgeye masaj yapılarak yedirilir ve sıcak tutulup sert bir zemine yatılır.

*Bele ağrının olduğu bölgeye bir kaç kat geniş yapraklı lahana konulup sert bir zemine yatılır.

*Birer çay kaşığı günlük, havlıcan, zencefil bunlara ek olarak bir tatlı kaşığı çam fıstığı bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

*Birer tatlı kaşığı sinameki, mesteki, toz şeker ve bir çay kaşığı günlük bir arada dövülerek toz haline getirildikten sonra bu karışımı macun haline getirecek kadar süzme bal ile karıştırılıp ağrılı bölgeye iyice yedirildikten sonra sert bir zemin üzerine yatırılır.

Bel Ağrısı İçin Banyo Önerileri

*100 gram at kuyruğu akşamdan soğuk suyun içine bırakılıp, ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve göğüs kafesine gelecek şekilde 20 dakika kadar suyun içinde oturulur. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

*500 gram tıbbi karakafes otu yaprağı akşamdan 5 litre soğuk suyun içine bırakılıp ertesi gün iyice kaynatılıp, süzülerek banyo suyuna katılır ve bel ve sırt bölgesi suyun içinde kalacak şekilde banyo yapılır. Banyodan çıkıldığında kurulanmamalı bir havluya sarılarak sıcak yatağa girilmeli ve elden geldiğince terlenmelidir.

kaynak

Misafir 10 Şubat 2012 17:29

sağ bel boşluğum tutuluyor nedeni nedir

Misafir 1 Temmuz 2012 13:24

13 yaşındayım sag bel boşlugum agrıyo 2 gündür ne yapabilirim:(

Misafir 10 Ekim 2012 20:53

kaç haftadır belimde ani ağrılar var ve çok sancılı ne yapmam gerekir

Misafir 15 Haziran 2015 00:40

belden kalçaya geçen ağrı

2 hafta önce belimi incittim sonrasında sol kalçamda şiddetli bir ağrı oluştu dizimin arkasına doğru iniyor neden olduğunu ve nasıl eski sağlığıma kavuşabilirim yardım eder misiniz

Saat: 07:25

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık