MsXLabs
Sayfa 2 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Meslek liselerinden meslek yüksek okullarına geçiş kalktı mı? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/253072-meslek-liselerinden-meslek-yuksek-okullarina-gecis-kalkti-mi.html)

Misafir 20 Aralık 2009 10:30

hakkımızı yiyolar......biz bu okullara meslek sahibi olmak için gelioruz kardeşim filozof olmak için deil..biz meslek lisesi örencisiyiz eer bu sınavda bize okuduğumuz dal ile soru soracaksanız amenna..ama kalkıp bi meslek lisesi öğrencisini anadolu,fen lisesi öğrencisiyle yarıştırmaya hakkınız yok...madem böle yapacaksınız bu sınavda meslek dalları ile ilgili sorular sorun anadolu ,fen liselerinin sesi nolacak...kardeşim madem böle yapacaktınız bize diğer liseler gibi aynı dersleri anlatsaydınız..biz 3 senedir meslek dersi görüyoruz geometri fizik bioloji vb.görmüoruz.tm görüosunuz diceksiniz ama hocalar biz meslek örencisiyiz die fazla umursamıolar bu okullarda fiziği cardı curdu..ya kardeşim bize bizim dallarımızla ilgili sorular yapınn HAYATIMIZLA OYNAMAYIN..BİZİM HAYATIMIZ SİZİN TOPLANTILARINIZDA KONU OLAMAZ..BİZİM HAYATIMIZ SİZİN SAÇMA İMZALARINIZLA SAÇMA KARARLARINIZLA BATSIN İSTEMİORUZ...GEREĞİNİ YAPIN ARTIK..hAyAtImıZlA oYNAmAyINnN...

Misafir 16 Şubat 2010 10:27

merhaba arkadaşlar ben ilhan meslek lisesi öğrencisiyim son sınıfta direk geçiş yapmak istiyorum yönetmeliği bimiyorum yardımcı olursanız sevinirim .

Misafir 26 Haziran 2010 15:57

arkadaslar 2011 de ıkı yıllık dırek gecıs hakkı kalkacak mı

Misafir 19 Temmuz 2010 00:10

sbs den sonra meslek okullarının puan durumu

sizce sbsden sonra sağlık meslek okulunun puanları ne kadar artar ,tercihlerden sonra okul puanlarını açıklamak aptalca değil mi,tercih vermeden açıklasala iyi olmaz mıve buna göre tercih verseler iyi değil mi

Misafir 14 Eylül 2010 11:51

yatay geçiş kalktımı yha?:( lütfen cevap verin

Misafir 10 Kasım 2010 15:39

suan tic .lisesi örencisym 4.snfm bnde direk gecişten yararlanabilir acaba lütfennnacil cvpppppp:)

ener 10 Kasım 2010 16:40

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1862351)
suan tic .lisesi örencisym 4.snfm bnde direk gecişten yararlanabilir acaba lütfennnacil cvpppppp:)

YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, sınavsız geçişin bu sene kaldırılmasına ilişkin kanun taslağı hazırladıklarını belirterek, ''Bu yıl için bir geçici madde konulacak ve bu maddenin kabul edilmesi halinde geçen yıllarda sınavsız olarak girebilen adaylar sınava (ÖSS) alınacak. ÖSS'ye girmeyi mecbur tutacağız'' dedi.

Günay, ''Meslek liselerinden gelen öğrencileri, bir meslek yüksekokul programını tercih ettiklerinde taban puanı aramaksızın yerleştireceğiz'' dedi. Prof. Dr. Durmuş Günay, meslek yüksekokulları (MYO), mesleki ve teknik eğitim fakülteleri ile ilgili yapılacak düzenlemeleri ve sınavsız geçişin kaldırılmasıyla öngörülen uygulamaları anlattı.

Dikey geçiş yoluyla öğrenci alımı

"Dikey geçiş'' konusuna da değinen Günay, mevcut durumda MYO'ya sınavsız girerek mezun olanların yüzde 10'unun dikey geçiş yoluyla dört yıllık lisans öğretimine kabul edildiğini hatırlattı. Ancak bu uygulamanın kabiliyetinin çok zayıf olduğunu ve ifade edildiği gibi uygulanamadığını belirten Günay, bu alanda da bir değişiklik yapacaklarını bildirdi. Öngörülen düzenlemeyle, MYO'lardan lisans öğretimine, lisan giriş kontenjanlarının yüzde 10'u kadar dikey geçiş yoluyla öğrenci kabul edileceğini ifade eden Günay, ''Bu düzenlemeye göre, MYO'dan lisans eğitimine dikey geçiş kontenjanlarında çok önemli artışlar söz konusu olacaktır. Hangi MYO programlarından, hangi lisans programlarına dikey geçiş yoluyla öğrenci alınacağı YÖK tarafından belirlenecektir'' diye konuştu
alinti

Misafir 10 Şubat 2011 15:37

merhaba :

düz lise 4. sınıf öğrencisiyim. 2 yıllık myo dış ticaret okumak istiyorum . kaç puan yapmam gerekir acaba.? ( şegir farketmez.. doğu hariç )

Misafir 26 Nisan 2011 18:35

ben sağlık meslek lisesi 3. sınıf öğrencisiyim sağlık meslek yüksek okuluna geçiş yapma planım vardı peki hala geçiş yapma hakkım duruyormu :(:(((((((:((((((:(:(:(:(:(

Misafir 8 Haziran 2011 21:31

mrb arkadaşım bende sml 3.sınıfım 2 yııllık myo lar var ama bunlara direk geçş varmı tamam seni kapsamıyo 4'sün ama bizi etkileyecek mi etkilemeyecek mi?

Saat: 08:37
Sayfa 2 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık