MsXLabs
Sayfa 3 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Açık liseden mezun olma kriterleri nelerdir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/259963-acik-liseden-mezun-olma-kriterleri-nelerdir.html)

KinqofTheDewil 24 Nisan 2012 16:12

Diqer kredinin 120 olması qerekli 120 tamamladıktan sonra mezun olabilirsin...

Misafir 9 Mayıs 2012 13:26

Açık liseden mezuniyet şartları nelerdir?

SELAMIN ALEYKÜM BEN AÇIK LİSEDE OKUYORUM 13 DÖNEMDİR DEVAM EDİYOR TOPLAM KREDİM 68 ALAN KREDİM 8 BEN NE ZAMAN LİSE MEZUNU OLURUM

Misafir 18 Haziran 2012 01:04

açıklise mezun olmak için

iyi günler ben açıklise öğrencisiyim benim 146 kredim var ortak derslerimin tamamı dan geçtim yalnız 4
dersim muaf kaç dönemdir uğraşıyorum geçmeği olmuyor seçmeli derslerden mi tamamlamam gerekiyor
bir de acaba açık öğretim lisesin de takdir teşekkür var mı
.cevabı şu e postaya gönderir misiniz avrupafatihibjk@hotmail.com

Misafir 12 Temmuz 2012 11:32

lise

ben üç yılımı düz lisede okudum fakat bir yılım kaldı onu acik liseden okumak istiyorum ne kadar sürede biter
tasdiknamemi aldım kaybettim ne yapmalıyım okumuş olduğum yılın kredisini görebilirmiyim

Misafir 7 Eylül 2012 20:54

MERHABA BEN YÜZYÜZEEĞİTİM HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. BUNUN İÇİN AYRICA KAYIT OLMAM ŞART Mİ? EĞER ŞARTSA 8 EYLÜL DE SINAV VAR VE BN HALA KAYIT OLMADIM OLABİLME İMKANIM VAR MI? YOKSA AKSİ TAKDİRDE NE YAPMAM GEREKİR?

Misafir 17 Eylül 2012 17:33

benim alan kredim 110 mesleki 130 toplam 11 mezun olbrm

Misafir 22 Ekim 2012 11:42

açık liseden kaç kredi ile

ben normal lisesinin son sınıfında kaldım ve bıraktım okulu benim kaç kredim gelir bir sene içinde mezun olabilrmiyim

_ÜmiT_ 22 Ekim 2012 11:53

Açık liseden mezun olma kriterleri nelerdir?
2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren Liselerin öğrenim süresi 4 yıla çıkarılmış ve müfredat programı değişmiştir. Dolayısıyla Açık Öğretim Lisesi'nde sistem ve müfredat değiştirilmiştir. Bu geçiş kademeli olarak yapılmıştır. Kademeli geçişe göre, Açık Öğretim Lisesi'ne 2005-2006 eğitim-öğretim yılından itibaren kayıt yaptıran tüm ortaokul, ilköğretim okulu diplomasına sahip öğrenciler 4 yıllık siteme dahil olmuşlar, ara sınıflardan tasdikname alarak Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrenciler ise 2008-2009 eğitim öğretim yılı dahil olmak üzere tasdiknamelerinde yazan öğretim sitemine dahil olmuşlardır. 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı sonunda kademeli geçiş tamamlanmış olup 2009-2010 Eğitim Öğretim yılından itibaren Açık Öğretim Lisesine kayıtlı veya yeni kayıt yaptıran tüm öğrenciler 4 yıllık sisteme dahil olmuşlardır.

4 YILLIK SİSTEMDE DERSLER

Öğrenciler 4 yıllık sistemde 8 dönem okuyup ve gerekli diğer mezuniyet şartlarınıtamamladıklarında mezuniyet aşamasına gelirler. Açık Öğretim Lisesi dersleri ortak, (zorunlu), alan ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Ortak dersler zorunluluğunun mutlaka kaldırılması gereken derslerdir. Zorunluluğun kalkması için ortak derslerin sınavında başarılması (geçilmesi) veya en az üç kez sınavına girilerek muaf olunması gerekmektedir. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmaz. Öğrenci isterse/ihtiyaç duyarsa muaf olunan dersi/dersleri tekrar seçebilir. Seçilen ders geçilir ise kredisi kazanılır, geçilemez ise dersin muafiyeti devam eder.
Genel Kültür Alanını seçen öğrenciler ortak derslerden en az 80 kredi tamamlamak zorundadırlar.
Alan dersleri ise Genel Kültür Alanı dışında başka bir alanı seçen öğrencilerin, alan kredilerini tamamlamak için belirlenmiş olan derslerdir. Alan derslerinin hepsinden en az bir kez sınava girilmesi ve alan kredisinin tamamlanması gerekmektedir.
Ortak ve alan dersleri ile tamamlanamayan toplam kredi seçmeli derslerden ders seçilerek tamamlanmaya çalışılır.

Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile 17 yaşını dolduranların 4 yıl yerine 2.5 yılda açıköğretim liselerinden mezun olmasına olanak tanındı.

taklım 22 Ekim 2012 13:35

Öğrenciler 4 yıllık sistemde 8 dönem okuyup ve gerekli diğer mezuniyet şartlarınıtamamladıklarında mezuniyet aşamasına gelirler. Açık Öğretim Lisesi dersleri ortak, (zorunlu), alan ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Ortak dersler zorunluluğunun mutlaka kaldırılması gereken derslerdir. Zorunluluğun kalkması için ortak derslerin sınavında başarılması (geçilmesi) veya en az üç kez sınavına girilerek muaf olunması gerekmektedir. Muaf olunan dersin kredisi kazanılmaz. Öğrenci isterse/ihtiyaç duyarsa muaf olunan dersi/dersleri tekrar seçebilir. Seçilen ders geçilir ise kredisi kazanılır, geçilemez ise dersin muafiyeti devam eder.
Genel Kültür Alanını seçen öğrenciler ortak derslerden en az 80 kredi tamamlamak zorundadırlar.
Alan dersleri ise Genel Kültür Alanı dışında başka bir alanı seçen öğrencilerin, alan kredilerini tamamlamak için belirlenmiş olan derslerdir. Alan derslerinin hepsinden en az bir kez sınava girilmesi ve alan kredisinin tamamlanması gerekmektedir.
Ortak ve alan dersleri ile tamamlanamayan toplam kredi seçmeli derslerden ders seçilerek tamamlanmaya çalışılır.

Misafir 23 Eylül 2013 14:22

2.5 yılık açık öretim

ben imam hatip Anadoluyu kazanmıştım salık sorunlarım nedeniyle açık öretime yazılmak sorunda kaldım ve açık öğretimin 2.5 yıla düştüğünü söylüyorlar ama net bir bilgi yok
nasıl olacak lütfen cevap yazarsanız sevinirim t ederi hadi cevap bekliyorum

Saat: 22:28
Sayfa 3 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık