MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Klavyede kopyalama tuşu bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, sebebi nedir ? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/263993-klavyede-kopyalama-tusu-bazen-calisiyor-bazen-calismiyor-sebebi-nedir.html)

hsdjdfsfhk 30 Temmuz 2009 15:54

arkadaşlar ben mesela bi cümleyi klavyeyle kopyalamak istiyorum ctrl+c tuşuna basıorm kopyalamıo
klavyede c tuşu bozuldu heralde diorm. çaLışıo :o bunun kopyalamama sebebi ne olabilir lütfen bilgi..

BrookLyn 5 Ağustos 2009 15:16

Alıntı:

hsdjdfsfhk adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1449454)
arkadaşlar ben mesela bi cümleyi klavyeyle kopyalamak istiyorum ctrl+c tuşuna basıorm kopyalamıo
klavyede c tuşu bozuldu heralde diorm. çaLışıo :o bunun kopyalamama sebebi ne olabilir lütfen bilgi..

Öncelikle 'C' tuşu ve 'CTRL' tuşları CTRL+C (Kopyalama) dışında çalışıyor mu? 'C' tuşu tek başına kullanıldığında herhangi bir sorun çıkartıyor mu?

Öncelikle bunlardan emin olun. Sonrasında şayet bahsettiğiniz gibi CTRL+C kopyalama yapmıyor ise Bilgisayarım'a sağ tuş yapın Özellikler'e tıklayın, oradan Donanım sekmesine tıklayın, açılan yerde Aygıt Yöneticisine gelin burada karşınıza gelen ekranda alt tarafta bulunan Klavye sekmesine tıklayın Klavye'nin donanım kısımı açılacaktır 'Standart 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natulel PS/2 Klavye' vb. gibi bir yazı göreceksiniz oraya sağ tuş yapıp kaldır seçeneğine tıklayın.

Ardından Bilgisayarınızı resetleyin. Bilgisayarınız açıldığında karşınıza Yeni Donanım Bulundu ekranı gelecektir, büyük ihtimal ilede otomatik tanıyacaktır tekrardan. USB Klavye kullanıyorsanız manuel olarak tanıtmanız gerek PS2 kullanıyorsanız otomatik tanıyacaktır.

Bu şekilde denediğinizde CTRL+C kombinasyonu tekrar işlevini görmeye devam edecektir. Bir çok kişi aynı sorundan muzdarip olmuş ve bu şekilde çözmüştür.

Saygılar,
MsXLabs

Misafir 31 Ağustos 2009 09:51

Alıntı:

ya benımde ctrl tusu üsttekı sayı tusları alt tire ve soru işareti tusları calısmıyor birde delete ve shift tusu calısmıor eskı klavyeme su dokulmustu ondan olabılır dıe yenı klavye aldım yenı klavyeyıde takınca gene aynı sorunla karsılastım ne yapmam gerekıo bu durumda
bna yardım edebılırmısınızz

Misafir 14 Eylül 2009 19:49

bende hiç bi şekilde C tuşu çalışmıyor :S klawyeyi sktüm taktım yine olmadıı :S:S

Misafir 19 Şubat 2010 23:15

ALT TİRE TUŞUM ÇALIŞMIYOR NE YAPMALIYIM

Misafir 15 Eylül 2010 16:05

arkadaşlar bende direk üstekindeki tuşlar sayılar çalış mıo ne yapim bunlar geli o !'^+%&/()=

Misafir 7 Kasım 2010 18:52

Merhaba, kklayemin tuşları bozuldu mesela şuan yazar iken "k" harfine tıklladğmda "lk" böyle çıkıyor.. ve benzeri tuşlara tıkladığımda aynı sorunla karşılaşıyorum lütfen yardımcı olabilirmisinz?

Merhaba, klavyemin tuşları bozuldu, mesela şuan "k" harfine tıkladğımda "kl" böyle çıkıyor.. ve benzeri, tuşlara tıkladğımda aynı sorunla karşılaşıyorum.. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim, Şimdiden teşekkürkler..

Misafir 2 Aralık 2010 13:44

merhaba ... benim klavyem herhalde kafayı yedi :) 1 basıorum iki tane 11 yazıor 2 ' ye basıorum 22 yazıor ikileştirior acaba sebebi ney yada nereye basmışımdır nasıl düzeltebilirm lütfen acill destek beklirom teşekkürler ....

Misafir 11 Şubat 2011 14:09

yapışkan tuşların açık olabilir

Misafir 21 Mart 2011 16:17

ya ekrandaki birşeyi tümden nasıl kopyalayabilirim? ctrl+c olmadan ve mouse la kopyala yapmadan başka türkü nasıl yapabilirim acaba ? acil gerekio bilen varsa çok mutlu olrum.. :)

Misafir 23 Mayıs 2011 15:51

merhaba size birşey sormak istiyorum benim klavyedeki bütün hepsi çalışıyor ama tek caps lock tuşu çalışmıyor ne yapabilirim rica etsem söylrmisiniz söylerseniz çok mutlu olacağım teşekkürler...

Misafir 4 Ağustos 2011 08:49

Beyler casper laptop kullanyorum 2 CTRL tuşmda çalışmıyor klavyede sorun olmadığına eminim zaten aynı anda 2 CTRL tuşunun da bozulması milyarda bir ihtimal virüs den süpheleniyorum klavye configrasyon ayarları nerden yapıldıgnı bilen biri varsa yardımcı olursa sevinirim

Misafir 16 Şubat 2012 19:37

bendr arada çalısıyo arada çalısmıyo kabloyu çıkartıp taktım klavye bozuk olsa hiç calısmaz die düsünüyom klavyenın ısıda aynı yanp sönüo napabılırım acil lazım simdiden teşekür ediyorum ama problem bence kablonun takıdı tellerden ama ellemedim hepten bozarım diye kolay gelsın hepinize

Misafir 21 Şubat 2012 08:48

Ya benım alttre tusu bozuldu yapıyorum olmuyor bır anda bozuldu acil yardım lütfen
birde d tusum normalde calısıyor ama mesela csstrıke oynuyorum ben orda bunny yaparken calısmıyor

Misafir 27 Mayıs 2012 11:19

resmi nasıl kopyalarım?

Misafir 4 Haziran 2012 22:09

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1701716)
ALT TİRE TUŞUM ÇALIŞMIYOR NE YAPMALIYIM

alt tire çalışmıyo

Misafir 24 Temmuz 2012 13:59

Ben de casper laptop kullanıyorum ve 2 ctrl tuşumda çalışmıyor.Nasıl eski haline döndürebilirim? Bari biri çalışsın.Soğutucu var bir de klavye alırsam dizüstülükten çıkacak.Casper a tövbe ettim bu kaçıncı arıza.

hrkN 24 Temmuz 2012 14:21

CTRL+A CTRL+V :)

Saat: 18:06

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık