MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Sistem (C ve D sürücüleri) dolu, nasıl boşaltabilirim? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/285139-sistem-c-ve-d-suruculeri-dolu-nasil-bosaltabilirim.html)

suskun__kral 30 Kasım 2009 15:13

Merhaba MSXLABS üyeleri,

Yerel Disk (:C) => Boş Alan:2,34 GB
Toplam Boyut:19,5

Yerel Disk (: D)=> Boş Alan:2,28
Toplam Boyut:17,7

Yerel diskler neredeyse tamamen dolu.Bu durum PC yavaşlatıyor.Yerel diskleri boşaltmak için haftada bir 'CCleaner' kullanıyorum (fazla bir etkisi olmasada).

1-)Yukarıdaki sorunuma çözümünüz nedir?

2-)PC'de çok program yüklü sizlerinde önerisiyle (program ekle/kaldır) hangi programları kaldırmalıyım?

http://img25.imageshack.us/img25/1911/adszwn.png
http://img512.imageshack.us/img512/7347/adsz2i.png
http://img42.imageshack.us/img42/3697/adsz3hb.png

suskun__kral 30 Kasım 2009 22:08

sorunuma çözüm bulmak amacıyla yardımcı olacak kimseler yok mu?

Misafir 23 Ocak 2010 17:58

Kardeşim öncelikle C: sürücüne sağ tıkla. Özellikler'e tıkla. Daha sonra Disk Temizleme'yi seç. Açılan menüdeki seçenekleri oku. Gereksiz bulduklarını sil. ( Hepsi gereksiz aslında okumana bile gerek yok Sonra tamam de

Misafir 27 Kasım 2010 17:23

arkadaşlar bendede aynı sorun var c içindekileri temizlerken önemli olnlar silinmez değilmi

Misafir 19 Aralık 2010 20:27

benim yerel disk d full dolu 150 gb ama içinde bişey yok onu anlamadım pc çok kasmaya basladıı özellikle internet

HandSome 19 Aralık 2010 20:45

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1905764)
benim yerel disk d full dolu 150 gb ama içinde bişey yok onu anlamadım pc çok kasmaya basladıı özellikle internet

Virüs Olma İhtimali Oldukça Yüksek...Pcnizi güncel bir antivirüs ile taratınız.

Misafir 23 Aralık 2010 14:57

123

Benim c diskim dolu ahlbuki bilgisayarımda hiç birşey yok nasıl temizleyeceğimi de bilmiorum 0megabeyt boşluk yok :S

Misafir 14 Mayıs 2011 12:53

arkadaslar disk birlestirme yapmayı deneyin BİLGİSAYARIM=YEREL DİSK C YADA D SİZE BAĞLI SAĞ TIKLA=ÖZELLİKLER =ARAÇLAR=DİSK BİRLESTİRME WAR=SİMDİ BİRLESTİR DE Bİ ONU DENEYİN

Misafir 15 Mayıs 2011 22:06

yha benimde sorunum war bende e,d,c war c ful dolu nerdeyse 0 bayt bu yüzdeb dirext bile oyunları acmıyoor! :/ sorunsuz bir çözüm istiyorum ve
c,,e birlestirme sansım war e saten ıvır zıvır war yardııım

Misafir 11 Haziran 2011 20:52

benımde aynı sorun lütfen yardım....

MrHxor 12 Haziran 2011 07:48

Bence yani bilgisayarına bir şey olur mu bilmiyorum ama Sağ tıkla ->> Biçimlendir de yani olur mu bilmem <ama> :)a

kinqDarkORBİT 12 Haziran 2011 12:43

c ve d yi sil en mantıklısı

Misafir 13 Temmuz 2011 14:04

beyler ben size ccleaner i tercih ederim benım yerel disk c de 5 gb yer açtı ve masaüstündekileri boşaltın ıvır zıvır bakın bakalım 9 gb yer açılıyor ben yaptım masaüstü full doluydu epey sildim + ccleaner 9 gb yer açtı siz de deneyin

Misafir 24 Temmuz 2011 19:21

bnde de aynı sorun arkadas ayrıca bırlestır yapmıyor pc

Misafir 18 Eylül 2011 15:48

bilgisayarınıza WinTools.net Professional programını kurum işe yaramazsa bilgisayarına format attırın

Misafir 14 Kasım 2011 14:08

Arkadaslar Ben buldum taratamnı9za felan gerek yok ccleaner programı ile silin sonra c documantandsettings deskoptdaki indirdiğiniz şeyleri silin yada baska bi sürücüye atın ve resleyin pc yi yerel disk boşalır gta4 ü bile kaldırr lan :Dd format atmıs gibi olur arkadaslar ben yaptm oldu tavsıye ederm Alıntı deil arkadaslarr ........ %99999999999999999999999999999999999999 çalışacakkkkkk

Misafir 7 Şubat 2012 19:38

benim sorun daha farklı D sürücüsünde 2 tane oyun var Fifa 07 Metin2 18,9 GB Boş alan var ama Gta san andreas yükleyemiyorum Disk dolu hatası veriyo

Misafir 9 Şubat 2012 17:49

yaaa byler bndede aynı soru malesef ama bnm denetim masamda sadece 4 tane program var gereksiz deil ama nedenseee 2.71 gb yer var .s.s.s virusmu var acabaa

Misafir 9 Şubat 2012 22:50

gef

önemli dosyalarda silinir mi ?

Misafir 13 Şubat 2012 17:56

BENDE DE VAR AYNI SORUN SPİDERMAN WEB OF SHADOWS YÜKLEYECEĞİM BÜTÜN OYUNLARIMI EK PROGRAMLARI HATTA BABAMIN AUTOCAD GSTAR DOSYALARINI BİLE :D AMA HALA YERİM TOK BU OYUN 8 GB AMA c YE DE d YÜKLEYEMEDİM EN SONUNDA YER YOK ERRORÜ VERİYOR 8000 MB MIYMIŞ NEYMİŞ AMA OLMADI ARKADAŞ... , LÜTFEN Bİ YARDIM EDİN 38 GB c 35 GB d DİSKİNİN SINIRI AMA EN FAZLA 6,7 GB BOŞALIYOR LÜTFEN YARDIM :(

Misafir 24 Şubat 2012 17:22

benimde yerel disk d çok doluydu içini açtım içindekilerin yarısını sildim sonra herhangi bir klasörü açınca hemen otomatik olarak internete bağlanıyor lütfen yardım edin...

Misafir 21 Mart 2012 15:36

ya benim de :d'de kullanılan alanı fazla gösteriyo gizli klasörü gösteri de açtım

Misafir 7 Temmuz 2012 23:59

arkadaslarım ısınıze yaramayanları sılın... bozukları felanda duzelır baya sılın :) 200 mb yer acın sonra temizleyin :)

Misafir 16 Temmuz 2012 23:05

ben biliyom :D arkadaşlar pratik çalıştır// regedit yazın ve software tıklatın advanced ve menu show delay dwor değerlerini 1 yapın ve bilgasyarıma gidip dik temizlemeye tıklayıp temizleyin ve bilgasayarıma sağ tıklayıp özlelliklere gidin gelişmişe gidip performans ayarlarına tıklayarak ayarlara gidin ve özel ayar deyin c dosyasını 4090 a eşitleyin kolay gelsn hız etkisini ve c deosyasındaki düşüklüğü göreceksiniz benim c dosyam dolu alanı 50 000 gb tı şimdi 3 000

Misafir 3 Ağustos 2012 00:15

Beyler Pc De Ayni Virüs Bendede Var Sanırım C:/ DE WİNDOWS KLASORU
Boyut : (39.548.976.616 bayt)
Dİskte Boyut :(38.140.858.143 bayt)
Beyler Diski Temzile Yapsamda Olmuyor
Birleştir De yapılmıyor Çünkü %15i Bos OLmasi Lazım
BU SORUNU BILENLER YAZSIN YORUM ISTEMIYORUM

Beyler Pc De Ayni Virüs Bendede Var Sanırım C:/ DE WİNDOWS KLASORU
Boyut : (39.548.976.616 bayt)
Dİskte Boyut :(38.140.858.143 bayt)
Beyler Diski Temzile Yapsamda Olmuyor
Birleştir De yapılmıyor Çünkü %15i Bos OLmasi Lazım
BU SORUNU BILENLER YAZSIN YORUM ISTEMIYORUM

Misafir 22 Ağustos 2012 09:45

arkadaşlar başlata girip çalıştıra basın ve oraya cookies yazın index haricindekileri silin ve diskinize trojan bulaşmış olabilir.O yuzden antivurusunuzden bi disk cleanup yapın ve en az diskinizde 1 gb yer açılmış olması lazım. sonra disk temizleme yapın ve 1,5 yada 2gb yer açılıyor.Sakın disk birleştirme veya program ekle kaldırdan program silmeyin.Ayrıntı için facem https://www.facebook.com/skara01

Misafir 28 Ağustos 2012 17:55

abi sen önce şu football managerin ikisinide sil oldu boş alan 4 gb sorun çözüldü :D

ocean97 28 Ağustos 2012 19:35

Başlat---Denetim masası---Performans ve Bakım---Sabit Diskinizde Yer boşalt

Burada Geçici internet dosyaları eski dosyaları sıkıştır ve webclient i işaretleyip tamama tıklarsanız gigabaytları geçik yer boşaltırsınız ve önemli hiçbir şey silinmez.

Misafir 31 Ağustos 2012 15:15

Alıntı:

c diskini bosaltma ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum
arkadaslar c diskinde yer acmak istiyorsanız cleaneri indirin bnde 10 GB actı bir temizlikte

Misafir 5 Ekim 2012 21:02

aynısı benim icinde fakat bu disk temizle dedigimizde hepsını işaretlesek önemli bişey silinmez demi

Misafir 6 Ekim 2012 13:23

Alıntı:

yerel disk c nasil bosaltilir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Arkadaşım bu sölediklerimi yap kesinlikle diskinde 20 gb kadar yer açılacaktır yani cok büyük bir rakam bu diskin tamamen boşalması gibi birşey üstelik disktrki dosyaları silmene gerek yok www.google.tr sitesine gir sağ üst köşede yıldızın sağ tarafındaki yere gir ordan indirilenlere gel ve oradan indirilenler klasörünü aç oradaki herşeyi sil sonra geri dönüşüm kutusundanda sil göreceksinki pcnde büyük bir hızlanma ve diskinde büyük bir boşalma olacak.

Misafir 18 Kasım 2012 15:11

23-01-2010 Cvp: Sistem (C ve D sürücüleri) dolu, nasıl boşaltabilirim? #3 (mesaj-linki)
Misafir
Kardeşim öncelikle C: sürücüne sağ tıkla. Özellikler'e tıkla. Daha sonra Disk Temizleme'yi seç. Açılan menüdeki seçenekleri oku. Gereksiz bulduklarını sil. ( Hepsi gereksiz aslında okumana bile gerek yok Sonra tamam de

Kaynak: Sistem (C ve D sürücüleri) dolu, nasıl boşaltabilirim?

hiç bir işe yaramaz 3-4 kere diski temizledim olmadı.amq pccc

Misafir 18 Kasım 2012 15:25

Arkadaşlar benim dediklerimi yaparsanız yerel diskiniz 2-3 gb boşalır.
1-Dolu olan diskinizin üstüne gelip sağ tuşa basınız ve özelliklere basınız.
2.Diski temizleyiniz 0 dışında gbli mbli olan klasörleri işaretleyin ve silin.
3.Üstte araçlara basın(şimdi denetle,şimdi birleştir,şimdi yedekle)tuşlarına basıp onlarıda yapın.
ve yerel diskiniz daha çok azalır.

Misafir 10 Aralık 2012 19:11

Kardeşim ilk olarak başlata tıkla orada çalıştıra gir.Sonra oraya temp yaz ve içindeki tüm dosyaları sil.daha sonrada %temp% yaz onuda sil.En son olarak C:\WINDOWS Prefetch yaz ve yerel diskine bir göz at :)

samboski 10 Aralık 2012 19:17

Kardeşim banada aynı olay oldu çözümü söyleyeceğim şimdi.İlk önce başlata tıkla oradan çalıştıra gir.Temp yaz enter tıkla ve bütün dosyaları sil.Sonra %temp% yazıp bütün dosyaları sil. En sonunda ise C:\WINDOWS Prefetch kopyala ve yapıştır.İçindeki tüm dosyaları sil ve yerel diskine bir göz at :)

Misafir 26 Haziran 2013 20:53

Yardım

Arkadaşlar Çözüm :

-Başlat Düğmesine Tıklayın.
-Tüm Programlarra Girin
-Donatılara girin
-Sistem Araçlarına Girin
-Disk Temizlemeden İstediğiniz Kutucuğu İşaretleyin
-Ve İşlem Bitince Silincektir.

Yardımcı Olmuşsam Ne Mutlu Bana :)

Diablo II 27 Eylül 2013 23:57

:) :)

Arkadaşlar istesenizde C: deki önemli dosyaları silemezsiniz bunun için izin gerekir. Disk temizlemeye girin ve C yada D birini seçin taramayı başlatın ondan sonra bi tablo gelicek ordaki bütün kutucukları işaretleyin ve kaldırın. Daha sonra tekrar disk temizlemeyi açın, sistem dosyalarını temizle bölümüne tıklayın taramayı başlatın ondan sonra bütün kutucukları işaretleyin ve kaldırın :)

Misafir 23 Ocak 2014 20:12

bsaf

disk birletriçisiyle herçey oluyor

Misafir 6 Şubat 2014 09:51

aynı sorun bendede var c diski full dolu yardım.

Misafir 28 Mart 2014 19:45

lol a girmemesi

benim pc de 38 GB boş yer var ama oyuna girerken oyun çöküyar çözüm verirmisiniz

Misafir 28 Mart 2014 19:49

benim pc de 38 GB boş yer var ama oyuna girerken oyun çöküyar çözüm verirmisiniz

Misafir12 4 Nisan 2014 21:13

Arkadaşlar Ccleaner İle Temizleyin Disk Boşaltma Yapın Yani Bilgisayar -> Özellikler -> Disk Temizleme Ve En Önemlisine Geldi Konu En Basit Ama En Etkileyici Çözüm Siz İndirilenleri Tarayıcıdan Silsenizde Bir İşe Yaramaz Yapmanız Gereken Karşıdan Yüklenenler Veya Dowloand Yerine Gelip Burdaki Her Şeyi Silmek Benim 100 Mb Boş Alan Vardı 10 Gb Boş Alan Oldu ...

Misafir 8 Nisan 2014 18:52

haklısın

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1667550)

Çok teşekkürler arkdşm oyun indircektim ama yemetediği için olmuyordu bende ararken bulduğum en yararlı şey eninkiydi

Misafir 28 Mayıs 2014 20:05

Abi C'yi gereksiz programları silerek boşalta bilirsiniz.

Program Files'e girin gereksiz olan dosyaları silin.

Silinmiyorsa Ctrl+****+Esc yapıp uygularamalar bölümünde o dosya ile ilgili .dll leri sağ tıklayıp İşlem Ağacını Sonlandır'a tıkadıktan sonra dosyayı silebilirsiniz ve C yavaş yavaş boşalır.

Misafir 25 Ağustos 2014 19:05

la oglum ccleaner indirin o çok çabuk temizler bendede aynı sorun vardı ccleanırı indirtikden sonra c temizlendi bide d

Saat: 14:23

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık