MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Cevaplanmış (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/)
-   -   4 GB internet kaç saate denk gelir? (https://www.msxlabs.org/forum/cevaplanmis/299319-4-gb-internet-kac-saate-denk-gelir.html)

Misafir 16 Ocak 2010 19:40

4 GB internet kaç saat eder?
4 GB internet ne kadar gider?
4 GB VINN ne kadar gider?

KaNKaWaReZ 16 Ocak 2010 20:50

1Mbit İnternet Kullanıcısı 4GB Veri 12 Saat.
2Mbit İnternet Kullanıcısı 4GB Veri 6 Saat.
4Mbit İnternet Kullanıcısı 4GB Veri 3 Saat.
8Mbit İnternet Kullanıcısı 4GB Veri 1.5 Saat.

Misafir 7 Şubat 2010 17:18

4gb internet kaç saate denk gelir acil öğrenmek istiyorum

KaNKaWaReZ 10 Şubat 2010 12:20

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1682869)
4gb internet kaç saate denk gelir acil öğrenmek istiyorum

Misafir 21 Şubat 2010 19:50

nasıl internetimin kaç gb olduğunu öğreniyorum lütfen msn adresime cevap gnderin

KaNKaWaReZ 21 Şubat 2010 21:00

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1703932)
nasıl internetimin kaç gb olduğunu öğreniyorum lütfen msn adresime cevap gnderin

İnternetin Kaç GB Olduğunu Kotadan Bahsediyorsun Galiba.
Buradan TTnet Kullanıcı Adı~Şifre Oturumu Açıp Öğrenebilirsin.TTNET // ADSL Kota Sorgulama

Misafir 14 Mayıs 2011 17:09

4 gb kaç saatır

Misafir 15 Mayıs 2011 09:37

bunlar gunlukmu

Misafir 16 Haziran 2011 14:42

arkadaşlar bilgisayarım 32bit 4gb internet kotam var.... kaç saat girebilirim en fazla

Misafir 29 Haziran 2011 16:48

4 GB'lik internet bir günde mi kullanılacak yoksa 1 ayda mı ?

The Eniqmatic 29 Haziran 2011 17:09

Nasıl kullandığınıza bağlı.Sürekli video izlerseniz çok uzun süre 4gb kullanamazsınız.Normal forumlarda falan kullanarak 4gb internet fazlasıyla yeter.

Misafir 29 Haziran 2011 17:12

Bunlar Günlük Mü ?

yardımsever 3 Temmuz 2011 16:10

oOoOo

yha arkadaşlar iimisiniz arkadaş kaç saat dayanır 4 gb internet dio siz bitten fln bahsedionuz

nicely 3 Temmuz 2011 16:43

Kotalı ADSL'de kota neden dolar?

Kotalı ADSL kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden ya da sorunlarından biri kotanın nedensiz yere dolup, taşmasıdır. Eğer siz de “Neden kotam bu kadar çabuk doluyor” diyenlerdenseniz, bu yazıyı dikkatli okumalısınız. Belki size ekstra kota sağlamayacak, ama kotanızın neden dolduğunu öğrenmenize katkı sağlayacak.
ADSL kullanıcılarının çoğu interneti genellikle; gazete okumak, haberleri takip etmek, alanlarıyla ilgili araştırma yapmak için kullanırlar. Türkiye’de bu kişilerin hemen hepsi de kotalı ADSL kullanmaktadır. Mevcut kotanın bu işleri yapmakla dolması neredeyse imkansızdır. Eğer ben de bunları yapıyorum ama kotam yine de doluyor diyorsanız, bir de aşağıdaki listede yazdıklarıma bakın. Bunlardan bir ya da birkaçı sizde de varsa, kotanızın dolmaması mümkün değil.

MSN’de görüntülü ve sesli görüşme yapıyor musunuz?
Ne yazık ki çoğu kimse MSN’deki görüntülü sohbetin ne kadar kota yediğinin farkında değil. Görüntülü sohbet sırasında saniyede 64 Kbit veri alışı olmakta. Eğer günde 1 saat görüntülü sohbet yapıyorsanız, bunun maliyeti aylık yaklaşık 850 MB’dir.
Youtube’da video izlemeye bayılıyor musunuz?

Hayatımıza girdiğinden beri bağımlılık yapan (en azından benim için) Youtube ne yazık ki tam bir kota düşmanı. Eğer günde 5 dakikalık 10 video izliyorsanız, sıkı durun, bunun maliyeti aylık tam 3 GB. Çünkü Youtube’daki 5 dakikalık bir video kotanıza 10 MB olarak yansıyor. Başka sitelerden izlediğiniz videoları da buna ekleyebilirsiniz, örneğin MetaCafe, MyNet ve haber sitelerindekileri.
İnternet üzerinden radyo ya da TV izlemek hobiniz mi?

İnternette birçok TV ve radyo yayını bulunmakta bunları izlediğinizde ya da dinlediğinizde kotanız büyük bir hızla eriyor olacaktır. Düzgün bir radyo yayını genellikle 64 Kbit üzerinden TV yayını ise en az 256 Kbit üzerinden yapılmaktadır. Bunun anlamı 1 saatlik kullanımda radyo 28 MB, TV ise 115 MB kotanızdan çalıyor demektir.
Bilgisayarınızda iyi bir Anti-virüs ve Anti-Spy programı var mı?

Bu programlar da ne diyorsanız, bence hemen öğrenin. Bilgisayarına bulaşmış olan bir virüs ya da casus yazılım, arka planda bağlantınızı kullanıyor olabilir ve sürekli bir yerlerden bir şeyler indiriyor olabilir. Eğer durup dururken internet bağlantı simgesi sürekli işlem yapıyor görünüyorsa bir şeyler ters gidiyor olabilir. Hemen bir AV ve AS ile sisteminiz taratmalısınız.
Güncellemeler kontrol altında mı?

Windows ya da bilgisayarınızda kurulu olan programların bazıları internet üzerinden kendilerini güncellemek isterler. Genellikle bu özellikleri aktif olur ve kullanıcıyı çoğu zaman uyarmadan bazen de güncellemeleri indirdikten sonra uyararak güncelleme işlemini yapabilirler. Benim tavsiyem başta Windows’un olmak üzere kullandığınız programların (belki AV’leri bunun dışında tutabiliriz) güncelleme özelliklerini manuel’e (elleye) getirmenizdir.
Kablosuz modeminizin güvenliği güven de mi?

Siz de kablosuz modem kullananlardan mısınız? Peki modeminizin güvenlik ayarlarını yaptınız mı? Yapmadıysanız çok büyük bir tehlike altında olabileceğinizi biliyor musunuz? Bağlantı hırsızı komşunuz, sizden habersiz kablosuz bağlantınızı kullanıyor olabilir. Forumlarda bununla ilgili birçok mesaja rastlayabilir, kablosuz modemleri aramak için programlara ulaşabilirsiniz. Tehlike sadece kablosuz modem vasıtasıyla bağlantınızın kullanılıp, kotanızın dolması değildir. Esas tehlike, bu bağlantı üzerinden suç işlenmesidir. Bilişim suçlarının çoğu IP adresi ile tespit edilmektedir. Sizin modeminiz üzerinden yapılan bütün bağlantı ve işlemlerden siz sorumlusunuz. Bu nedenlerden mutlaka en kısa zamanda anlayan birinden yardım alıp, kablosuz modeminizin güvenlik ayarlarını yaptırınız.
Download yaparken indirdiğiniz dosyaların boyutlarını kontrol edin
Bir dakikalık bir mp3 dosyası 1 MB, bir dakikalık ham video dosyası 10 MB, DivX formatında bir film 700 MB, yüksek çözünürlüklü bir BMP resim dosyası 1 MB, JPEG resim dosyası 100-200 KB yer kaplar. Bu miktarları göz önüne alarak, indirdiklerinizin toplam boyutlarını hesaplamalı, indirme
işlemine onay vermeden önce de boyutlarını kontrol etmelisiniz?
Kullandığınız kota miktarını ay sonunda mı kontrol ediyorsunuz?

Kotanızı sık sık kontrol etmek, olası olumsuz durumları zamanında tespit edip, çözüm üretmenize yardım edecektir. Bu işlem için Telekom’un adslkota.ttnet.net.tr adresini kullanabileceğiniz gibi ücretsiz kota kontrol programlarını da (ey DSL) kullanabilirsiniz.
Şunu kesinlikle unutmayın, açtığınız her internet sayfası, indirdiğiniz her dosya, izlediğiniz her video, resim, dinlediğiniz her müzik kotanızdan belli bir miktar götürmektedir. Kotanızı doldurmamak için her şeyi dengeli kullanmalı ve kota kullanımınızı sürekli kontrol altında tutmalısınız.

eskisanat 3 Temmuz 2011 19:46

1 ayda kullanılır

kota girdiginiz siteye bağlı olarak tükenir

oyun veya video daha çok kota tüketir(içerik indirme)

bağlı olduğunuz firmanın web sitesinden kotanızı öğrenebilirsiniz (dalga geçmiyorum(ücretsizdir))

Misafir 4 Ağustos 2011 20:31

Arkadaşlar 4GB internet facebookta kaç saat dayanır yani oyunlarla birlikte felan ... Lütfen Öğrenebilir miyim?

Rower 4 Ağustos 2011 22:00

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2136882)
Arkadaşlar 4GB internet facebookta kaç saat dayanır yani oyunlarla birlikte felan ... Lütfen Öğrenebilir miyim?

Facebook sadece kendi basına 4GB kotayı hemen doldurmaz.
Sitede sadece mesajlara bakmak,yorum yazmak,sohbet etmek gibi vs seyler yapıyorsanız
kota uzunca bir süre yeterlidir.
Her gün düzenli olarak video,oyun,(farmville) gibi flash oyunlar oynuyorsanız kısa sürede kotayı doldurabilirsiniz.

Misafir 3 Eylül 2011 13:23

internet

ben 4 'lik bir internetin kaç saatlik bir kullanıma denk olduğunu öğrenmek istiyorum. öğrendiğim bu değer günlik mü aylık mı ? cevabınızı bekliyorum.

Misafir 17 Kasım 2011 15:31

Yaa Taam Net 4Gb Kaç Saat.

OnlyFourYou 21 Aralık 2011 17:30

Alıntı:

KaNKaWaReZ adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1659156)

Standart Ücretlendirme
Üst limit uygulamamız ile beraber cepten internet paketlerindeki paket aşım tutarınız, standart internet tarifesinde ise kullanım tutarlarınız en fazla KDV ve ÖİV dahil 199TL olarak faturalandırılacak olup, 199 TL üzerindeki kullanımlarınız için ek ücret alınmayacaktır. 199TL'den sonra bağlantı hızınız 128 kpbs'ye düşürülür.

"İnternet paketinizde kalan kullanımlarınızı INTERNET yazıp 5555'e ücretsiz kısa mesaj göndererek ya da Avea Müşteri Hizmetleri'nden (444 1 500) öğrenebilirsiniz. SMS ile yapılan bilgilendirmelerde son 48 saat içerisinde yapmış olduğunuz kullanımlar dahil olmayabilir."

WAP APN üzerinden gerçekleştirilen veri kullanımı için standart ücretlendirme 0.0073 TL / KB, Internet APN üzerinden gerçekleştirilen veri kullanımı için standart ücretlendirme 0.0021 TL / KB'dir.

bu hesaba göre 1 gb internet kaç paraya denk gelir
şimdiden teşekkürler

Misafir 26 Aralık 2011 14:09

mb ne demek vede 4gb ne kadar saate gelio ya ben metin2yi ona göre oybıcam nolur söyleyin

RuffRyders 26 Aralık 2011 14:26

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2274346)
mb ne demek vede 4gb ne kadar saate gelio ya ben metin2yi ona göre oybıcam nolur söyleyin

1 GB = 1.024 MB (megabayt)

Bu şekilde 4 GB kaç saat Metin2 oynamaya denk gelir gibi bir hesaplama mümkün değildir. İnternette anlık indirilen veri değişkendir o yüzden saat hesaplaması yapamazsınız.

Punkgirl~ 26 Aralık 2011 14:36

4 GB 3 saattir arkadaşlar ! Bunu üyelerimiz anlatıyor lütfen önceki sayfalarıda gözden geçirin. Bize kızmanıza gerek yok biz burada sizlerin sorularını cevaplamaya çalışıyoruz lütfen sabırlı olun.

Misafir 27 Aralık 2011 22:33

arkadaşlar 64bit bilgisayar var 4gb kaç saat ?

Misafir 27 Ocak 2012 22:09

4 gb 3 saattir arkadaslar :D

Misafir 22 Şubat 2012 10:21

100 mb internet ne kadar yeter kaç saat civarı günde 1 saat 1.5 saat nete girsem

Misafir 19 Mart 2012 16:22

Bilgisayarım 64 bit ve turkcell den 4 GB lık vın paketi almak istiyorum kaç saat gider?

byseus 19 Mart 2012 16:59

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2367204)
Bilgisayarım 64 bit ve turkcell den 4 GB lık vın paketi almak istiyorum kaç saat gider?

Türk Telekom TTNeT satıcısı olarak ya da bu vasfı bir kenara koyup İnternet/Bilgisayar kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim.

Kotalı tarifelerde günlük saat sınırı gibi yanılsama var çoğu kişide. Bunu iki üç cümleyle çürütüp olayın işleyişini size anlatayım.

Diyelim ki 4GBlık bir adsl paketiniz olsun. Günlük 3 saat kullanım hakkınız var olduğunu düşünüyorsanız ay sonu gelen faturanız size "yuuuuhh" dedirttiğinde aslında olayın hiçte öyle olmadığını anlayacaksınız. İspat isterseniz basit bir örneklem üzerinden daha açık şekilde göstereyim size:

Örneğin; 4GB paket sahibi kullanıcı günde 3 saat internet kullanma hakkına sahip ya hani bu 3 saatte internet üzerinden 1 film izlemiş olsun. Bir film ortalama en düşük 250-300Mb'tır. (ki bu en kötü görüntüdür şu sıralar flv dosya nerdeyse yok mp4 videolar yayınlanıyor ve 1 film 350-400Mb ortalama)

250MB*30gün=7500MB yani 7,5GB

4GB interneti 3,5GB kadar paket aşımı yaparak kullandık. Ay sonu faturanız size tövbe ettirebilir ya da yok yaa sınırlı iyi değil sınırsız pakete geçelim dedirtecektir, bazende ne interneti kaldır at diyenlerde oluyor tabi (cayma bedeli bekliyor bunları)

Özetlersek; Kotalı internette durum ne yaptığınla alakalıdır. indirme,izleme,kameralı sohbet, online oyunlar vb içerikleri internet üzerinden kullanacaksanız son derece kontrollü olmanız gerekecek. Çünkü bunların hepsi yüksek veriler indirilerek ekranınıza getirilmektedir, dolayısıyla kotanız hızla azalmaktadır. Yok eğer ben internette bu tip arayışlar içinde değilim günlük gazete haberlerini okurum, msxlabs'ta konulara bakarım falan diyorsanız rahat olun kotanız sizi ay sonuna getirecektir.

Aklınıza takılan noktaları lütfen sorun açıklayayım.

Misafir 22 Mart 2012 22:17

4 gb kotalı internetin önceden günde 8 saate denk geldiği söylenirdi.. bunlar hep yalan dolan kafadan uydurma şeyler.. 1 saatte 4 gb dolduranda var 8 saatte dolduramayanda. mb ve gb para birimi gibidir.. onlar basamağı ve yüzler basamağı farzedin.. 999 tl'den sonra milyon gelir. tl mb. milyon ise gb dır bu şekilde düşünün.. 4 gb kotan mı var 8 saatmi diyorlar günde ? inanma . bir film izlersin filmin tamamı 2 gb dır belki. belkide 1 kota bundan düşer. . kısacası 4 gb yetermi yetmezmi sorusuna şunu diye biliriz.. videolarla işin yoksa mp3 indirme ve dinleme olayın yoksa online 4 gb kotayı geçmek imkansızdır . oyun oyna 30 gün boyunca full açık kalsın net 4 gb yine dolmaz aşamazsın.. sadece video alışkanlığını ve online dinleme ve indirme olaylarını kısıtlayın deneyin görün.

Misafir 29 Mart 2012 16:12

arkadaşlar 1 gblik kotam var kaç saat dayanır

Muhteriz 29 Mart 2012 16:56

Gb bilindiği üzere bir boyut birimidir.mamafih gb kullanım kudreti ve dayanıklılığı sizin girdiğiniz sitelerde yaptığınız şeylere dayanır,film izlemek ve oyun indirmek v.b şeyler kotaya daha fazla yük olur,kendi kota sağlayan servisinizden kotaya ne kadar yük olduğunuzu lütfen siz kendiniz öğreniniz

byseus 29 Mart 2012 17:26

İnternet kotaları saat üzerine limitlendirilmemiş aksine GB olarak sınırlandırılmıştr.

Misafir 11 Nisan 2012 17:40

bir ayda

woltka1001 11 Nisan 2012 17:53

4gblik internet tabiki ayda kullanılacak.Bakmak için TTnet'ten yardım alınz.

Misafir 7 Ekim 2012 03:41

bır bucuk saat

Usta 2 Aralık 2012 09:07

Yardım

Nasıl Olluyor :D

Misafir 26 Ocak 2013 20:20

soru

arkadaş biz saati soruyoz yaaaa:(

Misafir78 12 Kasım 2013 14:53

mb

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1659080)
yaa 4 gb internet kaç saate denk geliyo bilmiyom söylermisiniz

Kaç mbit internet kullanıcısı olduğumu nerden anlayacağım ?

vınn maduru 24 Ocak 2014 12:28

4gb hiçte iyi değil ben kullanıyordum memnun kalmadım video yada film izleyemiyosun rahatça kullanamıyosun

Misafir 2 Şubat 2014 12:45

15 GB

15 GB SINIRLI WINN ÜNLÜK KAÇ DK YYA GELİR

Misafir 14 Şubat 2014 13:59

Alıntı:

Punkgirl~ adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2274408)
4 GB 3 saattir arkadaşlar ! Bunu üyelerimiz anlatıyor lütfen önceki sayfalarıda gözden geçirin. Bize kızmanıza gerek yok biz burada sizlerin sorularını cevaplamaya çalışıyoruz lütfen sabırlı olun.

4 gb lık internet paketinde sadece facebookta görüntlü konuşma ve 25 saat konuştum. 6-7 tanede 4 dk lık video izledim acaba bitermi ?

Misafir 14 Şubat 2014 14:04

4gb lik internet paketim var fakat toplam 25 saat facebookta görüntülü knşma ve paylaşımlarda bulundum 6-7 tanede 4 dk lık video izledim acaba ne kadar kalmıştır?

Saat: 18:51

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık