MsXLabs
Sayfa 1 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/332136-guzel-sanatlarla-ilgili-etkinlikler-nelerdir.html)

pempeli 21 Eylül 2010 17:11

güzel sanatlarla ilgili etkinlikler

fadedliver 21 Eylül 2010 17:22

Alıntı:

pempeli adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1826849)
güzel sanatlarla ilgili etkinlikler

Sanat Etkinlikleri

Misafir 25 Eylül 2010 12:21

edebiyat ile ilgili etkinlikler varmı... sunumum var yardımcı olursanz .)

oguzcan41 7 Ekim 2010 14:44

performans ödevi çok önemli yardımlarınızı bekliyorum.

selam lise 1. sınıf öğrencisiyim performans ödevimi yarın vereceğim ancak bi türlü yapamıyorum aşşığaya aynen yazıyorum yardımlarınızı bekliyorum.*-),,,

ünite 1
beklenen performans:güzel sanatlarla ilgili itkinliklerin neler olduğu ve edebiyatın güzel sanatlar içindeki yerini belirleme

ödevin konusu:

1- güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belirleyiniz.
2-güzel sanat dallarının özelliklerini araştırınız.
3-güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4-güzel sanat dallarından (kendi seçtiğiniz) birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5-güzel sanat dallarından birine ait bir eserin kim tarafından ve nezaman yapıldığını araştırınız.:S

arkadaşlar lüfen cok acil ben beazı araştırmalar yaptım ama yetertli değil bigisi olanlar ödev size verilmiş gibi cevaplarsanız çok sevinirim.:|

Misafir 12 Ekim 2010 15:50

GÜZEL SANATLAR İÇİNDE EDEBİYATIN YERİ

Sanat insanın güzellik karşısında duyduğu heyecan ve hayranlığı uyandırmak için ortaya koyduğu yaratıcılıktır.Sanatın temelinde insan sevgisi,hoşgörü,yaratma özgürlüğü vardır.

Sanat insanın varlık şartlarından biridir.İnsanın olduğu her yerde sanat vardır.(Mağara resimleri,antik süs eşyaları,işlenmiş kap kaçak vb.) Sanatın amacı da zaten insanlarda güzel duygular uyandırmak,insan hayatını renklendirmek,güzelleştirmektir.Resim,tiyatro,şiir,dans,müzik ve kitapların olmadığı bir dünyada

yaşadığımızı düşünürsek sanatın insan hayatı için ne kadar vazgeçilmez ve önemli olduğunu anlarız.

İnsanlar kendilerini farklı araçlarla ifade edebilirler.Kimisi resimle,müzikle,dansla heykelle kimisi de şiirle,romanla,hikayeyle yani edebiyat vasıtasıyla ifade ederler.

İnsanoğlu hayatı boyunca güzeli istemiştir.Sözüne yazısına(edebiyat),sesine(müzik)kullanabildiği

renklere(resim),yaşadığı mekana(mimarlık),işleyebildiği her türlü maddeye(heykeltıraş)güzellik vermek

insanoğlunun yaşam felsefesi olmuştur ki bu da güzel sanatlar dediğimiz şubeleri doğurmuştur

.

Edebiyat bu güzel sanatların bir koludur.Edebiyat;sözde ,yazıda,düşüncede,hayalde güzellik demektir.

Edebiyat;dil ile gerçekleştirilen,malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir.Edebi eser öncelikle sanat değeri

olan eserdir.Edebi eserlerde dikkatle kullanılmış bir dil vardır.

Bilim nasıl ki akla,mantığa,öğretmeye yönelik ise sanat da insan ruhunu doyurmaya,güzelleştirmeye yöneliktir.

Misafir 21 Eylül 2011 16:07

slm bn can oguz can arkadasımızla aynı dertteyım :D edebiyatın yerini yazdım etkinlikleride yazarsnız sewinirim :D

Misafir 24 Eylül 2011 12:16

Saol

Saolun yardımcı oldunuz ama etkinliklerini bulamadım onuda koyarsanız cok sevınızrız (Thnnx) ^^

Misafir 24 Eylül 2011 13:39

Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?

nicely 24 Eylül 2011 14:00

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2160139)
Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?

linki inceleyiniz bakınız

Misafir 24 Eylül 2011 20:46

güzel sanatlarla ilgili etkinlikleri bilen yazabilirmi teşekkürler

Saat: 14:53
Sayfa 1 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık