MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/332136-guzel-sanatlarla-ilgili-etkinlikler-nelerdir.html)

pempeli 21 Eylül 2010 17:11

güzel sanatlarla ilgili etkinlikler

fadedliver 21 Eylül 2010 17:22

Alıntı:

pempeli adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1826849)
güzel sanatlarla ilgili etkinlikler

Sanat Etkinlikleri

Misafir 25 Eylül 2010 12:21

edebiyat ile ilgili etkinlikler varmı... sunumum var yardımcı olursanz .)

oguzcan41 7 Ekim 2010 14:44

performans ödevi çok önemli yardımlarınızı bekliyorum.

selam lise 1. sınıf öğrencisiyim performans ödevimi yarın vereceğim ancak bi türlü yapamıyorum aşşığaya aynen yazıyorum yardımlarınızı bekliyorum.*-),,,

ünite 1
beklenen performans:güzel sanatlarla ilgili itkinliklerin neler olduğu ve edebiyatın güzel sanatlar içindeki yerini belirleme

ödevin konusu:

1- güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belirleyiniz.
2-güzel sanat dallarının özelliklerini araştırınız.
3-güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4-güzel sanat dallarından (kendi seçtiğiniz) birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5-güzel sanat dallarından birine ait bir eserin kim tarafından ve nezaman yapıldığını araştırınız.:S

arkadaşlar lüfen cok acil ben beazı araştırmalar yaptım ama yetertli değil bigisi olanlar ödev size verilmiş gibi cevaplarsanız çok sevinirim.:|

Misafir 12 Ekim 2010 15:50

GÜZEL SANATLAR İÇİNDE EDEBİYATIN YERİ

Sanat insanın güzellik karşısında duyduğu heyecan ve hayranlığı uyandırmak için ortaya koyduğu yaratıcılıktır.Sanatın temelinde insan sevgisi,hoşgörü,yaratma özgürlüğü vardır.

Sanat insanın varlık şartlarından biridir.İnsanın olduğu her yerde sanat vardır.(Mağara resimleri,antik süs eşyaları,işlenmiş kap kaçak vb.) Sanatın amacı da zaten insanlarda güzel duygular uyandırmak,insan hayatını renklendirmek,güzelleştirmektir.Resim,tiyatro,şiir,dans,müzik ve kitapların olmadığı bir dünyada

yaşadığımızı düşünürsek sanatın insan hayatı için ne kadar vazgeçilmez ve önemli olduğunu anlarız.

İnsanlar kendilerini farklı araçlarla ifade edebilirler.Kimisi resimle,müzikle,dansla heykelle kimisi de şiirle,romanla,hikayeyle yani edebiyat vasıtasıyla ifade ederler.

İnsanoğlu hayatı boyunca güzeli istemiştir.Sözüne yazısına(edebiyat),sesine(müzik)kullanabildiği

renklere(resim),yaşadığı mekana(mimarlık),işleyebildiği her türlü maddeye(heykeltıraş)güzellik vermek

insanoğlunun yaşam felsefesi olmuştur ki bu da güzel sanatlar dediğimiz şubeleri doğurmuştur

.

Edebiyat bu güzel sanatların bir koludur.Edebiyat;sözde ,yazıda,düşüncede,hayalde güzellik demektir.

Edebiyat;dil ile gerçekleştirilen,malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir.Edebi eser öncelikle sanat değeri

olan eserdir.Edebi eserlerde dikkatle kullanılmış bir dil vardır.

Bilim nasıl ki akla,mantığa,öğretmeye yönelik ise sanat da insan ruhunu doyurmaya,güzelleştirmeye yöneliktir.

Misafir 21 Eylül 2011 16:07

slm bn can oguz can arkadasımızla aynı dertteyım :D edebiyatın yerini yazdım etkinlikleride yazarsnız sewinirim :D

Misafir 24 Eylül 2011 12:16

Saol

Saolun yardımcı oldunuz ama etkinliklerini bulamadım onuda koyarsanız cok sevınızrız (Thnnx) ^^

Misafir 24 Eylül 2011 13:39

Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?

nicely 24 Eylül 2011 14:00

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2160139)
Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bilen biri varmı performans odevm varda yardımcı olacak varmı..?

linki inceleyiniz bakınız

Misafir 24 Eylül 2011 20:46

güzel sanatlarla ilgili etkinlikleri bilen yazabilirmi teşekkürler

Misafir 1 Ekim 2011 15:38

ya güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler oldugunu bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

Misafir 3 Ekim 2011 16:37

Güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler olduğunu ve edebiyatın güzel sanatlar

1.Güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belileyiniz.
2.Güzel sanat dallarının özelliklerini araştırınız.
3.Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4.Güzel sanatlardan birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5.Güzel sanatlardan birine ait bir eserin kim tarafından ve ne zaman yapıldığını araştırınız.

Misafir 4 Ekim 2011 20:01

GÜZEL SANATLAR İÇİNDE EDEBİYATIN ETKİNLİKLERİ

Sanat insanın varlık şartlarından biridir.İnsanın olduğu her yerde sanat vardır.(Mağara resimleri,antik süs eşyaları,işlenmiş kap kaçak vb.) Sanatın amacı da zaten insanlarda güzel duygular uyandırmak,insan hayatını renklendirmek,güzelleştirmektir.Resim,tiyatro,şiir,dans,müzik ve kitapların olmadığı bir dünyada

yaşadığımızı düşünürsek sanatın insan hayatı için ne kadar vazgeçilmez ve önemli olduğunu anlarız.

İnsanlar kendilerini farklı araçlarla ifade edebilirler.Kimisi resimle,müzikle,dansla heykelle kimisi de şiirle,romanla,hikayeyle yani edebiyat vasıtasıyla ifade ederler.

İnsanoğlu hayatı boyunca güzeli istemiştir.Sözüne yazısına(edebiyat),sesine(müzik)kullanabildiği

renklere(resim),yaşadığı mekana(mimarlık),işleyebildiği her türlü maddeye(heykeltıraş)güzellik vermek

insanoğlunun yaşam felsefesi olmuştur ki bu da güzel sanatlar dediğimiz şubeleri doğurmuştur

.

Edebiyat bu güzel sanatların bir koludur.Edebiyat;sözde ,yazıda,düşüncede,hayalde güzellik demektir.

Edebiyat;dil ile gerçekleştirilen,malzemesi dil olan güzel sanat etkinliğidir.Edebi eser öncelikle sanat değeri

olan eserdir.Edebi eserlerde dikkatle kullanılmış bir dil vardır.

Bilim nasıl ki akla,mantığa,öğretmeye yönelik ise sanat da insan ruhunu doyurmaya,güzelleştirmeye yöneliktir.

Kaynak: Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir?

mehmet hatay 8 Ekim 2011 09:58

ya arkadaslar bnde sizinle aynı dertteyim :) ama nsıl yapacagımı bilmıyorum

1.Güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dallarının adlarını belileyiniz.
3.Güzel sanat dallarının her birinde kullanılan malzemelerin özelliklerini araştırınız.
4.Güzel sanatlardan birinin eser olarak kabul edilmesi için geçirdiği aşamaları araştırınız.
5.Güzel sanatlardan birine ait bir eserin kim tarafından ve ne zaman yapıldığını araştırınız.
lütfen cevaplarınızı bekliyorum lise 1 e gidiyorum:)

nicely 9 Ekim 2011 04:32

Alıntı:

nicely adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2160170)
linki inceleyiniz bakınız

Alıntı:

mehmet hatay adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2174434)
ya arkadaslar bnde sizinle aynı dertteyim :) ama nsıl yapacagımı bilmıyorum

lütfen cevaplarınızı bekliyorum lise 1 e gidiyorum:)

bakınız linke

Misafir 9 Ekim 2011 10:35

güzel sanat etkinlikleri

1 - edebiyat: kelimelerle yapilan bir güzel sanattır. nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.

2 - resim: yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.

3 - heykel: ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.

4 - mimarlık: insanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. sanatçılarına mimar adi verilir.

5 - musiki: sesleri melodi haline getirme sanatıdır. musiki, pek çok bölümlere, ayrılır. musiki bestecilerine mu*****inas denir.

6 - Tiyatro: bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafindan canlandırılarak, temsil edilmesi sanatıdır. bugün Tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.

7 - dans: musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. pek çok çeşitleri vardır.
bunlarin dışında olarak, bugün, sinema ve fotoğrafçılığı da güzel sanatlar arasında sayanlar vardır.

ahmetcan 13 Ekim 2011 19:15

soruu

arkadaşlar yaa ettkinligide yazarsanız sevinirm.

Misafir 18 Ekim 2011 22:39

lütfen .... güzel sanatlarla ilgili etkinliklerini bilen varsa yazsınnn ....lütfeen

Misafir 6 Aralık 2011 20:47

bende diğer arkadaşlar gibi banada yardım edin

Misafir 18 Eylül 2012 19:16

performans ödevi çok önemli yardımlarınızı bekliyorum.

Kardeşim ödevi nasıl yaptıgını anlatırmısın?, Bu sene bizede aynı ödevi verdilerde, bende lise 1 öğrencisiyim,
Bana face den msj atarsan sevinirim, msn: talha-cevlik@hotmail.com faceden ekle beni bide performanstan kaç aldığını belirtirsen iyi olur

Misafir 24 Eylül 2012 17:33

ya arkadaşlar güzel sanat etkinlikleri neler bilen yokmu

Misafir 25 Eylül 2012 18:57

Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur. Günümüzde daha çok, klasik veya akademik sanatla bağlantılı olan geleneksel görsel sanatlar anlamına gelir.

Güzel sanatlar teriminin ortaya çıkışındaki motivasyon, resim, heykel gibi görsel sanat dallarını; tekstil, seramik gibi zanaat ve uygulamalı sanatlardan ayırmaktı. Buradaki "güzel", sanat eserinin niteliğini değil, disiplinin estetikle bağlantısını vurgulamak için kullanılmıştır. Günümüzde icra edilen ve sadece resim, heykel ve baskıyla kısıtlı olmayan modern ve çağdaş sanat eserleri için açıklayıcı ve kapsayıcı olmadığından, buna alternatif olarak görsel sanatlar tabiri kullanılmaktadır.

Misafir 30 Eylül 2012 11:36

beklenen performansı araştırsak olurmu yoksa konuları tek tek mi araştırcaz yardım edermisiniz lütfen

Misafir 1 Ekim 2012 19:30

bnde bediha arkadaşlarla aynı derteyim 12 temmuzda gidecek bir ödev var güzel sanatlarla ilgili etkinlikler neler olduğunu ve edebiyatın görsel sanatlar içindeki yerini belirleyiniz

Misafir 6 Ekim 2012 13:55

yha lütfen yardımmmm güzel sanatlar ile ilgili etkinlikler nelerdir?? çok acilllllll...

misafir 11 Ekim 2012 18:07

arkada lar görsel sanatlar ile ilgili hoca terimleri kullanarak soru cevap usulü bulmaca haz rlamamizi istedi nas l yapabilece ime dair hiç bir fikrim yok Lütfen yard m edin

Misafir 6 Kasım 2012 19:45

yeh be teknoloji nasıl gelişmiş

Misafir 7 Kasım 2012 22:44

Saolun yardımcı oldunuz ama etkinliklerini bulamadım onuda koyarsanız cok sevınızrız (Thnnx) ^^

Kaynak: Güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir?

Hakan Kara 15 Kasım 2012 22:33

Lütfen Facebook Adresinden Mesaj Gönderin :((

Lütfen Yardım Edin Bunu Bulamıyorum Ödevim Yarına Kadar Cevaplar İçin Facebook Sitesi: https://www.facebook.com/hakioguz?ref=tn_tnmn Yardımlarınız İçin Msj Gönderin Lütfennn :(

mistik1752 19 Eylül 2013 21:30

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2157808)
slm bn can oguz can arkadasımızla aynı dertteyım :D edebiyatın yerini yazdım etkinlikleride yazarsnız sewinirim :D

Güzel sanatlar demek resim,heykelcilik,ve baskı gibi sanatlardır.Yani insanların gözlerine güzel görünen görsel sanatlar da denebilir.Bu güzel sanatlar için etkinlik yapmak için bazı çalışmalarda bulunmak gerekir.Mesela resim sergisi bir etkinlik olabilir ama bunun için önce çokça resim yapmak biriktirmek gerekir.
(H)(H)

mistik1752 19 Eylül 2013 21:32

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2160057)

Güzel sanatlar demek resim,heykelcilik,ve baskı gibi sanatlardır.Yani insanların gözlerine güzel görünen görsel sanatlar da denebilir.Bu güzel sanatlar için etkinlik yapmak için bazı çalışmalarda bulunmak gerekir.Mesela resim sergisi bir etkinlik olabilir ama bunun için önce çokça resim yapmak biriktirmek gerekir.

Misafir 30 Eylül 2013 19:28

arkadaşlar çok acil güzel sanatlarla ilgili etkinlikler nelerdir

meltem 18 Ekim 2013 14:04

bende ayni dertteyimmmmmmmmmmmmm. ama yinede arayıp bulacağımmmmmmm

Misafir 18 Ekim 2013 14:09

edebiyat

bulan varmıııııııııııııııııııııııııııııııııııı************?

meltem 18 Ekim 2013 14:23

malesef bulamadım haftaya cumaya kadar bulmam gerekkkkkkkkkkkkkkkkkkk..:)

Misafir 19 Ekim 2013 10:54

iyiki de bulmuşum bu siteyiyi ne olur etkinliklerini de yazın yararlanalım bizde...

Misafir 21 Ekim 2013 18:10

güzel sanatlar

1 - Edebiyat: Kelimelerle yapılan bir güzel sanattır. Nazım ve nesir yolundaki bütün eserler bu kola girer.
2 - Resim: Yağlı, sulu ya da kuru boyalarla bir zemin üzerine çizgiler çizme ve boyama suretiyle yapılan güzel sanattır. Resim yapan sanatçıya ressam adı verilir.
3 - Heykel: Ya tabiatta var olan ya da hayalde canlandırılan varlıkları,taş, çamur, tahta, maden gibi maddeler kullanmak suretiyle üç boyutlu olarak yapma işidir. Heykel yapanlara heykeltıraş adı verilir.
4 - Mimarlık: İnsanların estetik zevklerine hitap edecek şekilde yapılar yapmaktır. Tarihî olmak özelliğini kazanmış yapıtlar, tapmaklar, camiler, saraylar, bir medeniyetin en güzel eserlerini meydana getirirler. Sanatçılarına mimar adı verilir.
5 - Musiki (Müzik): Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Müzik, pek çok bölümlere ayrılır. Musiki bestecilerine musıkişinas denir.
6 - Tiyatro: Bir hikâyenin, sahnede, oyuncular tarafından canlandırılarak temsil edilmesi sanatıdır. Bugün tiyatro eserleri, sinemalarda, radyolarda, televizyonlarda yer almaktadır. Eseri oynayan sanatçılara aktör, aktris adı verilir.
7 - Dans: Musikiye uyularak yapılan ritmik hareketlerdir. Pek çok çeşitleri vardır.

Kaynak: Güzel sanatlar tanımı içerisinde yer alan sanat dalları nelerdir? - Okula Destek

Misafir 14 Aralık 2013 17:13

güzel sanatlarla ilgili etkinliklerin neler olduğu ve edebiyetın güzel sanatlar içindeki yerini belirleme lütfen yardım edin ödevim 1 gün içinde teslim edilecek

Saat: 04:24

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık