MsXLabs
Sayfa 3 / 6

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Hangi ülkelere neler ihraç ve hangi ülkelerden neler ithal ediyoruz? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/354558-hangi-ulkelere-neler-ihrac-ve-hangi-ulkelerden-neler-ithal-ediyoruz.html)

HayâLveGerçek 9 Nisan 2012 17:12

Alıntı:

SourDrea adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2007967)
Merhaba.Ben sosyal ödevim için 8 ülke ile ithal ettiğimiz ürünler,ihrac ettiğimiz ürünleri istiyorum. Örneğin Almanya İhrac ettiğimiz ------>>>>>Tekstil ürünleri,motorlu taşıtlar vb.
İthal ettiğimiz-------->>>>>İlaç , plastik eşya ,Verici cihazlar vb. gibi
Yardım ederseniz sevinirim :)

İthal :D

1.) Rusya 21,6
2.) Almanya 17,5
3.) Çin 17,1
4.) ABD 12,3
5.)İTALYA 10,2
6.) İRAN 7,6
7.)G.KORE 4,8
8.) İNGİLTERE 4,7
9.) iSPANYA 4,8

Misafir 10 Nisan 2012 15:25

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2055703)
Almanya

İthal ettiğimiz ürünler
*Otomobil ve diğer taşıtlar, çeşitli makineler, plastik ve plastik ürünler, eczacılık ürünleri

İhraç ettiğimiz ürünler
*Hazır giyim eşyaları, otomotiv ürünleri, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), tütün, meyve ve sebze

İngiltere

İthal ettiğimiz ürünler
*Petrol ürünleri, eczacılık ürünleri, otomobil ve kara taşıtları, uçak ve çeşitli makineler

İhraç ettiğimiz ürünler
*Otomotiv ürünleri, hazır giyim eşyaları, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), meyve ve sebze

ABD

İthal ettiğimiz ürünler
*Hurda demir ve çelik, sivil uçak ve helikopter, haberleşme cihazları, elektrikli cihazlar, eczacılık ürünleri, tıbbi malzemeler, mısır ve soya yağı

İhraç ettiğimiz ürünler
*Hazır giyim eşyası, demir ve çelik ürünleri, tütün, çeşitli meyve ve sebze

İtalya

İthal ettiğimiz ürünler
*Petrol ürünleri, eczacılık ürünleri, otomobil ve kara taşıtları, uçak ve çeşitli makineler

İhraç ettiğimiz ürünler
*Otomotiv ürünleri, pamuk ve pamuk ipliği, hazır giyim eşyaları, elektronik eşyalar, demir ve çelik ürünleri, çeşitli meyve ve sebzeler

Fransa

İthal ettiğimiz ürünler
* Otomobil ve diğer kara taşıtları, çeşitli makineler, haberleşme cihazları, kimyasal ürünler, eczacılık ürünleri, kozmetik ürünler, demir ve çelik ürünleri, uçak ve savunma sanayisi ürünleri

İhraç ettiğimiz ürünler
* hazır giyim eşyaları, iplik, deri ürünler, elektronik eşya, çeşitli meyve ve sebzele

daha çok ülke yok mu?

Misafir 10 Nisan 2012 17:15

ya ne olur yardım edin 20 tane ihracat ve ithalat ettiğimiz şeyler şoyleyin

Misafir 12 Nisan 2012 08:14

Lütfen 2011 yılında hangi ülkeler arası ithal ve ihracat yaptığımızı söyler misiniz?

Doctor002 12 Nisan 2012 10:08

Türkiye'nin ihraç ettiği ürünler:

Tekstil,

Hazır Giyim,

Meyve Sebze,

Demir Çelik ürünleri,

Bormadeni,

Fındık,

Zeytin,

Üzüm,

İncir,

Turunçgiller,

Tütün,

Pamuk,

Beyaz eşya ve çeşitli madenler (özellikle krom ve bakır)

Ülkemize ithal edilen başlıca ürünler:

Ham petrol,

Çeşitli makineler ve kimyasal maddeler,

Motorlu taşıtlar,

Kahve,

Kakao,

Ham petrol,
Çeşitli makineler ve kimyasal maddeler,
Motorlu taşıtlar,
Kahve,
Kakao,
Baharat

eczacılık ürünleri,
çeşitli mutfak eşyaları, Araba Parçaları
- Pirinç,
- Muz,
- Kivi,
- Ananas,
- Hindistan cevizi,
- Hurmadır.
Yardım Edebildiysem Ne Mutlu Bana... :)

Misafir 17 Nisan 2012 20:17

Almanya

İthal ettiğimiz ürünler
*Otomobil ve diğer taşıtlar, çeşitli makineler, plastik ve plastik ürünler, eczacılık ürünleri

İhraç ettiğimiz ürünler
*Hazır giyim eşyaları, otomotiv ürünleri, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), tütün, meyve ve sebze

İngiltere

İthal ettiğimiz ürünler

İhraç ettiğimiz ürünler
*Otomotiv ürünleri, hazır giyim eşyaları, elektronik eşya, yarı mamul mallar (deri, kağıt, kauçuk), meyve ve sebze

ABD

İthal ettiğimiz ürünler
*Hurda demir ve çelik, sivil uçak ve helikopter, haberleşme cihazları, elektrikli cihazlar, eczacılık ürünleri, tıbbi malzemeler, mısır ve soya yağı

İhraç ettiğimiz ürünler
*Hazır giyim eşyası, demir ve çelik ürünleri, tütün, çeşitli meyve ve sebze

İtalya

İthal ettiğimiz ürünler

İhraç ettiğimiz ürünler
*Otomotiv ürünleri, pamuk ve pamuk ipliği, hazır giyim eşyaları, elektronik eşyalar, demir ve çelik ürünleri, çeşitli meyve ve sebzeler

Fransa

İthal ettiğimiz ürünler
* Otomobil ve diğer kara taşıtları, çeşitli makineler, haberleşme cihazları, kimyasal ürünler, eczacılık ürünleri, kozmetik ürünler, demir ve çelik ürünleri, uçak ve savunma sanayisi ürünleri

İhraç ettiğimiz ürünler
* hazır giyim eşyaları, iplik, deri ürünler, elektronik eşya, çeşitli meyve ve sebzele

Kaynak: Hangi ülkelere neler ihraç ve hangi ülkelerden neler ithal ediyoruz?

Misafir 26 Nisan 2012 18:41

tablo yokmu

Misafir 17 Mayıs 2012 14:46

fındıkk

ingiltere.

Misafir 21 Mayıs 2012 21:02

misafir bor madeni bormadeni diye yazılmaz bor madeni diye yazılır :))

Misafir 25 Şubat 2013 16:17

s

yaa ben neden en çok almanyaya ithal ve ihracat yapıyoruz diyorum ne çıkıyor

Saat: 19:04
Sayfa 3 / 6

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık