MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Savaşta cesaret neden önemlidir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/397305-savasta-cesaret-neden-onemlidir.html)

Misafir 24 Mayıs 2011 19:04

bilgi edinmek istiyorum LÜTFENNNNNNNNNN.................

Alıntı:

savasta cesaret neden onemlidir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

Misafir 18 Ocak 2012 21:07

Alıntı:

savasta cesaret neden onemlidir ile ilgili daha fazla bilgi istiyorum

savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünkü...................dır.

CeLebRindaL 18 Ocak 2012 21:30

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2097825)

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2313410)
savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünkü...................dır.

Cesaret
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Cesaret, aynı zamanda yiğitlik, kararlılık, ataklık, ve dayanıklılık özelliklerini de içeren, korku, acı, risk, belirsizlik veya tehdit ile başa çıkabilme yeteneğidir."Fiziksel cesaret" fiziksel bir acı, zorluk veya ölüm tehlikesi ile yüzleşme sırasındaki cesareti tanımlarken, "ahlaki cesaret" çoğunluk muhalefeti, utanç, skandal veya şevk kırıcılığı karşısında etik davranmayı ifade etmektedir.

Aynı zamandan Mustafa Kemal ATATÜRK savaşta cesaretin önemine vurgu yapmıştır

''Ben, askerliğin, her şeyden çok sanatkarlığını severim'' diyen Atatürk, büyük bir asker ve kumandan olarak üstün yetenekleri olan bir insandı O, tüm yeteneklerini orduda göstermiş, savaş alanlarında büyük bir komutan olduğunu ispat etmiştir Çanakkale Savaşı'nda askerlere ''Size ben taarruz emretmiyorum Ölmeyi buyuruyorum Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir'' demiştir Bu sözlerinden de anlaşılacağı gibi Atatürk çok cesur ve kararlı bir komutandı O, savaşlarda güçten çok, o güce ve amaca uygun yöneltmek ve yönetmenin önemli olduğuna inanıyordu

Misafir 18 Ocak 2012 22:30

savaşta cesaret önemlidir çünkü savaşta cesaret etmeyip korkan kişi savaş yerinde kalırsa vatanına yardımı dokunmaz hiç asker ölüremez

Misafir 9 Şubat 2012 16:27

cesaret önemlidir.silahtan da önemlidir.çünkü savaşmak cesaret gerektirir.savaşırken kendimize güven ve cesaretimiz olmazsa,bu savaşa daha çok yardımda bulunamayız.onun için savaşa katılmadan önce kendimizde özgüveni ve cesareti aramalıyız.
nun için

Misafir 15 Şubat 2012 16:14

Savaşta cesaret önemlidir

TÜM HER ŞEYLE HAKLISIN

Misafir 17 Şubat 2012 16:10

savaşta cesaret önemlidir çünkü ..............................................dır

Misafir 18 Şubat 2012 12:49

kısacası cesaret öneemlidir.bir insanın kendine güveni olmalıdır.korkaklık edilmemelidir....

Misafir 20 Şubat 2012 20:16

cesaret önemlidir.çünkü cesaretsiz insan korkak sayılır ve vatanına yardımı dokunmaz cesaret önemlidir çünkü

Misafir 20 Şubat 2012 20:23

cesaret önemlidir çünkü cesaret olmazsa silahın tetiğini bile çekemessin cesaret bir duygudur. ama cesaret önemsiz olsaydı seyit onbaşı o mermiyi kaldırıp nasıl düşman gemisinin üstüne atıp gemiyi batırıp düşmanlar denide boğulurdu?

Misafir 20 Şubat 2012 20:29

Cesaret Neden Önemlidir?

cesaret önemlidir çünkü; cesaret bir duygu olabilir ama bu duygu olmasıydı cesaret bir hiç olsaydı seyit onbaşı o mermiyi kaldırıp düşman gemisinin üzerine atıp düşmanlar nasıl denizde boğulup ölebilirlerdi?

Misafir 20 Şubat 2012 20:46

Savaşta Cesaret Önemlidir İle İlgili Sorular.

Arkadaşlar yarına kadar cevap yollayın lütfen
Size bir iki soru :
_ Kaddafi yi biz cesaretimizle Yendik . Silahla değil.

Misafir 21 Şubat 2012 14:40

savaşta cesaret öndemlidir çünkü ........................................................................... ........................................................................... ........................................dır
(bunu siz bilin)

Misafir 29 Şubat 2012 19:26

Savaşta Cesaret Önemlidir

Bilirsiniz ki Atatürk baş öğretmenimizdir.Yaptığı kongrelerde halk:
-Silahımız , ordumuz , askerimiz , yemeğimiz hiçbir şeyimiz yok ,dedi.
Ama Atatürk cesaret sonucu şu cevabı verdi:
Herşey bulunur !!!
Ve şimdi biz hür bir şekilde yaşıyoruz.
... ...
... ...

. .
. .
. .
. . . .
. . . .
......... .........
......................................

dayanılmaz 29 Şubat 2012 20:00

Savaşta Cesaret Neden Önemlidir

Svaşta cesaretin olmassa yenileceğini düşünürsün ve yenilirsin.Ama cesaretin olursa yenerim diye düşünürüsn ve savaşı yenersin.:)

Misafir 4 Mart 2012 18:35

savaşta cesaret neden öneölidir

cesaret olmazsa svaşda olmaz

Misafir 13 Mart 2012 09:08

savaşta cesaret önemlidir .neden?

Misafir 23 Mart 2012 09:00

savaşta niçin önemli diom siz bana gidionuz tanımını ve atatürkün söylediği sözü verionuz

Allahın kulu 23 Mart 2012 10:51

Cesaret olmazsa düşmanın karşısında duramayız<3

ahmetkrl53 29 Mart 2012 20:25

cesaret in olmasa savaşta engüzel silaha sahip olsan bile ise yaramaz fakat cesaretin var düşmanı öldürüp silahını alırsın , cesaretin olmasa vatanını geride bırakır savaştan çekilirsin ama yurdumuz bu cesaret ile savaşların çoğunu kazanmış kanının son damlasına kadar pes etmemiştir unutmayın beyler,bayanlar cesaret yoksa savaşta yoktur

Misafir 8 Mayıs 2012 02:26

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür... sanırım bu herşeyi açıklıyor ve cesaret deyince aklıma herşeyden önce Türk askeri geliyor Ne Mutlu Türküm Diyene...

Misafir 16 Şubat 2013 14:36

SAVAŞTA CESARET ÖNEMLİ

Savaşta cesaret önemlidir.Silah önemli değildir.Savaşta ne kadar silahın olursa olsun ,cesaret olmadan o silahları kullanamazsınız.Mesala KARA FATMA cesareti olmasaydı o savaşa katılmazdı.

Misafir 17 Şubat 2013 11:23

silah önemlidir

bence silah önemlidir çünkü bir savaşta silah olmassa kendimizi savunamayız savunamassakta yeniliriz ve ülke böylece yok olup gider

deniz ögretmen 17 Şubat 2013 11:29

savaş ve cesaret

savaşta cesaret neden önemlidirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr çünküsavaş savaştır ama cesaret cesaret degildir cesaret kalpten gelen bir duygudurdır.

Misafir 18 Şubat 2013 19:27

Alıntı:

atatürk cesaretini one vurmuşşşşşşşşşş

Misafir 19 Şubat 2013 09:07

cesaret

bencede çok doğru çünki cesaret olmasa silahda olmaz

_EKSELANS_ 19 Şubat 2013 09:42

Cesareti olmayan birinin savaşta işi ne...

nil 20 Şubat 2013 13:59

acil yardım lazım lütfeeeeeeeen:*(

Misafir 25 Şubat 2013 18:44

SAVAŞTA CESARET KENDİMİZİ İYİ HİSSETMEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR

Misafir 26 Şubat 2013 10:23

cesaretsiz ama silahlı bir asker savaşa çıkamadığı için silah bir işe yaramaz

emirhandogdu 27 Şubat 2013 16:04

benim isteklerim

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2341550)
savaşta cesaret önemlidir çünkü ..............................................dır

biz cesaretli olmadıkça hiç bir şey yapamayız

gizeml 27 Şubat 2013 21:23

Alıntı:

güzel soruymuşş:Dsavaşta tabi ki cesaret önemlidir biz de cesaret olmassa savaş da olmazzz

Misafir 28 Şubat 2013 22:06

münazara

bencede cesaret önemlidir

batuhan şenel 4 Mart 2013 21:24

Sadece asker öldürmekle ilgisi yok.Bu korkaklık, utanmak, geri çekinmek vb. gibi şeylere göğüs gerendir.
4/A' ya gidiyorum.Aydın/Buharkent' de oturuyorum.Zafer Orta Okulu' nda okuyorum.

Misafir 3 Nisan 2013 20:56

lütfen düzgün bişi verin ya

Misafir 19 Kasım 2013 18:03

Özlem Özdemir arkadaşından Yeni Komşu İsteği

çok haklısınız cong bayırnda mükemmel 1 cesaret olayı sergilenmiş ve halk için ölünmüştür.

Misafir 20 Şubat 2014 15:33

kısaca,savaşta korkaklığa yer yoktur.

misafir 20 Şubat 2014 17:32

cesaret

cesaret önemlidir çünkü bir şey yapamayiz

Misafir aslı 20 Şubat 2014 19:29

cesaret önemlidir çünkü; cesaret bir duygu olabilir ama bu duygu olmasıydı cesaret bir hiç olsaydı seyit onbaşı o mermiyi kaldırıp düşman gemisinin üzerine atıp düşmanlar nasıl denizde boğulup ölebilirlerdi?
Rapor Et

Kaynak: Savaşta cesaret neden önemlidir?

Misafir 20 Şubat 2014 19:37

silah daha önemli çünkü.Diyelim bir savaştasın.Ben cesurum diye tankın önüne atlayıp'ben çok cesurum'deyip vurulmayı ve cahil bir cesur olmayı mı seçeceksiniz?

Misafir 20 Şubat 2014 20:56

savaşta cesaret neden önemlidir

savaşta cesaret önemlidir.silahtan da önemlidir.çünkü savaşmak cesaret gerektirir.savaşırken kendimize güven ve cesaretimiz olmazsa,bu savaşa daha çok yardımda
bulunamayız .onun için savaşa katılmadan önce kendimizde özgüveni ve cesareti aramalıyız

Misafir melisa 22 Şubat 2014 20:06

Cesaret

Savasta cesaret. Önemlidir nedeni savaşa cesaretimiz. Olmadan giremeyiz

Misafir Üye 27 Şubat 2014 21:22

Cevap: Münazara Savaşta silah mı önemlidir cesaret mi Bunun ile ilgili sunu

çok teşekkür ederim hepinize ödevime çok lazımdı bu arada bende bir şey söyleyeceğim

zaten cesareti olmayan bir insan değil silah tutmak hiç bir şey yapamaz

Misafir 25 Mart 2014 08:49

Savaşta Niçin cesaret önemlidir?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2313410)

Savaş gibi insanı korkutan durumlara karşı bile soğukkanlı, korkusuz, mert olma durumuna cesaret denir. Cesaretli insanlar tüm engellere ve zorluklara karşı paniğe kapılmazlar ve yollarına her koşulda devam ederler. Korkusuz oldukları için baş koydukları bir yolda ölümüne mücadele verirler. Mustafa Kemal Atatürk de askerlerine cesaret veren sözler sarf etmiştir. Kendisi de cesur bir asker olan Atatürk askerlere, “Ben size taarruzu değil ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye değin geçecek zaman aşamasında, yerimizi başka güçler ve komutanlar alabilir” sözlerini sarf etmiştir. Askerler onun bu sözleriyle motive olmuş ve cesaret bulmuşlardır. Öleceklerini bilseler de bu yoldan vazgeçmeyeceklerdir. Askerlerimiz savaşlardaki kahramanlıklarını tüm dünyaya göstermişler ve Türk tarihine birer destan olarak yazılmışlardır.

Kaynak Linki : Savaşta Cesaret Neden Önemlidir | Eğitim ve Gündem

Saat: 03:57

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık