MsXLabs - Mavi Karanlık

"MsXLabs" namıdiğer "Mavi Karanlık"


Tarihçe

MsXLabs.org, ilk kez 2004 yılında msxlabs.com alan adı ile yayına başlamıştır. 2005 yılında mevcut altyapısına geçen web sitemiz, msxlabs ve mavikaranlik (com|net|org) alan adlarına sahiptir, yalnızca msxlabs.org alan adı üzerinden hizmet vermektedir. İlk yıllarından 2013 yılının başlarına kadar dönemin en popüler çevrimiçi iletişim hizmeti olan MSN Messenger (Windows Live Messenger) ağırlıklı olan sayfalarımız, zamanla bilim ve eğitim içerikli konulara yerini bırakmıştır. MsXLabs Forum, son kullanıcıların çeşitli web teknolojileri ile ilgili sorularını cevaplamak ve geniş kapsamlı bir Türkçe bilgi paylaşımı platformu oluşturmak amacıyla hareket eden bir topluluk web sitesidir.


Gizlilik ve Şartlar

Web sitemizde ücretsiz üyelik sistemi bulunmaktadır. Seçeceğiniz bir kullanıcı adı, kullanmakta olduğunuz email adresiniz ve belirleyeceğiniz bir şifreyle msxlabs.org sistemlerine kolayca üye olabilirsiniz. Üye olduktan sonra profilinize daha fazla kişisel bilgi ekleyebilirsiniz. Email adresiniz ve gizlediğiniz diğer kişisel bilgiler sistemde saklı tutulur ve üçüncü taraflarla paylaşılmaz. Üyelik hesabınızı admine ulaşarak iptal ettirebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz mesajları düzenleme/silme/saklama hakkı site yönetimine aittir. Yasa dışı içerik paylaşımına ve kanunları ihlal eden mesajların gönderilmesine izin verilmez. Kurallar listesinin tamamını görmek için buraya tıklayınız.


İçerik

Yönetimin ürettiği içeriklerin dışında web sitemizde bulunan konular, üyelerimizin ve ziyaretçilerimizin mesajları ile oluşur. Bu mesajlar kimi zaman internetteki farklı adreslerden kopyalanarak forumlarımıza eklenir. Bu tarz mesajlarda kaynak adresin bağlantısını mesaja ekleme zorunluluğu bulunmaktadır. Talep veya şikayet durumunda telif hakkı sahipleri, bir üyemiz veya ziyaretçimiz tarafından forumlarımıza izinsiz eklenmiş olan bir içerikle ilgili işlem yaptırmak için yönetimle iletişime geçebilirler. Web sitemizde yer alan içerikler ancak kaynak gösterilerek paylaşılabilir.


Reklamlar

Sayfalarımızda yer alan reklamlar yalnızca ziyaretçilere gösterilir. Bu reklamlar aracılığıyla (reklamcılığın daha etkili olması için) tarayıcınıza çeşitli çerezler gönderilebilir. Reklam çerezleri hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız. Üyelerimiz web sitemizi reklam görmeden ziyaret ederler.


İletişim

MsXLabs Yönetimi ve admin ile iletişime geçmek için İletişim Formu'nu veya email adresini kullanabilirsiniz.Son Güncelleme: 14.11.2015
MsXLabs - Mavi Karanlık