MsXLabs

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/228944-bilgisayar-surekli-donuyor-cozumu-nedir.html)

Misafir 22 Aralık 2012 21:52

ne yapmam gerekıyor soylermısınınz cok acıl

Misafir 17 Ocak 2013 14:32

Bilgisayar yavaşlık çözümü

Bilgisayarım çok yavaştı ve bunca programı kullanmak zor geliyordu görüşüp derdimi anlatacagım bir hat aramıştım 118 20 teknoloji destek hattına rastladım, donanımlı ve teknolojik birçok konuda bilgi sahibi arkadaşlar bulunmakta, ben aramıştım tek çözüm için smart tv sorununu da çözdüler :))

Misafir 30 Mart 2013 10:17

Bilgisayar donuyor

Merhaba arkadaslar.

Benim bilgisayarim 2 gunden beri arada donuyor ve bilgisayari acarken biraz sorun oluyor derken yani cok bekletiyor mesela bi oyuna giriyorum aniden donuyor 5 saniyede bir donuyor lutfen yardim edin.

Misafir 2 Nisan 2013 15:04

pc donuyor

yha allh aşkına yardım edin ben bi resim indrmştm onu slmeye çalışıom oluyor donuyor :( yardım edin ne olurr :(

Misafir 8 Mayıs 2013 12:27

Alıntı:

misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1543118)
ben metin2 oynuyorum oynarken donuyor buna karşı çözüm varmı varsa bilen e posta adresimi verim bunyamin_gokkaya@hotmail.com dan bana mesaj atın nolur

Ekran Drevir yüklü degil gibi gözüküyor. Yüklü ise ekran kartı çöp olmuş.

Misafir 20 Mayıs 2013 15:09

bilgisayar

bilgisayarım neden donuyo

Misafir 7 Ağustos 2013 11:53

bence cleaner 4.0 programını yükle bendede öyle bir sorun vardı ama bütün hepsini seçip temizledim 800 mb boş alan açtı sisteme cleaner ram e yer açar google'a yaz CCleaner indir

Intersect 7 Ağustos 2013 11:59

RAM'iniz ve ekran kartınız düşük olabilir. Bu yüzden bilgisayarınız yavaşlamıştır. Sisteminizi geliştirmeyi deneyin.

Fırat.Duran 7 Ağustos 2013 14:54

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2601378)
Merhaba arkadaslar.

Benim bilgisayarim 2 gunden beri arada donuyor ve bilgisayari acarken biraz sorun oluyor derken yani cok bekletiyor mesela bi oyuna giriyorum aniden donuyor 5 saniyede bir donuyor lutfen yardim edin.

Eğer bilgisayar donanımlarınız yeterli düzeydeyse:
1. Kasa içinde yeterli hava sirkülasyonu olmayabilir. İçi tozlanmış olabilir ve donanımlarınız çok ısınıyor olabilir.
2. Donanım sürücüleri yüklenmemiş olabilir.
3. Oyunlar bilgisayar donanımınızın üzerinde bir performans istiyordur.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2623868)
bilgisayarım neden donuyo

Eğer bilgisayar donanımlarınız yeterli düzeydeyse:
1. Kasa içinde yeterli hava sirkülasyonu olmayabilir. İçi tozlanmış olabilir ve donanımlarınız çok ısınıyor olabilir.
2. Donanım sürücüleri yüklenmemiş olabilir.
3. Oyunlar bilgisayar donanımınızın üzerinde bir performans istiyordur.

Misafir 22 Ağustos 2013 16:35

Yardım

Alıntı:

Rower adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1444801)
1. İşlemcinin hangi sıcaklılarda oluğunu yardımcı bir programla kontrol ediniz.Normal sıcaklık değerleri 40 50 °C arasıdır.
2. Bios ayarlarının değiştirilmemiş olduğunundan emin olun.
3.Herhangi bir donanım çakışması söz konusu ise ilgili donanımı pasif hale getirin.
4.Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir virüs programı kullanınız.
5. Sisteminiz kaldırmıyor olabilir örnek ram yetersizliği işlemci kasması gibi arkaplanda çalışan gereksiz programları sonlandırın.
6.O.C Overlock yapılmış ise gereğinden fazla hız aşımı donamaya sebep olabilir tekrar fabrika ayarlarına geri dönüş yapın.

Eğer Bios Ayarlarınde Değişiklik Olup Olmadığından Şüpeciyesen Fabrika Ayarlarına Döndür İnternetten Araştırabilirsin

Saat: 15:11

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık