MsXLabs
Sayfa 2 / 18

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/228944-bilgisayar-surekli-donuyor-cozumu-nedir.html)

Rower 28 Ağustos 2009 23:28

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1467203)
ara ara donuyor neden

Alıntı:

fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1295983)
donma nedenleri
1-)işlemci kendine soğutamadığından donar
2-)bios ayarlarındaki bir bozukluktan donar
3-)donanım cakışmasından donar
4-)bilgisayarındaki bir virüsten dolayı donar
5-)donanımın işletim sistemini kaldıramadığından donar
6-)over clock (hız aşımı) yapmadan dolayı donar

son driver sürücülerini bulup güncelleyiniz.

Alıntı:

Montanamax adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1444801)
1. İşlemcinin hangi sıcaklılarda oluğunu yardımcı bir programla kontrol ediniz.Normal sıcaklık değerleri 40 50 °C arasıdır.
2. Bios ayarlarının değiştirilmemiş olduğunundan emin olun.
3.Herhangi bir donanım çakışması söz konusu ise ilgili donanımı pasif hale getirin.
4.Bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir virüs programı kullanınız.
5. Sisteminiz kaldırmıyor olabilir örnek ram yetersizliği işlemci kasması gibi arkaplanda çalışan gereksiz programları sonlandırın.
6.O.C Overlock yapılmış ise gereğinden fazla hız aşımı donamaya sebep olabilir tekrar fabrika ayarlarına geri dönüş yapın.

.

Misafir 5 Eylül 2009 13:04

benim bilgisayarımda açılınca donuyor program yüklerken donuyor neden

Misafir 10 Eylül 2009 11:24

benimkinde donanımda upgrade yok benimkide donuyor bidaha reset acarak acıyorum ya parçalarımda arıza varsa parçalara nasıl bakaçam açill yardım

Misafir 14 Eylül 2009 23:51

benim buna benzer kafama takılan bi sorunum var yerel disk d ye girdigimde herhangi bi klasörümü tıkladıgımda pc kasılıp kalıyor ama o klasörün ismini değiştirdigim de hemen açıyor pcyi yeniden başlattıgımda aynı klasör tekrar donuyor taki ismini yeniden deiştirene kadr ben bu işten bişi anlamadım küçük bi bilginiz olsun klasörün alt dallarında bi çok arşivim var ve donmasını normal karşılıyorum ama ismini deiştirmeyle geçici olarak düzelmesine bi anlam veremedim ne saçma iştir yahu donmaması için isim deiştire deiştire açıyorum sizin önerebiliceginiz bi çözüm varsa sevinirim yoksa böle devam şimdiden söliyim çak formati gitsin be kardeş demeyin formata üşeniyorum :) şimdiden tşk

Misafir 25 Eylül 2009 23:42

ya arkadaşlar benim bilgisayar dalga dalgalı açılıyo sayfalar neden bilen varmı

misafir 24 Ekim 2009 15:53

ben metin2 oynuyorum oynarken donuyor buna karşı çözüm varmı varsa bilen e posta adresimi verim bunyamin_gokkaya@hotmail.com dan bana mesaj atın nolur

Misafir 8 Kasım 2009 19:04

Ya beyler Ben pc de virüs vardı arkadaşla format attık sonra pc 5-10 dk arayla donuyo müzik dinlerken video izlerken bide cam la konusurken donuyor...rest atmak zorunda kalıyorum cpu sıcaklıgı 83 derecelerde bşi lütfen yardım edin

Şimdiden Teşekkürler

Misafir 14 Kasım 2009 21:33

Bilgisayar donuyor, ne yapabilirim?

meraba ben ankaradan özge benim pc bazen donuyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Misafir 23 Kasım 2009 22:45

yaw arki ler benim pc don muyor çizgiler çıkıyor m2 oynarken sonra donuyor neden nolur yardımcı olun yawwwww

Misafir 6 Ocak 2010 11:36

kav 08 key güncellemesi yaptım 2010 yüklemeye kalktı pc iptal ettim pc dondu kapatıp actığımda kav hatası veriyor ve pc donuyor sistem geri yükleme yapılmıyor bir önceki aya gitmiyor gösterdiği aydada yapılmış işlem yok program ekle kaldırdan kavı kaldır dediğmde donuyor ne yapmam gerekli...

Saat: 03:42
Sayfa 2 / 18

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık