MsXLabs
Sayfa 4 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Bilgisayar sürekli donuyor, çözümü nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/228944-bilgisayar-surekli-donuyor-cozumu-nedir.html)

TheOne 22 Ağustos 2013 16:54

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2655080)
Eğer Bios Ayarlarınde Değişiklik Olup Olmadığından Şüpeciyesen Fabrika Ayarlarına Döndür İnternetten Araştırabilirsin

bios unuzu fabrika ayarlarına çevirmek için ilk önce fişini çekin kasanın ve elinizi muhakkak duvara dokonun ki topraklanın yani vucudunuzdaki statik elektriği boşaltınız zira statik elektirik anakarta zarar verebilir akabince içinde
saat pilini andıran bi pil görürsünüz onu 3 dk. kadar yerinden çıkarıp tekrar taktıgınızda biostaki tüm ayarlarınız 0 lanmış olacaktır

Misafir 5 Eylül 2013 13:41

Benim bilgisayarda Win8 Bilgisayar ilk açılışta Söyle soylıyım Sabah kalkıyorum acıyorum bılgısayarı tarayıcıya gırıyorum bıseyler yapıyorum takılıyor Hiçbir işlem gerçekleşmıyor görev yonetıcısı falan acılmıyor bilgisayarı kapatıp tekrar acıyorum duzelıyor yanı ısınmadan dolayı bısey yok bende son gunlerde bıosuda kurcalamadım Suan virus taraması yaptırıyorum bısey cıkmazsa Format atıcam son cozum olarak

JetLin 10 Eylül 2013 20:14

Bilgisayar Aniden Donuyor

Herkese İyi Günler

Başlıktanda anlaşılacağı gibi bilgisayarım aniden donuyor . Fare bile hareket etmiyor . 10-20 saniye sonra kendine geliyor ama çok can sıkıcı birşey . Bunu çözmenin yolu nedir ? İnternetten araştırdım biraz ama bilgisayarlardan pek anlamadığım için çözümünü bulamadım . Şimdiden herkese teşekkür ederim . Yanlış yere konuyu açtıysamda herkesten özür dilerim daha yeni üye oldumda. (Bilgisayar laptop bu arada )

JetLin 11 Eylül 2013 16:37

Bilgisayar Aniden Donuyor

Başlıktanda anlaşılacağı gibi laptop bilgisayarım aniden donuyor . Fare bile hareket etmiyor . 10-20 saniye sonra kendine geliyor ama çok can sıkıyor . Günde 2-3 defa oluyor bu. Bunun çözümü nedir ? İnternetten araştırdım biraz ama bilgisayarlardan pek anlamadığım için çözümünü bulamadım. Şimdiden herkese teşekkür ederim .

Misafir 1 Ekim 2013 23:43

Pc donma sorunu

Arkadaşlar pc de donma sorunu var sürekli yapıyor benimki laptop vurunca kendine geliyor ekran kartı dahili paylaşımlı bu sorun vardı tamire götürdüm Bypass gördü tabi servis böyle söyledi ama yinede aynı sorun devam ediyor. windowsu yüklediğim zaman işletim sistemi farketmez hepsini denedim sorun düzeliyor sonra oyunlar için ekran kartı yüklüyorum 2 gün sonra kadar donma yapmaya başlıyor ve gün geçtikçe sıklıkla artıyor. Bu arada ekran kartının kuzey köprücüğündeymiş arıza hesapta tamir edilmiş bir kaç kere daha götürdüm ama sorunu kimse çözemiyor. Tamir gördüğü şuradan belli eski driver i yükleyince uyumsuzluk sorunu oluyor. İşin en garip yanı ise laptop a vurunca çalışmaya devam etmesi gerçekten usta olan buna cevaplasın. Ne yapmak gerek?

Misafir 12 Kasım 2013 18:11

bilgisayarım çok donuyor ne yaqpmalıyım arkdaşlarrrrrr

weledd16 21 Ocak 2014 13:23

cok acill

pc birden donuyor genelde video izlerken veya pc acılırken oluyor 2 kere format attırdım ama yine aynı güc dügmesinden acıp kapatıyorum yardımcı olursanız cok sevinirim

Misafir 15 Şubat 2014 23:02

Arkadaşlar benim bilgisayar facebook yada normal sitelere girince donuyor altında soğutucu var ama bi işe yaramıyo. (ets2) oynıyorum başka da oyun yok cpu ölçere bakıyorum hep %100 oluyo nedenini bilen varmı? Bi el atalım arkadaşlar!!!

Misafir 25 Şubat 2014 23:57

Benimde Öyle Bir Sorunum vardı Sonra Combofix programını indirip tarattırdım ve sorun ortadan kalktı eğer hala donma varsa Trend Micro Hijacthis programını Kullanın

S.a qanqalar 26 Şubat 2014 00:04

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2718169)
Arkadaşlar benim bilgisayar facebook yada normal sitelere girince donuyor altında soğutucu var ama bi işe yaramıyo. (ets2) oynıyorum başka da oyun yok cpu ölçere bakıyorum hep %100 oluyo nedenini bilen varmı? Bi el atalım arkadaşlar!!!

Arkadaşım Bilgisayarının Özelliklerini Söylermisin ?

Misafir 11 Mart 2014 17:37

Alıntı:

onur.snmz adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1444818)
ya kurban olayım size arnızda güzelbi program bilen yokmu yha bilgisayra donp kalıyo sıra sıra bende deli oluyom yha aranızda bi bilgisayarcı yokmu

ASUS Smart Doctor(eğer ASUS ekran kartı kullanıyorsan:))

kalaytist 29 Mart 2014 12:47

Bilgisayara reset at yada windows originalsageri yükleme yap

Misafir 23 Nisan 2014 20:32

ya beyler benim bilgisayarım yaklaşık 5 yıllık masaüstü normal hali windows wista ama ben windows 7 yaptım şu ana kadar da yaklaşık 4-5 kez format atmışımdır her neyse son 1 haftadır sürekli pc donuyor mouse felan hareket ettirilmiyo yani ekranda felan hiç bi değişme olmuyo ne olursa olsun veya mavi ekran verip kapanıyo veya da direk kara ekran oluyo ve kasa çalışmaya devam ediyo ancak gene mouse ve klavye felan hiç bi işe yaramıyo kasanın içini açıp temizledim ama bişey değişmedi
geçen sene de bilgisayarımda buna benzer bi sorun vardı bilgisayarım oyun benzeri şeyler açınca kasa çok deli gürültü çıkarmaya başlıyodu ve donuyodu o zaman fanları felan temizlemiştim düzelmişti ama bu sefer olmadı windowsun kendi sitesindeki mavi ekran çözüm yollarının çoğunu denedim ama hiç biri bi işe yaramadı
bilgisayarımın parçalarında felan mı bi sorun var
son 6 aydır hiç format atmıyorum format atmayı denemelimiyim ?

CSU_01 4 Mayıs 2014 13:49

İSTERSEN BİR DE BUNA BAK

Alıntı:

JetLin adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2659275)
Herkese İyi Günler

Başlıktanda anlaşılacağı gibi bilgisayarım aniden donuyor . Fare bile hareket etmiyor . 10-20 saniye sonra kendine geliyor ama çok can sıkıcı birşey . Bunu çözmenin yolu nedir ? İnternetten araştırdım biraz ama bilgisayarlardan pek anlamadığım için çözümünü bulamadım . Şimdiden herkese teşekkür ederim . Yanlış yere konuyu açtıysamda herkesten özür dilerim daha yeni üye oldumda. (Bilgisayar laptop bu arada )

BENİM ESKİ PC DE ÖYLEYDİ HEM DE LAPOT ISINMADAN DOLAYIYDI BEN İÇİNDEKİ TOZLARI TEMİZLEDİM DAHA PERFORMANSI ARTTI BİR DE OLMAZ İSE ESET NOD32 ANTİVİRUS U DENE
:D :D :D (H)

Misafir 8 Ağustos 2014 21:50

arkadaşlar pc sürekli donuyor bişey önerin yaa

Konuk 12 Ağustos 2014 13:51

Arkadaşlar benim pc'de bi uygulama açtıgımda bilgisayar donup kapanıyor çözüm'ü varmı ?

Misafir 18 Ekim 2014 10:08

krdsm Windows Xp mi Yoksa 7 mi eger 7 ise Norton AntiVirüs Bu Programi Indir Tavsiyem Google Chorm Gereksiz Uygulamalari Pc Den sil Eger o Programlar internetle baglanti kurarsa bilgisayarini yavaslatir dondurur Olmuosa Direk Bilgisayarciya Götür Bilgidayazr Cokmeden.

mendoa 13 Kasım 2014 14:55

Bilgisayarim sürekli donuyor (virüs yok)

selam arkadaslar.. ben de benzer bir problemden muzdaribim.
Toshiba notebook, Windows7 64bit isletim sistemim var. Bilgisayari actiktan 5-10 dakika sonra bilgisayar donuyordu. Format attim, 1-2 hafta problem olmadi, ama daha sonra donma problemi yine basgösterdi. Windows essential ile taramalar yaptim, virüs de yok.. Ayrica internetle de alakasi yok, internet acik/kapali olsun, internete girsem de girmesem de donuyor.

Asagida hijackthis log dosyasini kopyaliyorum:

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 11:43:15, on 13.11.2014
Platform: Windows 7 SP1 (WinNT 6.00.3505)
MSIE: Unable to get Internet Explorer version!
Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Windows\vmsnap3.exe
C:\Windows\Domino.exe
C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 10.0\Acrobat\acrotray.exe
C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe
D:\exe\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = Bing
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = msn
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = msn
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
F2 - REG:system.ini: UserInit=userinit.exe
O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll
O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveShellExtensions.dll
O2 - BHO: Adobe PDF Conversion Toolbar Helper - {AE7CD045-E861-484f-8273-0445EE161910} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEFavClient.dll
O2 - BHO: SmartSelect - {F4971EE7-DAA0-4053-9964-665D8EE6A077} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEFavClient.dll
O3 - Toolbar: Adobe PDF - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEFavClient.dll
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Acrobat Speed Launcher] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 10.0\Acrobat\Acrobat_sl.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Acrobat Assistant 8.0] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat 10.0\Acrobat\Acrotray.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Camera Assistant Software] "C:\Program Files (x86)\Camera Assistant Software for Toshiba\traybar.exe" /start
O4 - HKLM\..\Run: [SwitchBoard] C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe
O4 - HKLM\..\Run: [AdobeCS5.5ServiceManager] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\CS5.5ServiceManager\CS5.5ServiceManage r.exe" -launchedbylogin
O4 - HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] "C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveMonitor.exe"
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'Local Service')
O4 - HKUS\S-1-5-19\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'Local Service')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [Sidebar] %ProgramFiles%\Windows Sidebar\Sidebar.exe /autoRun (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-20\..\RunOnce: [mctadmin] C:\Windows\System32\mctadmin.exe (User 'NETWORK SERVICE')
O4 - HKUS\S-1-5-18\..\RunOnce: [SPReview] "C:\Windows\System32\SPReview\SPReview.exe" /sp:1 /errorfwlink:"http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=122915" /build:7601 (User 'SYSTEM')
O4 - HKUS\.DEFAULT\..\RunOnce: [SPReview] "C:\Windows\System32\SPReview\SPReview.exe" /sp:1 /errorfwlink:"http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=122915" /build:7601 (User 'Default user')
O8 - Extra context menu item: Microsoft Excel'e &Ver - res://C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000
O9 - Extra button: OneNote'a Gönder - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: OneNote'a G&önder - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll
O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~2\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL
O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\GrooveSystemServices.dll
O23 - Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)
O23 - Service: AMD External Events Utility - Unknown owner - C:\Windows\system32\atiesrxx.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)
O23 - Service: Google Güncelleme Hizmeti (gupdate) (gupdate) - Google Inc. - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Google Güncelleme Hizmeti (gupdatem) (gupdatem) - Google Inc. - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ieetwcollectorres.dll,-1000 (IEEtwCollectorService) - Unknown owner - C:\Windows\system32\IEEtwCollector.exe (file missing)
O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\psbase.dll,-300 (ProtectedStorage) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Skype Updater (SkypeUpdate) - Skype Technologies - C:\Program Files (x86)\Skype\Updater\Updater.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)
O23 - Service: SwitchBoard - Adobe Systems Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\SwitchBoard\SwitchBoard.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)
O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--
End of file - 7816 bytes

Problem ne olabilir acaba? Yardimci olursaniz cok memnun olurum. Saygilar..

Misafir 14 Aralık 2014 15:08

Casper bilgisayarım var fakat hemen donuyor ne yapabilirim

oğuz_53 3 Şubat 2015 00:41

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2767008)
arkadaşlar pc sürekli donuyor bişey önerin yaa

Arkadaşım ilk olarak tahmin ediyorum ki hdd hatası veriyor ve sata kablosunu değişmen lazım bilgisayarın içini aç ve harddiske taklı 4 ya da 5 li bi kablo var güç kablosu onun yanındaki kırmızı pembemsi bi kablo onun çıkar harddisktten ve ana karttanda çıkar bi bilgisayarcıya götür aynısının yenisini versin eve git yine aynı şekilde tak kabloyu sorun devam etmicektir...;)

oğuz_53 3 Şubat 2015 00:48

Arkadaşlar sizin sorun tahmin ediyorum ki hdd hatasıdır ilk olarak kasayı açın ve harddiskteki 3 yada 5 li kablosunun yani güç kablosunun yanindaki sata kablosu kırmızı pembemsi rengi olan kabloyu çıkartın ana karttan da çıkartın ve bir bilgisayarcıya gidip yenisini alın ama o kabloyu gosterin çunku voltaj vs. değişik şeyleri oluyo her neyse o kablonun yenisini aldınız mı eve gidin aynı şekilde takın harddiske ve ana karta ama arkadaşlar sakın yanlış yere takmayın hepten kotu olur bence video ya çekip yerlerini video sayesinde tespit edin ya da aklınıza tutun kabloyu taktıktan sonra pc açın ve bence daha aynı sorunla karşı karşıya kalmassınız...;) eğer derseniz o kablo ne kadar taş patlasa 15 tl ama bence o kadar da değildir...

Misafir 3 Şubat 2015 12:57

sana yardımcı olacak çözümler pc deki kondasatörlere iyice bak eğer onlar şişmişse ondan olabilir sonra px yi iyicce temizledikten sonra bir kaç gün kasayı açık bırak öyle kullan ve son olarak fanını iyice temizle fandan da olabilir eğer bunların hiçbiri yoksa ciddi bir şey var demeketir bunlardan hiçbiriai çö<üm olmuyosa bir bilgisayarcıya götür derim ben kardeşim inşallah sorunun geçer temennim bu

cevat baba 5 Şubat 2015 10:04

sence işe yarar mı

Misafir 10 Mart 2015 00:39

Arkadaşlar benim PC her dk donuuordu işlemciyi çıkarıp başka bi işlemci taktim kasayı temizledim sonra PC 15 dk arayla donmaya başladı bi yardımcı olabilir misiniz maouse fln harkt etmio saatlerce donuk kalio

Misafir 12 Mart 2015 03:32

Bilgisayar donması YARDIM

Öncelikle merhabalar;

Bu problemı daha once de yasamıstım ama kendi kendine sıkıntısı gitmişti. Bilgisayarı acıyorum, bi 15 dk sonra donup kapanıyor. Bazen süresi uzuyor, bazen ise acılırken donuyor. Sorunun ne oldugunu anlamadım. Ekran kartım yeni ama modeli eski oldugundan mı diyecegim ama ilk aldıgım zamanlar bu sıkıntıyı vermıyordu. Yardım ederseniz cok mutlu olacağım. İlginiz için tesekkür ederim.

https://i.hizliresim.com/9VA3l8.png
https://i.hizliresim.com/7odpdl.png

Misafir 8 Nisan 2015 22:21

Bak büyük ihtimalle senin ekran kartı isiniyordur bi ekran kartinin ısısını kontrol et arti faninda tozlu olabilir

Misafir 6 Temmuz 2015 18:26

Bilgisayarımda ani donmalar var.

Öncelikle bilgisayarım HP Pavilion dv6-6020et Entertainment.İntel i7 2.0 Ghz 4GB RAM 64 bit.Küçük bir bilgisayar şirketinden alındı.Vitrün ürünü olarak kullanılıyormus.Virüs programı olarak Eset Endpoint Security programı kullanılıyor.Arkaplanda calısmayan bir program yokken bile arada yaklasık 2 saniye takılıyor.Oynadığım oyunda kasma yok.FPS normal fakat daha önceden dediğim gibi 2 saniye takılıyor.Acaba neden kaynaklandığı hakkında bir fikri ve çözüm önerisi olan var mı?

Misafir 27 Ağustos 2015 14:25

Bilgisayarim da hata var acil yardım

Bilgisayarim donuyor ve bi daha kendine gelmior kapatip tekrar actiimda ekran gelmior kasa calsiyor ama ekran gelmio napmaliyim acil yardim

Misafir 6 Şubat 2016 15:05

Bilgisayar donukken fişi çektim bilgİsayar kapandı sonra yine açtım yazı çıktı enter e baktıkça yine o yazı çoğalďı yardım eder misiniz nasıl yababilirim

Saat: 00:08
Sayfa 4 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık