MsXLabs
Sayfa 2 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Litre hangi mesleklerde kullanılır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/240696-litre-hangi-mesleklerde-kullanilir.html)

Misafir 27 Ocak 2010 13:09

SAYIN DOSTLARIM BENDE ARADIM AMA BULDUM
SÜTÇÜ
SUCU
KİMYAGER
BİYOLOJİ DALLARINDA ÇALIŞANLAR
DOĞALGAZCI
BENZİNCİ
YAĞCI
DETERJANCI
BOZACI
BOYACI
MEŞRUBATÇIDIR..

misafir 17 Şubat 2010 09:30

Litre nerelerde kullanılır?

ödevimi yapmam için bana yardım edermisiniz?

_KleopatrA_ 17 Şubat 2010 09:38

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1671067)
SAYIN DOSTLARIM BENDE ARADIM AMA BULDUM
SÜTÇÜ
SUCU
KİMYAGER
BİYOLOJİ DALLARINDA ÇALIŞANLAR
DOĞALGAZCI
BENZİNCİ
YAĞCI
DETERJANCI
BOZACI
BOYACI
MEŞRUBATÇIDIR..

Alıntı:

Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1358839)
Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar

Alıntı:

Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1358844)
LİTRE NEDİR
Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L kullanımı kabul edilmiştir.

"Litre" Adının Kökeni
Litre sözcüğü Fransız ölçü birimi litrondan gelmektedir. Sözcük Fransızca'ya da Latince yoluyla Yunanca yani Rumca'dan girmiştir.

LİTRE KULLANAN MESLEKLER
SÜTÇÜ , BENZİNCİ , YAĞCI , DETERJAN SATICISI , BOZACI , BOYACI , MESRUBATCI , SUCU , DOĞALGAZCI

Alıntı:

Keten Prenses adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1358850)
Kilogram herhangi bir şeyin ağırlığını ölçmeye yaradığına göre örnek vermek gerekirse: bakkal,kasap,manav, gibi. sattığı malı kiloile ölçerek birim fiyattan satan her meslek grubu kg mı kullanır.

^Bakınız.
Alıntı:

misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1697863)
ödevimi yapmam için bana yardım edermisiniz?

Misafir 17 Şubat 2010 09:44

litre nedir ve nerelerde kullanılır?lütfen hızlı olup saat 12:30'dan önce cevaplarsanız çok yardımcı olmuş
olursunuz

Misafir 17 Şubat 2010 10:01

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1697873)
litre nedir ve nerelerde kullanılır?lütfen hızlı olup saat 12:30'dan önce cevaplarsanız çok yardımcı olmuş
olursunuz

Aşağıdaki mesajları inceleyiniz :)
Alıntı:

Litre hangi mesleklerde kullanlır? -

Sıvılarla ilgili iş yapan bütün mesleklerde litre kullanılır. Günümüzde pek kalmadı ama ilk aklıma gelen sokak sütçüleri. Su satanlar, kimya ve gıda laboratuvarlarında çalışanlar, gıda fabrikaları litre kullanır. Boyacılar da boyayı sulandırmak için gerekli su miktarını ölçerken litre kullanıyorlar
Alıntı:

LİTRE NEDİR
Litre, bir hacim ölçüsü birimidir. Büyük L (l) ile gösterilir. Litre bir Uluslararası Birim Sistemi birimi değildir; fakat SI birimleriyle birlikte kullanıması kabul görmüştür. SI'nın hacim ölçüsü birimi metreküptür. Bu birimin adı metrik sistemde sık sık geçmektedir. 1 litre 1 desimetreküpe eşittir. 1 rakamı ile karışmaması için küçük l yerine büyük L kullanımı kabul edilmiştir.

"Litre" Adının Kökeni
Litre sözcüğü Fransız ölçü birimi litrondan gelmektedir. Sözcük Fransızca'ya da Latince yoluyla Yunanca yani Rumca'dan girmiştir.

LİTRE KULLANAN MESLEKLER
SÜTÇÜ , BENZİNCİ , YAĞCI , DETERJAN SATICISI , BOZACI , BOYACI , MESRUBATCI , SUCU , DOĞALGAZCI

rümeysa 3 Mayıs 2010 21:00

litreyi boyacılar sütçüler sucular yağcılar kullanır

kg yine boyacıla pazarcılar manavlar kasaplar bakkallar marketler kuyumcular kullanır

Misafir 30 Mayıs 2010 13:36

ACİLLL

benimde ödevim var acilllllll

_Yağmur_ 30 Mayıs 2010 13:45

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1783202)
benimde ödevim var acilllllll

Misafir 6 Haziran 2010 17:33

derecli litreyi hangi meslekler ne amaçla kullanır

cok onemli

Misafir 23 Aralık 2010 20:40

benzinci

Saat: 12:52
Sayfa 2 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık