MsXLabs
Sayfa 1 / 7

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Sesim çok ince çıkıyor, ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/263161-sesim-cok-ince-cikiyor-ne-yapmaliyim.html)

pasaa44 20 Temmuz 2009 19:59

ben 14 yaşındaym we sesim çok değişik çıkyo ayrıca ince we bağırdığım zaman cırtlak çıkıo ara ara sesim gidiyo ne yapablrm:( şimdiden teşetkkürlerrrrrr :)

Misafir 20 Temmuz 2009 20:14

Kendinizi boşu boşuna telaşlandırmanıza gerek yok.Yaşınızın vermiş olduğu bir özelliktir.Ergenlik çağına geldiğinizde sesiniz kalınlaşır.

ıp-HaCkeR-ıp 21 Temmuz 2009 16:33

aRKadaŞım Bana Çok iğrenÇ geLiR ama Yumurtayı bi bardağa boŞaLt sonra sıvı halde iç o işe yarar bütün doktorLarın tavsieSi

*Yinede Doktordan öneri almanız gerekmektedir.

Misafir 17 Kasım 2009 20:44

bnde 15 yaşıma girdimm sesimm doğduğumdann beri böyle herkess dalgaa geçiyorr beni taklit ediyorr::S:S yşamak istemiyrmm artkkk!!! nolurr yardımmmm çok rica ediyorumm lütfennnn:(:(:(

Misafir 9 Aralık 2009 17:14

aynı benimde bu yüzden çook başıma iş geldi hocayı az kalsın dövüyordum alay etti diye arkadaşlar en çok ediyor ama hangi birini durdurasın... sesimi kalın etmek istiyorum bu arada 17 yaşındayım bu benim moralimi çok bozuyor arkadaşlar sizin içinde çok üzüldüm

Misafir 16 Ocak 2010 01:35

cezveye bir bardak çeşme suyu koy içine 2 diş sarımsak at5 dakika kaynat kaynadıktan sonra soğutmaya bırak 4 5 dk.içine limon damlat 5 6 damla sonra bardağa koy.üzerine küçük kaşıkla karabiber dök.sonrada yumurtanın sarısını koy sadece sarısını çırp iç sesin garanti kalınlaşır devamlı kalınlaşşmasını istiosan 3 4 hafta yap bunu

Misafir 19 Mayıs 2010 21:51

hbk

yha sıgara sesı kalınlaştırır diyolar biton seyler diyolar hangisne inancaz kimi acı ye diyo hangisi adam gibi bi cevap yazarmıaınız herkez dalga gevciyo sesimle lütfen arkadaşlar ne olur

XxMerTCaNxX 19 Mayıs 2010 23:03

yavaş yavaş sesini değiştirmeye çalış, su içtiğin zaman ya çok sıcak ya çok soğuk su iç yazın bolbol dondurma ye sesin değişir:) müzkçilerin boğaz kazma diye bir terimi vardır onu yap sesin hızla değişecektir Teşekkürler :))

Misafir 27 Haziran 2010 18:11

özge

bnm sesim cok kalın ne yapmalıyım??

Daisy-BT 27 Haziran 2010 19:36

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1778382)
yha sıgara sesı kalınlaştırır diyolar biton seyler diyolar hangisne inancaz kimi acı ye diyo hangisi adam gibi bi cevap yazarmıaınız herkez dalga gevciyo sesimle lütfen arkadaşlar ne olur

Alıntı:

XxMerTCaNxX adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1778456)
yavaş yavaş sesini değiştirmeye çalış, su içtiğin zaman ya çok sıcak ya çok soğuk su iç yazın bolbol dondurma ye sesin değişir:) müzkçilerin boğaz kazma diye bir terimi vardır onu yap sesin hızla değişecektir Teşekkürler :))

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1795251)
bnm sesim cok kalın ne yapmalıyım??

İnce ya da kalın sesli olmanız yaşınız 20'nin altındaysa değişme ihtimali yüksek olduğu için önemli değildir. Ayrıca tıpkı fiziksel görünüşümüz gibi sesimiz de genetik faktörlerle belirleneceği için mevcut durumumuzla mutlu olmayı denemeliyiz. Çok soğuk ya da sıcak içecekler, sigara, alkol ve sesin bazı durumlarda bilinçsizce kullanılması (bağırmak gibi), sesin bozulmasına neden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise Kulak Burun Boğaz uzmanına görünmelisiniz.

Saat: 13:13
Sayfa 1 / 7

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık