MsXLabs
Sayfa 1 / 2

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Sesim çok ince çıkıyor, ne yapmalıyım? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/263161-sesim-cok-ince-cikiyor-ne-yapmaliyim.html)

pasaa44 20 Temmuz 2009 19:59

ben 14 yaşındaym we sesim çok değişik çıkyo ayrıca ince we bağırdığım zaman cırtlak çıkıo ara ara sesim gidiyo ne yapablrm:( şimdiden teşetkkürlerrrrrr :)

Misafir 20 Temmuz 2009 20:14

Kendinizi boşu boşuna telaşlandırmanıza gerek yok.Yaşınızın vermiş olduğu bir özelliktir.Ergenlik çağına geldiğinizde sesiniz kalınlaşır.

ıp-HaCkeR-ıp 21 Temmuz 2009 16:33

aRKadaŞım Bana Çok iğrenÇ geLiR ama Yumurtayı bi bardağa boŞaLt sonra sıvı halde iç o işe yarar bütün doktorLarın tavsieSi

*Yinede Doktordan öneri almanız gerekmektedir.

Misafir 17 Kasım 2009 20:44

bnde 15 yaşıma girdimm sesimm doğduğumdann beri böyle herkess dalgaa geçiyorr beni taklit ediyorr::S:S yşamak istemiyrmm artkkk!!! nolurr yardımmmm çok rica ediyorumm lütfennnn:(:(:(

Misafir 9 Aralık 2009 17:14

aynı benimde bu yüzden çook başıma iş geldi hocayı az kalsın dövüyordum alay etti diye arkadaşlar en çok ediyor ama hangi birini durdurasın... sesimi kalın etmek istiyorum bu arada 17 yaşındayım bu benim moralimi çok bozuyor arkadaşlar sizin içinde çok üzüldüm

Misafir 16 Ocak 2010 01:35

cezveye bir bardak çeşme suyu koy içine 2 diş sarımsak at5 dakika kaynat kaynadıktan sonra soğutmaya bırak 4 5 dk.içine limon damlat 5 6 damla sonra bardağa koy.üzerine küçük kaşıkla karabiber dök.sonrada yumurtanın sarısını koy sadece sarısını çırp iç sesin garanti kalınlaşır devamlı kalınlaşşmasını istiosan 3 4 hafta yap bunu

Misafir 19 Mayıs 2010 21:51

hbk

yha sıgara sesı kalınlaştırır diyolar biton seyler diyolar hangisne inancaz kimi acı ye diyo hangisi adam gibi bi cevap yazarmıaınız herkez dalga gevciyo sesimle lütfen arkadaşlar ne olur

XxMerTCaNxX 19 Mayıs 2010 23:03

yavaş yavaş sesini değiştirmeye çalış, su içtiğin zaman ya çok sıcak ya çok soğuk su iç yazın bolbol dondurma ye sesin değişir:) müzkçilerin boğaz kazma diye bir terimi vardır onu yap sesin hızla değişecektir Teşekkürler :))

Misafir 27 Haziran 2010 18:11

özge

bnm sesim cok kalın ne yapmalıyım??

Daisy-BT 27 Haziran 2010 19:36

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1778382)
yha sıgara sesı kalınlaştırır diyolar biton seyler diyolar hangisne inancaz kimi acı ye diyo hangisi adam gibi bi cevap yazarmıaınız herkez dalga gevciyo sesimle lütfen arkadaşlar ne olur

Alıntı:

XxMerTCaNxX adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1778456)
yavaş yavaş sesini değiştirmeye çalış, su içtiğin zaman ya çok sıcak ya çok soğuk su iç yazın bolbol dondurma ye sesin değişir:) müzkçilerin boğaz kazma diye bir terimi vardır onu yap sesin hızla değişecektir Teşekkürler :))

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1795251)
bnm sesim cok kalın ne yapmalıyım??

İnce ya da kalın sesli olmanız yaşınız 20'nin altındaysa değişme ihtimali yüksek olduğu için önemli değildir. Ayrıca tıpkı fiziksel görünüşümüz gibi sesimiz de genetik faktörlerle belirleneceği için mevcut durumumuzla mutlu olmayı denemeliyiz. Çok soğuk ya da sıcak içecekler, sigara, alkol ve sesin bazı durumlarda bilinçsizce kullanılması (bağırmak gibi), sesin bozulmasına neden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise Kulak Burun Boğaz uzmanına görünmelisiniz.

Misafir 14 Temmuz 2010 02:25

ben 17 yaşındayım ve sesim çok kötü (İNCE) ama kendime ince duyulmuyor karsımdakiyle konuşurken psikolojik bir bunalımda gibi hissediyorum kendimi doktora gitmeyede çekiniyorum nababilirim arkadaslar bı yardım ederseniz cok sevinirim şu ses egzersizlerinin sesi kalınlaştırdığını duydum bu konuda bilgisi olan paylaşırsa cok iyi olur bu ses sorunu türkiyede çok yoğun:S

Misafir 18 Eylül 2010 11:23

ArkadaşLar Oynadığım oyunda Micle Konusuyorusun Bende Knusmak istiyorum ama konusamıyorum sesim ince nasıl kalınlaştırabilirim lütfen ....

Daisy-BT 18 Eylül 2010 15:42

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1801498)
ben 17 yaşındayım ve sesim çok kötü (İNCE) ama kendime ince duyulmuyor karsımdakiyle konuşurken psikolojik bir bunalımda gibi hissediyorum kendimi doktora gitmeyede çekiniyorum nababilirim arkadaslar bı yardım ederseniz cok sevinirim şu ses egzersizlerinin sesi kalınlaştırdığını duydum bu konuda bilgisi olan paylaşırsa cok iyi olur bu ses sorunu türkiyede çok yoğun:S

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1825444)
ArkadaşLar Oynadığım oyunda Micle Konusuyorusun Bende Knusmak istiyorum ama konusamıyorum sesim ince nasıl kalınlaştırabilirim lütfen ....

İnce ya da kalın sesli olmanız yaşınız 20'nin altındaysa değişme ihtimali yüksek olduğu için önemli değildir. Ayrıca tıpkı fiziksel görünüşümüz gibi sesimiz de genetik faktörlerle belirleneceği için mevcut durumumuzla mutlu olmayı denemeliyiz. Çok soğuk ya da sıcak içecekler, sigara, alkol ve sesin bazı durumlarda bilinçsizce kullanılması (bağırmak gibi), sesin bozulmasına neden olabilir. Böyle bir durum söz konusu ise Kulak Burun Boğaz uzmanına görünmelisiniz.

Misafir 14 Ekim 2010 16:17

sesimin kalınlaşmasını istiyorum

ben 30 yaşında bir erkeğim ve sesim ince ve çok kibar çıkıyor. millet te sürekli dalga geçiyor hep yorum şu sesin travesti gibi (travestileri tenzi ediyorum onların yakıştırması) çıkıyomuş ne olur yardım edin ne yapmalıyım bu sesimin kalınlaşması için

Misafir 14 Ekim 2010 16:38

ya düzelir ya hem dalga geçenleri kafaya takmayın ßæ

Misafir 24 Ekim 2010 22:48

sesi ince çıkan arkadaşlar öncelikle bir kulak burun boğaz doktoruna ses tellerini muayne ettirsinler eğer ses tellerinde bir problem yoksa ses terapisine gitmelerini öneririm bendede aynı olay vardı tedavi oldum sesim artık normal seviyeye ulaştı ben serkan bengisu yu öneririm Serkan Bengisu, M.Sc Uzman Dil ve Konuşma Terapisti adresi burdan bulabilirsiniz seans ücreti 150 tl genelde bir seans yetiyor.

Misafir 30 Kasım 2010 21:40

ince ses

17 yaşındayım benimde sesim ince çıkıyor ama sigara kullandım hiç bi işe yaramadı bende bıraktım içmeyi zorda olsa sesim yoluna girmeye başladı arkadaşlarım geçen seneden daha iyi olduğunu düzeldiğini söylüyor ama teknolojik aletlerde sesim ince çıkıyor

Misafir 5 Aralık 2010 12:52

ya aynı sorun bendede var 16 yaşındayım sesim çookk ince bnm için sorun değil ama insanlar dalga geçiyor.Hatta konuşmaya korkar oldum içime kapandım.Sesim ince diye bir tiyatroda oynamamaı istedi edebiyat öğretmenim bende o kadar doluydum ki resmen küfür ettim suratına okuldan atılıodum az kalsın yardım :S:S:S:

Misafir 5 Aralık 2010 12:54

benimde çok ince insanlarla konuşmaya korkar oldum.Benim için sorun değil ama insanlar dalga geçiyor.Hatta edebiyat öğretmenim sesim ince diye oyunda oynatmamı istedi bende o akdar doluydum ki bu ses konusunda suratına küfür ettim okuldan atılıyordum.16 yaşında sesi benm kadar ince çıkanını bulamıyorum....!

Misafir 20 Aralık 2010 20:36

ya benimde sesim kısık sesim kız sesi gibi çıkıyo önerdiğiniz taktikler mide bulandırıcı hatta igrenç ötesi ama yinede teşekkürler çok sagolun

abidins 20 Aralık 2010 20:42

Alıntı:

pasaa44 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1443941)
ben 14 yaşındaym we sesim çok değişik çıkyo ayrıca ince we bağırdığım zaman cırtlak çıkıo ara ara sesim gidiyo ne yapablrm:( şimdiden teşetkkürlerrrrrr :)

sana tek bi şey önerecem:zeytinyağı iç!:D:D:D

Misafir 12 Ocak 2011 15:38

benimde sesim inceydi hemde çok ince kız gbi arkadaşlarım falan hep dalga geçiyorlardı bende internette satılan ses kalınlastırıcı aldımn ve bir sene boyunca kullandım ve simdi sesim kalın çıkıyor ve herkes çok şasırdı herkese tavsiye ederim ama cihaz 1 ay falan can yakıyor ve fazla su içemiyorsunuz ve 1 yıl az bir süre degil ama ben dayandım sizde dayanırsınız bu kalıcı bir yöntem çünki 3 sene oldu ve sesim hayla kalın tabi baya pahalı ayrıca ingiltereden getirtim internette türkiyede yoktu ve herkese iyi akşamlar :)

Misafir 16 Şubat 2011 22:15

ses

Sesi kalın olanlar Sabahları yumurta içsinler ve sesiyle ince şarkıları söylemeye çalışın mırıldanın. Böylece sesiniz incelicek, (Test edilmiştir.)

Misafir 17 Şubat 2011 20:42

Benimki çok ince çıkıyor berbat ses tellerim bir erkeğe göre ince nolur bana yardım edin.Üstelik 12 yaşındayım.Telefonda sesim kız gibi nolur yardımm edinnnn....

Misafir 18 Şubat 2011 22:48

o sarımsaklı tarifi veren dogru söylüyor test edildi suanda 3 gun sursede kalın bir sesim oldu cezanın sarkılarını süper sölüom ama 10 dk sesin gidior riskde war :D

Misafir 11 Mart 2011 09:54

sanatçılar seslerini kalınlaştırmak için yumurta sarısı içiyorlarmış bende denedim ve oluyor gerçekten de

misafir 19 Mart 2011 10:55

yardım edin lütfen

18 yaşındayım ve sesim çok ince cocuk gibi çıkıyor ne yapmalıyım? lütfen yardım çı olun neyapmalıyım

Misafir 8 Nisan 2011 14:02

arkadaşlar benim sesimde inceydi ama kulak burun bogaza gittim ses telleri kasından söz etti ve sadece 1 gün ses egzersizi yaptım sesim şimdi kalın ses egzersizi yaparken de bogazınızda gırtlagın oldugu yere elinizle çöktürül ve masaj hareketi uygulayın ve başınızı arkaya dogru atın konuşmaya başlayın bunu yaparsanız inşallah düzelir benimkide öyleydi ölmekten beterdim ama şimdide kalın diyolar

Misafir 13 Nisan 2011 13:43

oF :(

BeyLer Bnm Sesim cok Kotu Manida buLcaz 4mk Bu Ses NasiL Cikcam BiLiom :( oF :'( Yadim Edin Lutfen

Misafir 6 Temmuz 2011 18:39

sesin çırtlak bazen de hiç çık mıyor doğuştan beri böyleyim bazende kesik kesik çıkkı yor.yaşım 15 olu gene aynı değişen bişey yok sesim yüzünden

derslerden kalıyırum ne yapmalıyım

Misafir 16 Ağustos 2011 03:14

Arkadaşlar 16 yaşındayım.. Sesim çok ince, ismim hem kadınların hem erkeklerin kullandığı bi isim.. Her telefon görüşmemde ismimin sonuna Hanım ünvanının konulması çok ağırıma gidiyo.. Sesimi taklit edenler, dalga geçenler var.. Sesimin acilen kalınlaşmasını istiyorum.. Konuşurken ara ara kalınlaşıp ara ara inceliyo.. Böyle olması çok garip ve özgüvenimin kaybolmasına sebep oluyo.. Bu problemi olmayan arkadaşlar rahatlıkla dalga geçiyo fakat bu önemli bi sorun..

Misafir 6 Eylül 2011 02:23

sesi ince olanlar hiç uğraşmayın başka yöntemlerlerle ses terapisine gidin bendede aynı sorun vardı gittim düzeldi bu hastalığın adı puberfoni [mutasyonel falsetto] nette araştırabilirsiniz

furkan17 6 Eylül 2011 07:36

Arkadaşlar Bence Acı Biber Yemek Sesi Kalınlaştırır. Doğu İnsanlarının Genellikle Sesleri Kalındır.

Misafir 8 Eylül 2011 23:11

arkadaşlar bu söylenenlerre inanıpta sigara falan içmeyin bol bol acı yiyin ama öksürmemeye calişin günde 1 saat aralıklı aci biber yiyin ve acı biberi boğanızınızda tutmaya calışın

Misafir 20 Eylül 2011 18:43

12 yaşındayım ve sesim oldukça kalın çıkıyor bazen ergenlikten olabiliyor hatta ben sesimi inceltmek bile istiyorum :D

Misafir 23 Ocak 2012 21:25

ya sesim ince çıkıyor 13 yaşındayım sesimin kalınlaşmasını istiyorum

Misafir 27 Ocak 2012 14:22

bende 17 yaşımdayım sesim ince çıktığı için sadece fısıldıyarak konuşuyorum etrafımda dalga geçen yok ama genede herkes sesli konuş bağırarak şarkı kitap oku falan diyolarda utanıyorum bide küçükken 4-5saat bilgisayarda oyun oynadığım için sesim bozuk çıkıyordu bilgisayarda durmak iyi değil galiba

Misafir 17 Şubat 2012 14:48

arkadaşlar öksürün öksürdüğünüz zaman sesinizi kaydedin mormal cıktıysa sorun sizdedir yani kalın sesinizi kullanmıyorsunuzdur ama öksürdüğünüzde bile inceyse bilemem o zaman bol bolacı yeyin

pusula 17 Şubat 2012 15:02

ergenlik çağında sesin değişken olabiliyor sesinin tam olarak oturması için yaklaşık 20 yaşlarına gelmen gerekiyor küçük iboyu hatırlarsan eğer ne kadar değişmişti sesi

Misafir 20 Mayıs 2012 15:55

Evet ben de 14 yaşındayım ve sesim az çıkıyor. Bazen de konuşmaya başladığım an sesim çıkmıyor. Ergenlikle alakası olduğunu tahmin ediyordum.
Teşekkürler :)
Sana tavsiyem Çiğ yumurta veya sıcak içecek tüketmen.
Balgamı olan varsa da vişne suyu içsinler. Vişne suyu geçiriyormuş...

Misafir 4 Temmuz 2012 17:23

yaşım 19.beyler...telefonda konusurken ses karsıya cırtlak gıdıyo kadın sesi gibi dalga bıle qecenler oldu yani [[[K(ulak) B(urun) B(oğaz)]]] bölümüne gittim boğazıma kamera İle baktılar bişey yok dediler SES TERAPİSİ GÖRCEKSİN DEDİLER..YANİ BU TEKNOLOJİDE BÖLE ŞEYLERİN ÇÖZÜMÜ YOK GALIBA...VALLA HAYATTAN NASIL SOĞUDUM SES TERAPİSİNE GİDENLER WAR MI NASIL Bİ YÖNTEM UYGULANIYOR BIRAZ BAHSEDERSENIZ SEVINIRIM...

Misafir 4 Temmuz 2012 17:32

ARKADAŞLAR YAŞIM 19 KBB YE GITTIM BISEYIN YOK DEDILER BENIM SESİM PEK INCE DEGIL AMA BOĞAZDAN KONUSUYORUM SES BOĞULUP KALIYO..KAYMAKAMLIGA GITTIM KADINLA KONUSUYORUM YÜZ YÜZE SESİM KESIK KESIK CIKIYO NAPMAM GEREK...............

Misafir 7 Temmuz 2012 15:53

SELAM BENİMDE SESİM DOĞUŞTAN KIZ GİBİ,ERKEK OLMAMA RAĞMEN SESİM İÇİN ÖLÜP BİTEN ERKEK O KADAR ÇOKKİ,BEN ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM.SESİMDEN MEMNUNUM.AMA İNANIN BAZEN PSİKOLOJİM ÇOK BOZULUYOR.BENDE KENDİME SESİ İNCE BİR ARKADAŞ ARAMAYA KARAR VERDİM.,KOLAY GELSİN,SESİNİZİ DERT ETMEYİN,BELKİ RIZKINIZ SESİNİDE GİZLİDİR.

Misafir 28 Temmuz 2012 00:23

13 yaşındayım .kız gibi sesim olduğunu söylüyorlar .üzülüp ağlıyorum. ama bu sesimle dünyanın en güzel şarkılarını söylüyorum ama yinede çok mutsuzum........ YARDIM EDİN

Misafir 8 Eylül 2012 21:48

Öncelikle merhabalar.Sesiniz inceyse boğazınızdan konuşmayı deneyin.Birde insan kendi sesini beğenmezmiş.Öyle bir şey bilimsel olarak kanıtlandı.Sesiniz dışarıdan komik değildir ama sizce öyle gelir.Sesiniz inceyse dediğim gibi boğazdan konuşun

Misafir 14 Ekim 2012 02:54

meraba bende 12 yasındayım yine ergenlik düzelir fln filan dersiniz ama herkez gibi dğduğumdan berı böle banada ınce gelmıo sesımı telefona kaydedıom sankı 3 yasındayım gibi cıkıo yumurta diolarda iğrenc ama gercekmi doğru düzgün bi yanıt verın yahuu bide vücut geliştirirsende kalınlasır dıolar doğrumu

Misafir 3 Şubat 2013 22:08

İnce Ses

Aynı sorun bende de vardı. Ve başarıyla atlattım. İsteyenlere yardımcı olabilirim.

_GüzelikMeleği_ 4 Şubat 2013 13:27

Buna yorum yazmıştım araştırdım yumurta bal karıştır iç..Birazda su

ROSE 4 Şubat 2013 13:30

zara

cıkolta ye ıyı gelır:D

_AERYU_ 4 Şubat 2013 13:38

Bunun formül vb. gibi bir şeyle alakası yok.Yaştan dolayıdır.Akıl bali olunca kesinlikle değişir.

Saat: 18:25
Sayfa 1 / 2

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık