MsXLabs
Sayfa 2 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/338411-su-kaplumbagalari-neden-kisin-yemek-yemezler-ve-renkleri-neden-beyazlar.html)

Misafir 20 Kasım 2011 14:16

benimde su kaplumbağam var ama yemek yemiyor ben bunun çözümünü diğer sitelerden baktım kaplumbğa kış uykusuna yatacağı için yemek yemiyormuş bu yüzden kaplumbağanı hiç uyutmman gerekiyormuş kaplumbağan hareketliyse syun sıcaklığını arttirmalısın kolay gelsin .d

Misafir 23 Kasım 2011 08:41

benim su kaplumbagam cok hareketliydi 6 aydır bakıyorum yemı gorunce hemen gelıyodu cok saglıklydı cok istahlıydı fakat ne olduysa 5 gundur hiçbirşey yemiyor,cok durgun degil ama yemekegini yemiyor yardımcı olursanız cok sevinirim

Misafir 1 Aralık 2011 00:24

merhaba yaklaşık 6aydır bir su kaplumbağ var vee ilk etapda kucuk bir fanusda bakıyordum cok istahlıydı 3ay kadar ona ole bakdım duzenli suyunu değişdirip guneşlendiiryordum temizliyordum ancak buyuk bir akvaryuma aldım aldımdan beri hiç bir şekilde yem yememeye başladı bende tekrar kırmızı renki plasdik enusda beslemeye başladım gözleri şişdi paytağı aldığım yer vitamin verdi suyuna 3 damla damlat ve yemleriniide damlat ole er dedii ancak gözleri duzeldi hiç açmıyo ve yem yemiyor e son 3gundur de su kamblumbağı ters yatıyor devamlı ters yatıyor ben napmalıyım nolur yardım edin...

Misafir 18 Aralık 2011 12:19

kaplum lar

benim kaplumbağalarım yemek yemiyor daha yeni aldık alışmadılarmı anlamıyorum ağızlarını bile açmıyorlar ne yapmalıyım lütfen cevap verebilirmisiniz...

Misafir 9 Ocak 2012 20:42

benim ki su kaplumbağası iki tane birini yeni aldığımda ilk bir ay yiyodu sonra yemedi sonra ikinci bir kaplumbağa aldım oher gün yiyo ilk aldığım fazla kımıldamıyo ikincisi harıl harıl yüzüyo nnnneeeeeeeedddddddddddddeeeeeeeeeeeennnnnn birincisi kocaman ikincisi minnacık acaba biri kış uykusuna mı yattı sorularımın cevaplarını bekliyorum lüttttfffeeennn

Misafir 17 Ocak 2012 23:25

tospa

merhaba benim 2 su kaplumbağam var yaklaşık 4 aydır bnde fakat hiçbir yemek yemiyorlar sularını değiştirdiğimde hareketleniyorlar sıcak alanlarda bulunuyorum arkadaşlarım yaz gelince yemek yemeye başlar dediler lütfen bni bilgilendirii misiniz :(((

Misafir 13 Şubat 2012 01:35

endişelenmeyin. kış uykusundayken yemezler. benim yoldaş 6 yaşında ve hiç sağlık problemi yaşamadı. bahar aylarında ve yazın çok iştahlı olurlar. kış ayında mümkün oldukça güneş ışığına çıkarın. suyunu sık sık değiştirin hiç bulanmadan.

pusula 13 Şubat 2012 09:50

Su kaplumbağaları kışın hareketleri yavaşlar ve yem yemezler genelde yada çok az yerler bu sularının soğuk olmasından kaynaklanır akvaryum ortamında ise ısıtıcı takarak yada bahçesinde veya fanusta ise sıcak bir yere koyarak bu durumu giderebilirsiniz en az 23 derece bir suda normale döndüğünü göreceksiniz.

Misafir 15 Şubat 2012 18:35

benim kablumbağamın boğazı bazen kocaman oluyor ve verdiğim yemleri yemiyor ne yapmalıyım

KinqofTheDewil 15 Şubat 2012 18:42

Hastalanmıştır.. Kablunbaqına vitamin ver..Kabuk sertleştirici krem kullan bide yemini deqiştir.. Bazı yemleri yemez kablumbaqa seçim yapar (:

Saat: 08:14
Sayfa 2 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık