Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar?

Bu konu Soru-Cevap forumunda aşukun maşuğu tarafından 18 Kasım 2010 (20:26) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
8767 kez görüntülenmiş, 30 cevap yazılmış ve son mesaj 16 Şubat 2014 (18:56) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 18 Kasım 2010, 20:26

#1 (link)
aşukun maşuğu
Ziyaretçi
aşukun maşuğu - avatarı
benim teyzemin caretta caretta kaplumbağası var ve size iki sorsu var
1. kışın neden yemek yemiyor
2. neden beyazlıyor
Etiketler:
  • kaplumbagalar kisin yemek yermi
  • kaplumbagalar neden yemek yemez
  • su kaplumbagalari neden yem yemez
  • su kaplumbagasi kisin ne yer
  • su kaplumbagasi neden yemez
Benzer Konular:
Rapor Et
Reklam
Eski 18 Kasım 2010, 20:56

#2 (link)
Deadlylady
Ziyaretçi
Deadlylady - avatarı
Sini kaplumbağası (Caretta caretta): (1)Balıklar, kabuklular ve su canlıları (özellikle deniz anaları) ile beslenir.
(2)Sırt tarafı kırmızımsı kahverengi alt tarafı ise beyazımsı açık sarı renklidir.

Belkide zehirleniyor, hastadir yememesi normal degil. Veterinere goturmenizi oneririm.

Ayrica bunu unutmayin ki bu tur kaplumbagasi nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altındadır. Onu eve almis olmaniz bile yasak normalde dogal ortaminda(denizde) yasamasi lazim.
Rapor Et
Eski 7 Ocak 2011, 18:15

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bnmde 2 tane su kaplumbagam var yemek yemiyorlar niçin gerçi ilk aldıgımdada yemiyorlardı lütfen yardımcı olun
Rapor Et
Eski 9 Mart 2011, 18:20

kablunbağalar

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bak kardeş benimkisilerde yemiyodu ama elimle yiyeceği tutunca zıplıyolar çok şekerler yaaaaaaaaaaa
Rapor Et
Eski 22 Mart 2011, 16:50

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bir şey sorcam benim iki kaplunbağım var küçük su kablunbağsı sağlıklı ama büyük su kaplunbağsı yemek yemiyo ikisi iyi geçiniyo büyükün kafası titriyo büye 4 yıldan beri bakıyom ama böyle bir sorun hiç olmadı 10 cm boyunda sizce neden başı titriyor yemek yemiyor ama beni görünce bana doğru yüzüyor???????????
Rapor Et
Eski 26 Mayıs 2011, 15:54

benim canım kaplumbağam

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benimde iki tane su kaplumbağım var 1 yıldan beri besliyorum ve her zaman en pahalı yemlerle besleyip her 3 ayda bir veterinere götürüyorum kız olan kaplumbağam 8hafta sonra yumurtluycak ve çok mutluyum
Rapor Et
Eski 27 Eylül 2011, 22:11

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bnim bir tane kaplumbağım var ve yemek yemio bide üstü beyazlıyo en pahalı yemleri alıorm ve bide ustune surmem için bir jel verdi kabuk sertleştirici bni bu konuda bilgilendirirseniz çok sewinirim (kaplumbağın üstü nasıl beazlar ve erkek mi kızmı olduğu nasıl anlaşılır?)
Rapor Et
Eski 2 Kasım 2011, 10:36

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim de 2 tane kaplumbağalarım var yemek yemiolr yaaa çok üzülüyorum bir de yem verince kaçıyorlarrrr çok üzülüyorum çok korkuyorum bir de benim kaplumbağalarım dişi ve erkek pullu ile süslü çitleşio bir de benim küzenimin kaplumbağaları peynir yiolar zararl mıdır
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2011, 11:37

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benım 3 tane su kaplumbağam var ve sadece en kucugu yemıyor.buyukler yıyor ama kucuk yemıyor. ne yapmalıyım?
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2011, 00:01

kaplumbaga kabuk sararması.

#10 (link)
emre baris
Ziyaretçi
emre baris - avatarı
öncelikle herkeze merhaba adım emre
bündan altı ay önce bir su kaplumbagası aldım.gayet saglıklıydı.hayla saglıklı ama kabugundaki sarılık beni endişelendiriyor.saglıgında bir problem yok.çok iştahlı.ama kabugu sarı yaklaşık 3 aydır.akvaryumda bakıyorum diger kaplumbagaların aksine sudan hiç çıkmıyor.o sararmaya yardımcı olursanız sevinirim.
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.178 saniyede (72.78% PHP - 27.22% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 03:19
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi