Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar?

Gösterim: 11354 | Cevap: 34
  • kaplumbagalar kisin yemek yermi
  • kaplumbagalar neden yemek yemez
  • su kaplumbagasi kisin yemek yermi
aşukun maşuğu
Cevaplanmamış   |    18 Kasım 2010 20:26   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar?

benim teyzemin caretta caretta kaplumbağası var ve size iki sorsu var
1. kışın neden yemek yemiyor
2. neden beyazlıyor
Deadlylady
18 Kasım 2010 20:56   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Sini kaplumbağası (Caretta caretta): (1)Balıklar, kabuklular ve su canlıları (özellikle deniz anaları) ile beslenir.
(2)Sırt tarafı kırmızımsı kahverengi alt tarafı ise beyazımsı açık sarı renklidir.

Belkide zehirleniyor, hastadir yememesi normal degil. Veterinere goturmenizi oneririm.

Ayrica bunu unutmayin ki bu tur kaplumbagasi nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altındadır. Onu eve almis olmaniz bile yasak normalde dogal ortaminda(denizde) yasamasi lazim.
Just fly bu mesajı beğendi.
Misafir
7 Ocak 2011 18:15   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
bnmde 2 tane su kaplumbagam var yemek yemiyorlar niçin gerçi ilk aldıgımdada yemiyorlardı lütfen yardımcı olun
Misafir
9 Mart 2011 18:20   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi

kablunbağalar

bak kardeş benimkisilerde yemiyodu ama elimle yiyeceği tutunca zıplıyolar çok şekerler yaaaaaaaaaaa
Misafir
22 Mart 2011 16:50   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
bir şey sorcam benim iki kaplunbağım var küçük su kablunbağsı sağlıklı ama büyük su kaplunbağsı yemek yemiyo ikisi iyi geçiniyo büyükün kafası titriyo büye 4 yıldan beri bakıyom ama böyle bir sorun hiç olmadı 10 cm boyunda sizce neden başı titriyor yemek yemiyor ama beni görünce bana doğru yüzüyor???????????
Misafir
26 Mayıs 2011 15:54   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi

benim canım kaplumbağam

benimde iki tane su kaplumbağım var 1 yıldan beri besliyorum ve her zaman en pahalı yemlerle besleyip her 3 ayda bir veterinere götürüyorum kız olan kaplumbağam 8hafta sonra yumurtluycak ve çok mutluyum
Misafir
27 Eylül 2011 22:11   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
bnim bir tane kaplumbağım var ve yemek yemio bide üstü beyazlıyo en pahalı yemleri alıorm ve bide ustune surmem için bir jel verdi kabuk sertleştirici bni bu konuda bilgilendirirseniz çok sewinirim (kaplumbağın üstü nasıl beazlar ve erkek mi kızmı olduğu nasıl anlaşılır?)
Misafir
2 Kasım 2011 10:36   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
benim de 2 tane kaplumbağalarım var yemek yemiolr yaaa çok üzülüyorum bir de yem verince kaçıyorlarrrr çok üzülüyorum çok korkuyorum bir de benim kaplumbağalarım dişi ve erkek pullu ile süslü çitleşio bir de benim küzenimin kaplumbağaları peynir yiolar zararl mıdır
Misafir
12 Kasım 2011 11:37   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
benım 3 tane su kaplumbağam var ve sadece en kucugu yemıyor.buyukler yıyor ama kucuk yemıyor. ne yapmalıyım?
emre baris
14 Kasım 2011 00:01   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi

kaplumbaga kabuk sararması.

öncelikle herkeze merhaba adım emre
bündan altı ay önce bir su kaplumbagası aldım.gayet saglıklıydı.hayla saglıklı ama kabugundaki sarılık beni endişelendiriyor.saglıgında bir problem yok.çok iştahlı.ama kabugu sarı yaklaşık 3 aydır.akvaryumda bakıyorum diger kaplumbagaların aksine sudan hiç çıkmıyor.o sararmaya yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Su kaplumbağaları neden kışın yemek yemezler ve renkleri neden beyazlar? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • kaplumbagalar kisin yemek yermi
  • kaplumbagalar neden yemek yemez
  • su kaplumbagasi kisin yemek yermi
Karıncalar neden kışın çıkmazlar?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 30 Ağustos 2014 15:14
Saçlar neden beyazlar?
Gönderen: reyan Forum: Soru-Cevap
Cevap: 6
Son Mesaj: 9 Ocak 2013 11:19
Su boruları kışın neden kırılır?
Cevap: 1
Son Mesaj: 23 Şubat 2012 14:27
Güneş yazın neden geç, kışın neden erken batar?
Cevap: 2
Son Mesaj: 17 Şubat 2012 10:49
İnsanların ten renkleri neden farklıdır?
Gönderen: Chelsea_Eny Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 29 Ekim 2011 10:58
Sayfa 0.344 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu