MsXLabs
Sayfa 2 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Kuyruk sokumu iltihabı tedavisi var mıdır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/209804-kuyruk-sokumu-iltihabi-tedavisi-var-midir.html)

Misafir 29 Haziran 2010 00:28

ben kuyruk sokumu iltibıyla çok karşılastım

ben önceden bazen fazla mekik çekerdim..bundan dolayı kuyruk sokumu bölgesinde 10-15 sefer zeytin büyüklüğüde iltihap meydana geldi.ama ben bu iltihabı her seferinde uyguladığım yontemle geçirdim..ben bu iltihaplanma yüzünden hiç doktara gitmedim ve panik yapmadım ..çünkü her seferinde bu iltihap bir haftada iyileşti.uyguladığım yontemin püf noktalarını size yazayım..iltihap fazla buyümmeden her seferinde patlattım..sonra o bolgeyi soğuk suylada yıkardım..çünkü sicak ortam mikrobun yayılması için uygun bir ortamdır...bir iki sefer evdeki basit yara melhemlerindende kullandığimi söyliyeyim size ama yara melhemleri iltihaplı bolgede irin varsa hiçbir fayda vermez size söyliyeyim. birde iltihap ileşme belirtileri göştertene kadarda hep ılık suyla düş aldim..

Misafir 23 Temmuz 2010 12:37

Kuyruk sokumu

Bnm daha 3 gün önce başladı. ilk gün sadece bir şişlik vardı. 2. gün oturuken batmaya basladı. bugün sadece oturduğumda biraz ağrı yapıor snra geçior. iltihap gibi bisi gelmedi. Eğer buda bi iltihaplanmaysa antibiotikle geçermi??

Misafir 18 Ağustos 2010 19:44

slm bizimkide kuyruk sokumu iltihabı ama iki kez ameliyat oldum hala iltihap la beraber kan geliyor ne yapmam gerekiyor teşekkürler

Misafir 1 Şubat 2011 03:29

ya aynı problem bendede var kuyruk sokumun orda sivilce gibi bişi var ve akıntı yapıyor bazende acıyor ne yapmamız gerekiyo acaba sıkayımmı

Misafir 2 Mart 2011 11:34

kuyruk sokumunda tam deliğin yanında küçük bitane sivilce gibi beyaz bişey cıktı. Kıl dönmesi olabilirmi ? ne koku ne ağrı ne kasıntı ne akıntı var sadece ıqınınca batıyo 1 2 sanıye sonra gecıyo korkuyorum acil cevapp

Misafir 5 Mart 2011 23:16

kuyruk sokumu bölgemde yara var kanama yapıyor ne önerirsiniz

Misafir 12 Mart 2011 18:04

ben maçda düştüm ve kuyruk kemiğimde intihap oluştu oturamıyrum ve yürürken sıkııntı çekiyorum. Ameliyat falan gerektirmez dimi ?

Misafir 2 Nisan 2011 17:15

kuyruk sokumu ağrim 1 hafta önce başladi. İlk 3 gün inanilmaz dayanilmiyacak şekilde ağrilar yaşadim..4.Gün 2 tane mercimek büyükklüğünde sivilce cikti, 2 gün öncede uyku durumunda iki sivilceninde patladiğini gördüm..şuan kanamalarim devam ediyor sürekli suyla yikayip kas gevsetici ve melhemler kullaniyorum..yıkadıktan 40 dakika sonra yine kanama devam ediyor ama jel şeklinde kuruyor..lütfen bi yardim.

berksan 28 Haziran 2011 18:35

kuyruk sokuğumun hemen yanında ve solunda şişmeler meydana geliyor 4 defa oluyor bu 4 5 6 gün sürüyor be ağrılar oturamıyorum vb 5 6 gün sonra ihtihap dışarı veriyor kendini bu iltihap çok kötü bir kokuya sahip ne yapmam gerikiyor lütfen yardımcı olurmusun ?? şimdiden teşekürler

Misafir 1 Temmuz 2011 08:47

mrb.kyruk sokumun üst tarafında yağ bezisi toplanması gibi ufak bi şişlil var.sürekli iltihap geliyor bazende kanla karışık geliyor ama fazla değil az.hiçbir ağrısı sızı yok.hiç hissetmiyorum bile o yüzden doktora gitmedim birbuçuk yıldır aynı şekilde duruyor.bunu nasıl yok edebiliriz.

Saat: 09:29
Sayfa 2 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık