Arama

Kuyruk sokumu iltihabı tedavisi var mıdır?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 18 Eylül 2016 Gösterim: 59.763 Cevap: 27
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
12 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
yaklaşık 2 yıldır kuyruk sokumumda sivilce büyüklüğünde şişmeler meydana gelip kayboluyordu bundan 1,5 ay önce yine oluştu ve bu kez yaklaşık bir limon büyüklüğünde oldu genel cerraha gittim ve iltihap olduğunu söyledi şırıngayla birazını çekti antibiyotik tedavisi verdi akabinde amaliyat diyor.sadece sol kalçamda varken şimdi çok küçük sağ taraftada oluştu.sorum : bunun ameliyatsız bir tedavisi varmı acaba???

tşk ederim
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Kuyruk Sokumundan Kaynaklanan Ağrılar: Düşme, çarpma sonucu kuyruk sokumu kolaylıkla kırılabilir ve çok uzun süren ağrılara yol açar. Bu kemiğin ya çıkartılması ya da düzeltilmesi gerekir. Gebelik sırasında düşenlerde düzeltmeye gerek yoktur. Çoğu kez bebek çıkarken kendiliğinden düzelir.
Kuyruk sokumundan gelişen diğer bir ağrı da dokumacı makatı denilen durumdur. Kalça kemiğinin oturma durumunda zeminle temas eden bölümünde bulunan bir çeşit yastık görevi yapan kısmın iltihaplanması ile bölgede sürekli ağrı baş gösterir. Bölgeye lokal anestezikler ve kortikosteroid enjeksiyonları ile hastalarda uzun süreli rahatlama sağlanabilir.
Sponsorlu Bağlantılar
Kuyruk sokumu ağrılarının diğer bir özelliği zaman geçirilmeden tedavi gerekliliğidir. Aksi takdirde cerrahi girişime rağmen ağrı devam eder. Hastaların uzun süre simite benzer minderlerde oturması gerekebilir.

fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
12 Kasım 2008       Mesaj #2
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
İnceleyiniz
Kıl Dönmesi Hastalığı - Kıl Dönmesi Nedir? Nasıl Oluşur? - MsXLabs
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2008       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Kuyruk Sokumundan Kaynaklanan Ağrılar: Düşme, çarpma sonucu kuyruk sokumu kolaylıkla kırılabilir ve çok uzun süren ağrılara yol açar. Bu kemiğin ya çıkartılması ya da düzeltilmesi gerekir. Gebelik sırasında düşenlerde düzeltmeye gerek yoktur. Çoğu kez bebek çıkarken kendiliğinden düzelir.
Kuyruk sokumundan gelişen diğer bir ağrı da dokumacı makatı denilen durumdur. Kalça kemiğinin oturma durumunda zeminle temas eden bölümünde bulunan bir çeşit yastık görevi yapan kısmın iltihaplanması ile bölgede sürekli ağrı baş gösterir. Bölgeye lokal anestezikler ve kortikosteroid enjeksiyonları ile hastalarda uzun süreli rahatlama sağlanabilir.
Kuyruk sokumu ağrılarının diğer bir özelliği zaman geçirilmeden tedavi gerekliliğidir. Aksi takdirde cerrahi girişime rağmen ağrı devam eder. Hastaların uzun süre simite benzer minderlerde oturması gerekebilir.

körkuyu - avatarı
körkuyu
Ziyaretçi
12 Kasım 2008       Mesaj #4
körkuyu - avatarı
Ziyaretçi
bende fadedliver gibi kıl dönmesi olduğunu düşünüyorum.......fadedliver'in verdiği linkten incelersin.....Msn Wink
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Eylül 2009       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi arkadaşım benzer bir sorun benimde başıma geldi, bende antibiyotik redavisi alıyorum, bir netice alabildinmi haber edersen sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Mrb yaklaşık 1 sene önce kuruk sokumumun biraz altında ve sol tarafta (ortada değil) iltihaplanma oluyor bikaç gün sonra patlıyor ve o iltihap akıyor. sonra tekrar aynı iltihaplanma başlıyor. iltihaplı olduğu dönemlerde oturmakta güçlük çekiyorum ağrı yapıyor kıl dönemesi olabilir mi? bazı zamanlar uzun süre iltihap olmuyor.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm kuyruk sokumum çok kaşınıyodu aradan 3 ay geçti kuyruk sokumunn altında 3cm genişlinde bi delik oluştu ne kanıyo ne intaplanıyo hiç bi zararı yok kaşıya kaşıyamı yırtmış olabilirim acaba neden delik olurki bu beni şüphelendiriyo çok şaşırdım acaba kendilinde yapışırmı
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
29 Ocak 2010       Mesaj #8
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

slm kuyruk sokumum çok kaşınıyodu aradan 3 ay geçti kuyruk sokumunn altında 3cm genişlinde bi delik oluştu ne kanıyo ne intaplanıyo hiç bi zararı yok kaşıya kaşıyamı yırtmış olabilirim acaba neden delik olurki bu beni şüphelendiriyo çok şaşırdım acaba kendilinde yapışırmı

Doktora görünmenizde fayda var.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
16 Mart 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

kuyruk sokumunda iltihap

kardesim ayni problem bendede dun oldu doktora gittim ve bana dedikleri .. o siskinlik intahap . kucuk boyuttaki siskinlik antibiotikle geciriyor. .

senin o limon boyutundaki dedigin onu ameliyatsizda aliyorlar. orani bicakla kesip intahapi disari sikiyorlar.
Misafir006 - avatarı
Misafir006
Ziyaretçi
22 Mart 2010       Mesaj #10
Misafir006 - avatarı
Ziyaretçi
slm ben bır kavga esnasında kuyruk kemıgıme tekme aldım
kuyruk kemıgım catladı ve altında kucuk bı yaralanma oldu vede gunluk ıltıhap gelıyor doktora gıttım sadece krem yasdı uygulamama ragmen gunluk ıltıhap devam edıyor ne yapmalıyım