MsXLabs
Sayfa 3 / 3

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Kuyruk sokumu iltihabı tedavisi var mıdır? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/209804-kuyruk-sokumu-iltihabi-tedavisi-var-midir.html)

Efulim 1 Temmuz 2011 09:52

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2121663)
mrb.kyruk sokumun üst tarafında yağ bezisi toplanması gibi ufak bi şişlil var.sürekli iltihap geliyor bazende kanla karışık geliyor ama fazla değil az.hiçbir ağrısı sızı yok.hiç hissetmiyorum bile o yüzden doktora gitmedim birbuçuk yıldır aynı şekilde duruyor.bunu nasıl yok edebiliriz.

Verilen bilgiler tavsiye niteliğinde olup; Genel Cerrahi uzmanına görünmeniz gerekir.Sağılıklı günler.

İnceleyiniz;
Alıntı:

Kurutulmuş ısırganı çok az Suda beş Dakika haşlayıp lapasını yapınız.
Lapa ılıdıktan sonra on–onbeş dakika üzerinde bekletiniz.
Lapayı ince tülbente sararak da yaranın üzerine on-onbeş dakika koyabilirsiniz.
Bu işlemi yara kapanana kadar haftada iki-üç defa tekrar edebilirsiniz.
Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu
Kaynak

Misafir08 16 Temmuz 2011 19:55

kuyruk sokumu iltihap akması

yaklaşık 6 aydır kuyruk sokumumda bir iltihaplanma var.Ağrı yok fakat kaşıntı oluyor ve biraz sıvı çıkıyor. Yapmam gereken nedir??

şimdiden teşekkür ederim...

Misafir 22 Temmuz 2011 02:30

kuyruk sokumunun altında sol yanakta 2cm büyüklügünde bir şişkinlik var 4 gundur iltip var iç çamaşırlarımda.bu durum benı korkutmaya başladı.şişkinligi sıkınca iltihap geliyor.ayrı biderdimde hastane fobımın olması nolur korkulacak bişeyin olmadıgını soyleyın bana yardımcı olun.

Misafir 1 Ekim 2012 23:13

Merhaba benim kuyruk sokumumun sag tarafinda hafif sislik var bazen kasiniyo kasidigim zaman sadece kaniyo acaba bnde basur mu var

Efulim 2 Ekim 2012 10:42

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2130846)
kuyruk sokumunun altında sol yanakta 2cm büyüklügünde bir şişkinlik var 4 gundur iltip var iç çamaşırlarımda.bu durum benı korkutmaya başladı.şişkinligi sıkınca iltihap geliyor.ayrı biderdimde hastane fobımın olması nolur korkulacak bişeyin olmadıgını soyleyın bana yardımcı olun.

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2481210)
Merhaba benim kuyruk sokumumun sag tarafinda hafif sislik var bazen kasiniyo kasidigim zaman sadece kaniyo acaba bnde basur mu var

Genel Cerrahi uzmanına görünmeniz gerekir.Sağlıklı günler.

Misafir 1 Mart 2013 04:00

Alıntı:

Misafir08 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2128701)
yaklaşık 6 aydır kuyruk sokumumda bir iltihaplanma var.Ağrı yok fakat kaşıntı oluyor ve biraz sıvı çıkıyor. Yapmam gereken nedir??

şimdiden teşekkür ederim...

ilerleyebilir doktora gorunun

Misafir 28 Temmuz 2014 14:52

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1996508)
kuyruk sokumunda tam deliğin yanında küçük bitane sivilce gibi beyaz bişey cıktı. Kıl dönmesi olabilirmi ? ne koku ne ağrı ne kasıntı ne akıntı var sadece ıqınınca batıyo 1 2 sanıye sonra gecıyo korkuyorum acil cevapp

Kıl dönmesi olmasi muhtemel ama ağrı kaşıntı da olmasi lazımdı basit bir iltihap da olanilir

Misafir 18 Eylül 2016 00:34

Kuyruk sokumu

Kuyruk sokumum nedensiz şekilde ağrımaya başladı durduk yere niye olabilir

Saat: 22:06
Sayfa 3 / 3

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık