MsXLabs
Sayfa 3 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Tüketici hakları ile ilgili sorumu cevaplar mısınız? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/258829-tuketici-haklari-ile-ilgili-sorumu-cevaplar-misiniz.html)

Misafir 20 Ocak 2011 22:05

ürün iadesi

Bir mağazadan organik olduğu iddia edilen bir hastane çıkış seti aldım, ancak ilgili markanın web sayfasından incelediğimde ürünlerinin organik sertifikası olmadığını gördüm. Mağazaya ürünün iadesini paramın ise kartıma iadesini talep ettim, ürünü aldılar para veremeyeceklerini söylediler, ne yapmalıyım?

Daisy-BT 21 Ocak 2011 09:09

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1939096)
lütfen yardım edin

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1946572)
ben büyük bir mağzadan bir ay önce mobilya aldım. şimdi ise aldığım ürünün fiyatı kampanya dolayısıyla neredeyse ödediğim miktarın yarısı olmuş.bunun için bir hak talep edebiliyormuyum.ve bunun bir süresi varmıdır?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1954826)
Bir mağazadan organik olduğu iddia edilen bir hastane çıkış seti aldım, ancak ilgili markanın web sayfasından incelediğimde ürünlerinin organik sertifikası olmadığını gördüm. Mağazaya ürünün iadesini paramın ise kartıma iadesini talep ettim, ürünü aldılar para veremeyeceklerini söylediler, ne yapmalıyım?

İlk başvuruyu, ürünü aldığınız yere yapmalısınız.
Sonuç alamazsanız aşağıdaki linklerden yararlanınız.

TU-MER Tüketici Hakları Merkezi

Tüketici Hakları Derneği - Ankara (Adres - Telefon Numarası)

Temel Tüketici Hakları

Misafir 21 Ocak 2011 15:13

2007 yılında esnaf kredisi çeken arkadaşıma kefil oldum. 36 aylık krediyi ödedi. daha sonra bir kredi daha çekmiş, buçekmiş olduğu krediye ben kefil olmadım. üç taksidini ödemeyince. benim hesabımda ekside 600tl var. yatırılan parayı daha önce kefil olduğum arkadaşın ödemediği üç taksit için. bana yapılan havaleye bloke edliyor benim kendi borcumu ödemem için 2007 yılında kefil olduğum ve o borcun bitmesiyle bilgim dahilinde olmadan otomatikmen bana yapılan havaleye el koyuor banka. ama kendi borcumu ödeyemiyorum.

Misafir 24 Ocak 2011 12:26

ne yapılabilir ?

Merhaba,

Geçen haftalarda bir çizme aldım ve oldukça iyi bir bedel verdim. Ancak 10 gün sonra henüz 3. giyişim de ayakkabının boyası çizildi ve attı giyilemez hale geldi. Ayakkabıyı aldığım yere götürdüm fabrikaya yollayacaklarını söylediler ancak 15 gündür beni oyalıyorlar. Bu konu da nası bir hakka sahibim buna göre bir yaptırım uygulayacağım.

Teşekkürler

ener 24 Ocak 2011 12:30

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1957866)
Merhaba,

Geçen haftalarda bir çizme aldım ve oldukça iyi bir bedel verdim. Ancak 10 gün sonra henüz 3. giyişim de ayakkabının boyası çizildi ve attı giyilemez hale geldi. Ayakkabıyı aldığım yere götürdüm fabrikaya yollayacaklarını söylediler ancak 15 gündür beni oyalıyorlar. Bu konu da nası bir hakka sahibim buna göre bir yaptırım uygulayacağım.

Teşekkürler

Temel Tüketici Hakları

nurşen malkır 27 Ocak 2011 14:43

Tüketici hakları

bahçelievler yayla şubesi evdiz mağazasından 09.11.2010 tarihinde almış olduğum düdüklü tencerem 05.12.2010 tarihinde yemeği pişirip altını kapadıktan sonra patladı mağazaya gidip ürünü iade ettim ve senetimin iptalini istediğim halde reddedildim ogünden beri haber bekliyorum ve hala haber bekliyorum

Daisy-BT 27 Ocak 2011 19:41

Alıntı:

nurşen malkır adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1961278)
bahçelievler yayla şubesi evdiz mağazasından 09.11.2010 tarihinde almış olduğum düdüklü tencerem 05.12.2010 tarihinde yemeği pişirip altını kapadıktan sonra patladı mağazaya gidip ürünü iade ettim ve senetimin iptalini istediğim halde reddedildim ogünden beri haber bekliyorum ve hala haber bekliyorum

Temel Tüketici Hakları

Misafir 1 Şubat 2011 14:03

cep telefonu

shoptan cep telefonu aldım 1o cu gun telefonum ekrannda kalvyesınde falan sorun yasadım.. aldıgım shop gotrdum ıncelenecını soyledıler.. aaralıgın 29da telefonu verdım ve suan 2 suabt carsamba telefonumdan halen ses yok. dun sordum. gonderdıklerı kısden telefon gelmemıs telefonun kasası degısıyormus. benden dolayıı arıza yapmadıgını soyledıler ama sıfır telfonun bu sekılde deısımı dogrumudur..

Daisy-BT 1 Şubat 2011 14:17

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1964694)
shoptan cep telefonu aldım 1o cu gun telefonum ekrannda kalvyesınde falan sorun yasadım.. aldıgım shop gotrdum ıncelenecını soyledıler.. aaralıgın 29da telefonu verdım ve suan 2 suabt carsamba telefonumdan halen ses yok. dun sordum. gonderdıklerı kısden telefon gelmemıs telefonun kasası degısıyormus. benden dolayıı arıza yapmadıgını soyledıler ama sıfır telfonun bu sekılde deısımı dogrumudur..

HP Şikayet 6 Şubat 2011 18:12

Hp Dizüstü Bilgisayar Şikayeti - Hp Kimseye Tavsiye Etmiyorum Asla Almayın Hp Asla

kaskosu ve garantisi bulunan hp dizüssü bilgisayarım sürekli arıza açmaktadır infilak edecekmiş gibi ısınıp ses çıkartmasıyla birlikte şimdide pili bozuldu ve yine ısınıp gürültü çıkartıyor tamire git gel İle zaten yıpranan bilgisayarımın tekrar sorun yaratması üzerine hp'den yenisinini talep etmeme rağmen bunun olamayacağını bilgisayarımı tekrar göndermem gerektiğini mümkünse tamiri yapılacağını bildirdiler. git gelle günlerce bekletiliyorum uzun süre bilgisayarım elime ulaşmıyor benim işim bilgisayarla ekmeğimi ben bilgisayar üzerinden kazanıyorum takiplerimi yapamıyorum bana geçici bir bilgisayar bile temin edemediler zararımı siz düşünün Asla kimseye tavsiye etmiyorum ve bu memnuniyetsizliğimi tüm forum sitelerinde paylaşacağım 10 kişi caysa almaktan kardır kurtulmuş olurlar bu tür sıkıntıdan Ayrıca Hp. yi Henüz alalı 1 yıl bile olmamışken 3 kez arıza açması beni iyice kızdırdı Kimse hp den birşey almasın teknik destek sıfır herşey köprüyü geçene kadarmış HP de herşey berbat kalite hiç yok SAYGILARIMLA

Daisy-BT 6 Şubat 2011 20:43

Alıntı:

HP Şikayet adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1967849)
kaskosu ve garantisi bulunan hp dizüssü bilgisayarım sürekli arıza açmaktadır infilak edecekmiş gibi ısınıp ses çıkartmasıyla birlikte şimdide pili bozuldu ve yine ısınıp gürültü çıkartıyor tamire git gel İle zaten yıpranan bilgisayarımın tekrar sorun yaratması üzerine hp'den yenisinini talep etmeme rağmen bunun olamayacağını bilgisayarımı tekrar göndermem gerektiğini mümkünse tamiri yapılacağını bildirdiler. git gelle günlerce bekletiliyorum uzun süre bilgisayarım elime ulaşmıyor benim işim bilgisayarla ekmeğimi ben bilgisayar üzerinden kazanıyorum takiplerimi yapamıyorum bana geçici bir bilgisayar bile temin edemediler zararımı siz düşünün Asla kimseye tavsiye etmiyorum ve bu memnuniyetsizliğimi tüm forum sitelerinde paylaşacağım 10 kişi caysa almaktan kardır kurtulmuş olurlar bu tür sıkıntıdan Ayrıca Hp. yi Henüz alalı 1 yıl bile olmamışken 3 kez arıza açması beni iyice kızdırdı Kimse hp den birşey almasın teknik destek sıfır herşey köprüyü geçene kadarmış HP de herşey berbat kalite hiç yok SAYGILARIMLA

Temel Tüketici Hakları

Hanife SAY 11 Şubat 2011 14:26

Tüketici hakkı

Buldan kumaş kanepe örtüsü aldım ve alırken sordum başlarını kapatırmı diye kapatır dediler. Geldim evde 30 derecede yıkadım ve çok fazla çekti. Kanepenin sadece bir tarafı kapanıyor ertesi gün gittim söyledim. Ne yapabilirim?

Daisy-BT 11 Şubat 2011 19:30

Alıntı:

Hanife SAY adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1971301)
Buldan kumaş kanepe örtüsü aldım ve alırken sordum başlarını kapatırmı diye kapatır dediler. Geldim evde 30 derecede yıkadım ve çok fazla çekti. Kanepenin sadece bir tarafı kapanıyor ertesi gün gittim söyledim. Ne yapabilirim?

.
Alıntı:

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1967936)

Temel Tüketici Hakları

Misafir 13 Şubat 2011 07:56

electroworld

5 aralık 2010 mağazadan bilgisayar atın aldım bu tarihe kadar bilgisayarımı kullanamadım. 2 kez servise tamire gitti. 3 kez mağaza içersinde tamir edilmye çalışıldı . bilgisayarın iade isteğim kabul edilmemektedir. ne yapabilirim.

Daisy-BT 9 Mart 2011 22:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1972650)
5 aralık 2010 mağazadan bilgisayar atın aldım bu tarihe kadar bilgisayarımı kullanamadım. 2 kez servise tamire gitti. 3 kez mağaza içersinde tamir edilmye çalışıldı . bilgisayarın iade isteğim kabul edilmemektedir. ne yapabilirim.

Temel Tüketici Hakları

Misafir 10 Mart 2011 17:22

maliyeti 49 tl olan ürünü 80tl ye eldım ne yapmam lazım

Daisy-BT 10 Mart 2011 17:41

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2007585)
maliyeti 49 tl olan ürünü 80tl ye eldım ne yapmam lazım

.
Alıntı:

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2006938)

Temel Tüketici Hakları

Misafir 17 Mart 2011 09:24

ürün değişimi

merhaba,ben herry adlı giyim mağazasından kemer almıstım ve sonradan begenmedim,15 dolmadan mağazaya gittim,kemeri geri verip başka bir ürünle değiştirmek istediğimi söyledim.Satış görevlisi bayan bana aksesuarlarda değişim ve iade kabul etmediklerini,faturanın altında da böyle bir ibare oldugunu söyledi! Bu faturanın altındaki ibare,benim hakkımın çiğnenmesi için yeterlimidir? Ne yapmam gerekir,bilgilendirirseniz sevinirim.

ener 17 Mart 2011 09:31

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2015241)
merhaba,ben herry adlı giyim mağazasından kemer almıstım ve sonradan begenmedim,15 dolmadan mağazaya gittim,kemeri geri verip başka bir ürünle değiştirmek istediğimi söyledim.Satış görevlisi bayan bana aksesuarlarda değişim ve iade kabul etmediklerini,faturanın altında da böyle bir ibare oldugunu söyledi! Bu faturanın altındaki ibare,benim hakkımın çiğnenmesi için yeterlimidir? Ne yapmam gerekir,bilgilendirirseniz sevinirim.

Faturada böyle bir ibare varsa pek birşey yapabileceğinizi sanmıyorum ama yinede alttaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Temel Tüketici Hakları

Misafir 15 Nisan 2011 11:52

ingilizce eyıtım seti aldım satarken farklı anlatılar bakınca cok farklı oldugunu öyrendim alalı 3 gün oldu yedi gün içinde iade edebilirsin dediler ama bana yardımcı olmuyolarsözleşmedede 7 gün içinde iade edebilirsiniz dediler lütfen yardımcı olun bana teşekür ederim

Daisy-BT 15 Nisan 2011 17:37

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2052204)
ingilizce eyıtım seti aldım satarken farklı anlatılar bakınca cok farklı oldugunu öyrendim alalı 3 gün oldu yedi gün içinde iade edebilirsin dediler ama bana yardımcı olmuyolarsözleşmedede 7 gün içinde iade edebilirsiniz dediler lütfen yardımcı olun bana teşekür ederim

Temel Tüketici Hakları

Misafir 25 Nisan 2011 21:10

tüketici hakları

garanti belgesi imzalanan ürünü hatasız olduğu halde geri verebilirmiyim

Misafir 26 Nisan 2011 21:05

ben nisan ayının 2 sinde epilla sir ağda makinası aldım tanıtım yapan kişi acısız dedi fakat dedikleri gibi değil ve ben ürünü aldıktan sonra 6 gün içinde aradım ürünü kullanamıyorum ya başka ürünle değitirelim yada iade yapalım diye fakat iade yada değişim yapamıyorlarmış ayrıca nette araştırdım benim aldığım cihaz 130 tl çok pahalı geldi kullanamıyorum geri vermek istiyorum ama ısrarla iade yapılmaz diyorlar ben ise tüketici olarak ne yapabilirim hakkımı alabilirmiyim lütfen cevap yazabilirmisiniz teşekkürler

Misafir 17 Mayıs 2011 21:00

slm ben bi çamaşır makinası aldım 2 ay önce. fakat makinam temiz yıkamıyor 3 kez servis geldi ve sorun olmadığını söyledi deterjanımı en iyilerinden aldım ama hala temiz yıkamıyor servis kendisi çamaşır koydu deterjanı ve programı ayarladı ama gene yıkamadı servis yıkamasını beklemediği için sonucu görmüyor fabrikayı aradım yardımcı olmadılar müşteri hizmetleri makina sağlam diyor ama ben memnun değilim ne yapmalıyım?????

Misafir 18 Mayıs 2011 21:28

tabiki aldığın fiyata değiştirebilirsin.. aldığın günün tarihinde fiyat neyse o dur

Daisy-BT 18 Mayıs 2011 21:37

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2064730)
garanti belgesi imzalanan ürünü hatasız olduğu halde geri verebilirmiyim

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2066155)
ben nisan ayının 2 sinde epilla sir ağda makinası aldım tanıtım yapan kişi acısız dedi fakat dedikleri gibi değil ve ben ürünü aldıktan sonra 6 gün içinde aradım ürünü kullanamıyorum ya başka ürünle değitirelim yada iade yapalım diye fakat iade yada değişim yapamıyorlarmış ayrıca nette araştırdım benim aldığım cihaz 130 tl çok pahalı geldi kullanamıyorum geri vermek istiyorum ama ısrarla iade yapılmaz diyorlar ben ise tüketici olarak ne yapabilirim hakkımı alabilirmiyim lütfen cevap yazabilirmisiniz teşekkürler

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2092015)
slm ben bi çamaşır makinası aldım 2 ay önce. fakat makinam temiz yıkamıyor 3 kez servis geldi ve sorun olmadığını söyledi deterjanımı en iyilerinden aldım ama hala temiz yıkamıyor servis kendisi çamaşır koydu deterjanı ve programı ayarladı ama gene yıkamadı servis yıkamasını beklemediği için sonucu görmüyor fabrikayı aradım yardımcı olmadılar müşteri hizmetleri makina sağlam diyor ama ben memnun değilim ne yapmalıyım?????

Temel Tüketici Hakları

gurcaan 23 Mayıs 2011 21:00

tüketici hakları

Bir elektrikli traş makinesi aldım. Makinenin sakalımı kesmemesi durumunda iade edebilirmiyim şeklinde ki bir soru karşısın da satıcı elemen "böyle bir durumda yetkili servisin hazırlayacağı hasar raporu sayesinde ürünü geri alabiliriz" demişti. Ancak makine sakalımı kesmedi ve ben yetkili servise başvurdum. Servis, sağlam bir ürüne hasar raporu yazamayacaklarını söyledi. Şimdi bu durumda satıcı ürünü geri alır mı ne yapmam gerekir.

erginay 31 Mayıs 2011 09:47

tüketici hakları ile ilgili soruların

Merhaba,
5 ay önce satın aldığım 2 kişilik idaş yatakta çökmeler meydana geldi.hiçbir muhatap bulamıyorum.yıllık geçerli sözde garanti belgesi ile kalakaldık:*(.Bu konuda yapabileceğim neler var,öğrenmek isterim.

iyi çalışmalar

Misafir 1 Haziran 2011 09:30

Tüketici hakları ile ilgili

2, el bi araba aldım 3 gün sonra motoru kitlendi ve 3000,00 tl lik masraf ouştu. aldığım kişiyi aradım kesinlikle beni ilgilendirmiyo noter satış sözleşmesinde: aracı gördüm, beğendim ve bedelin tamamını ödeyerek aldım ibaresini söyleyerek hiç bir hakkım olmadığını söylüyor... bu konuda benim bi kanuni hakkım varmı?

DERUNİ 1 Haziran 2011 10:25

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2104459)
2, el bi araba aldım 3 gün sonra motoru kitlendi ve 3000,00 tl lik masraf ouştu. aldığım kişiyi aradım kesinlikle beni ilgilendirmiyo noter satış sözleşmesinde: aracı gördüm, beğendim ve bedelin tamamını ödeyerek aldım ibaresini söyleyerek hiç bir hakkım olmadığını söylüyor... bu konuda benim bi kanuni hakkım varmı?

Kesinlikle doğru demiş ikinci el garanti kapsamında olmadığından dolyı konunuzla ilgili yasal bir düzenleme yoktur

erdogan dülger 6 Haziran 2011 06:27

mahduriyet

ben erdogan dülger kıbrısta yaşan bir vatandaşım 30 mayıs 2011 tarihinde kıbrıs ta wanderland adındaki acentaden pegasus hava yolu ile izmire uçmak için 3 kişilik bilet istedim bana opsiyonlu 3 kişilik bilet kesildi ödemeyi yapamadım kredi kartlarında problem varmış bu nedenle ödemeyi yapamadım fakat kendilerine şu soruyu sordum kıbrıs hükümeti 12 yaşından küçük çocuklara kimlik vermiyor kimlik yerine doğum belgesi veriyor bu belge ile uçuş yapabilirmiyim diye kendilerine sordu anne baba yanında olursa sorun çıkmıyacağını tarafıma bildirildi ben de başka acentaden ödememi yaparak biletimi satın aldım 30 mayıs 2011 akşamı izmire gitmek için ercan hava alanına gittim bilet işlerimi yaptırırken yetkili bana çocuğum çıkış yapamıyacağını bildirdi çünkü doğum belgesi kimlik yerine geçmez dedi bende bunun üzerine pegasusun havaalanındaki yerine gidip durumu anlattım kendilerinin bir şey yapamıyacaklarını acente firma ile sorunumu halletmem gerektiğini belirtiler işlerimin acil olduğunu kesin çıkış yapmam gerektiği bildirdim 21:50 uçağından başka sefer olmadığını 31 mayıs 2011 saat : 11:00 de 318 tl fark ödeyerek uçabileceğimi söylediler bende o akşam evime geri döndüm 31 mayıs sabahı saat 09:00 tekrar havaalanına gelip akşam görüşmüş olduğum pegasusu yetkilisiyle tekrar görüşüp 318 tl farkı ödedikten sonra biletimi tekrar satın aldım yetkili acenta firmayı arayıp durumu kendilerine ibraz ettiğinde acente firma yetkilisi doğum belgesi ile çocuğun uçup uçamıyacağı konusunda bilgisi olmadığını polis müdürlüğüyle görüşülmesi gerektiği belirti. peki bana neden böyle cevap vermediki ticaret amaçları firmaların uçak biletleri satıp bu biletler den kazanç elde etmekmi yada firmalar önünne gelene acentelik verip kendileride acente gibi kazanç peşinde koşmakmıdır tarafımın bu konu hakkında bilgilendirilmesini mağduriyetimin en kısa zamanda nasıl giderebilirim ilginize şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim

Daisy-BT 6 Haziran 2011 11:22

Alıntı:

gurcaan adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2096876)
Bir elektrikli traş makinesi aldım. Makinenin sakalımı kesmemesi durumunda iade edebilirmiyim şeklinde ki bir soru karşısın da satıcı elemen "böyle bir durumda yetkili servisin hazırlayacağı hasar raporu sayesinde ürünü geri alabiliriz" demişti. Ancak makine sakalımı kesmedi ve ben yetkili servise başvurdum. Servis, sağlam bir ürüne hasar raporu yazamayacaklarını söyledi. Şimdi bu durumda satıcı ürünü geri alır mı ne yapmam gerekir.

Alıntı:

erginay adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2103578)
Merhaba,
5 ay önce satın aldığım 2 kişilik idaş yatakta çökmeler meydana geldi.hiçbir muhatap bulamıyorum.yıllık geçerli sözde garanti belgesi ile kalakaldık:*(.Bu konuda yapabileceğim neler var,öğrenmek isterim.

iyi çalışmalar

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2104459)

Alıntı:

erdogan dülger adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2107672)
ben erdogan dülger kıbrısta yaşan bir vatandaşım 30 mayıs 2011 tarihinde kıbrıs ta wanderland adındaki acentaden pegasus hava yolu ile izmire uçmak için 3 kişilik bilet istedim bana opsiyonlu 3 kişilik bilet kesildi ödemeyi yapamadım kredi kartlarında problem varmış bu nedenle ödemeyi yapamadım fakat kendilerine şu soruyu sordum kıbrıs hükümeti 12 yaşından küçük çocuklara kimlik vermiyor kimlik yerine doğum belgesi veriyor bu belge ile uçuş yapabilirmiyim diye kendilerine sordu anne baba yanında olursa sorun çıkmıyacağını tarafıma bildirildi ben de başka acentaden ödememi yaparak biletimi satın aldım 30 mayıs 2011 akşamı izmire gitmek için ercan hava alanına gittim bilet işlerimi yaptırırken yetkili bana çocuğum çıkış yapamıyacağını bildirdi çünkü doğum belgesi kimlik yerine geçmez dedi bende bunun üzerine pegasusun havaalanındaki yerine gidip durumu anlattım kendilerinin bir şey yapamıyacaklarını acente firma ile sorunumu halletmem gerektiğini belirtiler işlerimin acil olduğunu kesin çıkış yapmam gerektiği bildirdim 21:50 uçağından başka sefer olmadığını 31 mayıs 2011 saat : 11:00 de 318 tl fark ödeyerek uçabileceğimi söylediler bende o akşam evime geri döndüm 31 mayıs sabahı saat 09:00 tekrar havaalanına gelip akşam görüşmüş olduğum pegasusu yetkilisiyle tekrar görüşüp 318 tl farkı ödedikten sonra biletimi tekrar satın aldım yetkili acenta firmayı arayıp durumu kendilerine ibraz ettiğinde acente firma yetkilisi doğum belgesi ile çocuğun uçup uçamıyacağı konusunda bilgisi olmadığını polis müdürlüğüyle görüşülmesi gerektiği belirti. peki bana neden böyle cevap vermediki ticaret amaçları firmaların uçak biletleri satıp bu biletler den kazanç elde etmekmi yada firmalar önünne gelene acentelik verip kendileride acente gibi kazanç peşinde koşmakmıdır tarafımın bu konu hakkında bilgilendirilmesini mağduriyetimin en kısa zamanda nasıl giderebilirim ilginize şimdiden teşekkür ederim iyi günler dilerim

Temel Tüketici Hakları

Kaynak: Tüketici hakları ile ilgili sorumu cevaplar mısınız?

Misafir 8 Haziran 2011 14:52

garanti belgesi doldu ama sürekli buzdolabı yapılıyor tekar başka şikayetler doğuryor

buzdolabı sürekli bozuluyor yapılıyor tekrer bozuluyor ne yapmamız gerekir.

Daisy-BT 8 Haziran 2011 15:30

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2109295)
buzdolabı sürekli bozuluyor yapılıyor tekrer bozuluyor ne yapmamız gerekir.

.
Alıntı:

Daisy-BT adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2107788)

Misafir 29 Haziran 2011 17:30

Merhaba,

Ben digitürk ün eski bir üyesiydim. 2 yıllık paketim dolunca memnuniyetsizligimden dolayı tüm borçlarımı ödeyerek- bilhassa daha sonra gıyabıma bir fatura kesip kesmeyeceklerini sorarak ve kalan borcum olup olmadıgını sorarak aboneligimi iptal ettim. Hatta kartlarını verirken de ilişigim ya da herhangi bir borcum olmadıgına dair 3 nüshalı bir evragın kırmızı nüshası olmak üzere evrak aldım. Fakat aradan 1 yıl 2 ay geçtigi halde bana bir hukuk bürosundan bir mesaj geldi ve borcum oldugu söylendi. Buna benzer bir sahtekarlıgı yine türkcell den gördügüm için aboneligimi iptal ederken bilhassa bu konuda sordum ve evrak almak istemiştim. Ama yine de aynı sahtekarlıgı yaptılar.
Efendim, normal faturalarını ödedigim sürelerin içinde söylediklerine göre bir paket kullanımım varmış ve bunun farkları mı nerdi bunlar varmış ve bu da toplam 3 faturaymış (Eylül, Ekim ve Kasım 2009 tarihlerine aitmiş) ancak bunları Nisan 2010 da bitirdigim abonelik sürecimde de sonrasında da bildirmemişler ve şimdi tutup ta avukata vermişlerdir.

Bu konuda neler yapabilirim? Bana yardımcı olabilir misiniz?

Artık herhangi bir firmadan herhangi bir alışveriş yapmaya korkar, şartlanır oldum. Bu tiksindirici ayak oyunlarına karşı nasıl bir yola başvurabilirim?

Toplamda 31 tl lik borcu neden vermeyeyim üstelik te 3 ayrı ayda.. yani 10 tl 10 tl..!!!
şimdi bunlarla muhattabım.

İlginiz için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Misafir 18 Temmuz 2011 22:30

paramı istiyorum!

geçenler de telefonuma mesaj geldi tebrikler forma kzandınız hediyenizi almak için ... numarayı arayın diye .aradım kredi kartnın önündeki numaralarıistedi bende söledim niye diye sorduğumda doğrulamamız gereken şeyler var dedi tamam dedim. elektrik tasarruf cihazı pazarlıyorlarmış .ücreti 180 lira .2 ay kullanılıp beğenilmez ise bedelinin geri iade edileceğini söylediler.onada tamam dedim fakat bana ücretin tek seferde tahsil edidiğini söylememişti .olayı alieme anlattım kabul etmediler aradım iptal edilmesini istedim ama yapamayız dediler .kargo geldiğin de kabul etmesem ücreti geri alabileceğimi sordum alamazsınız dedile riade edebilmem için gelecek olan faturanın fax lanması gerektiğni söylendi ürün geçmedi kargo ile gelecek iade etmek istiyorum nasıl olabilir .şimdiden yarımınız için teşekkür ediyorum.

arif gümüş 20 Temmuz 2011 14:23

Tüketici hakları aramak

1 ay önce banyo dolabı ve çamaşır makinası dolabı aldım.sipariş geldi montajı yaparken dolaplara zarar verip kapaklarını takamadılar şuan her iki dolapda kullanılacak durumda değil. 600 tlye anlaştık 300 tlyi mağzada siparişi verirken ödedim bana herhangi bir para alındı belgesi vermediler ve geri kalan kısım için 300 tllık senet verdim. o günden itibaren her görüşmemizde bügün gelip sorununuz çözücez diyorlar fakat ne gelen var ne giden. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

şirket bilgileri : akrapol akrilik tel : 309 61 39

ener 20 Temmuz 2011 15:30

Alıntı:

arif gümüş adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2130167)
1 ay önce banyo dolabı ve çamaşır makinası dolabı aldım.sipariş geldi montajı yaparken dolaplara zarar verip kapaklarını takamadılar şuan her iki dolapda kullanılacak durumda değil. 600 tlye anlaştık 300 tlyi mağzada siparişi verirken ödedim bana herhangi bir para alındı belgesi vermediler ve geri kalan kısım için 300 tllık senet verdim. o günden itibaren her görüşmemizde bügün gelip sorununuz çözücez diyorlar fakat ne gelen var ne giden. bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.

şirket bilgileri : akrapol akrilik tel : 309 61 39

Aşağıdaki linkleri tıklayınız.

Temel Tüketici Hakları

Misafir 24 Temmuz 2011 19:13

x firmadan aldığım ürünün tarihini geçirdim firma ben değiştiremem iadesi yoktur diyor içecek adı gazoz ve meyveli soda hakkımı nasıl savunmalıyım

ener 24 Temmuz 2011 22:48

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2131848)
x firmadan aldığım ürünün tarihini geçirdim firma ben değiştiremem iadesi yoktur diyor içecek adı gazoz ve meyveli soda hakkımı nasıl savunmalıyım

Alıntı:

ener adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2130196)

.

arif334 15 Ağustos 2011 10:56

benim cep telefonum hafıza kartını okumadığı için 3 defa servise gitti ve 3.de değişim talep ettim fakat telefon değiştirilmemişti ama o zaman denediğimde tel çalışmış sonra tekrar aynı sorun gözüktü.bende tüketici haklarına şikayet dilekçesi verdim ve telefonumun tekrar aynı arızadan bozulduğunu yazdım dilekçede ama işte telefon şimdi hafıza kartını görüyor.bu bir sorun açarmı açarsa şikayetimi geri çekmeliyimmi?

Misafir 28 Eylül 2011 22:52

oğlumu samsunda bir pansiyona yerleştirdim oğlum yerleşirken senet imzalamış.Fakat 3. günde orayı beğenmediğini söyledi babasıyla beraber görüşmeye gittik bu seferde senet lerimizi vermiyo şu halde ne yapmalıyız bizi acilen cevaplandırırsanız sevinirim.

Daisy-BT 30 Eylül 2011 18:54

Alıntı:

arif334 adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2142308)
benim cep telefonum hafıza kartını okumadığı için 3 defa servise gitti ve 3.de değişim talep ettim fakat telefon değiştirilmemişti ama o zaman denediğimde tel çalışmış sonra tekrar aynı sorun gözüktü.bende tüketici haklarına şikayet dilekçesi verdim ve telefonumun tekrar aynı arızadan bozulduğunu yazdım dilekçede ama işte telefon şimdi hafıza kartını görüyor.bu bir sorun açarmı açarsa şikayetimi geri çekmeliyimmi?

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 2165077)
oğlumu samsunda bir pansiyona yerleştirdim oğlum yerleşirken senet imzalamış.Fakat 3. günde orayı beğenmediğini söyledi babasıyla beraber görüşmeye gittik bu seferde senet lerimizi vermiyo şu halde ne yapmalıyız bizi acilen cevaplandırırsanız sevinirim.

Temel Tüketici Hakları
Kaynak: Tüketici hakları ile ilgili sorumu cevaplar mısınız?

ERKAN 3 Ekim 2011 16:41

25,09,2011tarihinde birçift ayakkabı aldım 40no giydiğim halde kalıbı büyük üretildi dediler ve 39 verdiler açma yapar denildi ve açmadı ayaklarım hep yara nasıl iade edebilirim

AHMET037 9 Ekim 2011 13:49

Demirdöküm sargon condanse/Kastamonu

Birkere yanıldım ucuz hesaplı,yerli mamül deyip sargon condanse aldım almaz olaydım.sıcaksu komforu 0.iki kez üç yollu vana bozuldu.derdimiz her seferinde sıcaksu .üçüncü sefer ejanjör tıkandı dediler 45 tl alıp gittiler.Gene olmadı bir müddet sonra aynı arıza çağır eşanjör ve yoğuşma ünitesi temizlenmesi lazım ne ilgisi varsa banyo suyuyla bir türlü randuman yok.arıza sonrası müdahale 4-6 gün arası.en son bedel 100-150 tl arası diyorlar.daha cihazı alalı bir yıl olmadı.Halime acıyın.Sizde yanlışa düşmeyin hem alacağınız cihazı hemde servisinizi iyi araştırın.Servis bir tarafa demir döküm firmasıda mamülünün arsanıda durmuyur.Müşteri memnuniyetine hiç bakmıyorlar.Bir hafta 10 gündür görüşme trafiği nafile ürünü değiştiremiyoruz.Parana kuvvet servise gitmek zorundasın.Başka yere gitsen bu seferde garanti dışı bırakırlar.Servise muhtaçsınya oda 3 kuruş yerine 10 kuruş alıyor.Saygılarımla.

n.t 21 Kasım 2011 20:44

n.t

merhabalar 3ay önce nevresim takımı aldım 2 tane 1 tanesi kullanıldı 1 tanesi süs olarak serildi.kullanılan nevresim takımı boya verdi.renk attı rengi soldu.aldığım yere götürdüm fabrikaya gönderdiklerini ama kabul etmediklerini sölediler.parasını hala ödüyorum fakat takımı kullanamıyorum.ne yapmalıyım

murat kılıç 25 Kasım 2011 21:13

slm

ben biyerden yatak odası takımı aldım 6 ay önce fakat getirdiklerinde heryeri çizik içindeydi bide çizikleri kapamak için usdünü siyah kalemle kapatmaya çalışmışlar onları kurmaya geldiklerinde ben bu ürünü isdemedim geri iyadesini isdedim magaza sahibini aradılar tamam kursunlar dedi arkadaslar ben size yenisini göndericem 3 gün içinde dedi bende onlara dedimki bu ürünü siz geri almadan parçalarını degiştirmeden size ödemem yapmam dedim kabul ettiler sonrada biz 3 gün sonra aradık bugün gelicek yarın gelicek diyip bizi 6 ay oyaladılar sonrada bi avukat aradı hacize geliyoruz diye ben dolabı alırken fiyatı 1600 tl di fakat bana diyolarki 3,500 borcunuz var diyolar benim elimde 2 adet senetim var yatırdıgıma karsı bana diyolarki o senetler gecerli degil avukat benim işyerimi aramış ileri geri konusmus aynı şekilde annemide tehtit etmiş fakat avukat ismini soy ismini adresini vermiyor bize bu ayın 28 zinde eve hacize geleceglermiş bize hiç bi şekilde teblikat falan gelmedi avukat diyoki ben yoladım ama diyorumki belgesini bana göster yok belgesi falan diyo ben onlara diyorumki ürünü degiştirin ben hemen ödüyüm parasınıda onuda kabul etmiyolar illaki hacize gelecegiz diyo ürünü aldıgım magazaya gittim annemle fakat magaza sahibi bizi kovaladı

Misafir 16 Nisan 2012 22:46

ariston çamaşır makinesi aldım geçensene. lekeleri hiç iyi çıkarmıyodu.servisi çağırdık 1 sene boyunca servis gidip geldi. çamaşır makinesini gelip götürdüler test yaptılar ve makineyi değiştirdiler . getirdikleri makinede gine aynı hiç yıkamıyordu hiç memnun değilim ne yapmamız gerekiyor.

Misafir 15 Haziran 2012 18:51

2 yıl garantili bir cep telefonu almıştım telefonun 1 yıl sonra bozuldu ve garantiye götürdüm almış olduğum bayiiye makbuz karşılığı verdim ve 3 hafta hiç bir bilgi alamadım ve tekrar gidip bayiye sorduğumda benim tlfonumun bayiye hırsız girip çalındığı söyledni şu anda ben bi madur olarak benim telofonumun bana sıfırını mı vermeleri gerekir yoksa ikinci elmi vermeler gerekir ve benim ne yapmam gerek

Misafir 4 Temmuz 2012 16:13

bakın ben braun dan pahalı bi ürün aldım ve pazartesi günü hiç mi hiç kullanmadım ama değiştirmek istedim çünkü bi özelliği hoşuma gitmedi ama bugün gittim değişmediler başka bi ürün alıcaktım halbuki siz siz olun peşin para vermeyin ben verdim şimdi taksitli olsaydı peşimden sürünürlerdi bana yardım edin nasıl değiştirebilirim böyle bişey olamaz ya çok sinirliyim şu an kullanmadığım bişeyi nasıl değişmiyorlar garantisini de işletmişler ama bize garanti işlenmezse değiştirilebilir demeden işlediler onu üff

Saat: 23:23
Sayfa 3 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık