MsXLabs
Sayfa 1 / 4

MsXLabs (https://www.msxlabs.org/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/)
-   -   Sivil polis olma koşulları nedir? (https://www.msxlabs.org/forum/soru-cevap/271513-sivil-polis-olma-kosullari-nedir.html)

merve caylık 25 Eylül 2009 13:56

sivil polis olmak için kac puan almak gerekli

Misafir 28 Aralık 2009 20:31

sivil polis olmakistiyorum ama 39 yaşındayım olabilirmiyim

Misafir 29 Aralık 2009 12:15

SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER

Misafir 3 Ocak 2010 14:27

sivil polis nasıl olunuyor ayrıntılı bilgi verir misiniz?

Misafir 2 Şubat 2010 20:31

sivil polis olmak çok istiyorum nasıl olunur şartları nedir

Misafir 13 Şubat 2010 21:57

arkadaşlar ben ticare meslek lisesi mezunuyum muhasebe polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirim.

Misafir 21 Şubat 2010 13:04

yaşın tutuyosa ygs sınavına giriyosun ordan yeterli puanı alabilirsen tabi o puan hala açıklanmadı martta açıklancak.sontra temmuz ayında emniyetten başvuru formu alıyosun sonra haziranda mülakat var geçersen yazılı sınava kalıyosun bu kadar.ayrıca sivil polis tüm polisler olabilir.şartı felan yok.

Misafir 27 Şubat 2010 08:32

BEN MANİSA KAZIM KARABEKİR İ.Ö.O.OKUYORUM 6-B GİDİYOM KEŞKE BİR POLİS GELSE BENİ ÇALIŞTIRSA 13 YAŞINDAYIM ADIM ŞAHİN KARADENİZ BEN POLİS OLMAYI ÇOK İSTİYORUM ŞUA

taner apsur 27 Şubat 2010 12:00

Ben vali haydar bey lisesi öğrencisi taner apsur 15 yaşındayım palis olmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla

Misafir 28 Şubat 2010 09:29

ben necip fazıl i.ö.o okulundan fatma zehra 14 yaşındayım sivil polis olmak istiyorum daha bi ayrıntılı bi şekilde anlatsalardı

Misafir 11 Mart 2010 06:11

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1629981)
SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER

her polis memuru sivil polis olarak görev yapabilir sadece başındaki emniyet müdürüne baglı bir olaydır istedigi adamı istedigi yerde çalıştırır ama genelde yeni memurlar çevik kuvvette görev yapar ilerleyen zamanlarda sivile geçerler

Misafir 14 Mart 2010 11:03

kardeşim bnde meslek lisesin de okuyorum polis olma şansın var kardeşim

Misafir 17 Nisan 2010 13:08

merhaba ben şuan lise1deyim sivil polis olmak istiyorum 15 yaşındayım polis sınavlarına nasıl girebilirim daha detaylı açıklama yaparsanız çok sevinirim herkese bol şans diliyorum herkese bay çok teşekkür ederim.

GUVENTIM 19 Nisan 2010 13:13

SIVIL POLIS OLMAK

SİVİL POLIS OLMAK ICIN HERHANGI BIR SINAV YA DA AYRICALIK YOKTUR AMA YABANCI DILIN OLMASI, YAKISIKLI OLMAK , BOY KILO DENGESINI KORUMAK SANA EXTRA AVANTAJ SAGLAYACAKTIR. TUM BUNLARIN OTESINDE TANIDIGIN BIR RUTBELININ OLMASI HERSEYIN ONUNE GECIRIR SENI... BIR DE ISTANBUL GIBI BIR YERDE GOREV YAPACAKSAN PUAN SISTEMINDE ON SIRALARDA YER ALMANIN MUTLAKA GETIRISI OLACAKTIR... GUVEN TİM

üçlü 24 Mayıs 2010 10:44

biz 3 kişiyiz 7. sınıf ögrencisiyiz sivil polis olmak istiyoruz bize yardımcı olabilirmisiniz

Misafir 29 Mayıs 2010 12:44

kaçpuandır

Misafir 8 Temmuz 2010 14:55

meraklı

ben sivil polis olucam acaba ayrı sınava girmem gerekir mi?

Misafir 9 Temmuz 2010 10:40

polisssssss olmak istiorum

polis olmak istiyorum lise son sınıftayım polislik sınavlarına girmek istiyorum ama artık üniversite mezunu olmadean almıyolar die duydum böle bişey gercekten var mı inş yoktur.

Misafir 14 Temmuz 2010 16:14

mrb

arkadaslar sıvıl polıs ola bılmenın ılk sarttı POLIS OLMAKTIR POLIS OLDUKTAN SONRA BAGLI OLDUGUNUZ IL EMNIYET MUDURLUGUNCE UYGUN GORULEN KADROLARDA GOREV YAPARSINIZZZ.

Misafir 28 Temmuz 2010 15:05

sivil polis

arkadaşlar sivil polis olmak için kesinlikle bi şart yok normal polisler arasından seçilen çevik atik yakışıklı veya topluma karışabilecek memur tipi taşımayan kişiler arasından seçilir vede başındaki amirine bağlı bi olay ama sivil normal aynı gururu verir.vatan için hizmet etmek sivil veya üniformaya bakmaz içinde devlet millet aşkı olan herkese mesleğini en iyi şekilde icra eder.bu kontudada seçici olmamak lazım.görev görevdir

Misafir 16 Ağustos 2010 14:40

sivil polis olmak için kaç puan gerekli

Misafir 24 Ağustos 2010 21:57

sivil polis olmak istiyorum

sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

ener 24 Ağustos 2010 22:12

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1816433)
sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.

shadowdancer 24 Ağustos 2010 22:15

Şimdi öncelikle polis olman gerekiyor onun birkaç yolu var...
Ama ne istediğini bilmen lazım polis memuru mu rütbeli mi_?
Polis memuru olmak istiyorsan ya PMYO sınavlarına girip kazanıp 2 yıl PMYO okuyacaksın(Polis Meslek Yüksek Okulu) liseden sonra giriliyor 2 yıllık üni gibi mezun olunca polis memuru oluyorsun. Veya üni bitince de EGM sınavla filan alıyor galiba ordanda olabilirsin. Fakat PMYO tavsiyemdir.

Rütbeli olmak istiyorsan polis koleji derdim ama lisedeymişsin o zaman Polis Akademisi'ni zorlaman lazım ÖSS'de 250 ham istiyor galiba ama spor mülakatı bayağı kasıyor. Akademi bitince atandığın yere göre sivil olabilirsin. Ancak derece yaparsan atanacağın yeri sen belirlersin ki bu da avantaj...

Üniden sonra sınavlada komiser olabilirsin fakat o da karmaşık tam bilmiyorum.

Dediğim gibi önce bu yollardan biri ile polis memuru veya komiser(kom. yardımcı olarak başlarsın mesleğe 3-4 senede bir rütbe atlarsın) olucaksın ondan sonra bölümüne göre sivil polis olabilirsin...

Misafir 27 Ağustos 2010 02:28

28 yaşında i.h.l mezuyum üniversiteden 200 ham puan aldığım zaman polis olmaya hak kazanıyormuyum...bilgilendirirseniz sevinirim

Misafir 11 Eylül 2010 19:21

bu soruyu bende çok merak ediyorum eğer cevap aldıysanız benide bilgilendirirseniz sevinirim.

Misafir 15 Eylül 2010 13:25

selam beni albina san beni yüksek mesyek lisesın mezunuyum beni den polis olumak istınyorum bnim babam dan polis

Misafir 18 Eylül 2010 16:28

as

ben 17 yasındayım lıse 4 de okuyorum polıs olmak ıstıyorum sınavlarına ne zaman gırebılırım yardımcı olursanız memnun olurum

Misafir 19 Eylül 2010 17:06

slm bende sivil polis olmak istiyorum ama boy kılo sınav felan sartlarını bulamadım yardımcı olursanz cook sevınırım

Misafir 5 Ekim 2010 06:28

ewet haklısınız memur bey ama sıvıl polıs halkın ıcınde gezerek rahatca sucluları etkısız hale getırır tabı kı gorew gorewdır ama bu ulkede bende dahıl olmak uzere kapladıgı metre kare ıcın canını tereddut etmeden werebılen sadece okadar bı yer ıcın kanını son damlasına kadar akıtacak okadar gencı yaslısı bayanı engellı olanı warkıııııı

Misafir 5 Ekim 2010 12:53

ben sivil polis olmayı çok istiyorum

Misafir 15 Ekim 2010 18:46

slm arkadaşlar bende sivil polis olmak istiyorum ingilizcem cok ii ama boyum biraz kısa bu polis olmamı etkiler mii??? bu konuda beni bilgilendirirseniz coq sewinirim...

halit koşan 9 Kasım 2010 16:12

polis olmak

sivil polis olmak istiyorum ama aileden sabıkalı bir var ise polis olabilirmiyim:)

ener 9 Kasım 2010 16:17

Alıntı:

halit koşan adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1861474)
sivil polis olmak istiyorum ama aileden sabıkalı bir var ise polis olabilirmiyim:)

sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.

Misafir 13 Kasım 2010 15:27

yyy

ben 12 yaşındayım ve sivil polis olmak istiyorum. bilgiler için teşekkürler...

ener 13 Kasım 2010 17:37

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1864732)
ben 12 yaşındayım ve sivil polis olmak istiyorum. bilgiler için teşekkürler...

Alıntı:

ener adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1861480)

.

Misafir 16 Kasım 2010 18:57

kaç puan

Misafir 18 Kasım 2010 13:44

polis olmak istiyorum

ben lise terkim polis olmak istiyorum yardimcı olurmusunuz?

ener 18 Kasım 2010 14:01

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1866870)
ben lise terkim polis olmak istiyorum yardimcı olurmusunuz?

Misafir 2 Aralık 2010 09:44

14 yşndaym polis olmak istiyorm ama bu bilgiler yeterli gelmedi??????????????

Misafir 15 Aralık 2010 22:20

polis

siivil polis olmak iistiyorum k.maraş aksu iilk ögretim okulu

ener 15 Aralık 2010 22:29

Alıntı:

Misafir adlı kullanıcıdan alıntı (Mesaj 1900570)
siivil polis olmak iistiyorum k.maraş aksu iilk ögretim okulu

Misafir 17 Aralık 2010 20:43

sınav tarihleri nelr alabilirmiyim daha detaylı olursa daha iyi olur

Misafir 27 Aralık 2010 15:50

ben esma polis olmak istiyorum boyum 1.50 7 ye gidiyorum 12 yaşındayım olabilirmiyim

Misafir 6 Ocak 2011 22:06

ANNEMİN DAYILARI HAPİSTE BEN POLİS OLURMUYUM

Misafir 11 Ocak 2011 15:43

ben üniversite 2 maliye bölümü öğrencisiym mali polis olmak istiorm olma hakkım var mı varsa ne yapmam gerekiyor?

tugcan özmen 13 Ocak 2011 13:55

svil polis olmak istiyorum orta okul mezunuyum ne yapmam lazım

Misafir 15 Ocak 2011 18:43

15 yaşındayım ve polis olmak istiyorum polis olmanın şartlarını ama kişiye olan şartlarını söyleyebilirmisiniz .... örnek=kilo,yaş,bo vb gibi.

Misafir 17 Ocak 2011 20:30

ben sivil polis olmak istiyorum adım alattin yaş 33 kilo 115, abilerde kalıyorum

Misafir 22 Ocak 2011 13:45

uyarı

ben sivil polis olmak istiyorum lakabım pusat ne yapabilirim... acb

Saat: 21:49
Sayfa 1 / 4

©2005 - 2024, MsXLabs - MaviKaranlık