Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ağustos 2015  Gösterim: 120.649  Cevap: 162

Sivil polis olma koşulları nedir?

merve caylık
25 Eylül 2009 13:56       Mesaj #1
merve caylık - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak için kac puan almak gerekli
EN İYİ CEVABI ener verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Sponsorlu Bağlantılar
***
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.


Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.


Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.


Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.


Misafir
28 Aralık 2009 20:31       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmakistiyorum ama 39 yaşındayım olabilirmiyim
Misafir
29 Aralık 2009 12:15       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER
Misafir
3 Ocak 2010 14:27       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis nasıl olunuyor ayrıntılı bilgi verir misiniz?
Misafir
2 Şubat 2010 20:31       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak çok istiyorum nasıl olunur şartları nedir
Misafir
13 Şubat 2010 21:57       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben ticare meslek lisesi mezunuyum muhasebe polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirim.
Misafir
21 Şubat 2010 13:04       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaşın tutuyosa ygs sınavına giriyosun ordan yeterli puanı alabilirsen tabi o puan hala açıklanmadı martta açıklancak.sontra temmuz ayında emniyetten başvuru formu alıyosun sonra haziranda mülakat var geçersen yazılı sınava kalıyosun bu kadar.ayrıca sivil polis tüm polisler olabilir.şartı felan yok.
Misafir
27 Şubat 2010 08:32       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN MANİSA KAZIM KARABEKİR İ.Ö.O.OKUYORUM 6-B GİDİYOM KEŞKE BİR POLİS GELSE BENİ ÇALIŞTIRSA 13 YAŞINDAYIM ADIM ŞAHİN KARADENİZ BEN POLİS OLMAYI ÇOK İSTİYORUM ŞUA
taner apsur
27 Şubat 2010 12:00       Mesaj #9
taner apsur - avatarı
Ziyaretçi
Ben vali haydar bey lisesi öğrencisi taner apsur 15 yaşındayım palis olmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla
Misafir
28 Şubat 2010 09:29       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben necip fazıl i.ö.o okulundan fatma zehra 14 yaşındayım sivil polis olmak istiyorum daha bi ayrıntılı bi şekilde anlatsalardıCevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


Bu sayfalarımıza baktınız mı
paneli aç