PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Bunları biliyor musunuz? > Dünyanın en zehirli hayvanı hangisidir?
«Önceki KonuSonraki Konu»
T_walkeR13:42, 7 Mart 2009 
Dünyanın en zehirli hayvanı

Dünyanın en zehirli hayvanı Kolombiya ve Güney Amerika'da yaşayan Kokoi Ok Zehiri Kurbağasıdır. Bunun zehirinden yalnızca 0,0001 gramının bir insanı öldürebileceği saptanmıştır.

Kaynak
Benzer Konular:
Etiketler:
  • dunyanin en zehirli hayvani nedir
  • en zehirli hayvan hangisidir
  • en zehirli hayvan nedir
Cevap
Misafir21:28, 21 Eylül 2012 
Hayırrr Dünyanın en zehirli hayvanı Dort Poison.Dokunduğunuz anda felç kalıyorsun 1mg zehiri aynı anda 30.000 fareyi ve 150 insanı öldürüyor kazaran yutarsan 30saniyeden daha az bir sürede ölüyorsun.
Cevap
cHAKİ20:44, 8 Ekim 2013 
Kokoi zehirli ok kurbağaları (Dendrobatidae), Kolombiya ve Güney Amerika’da yaşarlar. Derileri parlak ve canlı renktedir. Bu nedenle kokoiler orman zeminde kolayca görülebilen kurbağalardır. Genç olanları kahverengi veya siyahtırlar. Bunlarda henüz zehir yoktur. 175 türü bulunur. Kokoi zehirli ok kurbağalar yumurtalarını yapraklara bırakırlar. Yumurtadan çıkan kurbağalar babalarının derilerindeki salgı sayesinde gelişimlerini tamamlarlar. Gelişimi tamamlanan kurbağalar suya bırakılır. Suda genç kurbağalardan çok azı yaşamayı başarır. Yaşayan genç kokoiler bir zaman sonra diğer kokoi zehirli ok kurbağaları gibi parlak , çekici ve renkli derilere sahip olurlar. Dünyanın en zehirli hayvanıdırlar. Zehirleri derilerindeki salgı bezlerinde bulunur. Batrakotoksin (Batrachotoxin) denilen zehir bilinen en etkili zehirden bile 250 kat güçlüdür. Kokoilerin derisindeki zehir 30.000 fare ya da 150 insanı öldürebilir. Zehrinin yalnızca 0.0001 gramı bir insanı öldürmeye yeter. Bir insanın bu kurbağa türü ile temasa girmesi halinde vücuduna 400 farklı alkali zehir yayılır. Yine kokoilerin zehirleri insanları felç edebilir. Zehrin kana karışması halinde 1 dakika içerisinde öldürebilir.
Cevap
Misafir22:13, 21 Ocak 2014 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
Hayırrr Dünyanın en zehirli hayvanı Dort Poison.Dokunduğunuz anda felç kalıyorsun 1mg zehiri aynı anda 30.000 fareyi ve 150 insanı öldürüyor kazaran yutarsan 30saniyeden daha az bir sürede ölüyorsun.
tamam zaten dort poison frog'un türkçesi zehirli ok kurbağası'dır.
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Bunları biliyor musunuz? Konuları
Benzer Konular
Dünyanın en büyük hayvanı hangisidir?
Dünya'nın en çirkin hayvanı hangisidir?
Az zehirli azotlu atıkları vücuttan atan organ hangisidir?
Dünyanın En Yaşlı Hayvanı
Dünyanın En Zehirli Hayvanları