Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Yatış Şekline Göre Kişilik Tahlili

Gösterim: 21.417 | Cevap: 1
6
  • 4 Gönderen karayel
  • 2 Gönderen x_Abyss_x
karayel
30 Kasım 2008 18:08   |   Mesaj #1   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Yatış Şekline Göre Kişilik Tahlili

Yatış şekliniz: kişiliğiniz

Yatış Şekline Göre Kişilik Tahlili

Uyku üzerine bir çok araştırma ve analizler yapan uzmanlara göre, 6 ortak uyku pozisyonu belirlemişler ve farklı kişiliklerle ilişkili olduğunu ortaya çıkartmışlar.Yatış pozisyonu uykuya dalma ve sağlıklı uyku üzerinde oldukça etkili..

İşte uyurken yatış pozisyonunuzun anlamları..

Fetus / cenin yatışı..
Cenin şeklinde yani anne karnındaymış gibi kıvrılarak yatmak, dışa dönük ancak duygusal, hassas bir kalbe sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tür kişiler birisiyle ilk buluşmalarında utangaç olabilir ancak kısa sürede rahatlarlar. Araştırmalarda 1000 kişiden % 41'i bu şekilde uyuduğu belirlenmiş. Kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla bu poziyonda uyuduğu da tespit edilen diğer bir bulgu..

Kollar yanda dik yatış..
Çoğu kişi kollarını her iki tarafa sarkıtıp dik şekilde uyuyamaz. Bu şekilde uyuyunlar rahat, kalabalığa alışkın, yabancılara güvenen, sosyal insanlardır.. Buna rağmen, bazen kolay aldanabilirler..

Yaşlı duruşunda yatış..
Her iki kolunu kıvırarak ellerini yastığın yanına veya omuz hizasına koyan kişiler doğal insanlardır. Şüpheci, kuşkucu, iyiliğe şüpheyle bakan özellikler taşıyabilirler. Düşünceleri zor veya yavaş değişir. Bir karar aldıklarında, bunu değiştirmekten hiç çok hoşlanmazlar.

Asker yatışı..
Kollar vücudun yanlarında rahat bırakılmış yüz yukarı şekilde, sadece baş sağa sola dönecek şekilde yatanlar, sakin, sessiz, vakur, ağzı sıkı kişilerdir. Gereksiz yere konuşanlardan, ortalığı velveleye veren insanlardan hoşlanmazlar. Kendilerini diğer kişilerden yüksek olarak konumlandırırlar.

Yüzü koyun (serbest düşüş) yatış..
Yüzü koyun yani bacaklarınız aralık ve düz, kollar baş hizasında yastığın üzerinde olacak şekilde, başını sağa-sola çevirerek yatanlar, topluluk, sürü halinde yaşamayı sever. Başkalarından çok kendilerini önemserler.. Bunun yanında sinirli, huzursuz ve içli, kolay incinen kişilerdir. Eleştirilmeyi veya uç durumları sevmezler.

Deniz yıldızı yatışı..
Yüz yukarı, kollar başın her iki yanına yastığa konulmuş açık, bacakları sağa ve sola açık biçimde yatanlar iyi arkadaş olurlar. Bu tür kişiler her zaman başkalarını dinlemeye hazırdır ve yardım istediğinizde yardımcı olurlar. Genellikle ilgi odağı olmaktan hoşlanmazlar.

Hangi pozisyon sağlıklı?

Sağlık açısından yüzü koyun yatmak sindirimi durdurur, deniz yıldızı ve asker pozisyonlarında horlama ile sıkça karşılaşılır, kötü uyunmasına neden olur. Midenin baskılanmadığı, kolay nefes alınan düz bir yatış gece boyunca sağlıklıdır. Rahat uyku sağlar, horlamayı azaltır. Uyuyan kişiler nasıl yattığının farkında olmadığı için, bu şekilde yattıklarında bile çok iyi yku uyumaları her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür araştırmalarda ayrıca, çoğu insanın uyku pozisyonunu değiştirmekten hoşlanmadığını da ortaya koyuyor. Buna göre insanların sadece % 5'i her gece farklı bir pozisyonda uyuduğunu belirtiyor.
firstlady, Blue Blood, Tınmaz Melaike ve 1 kişi bu mesajı beğendi.
x_Abyss_x
30 Kasım 2008 18:13   |   Mesaj #2   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Yatış Şekline Göre Kişilik Tahlili

Eskiden yüzüstü yatardım artık yan tarafıma yatmayı tercih ediyorum. Mide için de özellikle sağ yana
Blue Blood ve Tınmaz Melaike bu mesajı beğendi.
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Yatış Şekline Göre Kişilik Tahlili benzer konular

Kan tahlili sonuçlarına göre bazı değerlerin yüksek çıkma sebebi ne olabilir?
kan tahlili sonuçlarında üre, kreatinin,sedim değerleri yüksek çıktı bunun sebebi ne olabilir?
Forum: Soru-Cevap Cevap: 10
Son Mesaj: 26 Haziran 2011 22:42
Yüz Şekline Göre Makyaj Teknikleri
Yaptığınız makyaj sizin yüz şeklinize uygun olan mı? Emin değil misiniz? Yüz şeklinize en uygun olan makyaj sırları… http://www.meleklermekani.com/portal/wp-content/uploads/2010/05/makyaj10.jpg OVAL Yüz Şekline Göre Makyaj Oval yüz için düzeltme gerektirmeyen tek yüz şekli...
Forum: Kadınca Cevap: 0
Son Mesaj: 14 Haziran 2010 10:48
Vücut şekline göre Jean
Vücut şekline göre Jean http://www.hurriyet.com.tr/_np/2694/6802694.jpg İster gece, ister gündüz her mevsim şıklığın ve rahatlığın simgesi olan jeanleri, vücut şeklinize göre seçmelisiniz!
Forum: Moda Cevap: 2
Son Mesaj: 21 Haziran 2009 22:07
Müzik Zevkine Göre Kişilik Tahlili
Müzik zevkine göre kişilik tahlili Klasik müzik sevenler yaratıcı, pop dinleyenler çalışkan. İşte müzik zevkine göre kişilik tahlilleri. İskoçya'da yapılan araştırmaya göre, insanların müzik beğenileriyle kişilikleri arasında sıkı bağlar var. Örneğin klasik müzik ve caz severler yaratıcı,...
Forum: Genel Astroloji Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Eylül 2008 01:30
Aylara Göre Kişilik (Doğum Ayınıza Göre Ruh Haliniz)
OCAK Hırslı ve ciddi kişilik Öğrenmeyi ve öğretmeyi sever İnsanların zaaflarını ortaya çıkarmayı sever Çok eleştirir Akıllı ve planlı programlıdır Çok çalışır ve üretkendir Duyarlı ve derin hisleri olan biridir İnsani nasıl mutlu edeceğini bilir Aşırı dikkatlidir
Forum: Genel Astroloji Cevap: 1
Son Mesaj: 9 Haziran 2008 22:13
 
Sayfa 0.168 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu