Arama

Birden Fazla Live ID'nizi Birbirine Bağlayın

Güncelleme: 23 Eylül 2010 Gösterim: 14.914 Cevap: 7
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
17 Kasım 2007       Mesaj #1
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Bir çok insan birden fazla Windows ID’ye sahiptir ve birden fazla hesabı yönetmek sizi çileden çıkarıyor olabilir. Microsoft, son yaptığı Account Live güncellemesiyle, hesabınız sayfasına “Bağlantılı Windows Live ID’ler” özelliği ekledi. Böylece, Windows Live ID’lerinizi birbirine bağlamanıza olanak sağlayarak, hesapların yönetimlerini kolaylaştırıyor. Birden fazla Windows Live hesaplarımızı bağlamak için öncellikle Windows Live hesabımıza giriyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar
live id1

Hemen karşımızda ki “Bağlantılı Windows Live ID’ler” başlığının altında ki “Bağlantılı ID’lerinizi yönetin” bağlantısına tıklıyoruz. Ve gelen pencereden parolamızı yazıp, eklemek istediğimiz hesabın adresini ve parolasını yazıyoruz.

live id2
Bağla“‘ya tıkladıktan sonra, hesabımız ekleniyor.

live id3

Hesaplarımız bağlandı. Şimdi, Wave 2 stili olarak adlandırılan arayüze sahip Windows Live Mail’e girip bakalım.

live id4

İşlem tamam. Bağlantılı hesapları Wave 2 olan tüm Windows Live servislerinde kullanabilirsiniz. Windows Live Favorites, Gallery gibi bazı servislerde şimdilik kullanılamasa da ilerleyen günlerde bu servislerde güncelleştilecektir. Öte yandan, bazı Windows Live servislerinde hesap değiştirmek -Space gibi servislerde- Windows Live Mail’de olduğu gibi açılır menü açılmıyor ne yazık ki. Şimdilik bu eksikliklere rağmen, birden fazla hesap kullananlar için Bağlantılı Windows ID’leri, gayet güzel bir özellik olmuş diyebilirim.

tuskilidi - avatarı
tuskilidi
Ziyaretçi
13 Aralık 2007       Mesaj #2
tuskilidi - avatarı
Ziyaretçi
E-mail adresimizin şifresi çalındığı takdirde diğer e-mail adreslerimizinde otomatik olarak çalındığı anlamını çıkarabilir miyiz bu uygulamadan ?
Sponsorlu Bağlantılar
hellboy726 - avatarı
hellboy726
Ziyaretçi
14 Aralık 2007       Mesaj #3
hellboy726 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
tuskilidi adlı kullanıcıdan alıntı

E-mail adresimizin şifresi çalındığı takdirde diğer e-mail adreslerimizinde otomatik olarak çalındığı anlamını çıkarabilir miyiz bu uygulamadan ?

Çalınmasından ziyade, maillerin okunacağı anlamını çıkarabiliriz. Msn Happy
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
1 Ocak 2008       Mesaj #4
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
tuskilidi adlı kullanıcıdan alıntı

Adresinizi çalan kişinin sizin onu başka adreslere bağladığını bilemeyeceğini, tahmin edemeyeciğini varsayabiliriz, çünkü sadece mesela Windows Live Hotmail'de adresinizin üzerine tıkladığında, ya da Windows Live Hesabı sayfasında gösterilir bağlantılı adresler. Yani diğer adresten hemen oturum açıp, öbür adresinizle ilgili bağlantıyı iptal edebilirsiniz yani en azından diğerlerini kurtarırsınız, ama hellboyun dediği gibi diğerlernin şifrelerini yine öğrenemez, sadece e-posta kutusuna erişebilir.

Asıl benim buraya yazma maksadım şuydu:

Bu sabah Messenger'da oturum açamadım. "Windows Live ID'nizde bir sorun var, Tamam'a tıklayın" diyordu. Tıklıyordum ve bir tarayıcı penceresinde sayfa sürekli açılmaya çalışılıyordu ve sonra sayfa açılamıyor uyarısını veriyordu. Acaba dedim, sırf benim hesapta mı sorun var dedim. Başka bir yedek adresimle açmaya çalıştım. Aynı sorunu o da verdi, Tamam'a tıklayınca yine birşey açamadı, hata verdi. Kardeşimin adresini denedim, o çat diye açtı Messenger'ı. Sonra hatırladım ki, ben bu iki adresimi birbirine bağlamıştım ve birincil adresimin parolasını 72 günde bir sıfırlıyordum. Demek ki 72 gün dolmuştu ve sıfırlamam gerekiyordu ancak hesaba bağlantılı başka bir ID olduğundan sayfayı bir türlü açamadı. Çözüm olarak da şunu yaptım: Parolanızı mı unuttunuz?a tıkladım, oradan parolamı konum bilgilerimi girerek sıfırladım. Sizin de başınıza bu gelebilir, herhalde Windows Live ekibi bu hatayı farketmemiş. Başınıza aynı şey gelirse haberdar edebilir misiniz, varsayımım doğru mu, onu merak ediyorum.
ozllem - avatarı
ozllem
Ziyaretçi
19 Eylül 2010       Mesaj #5
ozllem - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ikisinide bağladım ama 1i açık yardımcı olabilecek varmı
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
19 Eylül 2010       Mesaj #6
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
ozllem adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaşlar ikisinide bağladım ama 1i açık yardımcı olabilecek varmı

1'i açık derken neyi kastediyorsunuz?
AngelC0ld - avatarı
AngelC0ld
Ziyaretçi
22 Eylül 2010       Mesaj #7
AngelC0ld - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba arkadaslar

Sorunum, windows live id'm msnimi msn@domainim.com olarak kullanirken artik bu live id'mi yeni actigim ismim@yahoo.com live id ile degistirmek istedim passport sitesinden. Degistirme yerinde tüm güncelemelerin 48 saat icerisinde olacagi yaziyordu. msn@domainim.com olan adresimi yahoodan aldigim adres ile degistirdim tüm kisiler yeni yahoo adresime aktarildi msn girebiliyorum fakat hala aradan 3 gün gecti kisiler güncelenmedi hic kimseyi online göremiyorum onlarda beni göremiyor. onlarin listesinde hala eski adresim ile kayitliyim. windows live bunu otomatik olarak güncellemesi gerekiyordu hala güncellemedi. 48 saatide cok oldu geceli.

Ne gibi bir cözüm olabilir buna ? simdiden tesekkürler.
AngelC0ld - avatarı
AngelC0ld
Ziyaretçi
23 Eylül 2010       Mesaj #8
AngelC0ld - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaslar düsüncesi olan yokmu ?

Su sekilde bi cözüm buldum ama oda olmuyor. kisiyi msnden silip daha sonra hotmail sitesine girip Contacts danda kaldirip sonra tekrar msn'e eklediğimda o kişide eski adresim otomatik olarak yeni adresim olarak değişiyor ve onu online görebiliyorum ama herkezi tek tek yapmam gerekyior bazende olmuyor... : S

ve diger sorunda yeni kisiler beni msne eklediginde ekleme istekleride gelmiyor... digerini düzeltsem iyi kötü desem ekleme istekleri artik gelmiyor bu nasil cözülebilir. Msn Confused