PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Müzik tr > Onur Şan
«Önceki KonuSonraki Konu»
GÜLGECELER05:09, 27 Ağustos 2008 

24.Temmuz.1981 yılında "Sivas'ta" doğdu. İlk, orta ve liseyi İstanbul'da "Ata1 Kolejinde" tamamladı. Halen "İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Musikisi Devlet Konservatuarı THM Şan Bölümün de", eğitimine devam etmektedir. Müzik yaşantısına, 8 yaşında bağlama çalmayı, öğrenerek başlayan "Onur Şan", Milliyet Gezetesinin düzenlemiş olduğu, "Liseler Arası THM Ses yarışmasında", gösterdiği üstün performansıyla "birinci" oldu.

TRT'nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge "birincisi", ardından Türkiye "ikincisi" seçildi . TRT'nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, "Türk Halk Müziği Sanatçısı" olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasın da, "TRT İstanbul Radyosunda", akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı. Bunun yanı sıra 1998 Yılında "İtalya" ve "Fransa" da düzenlenen folklor festivaline katılarak, genç sanatçı Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti .

Sanatçı bağlama çalmayı daha 8 yaşında iken babasından öğrendi. Milliyet Gazetesi&nin düzenlemiş olduğu Türk Halk Müziği ses yarışmasında 1. Oldu. 1999 yılında İstanbul teknik üniversitesi Türk Musiki Devlet konservatuarında , 2001 yılında İYÜ Türk Musikisi Konservatuarında eğitim gördü. TRT&nin yarışmalarında İstanbul bölge 1.si ardından Türkiye 2.si seçilen onur şan TRT yarışmalarında çeşitli dereceler aldı.

İlk solo albümü &aşkın mavisi& ile türkü dostlarının beğenisini kazanan onur şan&ın &dağlarında kar olurum yar& albümünde türküleri gençlerinde sevebileceği tarzda Klasik Türk Halk müziği sazlarını yanı sıra bas gitar akustik gitar ve yaylı grubu gibi enstrümanlar kullanıldı.


AYNI zamanda trt de zeytin dali diye bir dizide basrol oynamistir su andada yasanmis sehir hikayelerinde oynuyor
Benzer Konular:
Etiketler:
  • onur san hayati
  • onur san kimdir
  • onur san nereli
Cevap
Blue Blood14:41, 28 Ağustos 2008 
kendi uploadımdırCevap
Daisy-BT15:58, 26 Haziran 2010 

Onur Şan, (d. 24 Temmuz 1985, Sivas)
Türkücü ve oyuncu.
Hayatı:

İlk olarak 2000'de Ankara Devlet Konservatuarı'nda eğitim gördü. 2004'te türkücü oldu ve "Türkülerin Prensi" diye anıldı. Asıl ününü Aysel Gürsaçer veya bilinen adıyla "Seda Sayan" ile evlenerek kazandı. Lakin hayranlarını bu evlilikle hayal kırıklığına ugrattı. 1 Şubat tarihinde 2. albümünü çıkarmıştır. Şu an Akasya Durağı dizisinde Seyit karakterini canlandırmaktadır.
Üsküdar Halide Edip Adıvar Lisesi mezunudur.


Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı:  gjfgjkco1.jpg
Gösterim: 5
Boyutu:  48.0 KB


Gerçek boyutunda görüntülemek için resme tıklayın.

Adı:  haberfotoaspuu6.jpg
Gösterim: 5
Boyutu:  13.0 KB


Vikipedi

Cevap
kyle08:57, 2 Temmuz 2010 

Solda Onur Şan
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Müzik tr Konuları
Benzer Konular
Onur Şan - Zulüm
Onur Şan - Feleksen
Onur Şan - Bebişim
Onur Şan - Anladım
Onur Şan - ***** Ağlatırım