PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Okullarımız > İzmir - Tire - Tire Asim Arar Sağlık Meslek Lisesi
«Önceki KonuSonraki Konu»
Blue Blood14:46, 12 Eylül 2008 
Okulumuz, Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak 04.11.1991 yılında açılmıştır.
Okul ilk eğitimine Hemşirelik bölümüyle başlamıştır.
1995-1996 Eğitim ve öğretim yılında Hemşirelik, Sağlık Memurluğu ve Ebelik bölümleri Sağlık Meslek Liselerinden kaldırılıp Yüksek okul düzeyine çıkarılınca, okulumuzun bölümü Acil Tıp Teknisyenliği olarak değiştirildi. 1996-1997 Eğitim ve öğretim yılından itibaren Acil Tıp Teknisyenliği öğrencileri kayıt edilip, yetiştirilmeye başlandı. 2006 yılında Bütün orta öğretim kurumlarının yasa ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlanması ile okulumuz da Milli Eğitim Bakanlığı bağlı olarak eğitim ve öğretime devam etmeye başladı.
2007-2008 Eğitim ve Öğretim yılına kadar çok sayıda Acil Tıp Teknisyeni yetiştirildi.
2007-2008 Eğitim ve öğretim yılından itibaren Hemşirelik Eğitimi okullarımız bünyesine alınınca Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşirelik olarak iki ayrı bölümde öğrenci alınıp yetiştirilmeye başlandı.
Halen okulumuz da 91 Acil Tıp Teknisyenliği, 48 de Hemşirelik eğitimi gören toplam 139 öğrenci bulunmaktadır.
Her yıl İlköğretimi bitiren ve bitirdiği yıl OKS sınavına girip başarılı olan öğrencilerden bakanlıkça verilen kontenjan kadar Acil Tıp Teknisyenliği ve Hemşirelik bölümümüne karma öğrenci alınıp, 4 yıllık temel meslek eğitiminden sonra ACİL TIP TEKNİSYENİ ve ya HEMŞİRE unvanı mezun edilmektedir.
Okulumuz 9. ve 10. sınıfında Kültür Dersleri yanı sıra meslek dersleri de okulumuzdaki dershane ve laboratuarlarda verilmektedir. 11. ve 12. sınıflarda haftada 3 gün çevredeki sağlık kurum ve kuruluşlarında beceri eğitimine tabi tutulmaktadırlar.
Okulumuzu başarı ile bitiren öğrencilere okuduğu bölüme göre Acil Tıp Teknisyenliği veya Hemşirelik diploması verilmektedir. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler bölüm ile ilgili 2 yıllık yüksek okullara sınavsız girebilmektedirler.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • tire asim arar saglik meslek lisesi
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Okullarımız Konuları
Benzer Konular
Sağlık meslek lisesi mi daha avantajlıdır yoksa anadolu lisesi mi?
Tire - İzmir
Anadolu sağlık meslek lisesi ile sağlık meslek lisesi arasındaki fark nedir?
İzmir Tire Asim Arar Sağlık Meslek Lisesi puanları kaçtır?
İzmir - Karşıyaka - Karşıyaka Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi