Arama

Win32 Alman.b Virüsünü Temizleme

Güncelleme: 2 Temmuz 2013 Gösterim: 52.346 Cevap: 6
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
11 Mart 2008       Mesaj #1
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alman virüsü nasıl temizlenir, yardımcı olurmusunuz?
Alman.b virüsünü temizleme yolları nelerdir?
Sponsorlu Bağlantılar
MsXLabs.org

Virus.Win32.Alman.b bazılarında win.amca b diyede geciyormuş...

hakkında bir bilginiz varmı?

kaspersky 6.o
kaspersky 7.o kullandım buluyor ama kaspersky 6.o hep yanlış windows un dosyalarını siliyor

kaspersky 7.o ise buluyor sildikce orantılı bir şekilde virüs yani Virus.Win32.Alman.b artıyor yanında başka virüsler türüyor
cok zor durumdayım yardım ederseniz sevinirim

norton 2007 yükledim buldu aama cok azını buldu buda bişey yapamadı.

BAZILARINI VİRÜSLERİ ŞU ŞEKİLDE SİLDİM AMA YUKARIDAKİNİ YANİ
Virus.Win32.Alman.b SİLEMİYORUM

Activexdebugger32.exe

1. Bilgisayarı güvenli kipte açarak Ctrl+Alt+Del basarak çalışan programlarda Activexdebugger32.exe isimli dosyanın görünüp görünmediğinede bakın, eğer çalışıyorsa kapatın.

2. Activexdebugger32.exe isimli dosyayı bilgisayarınızda aratarak silin.

3. Başlat-Çalıştır komut satırına Regedit yazarak register ayarlama bölümüne gidip orada Ctrl+f ile bul menüsü açıp Activexdebugger32.exe dosyasını aratın. Bulduğunuz yerden silin. (F3 tuşuna basarak sonraki Activexdebugger32.exe leride bulup onlarıda silin.)

4. windows\system klasöründeki ACD.CMD ve ACD2.CMD dosyalarını silin

5. windows\system32 klasöründeki Ijl11.dll, KMON.OCX, KTKBDHK3.dll, MSWINSCK.OCX ve PAC.exe dosyalarını silin

bunları sildim ama diger yani Virus.Win32.Alman.b silkemedim ve silinmiyor yardım edin

Ek'teki Dosyayı İndir, İncele ve Birebir Uygula...
Bu işlemleri yaparken de bilgisayarın herhangi bir ağ'a yada internet'e bağlı olmasın ve tüm paylaşımların kapalı olsun...

Eklenmiş Dosyalar
Dosya Türü: doc VirusTemizleme.doc (41.5 KB, 2832 gösterim)
Son düzenleyen _VICTORY_; 2 Temmuz 2013 22:27 Sebep: Düzenlendi.
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
XaspavaX adlı kullanıcıdan alıntı

Slm ben daha yeni üyeyim aslında pc lerde sorun olduğundan araştırma yapmak için google ye alman virüsü yazdım bu site karşıma çıktı iyi ki de çıkmış...
Hocam dediklerinizi harfiyeten uyguladım pc de ki sorun cözüldü ama şu anda deefreze kendi kendini deaktif ediyor proğramlarla çakışıyor olabilirmi.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Bilgisayarınızı Güvenli Kip'te Başlatın.
  • Deep Freeze Uninstall Edin ve Tekrar Kurun.
Deep Freeze Kendi İçinden Uninstall Ediniz... Dosyalarını Silerek Kaldırmaya Çalışmayın...
Sponsorlu Bağlantılar

Büyük İhtimal Sorun Ortadan Kalkacaktır. Aksi durum'da tekrar buraya yazın lütfen...

Alıntı
XaspavaX adlı kullanıcıdan alıntı

Saolun hocam tşk ederim sayenizde virüsten kurtulmuş olduk Allah sizen bi defa değil bin defa razı olsun bu arada kusura bakmayın sizden izinsiz olarak bu konu için msn nizi eklemiştim ama msn üzerinden konuşmak bir türlü nasip olmadı *** msn adresim bu konuda yardımlarınızı bekliyorum çünkü çok çektim ve bulunduğum yerde de adam akıllı bu işin ustası yok siz iyisiniz bu konuda yardımlarınız eksik etmeyeceğinizden eminim çok saolun...

Msn Adresi Vermenize Gerek Yok... Bu Konu İle İlgili Her Türlü Sorununuzu Buraya Yazınız, En Kısa Sürede Cevap Verilecektir...

Saygılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen _VICTORY_; 2 Temmuz 2013 18:25
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2008       Mesaj #3
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
muratcaneyl adlı kullanıcıdan alıntı

selam arkadaslar emegine saglık akrdesim seninde bende 2 ayır bu virüsle ugrasıyorum ama sonuc yok su an senin yazdıklarını deniycem ama basladım antiarp ta kaldım crack da yok serial de bi ilgilensen lütfen cok zordayım....

Dökümandaki bilgileri birebir uyguladığınız takdirde sorunsuz bir şekilde kurtulacağınıza garanti verebilirim...
Ayrıca, Sitemizde Yasa dışı olan Crack\Serial\Warez isteklerini karşılamıyoruz... Program'ların Sadece Demo\Beta\Tanıtım\Free(Ücretsiz) sürümlerini bulabilirsiniz... Bu Tarz İstekleriniz İçin ; Bkz: Google
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
pcQopat33 - avatarı
pcQopat33
Ziyaretçi
21 Ekim 2008       Mesaj #4
pcQopat33 - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Bia adlı kullanıcıdan alıntı

Hmm =]
Türkceye cevirebilirseniz bu yonergeleri belki yardimci olabilirmis ..

Alman.B is a network virus/worm with rootkit features, so it requires specific disinfection instructions:

1. Stop all network sharing or completely disconnect from the network
2. Set disinfection action for real-time scanner to "Disinfect Automatically"
3. Perform a full computer scan with F-Secure product that has a BlackLight engine
4. Select "Disinfect" action for all infected files
5. Files that can not be disinfected should be quarantined or deleted (select appropriate action manually)
6. Files, dropped by the virus: "linkinfo.dll", "nvmini.sys" and "IsDrv118.sys" should be deleted or quarantined
7. Broken infected files should be restored from a backup
8. After disinfection restart a computer
9. After restart perform a full scan again to make sure that no infection is left
10. Enable sharing or reconnect the network ONLY after ALL computers are disinfected, otherwise a single infected workstation can re-infect the whole network
11. Make sure that all network shares have strong passwords
12. After disinfection set the default disinfection action for real-time scanner to "Ask After Scan" if needed

Ben cevireyim dedim de tam ceviremedim msn confused

türkçeye çevirmekte benden buyrun
Alman.b, rootkit özellikleri ile bir ağ virüs-solucan'ıdır , öyleyse belirli mikroptan arındırma yönergelerini ister:
1. Ağdan paylaşan bütün ağı yada tamamen Bağlantıyı Kes'ini durdurun.
2. E gerçek zamanlı tarayıcısı için kesin mikroptan arındırma eylemi. "Otomatik_olarağı dezenfekte edin".
3. Bir BlackLight alt yapısına sahip olduğun F-güvenli ürünü ile bir dolu bilgisayar incelemesini icra edin.
4. Bütün bulaşılan dosyalar için eylemi seçiniz. "dezenfekte edin".
5. Dosyalar yada silinen karantinaya alınması gerektiği2 dezenfekte edilemez. (el_ile uygun eylemi seçin).
6. Dosyalar , virüse uğradı: , ve yada karantinaya alnın silinmeli. "linkinfo.dll" "nvmini.sys" "isdrv118.sys".
7. Kırılan bulaşılan dosyalar, bir yedekten geri yüklenmeli.
8. Bir bilgisayar mikroptan arındırma yeniden başlatmasındıktan sonra.
9. Hiç enfeksiyon terkedilmediğinden emin olmak için tekrar bir dolu inceleme icra etmeyi yeniden başlattıktan sonra.
10. Bütün bilgisayarlar dezenfekte edildikten sonra sadece ağıyı etkinleştirin yada yeniden bağlanırsın , aksi takdirde bir tek virüslü iş istasyonu tüm ağ yeniden-bulaşmayı yapabilir.
11. Bütün ağ payları, strong parolalara sahip olduklarından emin olun.
12. Mikroptan arındırma setindikten sonra a gerçek zamanlı tarayıcısı için varsayılan mikroptan arındırma eylemi eğer ihtiyaç duysaydı. "sorun" "Tara'dıktan_sonra".
Son düzenleyen _VICTORY_; 2 Temmuz 2013 18:27
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2008       Mesaj #5
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
mhasan adlı kullanıcıdan alıntı

s.a hocam verdiğin bilgiler için çok teşşekür ederim.ben 1 aydır bu virusten illallah ettim.50 tane pc im var ve beni mahvetti bu virus.denemediğim yöntem kalmamıştı bu senin sölediğin yöntemi yeni uygulayacağım.inş. çözüm olur bu yöntem.bu hosta numaraları nasıl vericem yaptım ama doğrudur inş.hosts.bak.

127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com/ads.js
127.0.0.1 g.asdafdgfgf.com
127.0.0.1 x.222360.com/ads.js
127.0.0.1 union.222360.com
127.0.0.1 *.222360.com

Doğru, dökümandakileri birebir uygulamayı unutmayın. En ufak ayrıntıyı atlarsanız olumlu bir sonuç alamazsınız...

Saygılar
dogyo - avatarı
dogyo
Ziyaretçi
8 Mart 2009       Mesaj #6
dogyo - avatarı
Ziyaretçi
Al dostum belki yerdımı dokunur.
Alman.B bir ağ virus / Rootkit özellikleri ile solucan, bu nedenle özel dezenfeksiyon talimatları gerektirir:

1. Veya tüm ağ paylaşımı durdur tamamen ağ bağlantısını kesmek
2. Gerçek zamanlı tarayıcı için ayarlayın dezenfeksiyon işlemi "otomatik olarak" dezenfekte
3. Gerçekleştirin dolu bir bilgisayar K ile tarama bir BlackLight motoru vardır Güvenli ürün
4. Tüm virüslü dosyaları seçin "dezenfekte" eylem
5. Dosyaları karantinaya olmalıdır dezenfekte veya silinemez (manuel) uygun işlemi seçin
6. Dosyalar, virüs düşmüş: "", "nvmini.sys" ve "IsDrv118.sys" silinir veya karantinaya linkinfo.dll
7. Kırık virüslü dosyalar yedekten geri olmalıdır
8. Sonra dezenfekte bir bilgisayarı yeniden başlatın
9. Sonra yeniden tarama tam performans yeniden emin hiçbir enfeksiyon bırakılırsa yapmak
10. Etkinleştir paylaşımı veya ağ SADECE yeniden sonra tüm bilgisayarların dezenfekte vardır, yoksa tek bir virüslü iş yeniden-bütün ağ bulaştırmak
11. Tüm ağ paylaşımları parola emin olun
12. Sonra dezenfekte gerçek zamanlı tarayıcı için varsayılan dezenfeksiyon işlemi "sonra sor ayarlı Tarama" gerekli

Ekstra bilgiler:
Alıntı
sircin adlı kullanıcıdan alıntı

rootkit virüsleri en akıllı virüs tiplerindendir,win32 alman ve Type_win32 gibi virüsleri kaspersky,avg,antivir,bitdefender gibi antirootkit özelliği olan antivirus programları tanıyabiliyor,fakat windows platformunda çalışan sürümleri bu virusleri tanımlayabilmelerine rağmen silemiyor,sabitdiski defalarca formatlamanıza rağmen bu virusler çivi gibi,yerlerinden çıkmıyor.peki ne yapmalıyız da bu rootkit diğer adıyla geleceğin akıllı virüslerini silmek için.bu virusler windows ortamında ortalığı birbirine katıyor,interneti kesiyor,remote bilgisayarlara veri aktarıyor vs vs.kökten ve kesin çözüm için antirootkit desteği olan antivirus programlarının rescue cd versiyonlarını kullanmaktır.rootkit viruslerini silmek için izlediğim yol: Kaspersky rescue cd'yi bir flash diske yazdım ve sonrasında biostan boot sırasını flashdiske verdim,bilgisayarım flashdiskten açıldı ve sonrasında kaspersky virus databasei güncelledim.ve virus taraması yaptım.kaspersky rescue cd linux arabiriminde ve ntfs desteğiyle çalışıyor ve tüm tanımlı hdd leri tanıyor.bilgisayara takılı olan adsl modeminizin dhcp özelliği var ise,kaspersky rescue açılırken linux üzerinde çalıştığı için otomatik ip alıyor ve bu sayede kaspersky rescue cd içinde önceden tanımlı olan kaspersky güncelleme sunucusuna bağlanarak yeni virus güncellemelerini otomatik olarak indirebiliyorsunuz.tek kelimeyle sorunsuz ve kesin çözüm için kaspersky rescue cd.kaspersky rescue cd yi her hangi bir cdye yazmayın,flash diske yazın çünkü flash diske yazarsanız kaspersky güncellemesi yaptığınızda flash diske yazılabilecektir,ama cdye bilgi ekleyebilme mümkün olmadığı için virus databeseyi güncellemek mümkün olmicaktır.Kaspersky cd rescue yi bir flashdiske yazabilmek için aşağıdaki linke tıklayın.hepinize kolay gelsin.
http://www.megaleecher.net/Bootable_Kaspersky_Rescue_Disk

Alıntı
ilhan_0047 adlı kullanıcıdan alıntı

bak kardes benim pcde alman virüsü girdi kaç kere format atım boş ilk başka pcnini pilin çıkar bios ayarları sıfırlanırı onda sonra d disketi sileceksin onda sonra başka format atacaksın flash diskin varsa onuda biçimledir ne Virus.Win32.Alman çıkyordu ağ kulanıyorsa diger kişin pcsini C D disketi sileceksiniz pc deki onuda pillin çıkaracaksınız ... modemini sıfırlayacksın kardeşş

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

arkadaslar win32 alman virüsünden kurtulmak istiyorsan eger avast 4,8 anti virüs programini yükleyin kökten halleder eger agır tahribat varsa windowsu bile siler

Son düzenleyen _VICTORY_; 2 Temmuz 2013 22:12 Sebep: Düzenlendi.
KaNKaWaReZ - avatarı
KaNKaWaReZ
VIP VIP Üye
17 Haziran 2010       Mesaj #7
KaNKaWaReZ - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
prosoft adlı kullanıcıdan alıntı

win32 induc diye bir virüs girmiş .kallanmadığım yazılım kalmadı hepsi buluyor ama temizleyemeyior.
lütfen yardımcı olun.

Güvenli Modunda Tarama Yaptınız mı ?