Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Nisan 2006       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Internet sitelerine giriş yapamıyorsanız ve bazı uygulamalar, internet üzerinden cevap alamadığını söylüyorsa sorun DNS'lerde olabilir. En iyi DNS'i, o seçsin. Yeni animasyonumuzda bir Türk yazılımını tanıttık. Son günlerde birçok kullanıcı tarafından sıkça dile getirilen bir problem var. "Bazı internet sitelerine giremiyorum ama tekrar denediğimde girebiliyorum" veya "E-posta okumak için Outlook Express'i açıyorum ama dakikalarca bekledikten sonra yanıt alamadığını söylüyor" gibi sorunları çok duyar olduk. Sorunların başlıca nedeni ise sunuculardaki problem değil, en uygun DNS'in seçilmemiş olması. Telekom'un tavsiye ettiği gibi otomatik DNS seçimi yaparsanız maalesef bu sorunlardan da kurtulamamış oluyorsunuz.

Ücretsiz minik yazılım, bu derdinizi çözüyor
Oysa, bir Türk yazılımı olan TRKY-Dnsayar, bu sorunu otomatik olarak çözüyor. Programı çalıştırarak bütün DNS'leri kısa sürede sorgulayabiliyor ve en uygun olanını kendiniz seçebiliyorsunuz. Dilerseniz bu işlemi, bilgisayarınız her açıldığında otomatik yapılmasını da sağlayabiliyorsunuz

TRKY-Dns Ayar 1.2.1

> > Download < <

Ücretsiz.
Son düzenleyen Mira; 7 Haziran 2014 11:35 Sebep: Kırık resim linki kaldırıldı.