Arama

Cansel Elç;in - Tek Mesaj #8

_PaPiLLoN_ - avatarı
_PaPiLLoN_
Ziyaretçi
18 Ekim 2007       Mesaj #8
_PaPiLLoN_ - avatarı
Ziyaretçi
DIGITURK DERGİSİ EYLÜL SAYISI CANSEL ELÇİN-SÖYLEŞİ-

Son dönemin gözde oyuncularından Cansel Elçin kendisine yöneltmek istediğimiz soruları cevaplamak üzere dizi setinden ayağının tozuyla gelerek,samimiyeti ve renkli anlatımıyla bir kez daha hayranlığımızı kazandı…

-Belgesel ve haber kanalları dışında neler seyrediyorsunuz?
Spor kanallarını…alternatif spor dallarını da izlemeyi seviyorum.Poker gibi..bir de curling…

-Dıgıturk uzun kumanda da en çok hangi tuşu kullanıyorsunuz?
Altyazı tuşunu kullanıyorum…

-Yerli ya da yabancı,tv dizilerini takip ediyor musunuz?
Ne yazık ki vaktim olmuyor ve takip edemiyorum çok fazla.Bir de aynı işte çalıştığımızdan bir şekilde,dramaturjisini veya sistemini çözdüğümüzden heyecan daha az oluyor bizde.Bir iki sefer Hırsız-Polisi izlemiştim ve çok sevmiştim.Ama yabancı dizileri izliyorum.”Lost”ve “Heroes”’u çok seviyorum.

-Keşke ben de oynasaydım dediğiniz bir dizi oluyor mu peki?
Olmuyor(gülüyor)

-Sizin hayatınız bir dizi olsaydı,adının ne olmasını isterdiniz?
Çok zor bir soru bu…Normal dizilerin adını bulamıyoruz ki,kendi hayatımın dizisinin adını vermeyeceğim sanırım.

-Kendinizi tv’de ilk ne zaman gördünüz?
Kendimi sinemada ilk ne zaman gördüğümü anlatabilirim.(gülüyor)İlk,Olivier Assayas’ın bir filminde rol almıştım.Hikayede,filmin içinde bir film çekiliyor.Jean-Pierre Léaud,bir yönetmeni oynuyor.Benim için onunla beraber oynamak çok önemliydi.Orada biz üç kişiydik ve bir cümlemiz vardı.Film çekildi,montajlandı.Sonra bir arkadaşımla Cannes Film Festivalindeydik.”Ben bu filmde oynuyorum”dedim ona.Filmi izlemeye gittik,tabi heyecanlıydım…Hikaye filmini çeken yönetmenin hikayesi ya;yönetmen çıldırıyor,filmini taşlara sürtüyor ve elinde gösteriyor.Yani biz o gösterdiği filmin sahnelerinin içinde kalıyoruz.Hiç görünmüyorum…

-Çocukken izlediğiniz çizgi diziler hangileri?

İlk kez Türkiye’deyken izlemiştim.”Arı Maya”Sonra Fransa’da izledim tabi tv’de.Fransa’da sinemada izlediğim ilk çizgi film”Bambi”’ydi..Bir de “Orman Kitabı”.Yeni animasyon filmleri beni çok güldürüyor.”Buz Devri”serisini izledim.Bir de Tim Burton’ı çok beğeniyorum.

-Uyumak için ne seyretmeyi tercih edersiniz?
Okuyorum.İki sayfa okuduğum zaman da hemen uykum geliyor.Ve kitapları bitiremiyorum

-Tv karşısında unutamadığınız bir an var mı?
Sanırım herkes gibi 11 Eylül’dü…

-“Küçük Kıyamet’e”evet deme sebebiniz neydi?
Senaryoyu okudum ve bu filmi nasıl çekicekler dedim Türkiye’de.Bunu küçümsemeden anlatıyorum,çünkü ciddi bir prodüksiyon,ciddi yönetmenler ve para ve organizasyon lazımdı.Çünkü deprem filmini anlatıyorsun.Deprem filmi değil ama bir deprem filmi.Ben senaryoyu bu açıdan okudum ve hoşuma gitti.Orada bir aile var.Zeki karakteri çok hoşuma gitti.Biraz antipatik bir karakter yapmak istiyordum.Bu rol benim oyunculuğumu daha iyi gösterebilcekti.Yüzbaşı Cemal ve Ahmet karakterlerinden farklı birisini canlandırma fırsatım vardı.Kendi bakış açımı yönetmenlerle paylaşmak istiyordum.Ve onlarla aynı dili konuştuğumuzu anladım.Kesinlikle böyle bir karakter canlandırcaksın dediler.Bir hafta içinde anlaştık.

-Peki Zeki karakterine nasıl hazırlandınız?
Antipatikliği,kötülüğü oynayamazsınız.Başka şeyleri oynayarak,yükleyerek ortaya çıkar karakter.Hayatta herkesin bir amacı var.Zeki,biraz daha materyalist bir insan,biraz daha bencil.Bir karısı ve çocukları var.Ama daha çok isteyen birisi.Öz güveni çokmuş gibi gösteriyor.Oturduğu binanın mimarlığını kendisi yapmış,altındaki araba son model bir jip.İnsanları seviyor,saygılı terbiyeli birisi.Ama gerçekçi birisi ve hayata bakışı farklı.Maddiyata daha fazla değer veriyor.O yüzden kendisine çok güvenmiyor ve en fazla korktuğu kişi de kendisi.Bu karakteri oynamak için cep telefonu,araba,elbiseler ve evin cepte olması lazım.Zeki’nin kendisini en güvende hissettiği yer ise arabası.O yüzden arabayı 10-15 gün istedim ve kullandım.Rolünüze sahiplenmek için bu tarz riskleri göze almak gerekiyor.

-Bu filmi neden izlemeli?
Çünkü eminim ki izledikten sonra kendinize sorular soracaksınız.Bir de nasıl karakterler yüzleşiyorsa,siz de kendinizle yüzleşeceksiniz.Etrafa baktığınızda herkesin bir yerde,depremde birilerini kaybetmiş olma durumu var.Bazı insanlar bu yüzden gitmediler.Ama TV öyle bir alet ki,insanların yatak odasına kadar giriyor.Bu film,insanları deprem konusunda korkutucak bir film değil.Sadece doğru soruları sormamıza neden olacak.

-Filmde kendi sesinizi kullandınız.Bu kimin tercihiydi?
Kendi tercihimdi.Kendi sesimi kullanmıyı çok istiyorum ve konuşmam da gittikçe düzeliyor.”Küçük Kıyamet”te de sorun olmadı,çalıştım çünkü.

-Son dönem projeleriniz nedir?
Bir animasyon filminde yer aldım.Çok mutluyum,çok güzel bir iş çıkıyor.O da tamamen emekle yapılmış bir film.Bir sinema projem daha var,orada da daha farklı bir rolde görceksiniz beni.Heyecanlıyım...