Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hz. Peygamber'in dua ile ilgili hadisleri nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda 1223 tarafından 7 Kasım 2008 (18:05) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
22939 kez görüntülenmiş, 3 cevap yazılmış ve son mesaj 7 Aralık 2010 (20:49) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.50  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 7 Kasım 2008, 18:05

#1 (link)
1223
Ziyaretçi
1223 - avatarı
hz peygam berin dua ile ilğili söylediiiiiği bir kaç hadisi iştiyorum lütfen pazretsiye kadr
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

İnceleyiniz: http://www.msxlabs.org/forum/hz-muha...uk-dualar.html
Ayrıca ilgili Hadis-i Şerif'ler
  • Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi."
  • Allah'a dua eden herkese icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek süretiyle olur, yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun.
  • Dua ibadetin kendisidir.
  • Dua, inen ve henüz inmeyen her musibet için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir.
  • Duadan bıkkınlık göstermeyiniz. Çünkü dua ile beraber olan hiç kimse helak olmamıştır.
  • Ezanla kaamet arasında yapılan dua reddedilmez.
  • Kardeşinin gıyabında dua eden hiçbir mü'min yoktur ki melek de: "Bir misli de sana olsun" demesin.
  • Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir.
  • Sizden biri dua edince "Ya Rabb! Dilersen beni affet! Ya Rabb dilersen bana rahmet et!" demesin. Bilâkis, ısrarla istesin, zira Allah Teâlâ Hazretleri'ni kimse zorlayamaz.
  • Üç dua rededilmez: Mazlumun duası, misâfirin duası, babanın evladına duası.
Rapor Et
Reklam
Eski 7 Kasım 2008, 19:09

#2 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
İnceleyiniz: Hz. Muhammed'in Yaptığı Günlük Dualar
Ayrıca ilgili Hadis-i Şerif'ler
  • Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi."
  • Allah'a dua eden herkese icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek süretiyle olur, yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun.
  • Dua ibadetin kendisidir.
  • Dua, inen ve henüz inmeyen her musibet için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir.
  • Duadan bıkkınlık göstermeyiniz. Çünkü dua ile beraber olan hiç kimse helak olmamıştır.
  • Ezanla kaamet arasında yapılan dua reddedilmez.
  • Kardeşinin gıyabında dua eden hiçbir mü'min yoktur ki melek de: "Bir misli de sana olsun" demesin.
  • Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir.
  • Sizden biri dua edince "Ya Rabb! Dilersen beni affet! Ya Rabb dilersen bana rahmet et!" demesin. Bilâkis, ısrarla istesin, zira Allah Teâlâ Hazretleri'ni kimse zorlayamaz.
  • Üç dua rededilmez: Mazlumun duası, misâfirin duası, babanın evladına duası.
Rapor Et
Eski 7 Kasım 2008, 19:12

#3 (link)
MsXTeam
Kral_Aslan - avatarı
bakınız

Hadis, Tanımı ve Hadis Hakkında Genel Bilgiler

http://www.msxlabs.org/forum/musluma...rifler-52.html
Rapor Et
Eski 7 Aralık 2010, 20:49

cevap

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Bence hadıs peygamberımız bıze mesaj olarak söyledıgı seylerdır bunu göre de bunun cevabını söyle de verebılırız "peygamberımız hıçbır hadısını kesınlıkle yanlış söylememıştır bu hadısındede duanın önemını ve bıze sundugu seylerı söylemektedır
allah bır duamızı cevapsız bırakmaz bır gunde 100 tane ıhlas okursak gunahlarımız nedar olursa olsun af edılır bu örnektend de anlayabılırız bu tamamen dın ıle ılgılıdır.(bu 5. sınıflar duzeyındedır)
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.154 saniyede (68.81% PHP - 31.19% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 06:39
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi