Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Hz. Peygamber'in dua ile ilgili hadisleri nelerdir?

Gösterim: 23914 | Cevap: 3
  • dua ile hadisler
  • dua ile ilgili hadisler
13
  • 7 Gönderen Blue Blood
  • 6 Gönderen Kral_Aslan
1223
Cevaplanmış   |    7 Kasım 2008 18:05   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Hz. Peygamber'in dua ile ilgili hadisleri nelerdir?

hz peygam berin dua ile ilğili söylediiiiiği bir kaç hadisi iştiyorum lütfen pazretsiye kadr
En iyi cevap Blue Blood tarafından gönderildi

İnceleyiniz: http://www.msxlabs.org/forum/hz-muha...uk-dualar.html
Ayrıca ilgili Hadis-i Şerif'ler

• Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi."
  • Allah'a dua eden herkese icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek süretiyle olur, yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun.
  • Dua ibadetin kendisidir.
  • Dua, inen ve henüz inmeyen her musibet için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir.
  • Duadan bıkkınlık göstermeyiniz. Çünkü dua ile beraber olan hiç kimse helak olmamıştır.
  • Ezanla kaamet arasında yapılan dua reddedilmez.
  • Kardeşinin gıyabında dua eden hiçbir mü'min yoktur ki melek de: "Bir misli de sana olsun" demesin.
  • Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir.
  • Sizden biri dua edince "Ya Rabb! Dilersen beni affet! Ya Rabb dilersen bana rahmet et!" demesin. Bilâkis, ısrarla istesin, zira Allah Teâlâ Hazretleri'ni kimse zorlayamaz.
  • Üç dua rededilmez: Mazlumun duası, misâfirin duası, babanın evladına duası.

Blue Blood
7 Kasım 2008 19:09   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
İnceleyiniz: Hz. Muhammed'in Yaptığı Günlük Dualar
Ayrıca ilgili Hadis-i Şerif'ler
  • Acele etmediği müddetçe herbirinizin duasına icâbet olunur. Ancak şöyle diyerek acele eden var: "Ben Rabbime dua ettim duamı kabul etmedi."
  • Allah'a dua eden herkese icâbet eder. Bu icâbet, ya dünyada peşin olur, ya da ahirete saklanır, yahut da dua ettiği miktarca günahından hafifletilmek süretiyle olur, yeter ki günah taleb etmemiş veya sıla-ı rahmin kopmasını istememiş olsun, ya da acele etmemiş olsun.
  • Dua ibadetin kendisidir.
  • Dua, inen ve henüz inmeyen her musibet için faydalıdır. Kazayı sadece dua geri çevirir. Öyle ise sizlere dua etmek gerekir.
  • Duadan bıkkınlık göstermeyiniz. Çünkü dua ile beraber olan hiç kimse helak olmamıştır.
  • Ezanla kaamet arasında yapılan dua reddedilmez.
  • Kardeşinin gıyabında dua eden hiçbir mü'min yoktur ki melek de: "Bir misli de sana olsun" demesin.
  • Kime dua kapısı açılmış ise ona rahmet kapıları açılmış demektir.
  • Sizden biri dua edince "Ya Rabb! Dilersen beni affet! Ya Rabb dilersen bana rahmet et!" demesin. Bilâkis, ısrarla istesin, zira Allah Teâlâ Hazretleri'ni kimse zorlayamaz.
  • Üç dua rededilmez: Mazlumun duası, misâfirin duası, babanın evladına duası.
kompetankedi, Kral_Aslan, ahmed ve 4 kişi bu mesajı beğendi.
7 Kasım 2008 19:12   |   Mesaj #3   |   
Kral_Aslan - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Sivas

19764
4.740 mesaj
bakınız

Hadis, Tanımı ve Hadis Hakkında Genel Bilgiler

http://www.msxlabs.org/forum/musluma...rifler-52.html
kompetankedi, ahmed, firstlady ve 3 kişi bu mesajı beğendi.
Misafir
7 Aralık 2010 20:49   |   Mesaj #4   |   
Ziyaretçi

cevap

Bence hadıs peygamberımız bıze mesaj olarak söyledıgı seylerdır bunu göre de bunun cevabını söyle de verebılırız "peygamberımız hıçbır hadısını kesınlıkle yanlış söylememıştır bu hadısındede duanın önemını ve bıze sundugu seylerı söylemektedır
allah bır duamızı cevapsız bırakmaz bır gunde 100 tane ıhlas okursak gunahlarımız nedar olursa olsun af edılır bu örnektend de anlayabılırız bu tamamen dın ıle ılgılıdır.(bu 5. sınıflar duzeyındedır)
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Hz. Peygamber'in dua ile ilgili hadisleri nelerdir? Konusuna Benzer Konular

Etiketler:
  • dua ile hadisler
  • dua ile ilgili hadisler
Hz. Muhammed'in barış ile ilgili hadisleri nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 4
Son Mesaj: 19 Şubat 2015 10:54
Peygamberimizin ahlak ile ilgili hadisleri nelerdir?
Gönderen: Ziyaretçi Forum: Soru-Cevap
Cevap: 90
Son Mesaj: 17 Nisan 2014 16:11
Cevap: 1
Son Mesaj: 10 Aralık 2012 14:54
Dua ile ilgili hadisler nelerdir?
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 1
Son Mesaj: 6 Ocak 2012 09:57
Cevap: 4
Son Mesaj: 26 Nisan 2011 21:10
Sayfa 0.238 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu