Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Dil sevgisi ile ilgili atasözü ve özdeyiş var mı?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 12 Kasım 2008 (15:19) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
100796 kez görüntülenmiş, 109 cevap yazılmış ve son mesaj 14 Ekim 2012 (20:21) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 12 Kasım 2008, 15:19

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
ben dil sevgisi ile ilgli atasözleri ve özdeyişler istiyorum yardım edebilirmisiniz?
Son Düzenleyen Ziyaretçi; 12 Kasım 2008 @ 15:33. Sebep: adımı silmem gerek
Rapor Et
Reklam
Eski 12 Kasım 2008, 15:26

#2 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
İnceleyiniz
Öğretici Metinler - MsXLabs
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2008, 15:28

#3 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk
Türk demek dil demektir. Millet olmanın en önemli
özelliklerinden birisi de dildir. Türk Milleti'ndenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk Kültüründen ve Türk Toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru olmaz."
" Millî duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin millî ve zengin olması, millî duygunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk Dili dillerin en zenginlerindendir... Yeter ki bu dil, bilinçle işlensin."
" Türk Dilinin kendi benliğine, aslındaki güzellik ve zenginliğine
kavuşması için bütün devlet kuruluşlarımızın özenle ilgili olmasını isteriz."
" Türkiye Cumhuriyeti'nin Resmî Dili Türkçe'dir. Resmî işlerde Türk Dilinin kullanılması gerektiğini herkes bilmelidir."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

dille ilgili sözler Mustafa Kemal Atatürk'den
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2008, 15:38

#4 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
teşekkür ederim fakat ben özdeyiş ve atasözü arıyorum!!!!
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2008, 15:40

#5 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
angel_fairy adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk

Türk demek dil demektir. Millet olmanın en önemli
özelliklerinden birisi de dildir. Türk Milleti'ndenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk Kültüründen ve Türk Toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru olmaz."
" Millî duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin millî ve zengin olması, millî duygunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk Dili dillerin en zenginlerindendir... Yeter ki bu dil, bilinçle işlensin."
" Türk Dilinin kendi benliğine, aslındaki güzellik ve zenginliğine
kavuşması için bütün devlet kuruluşlarımızın özenle ilgili olmasını isteriz."
" Türkiye Cumhuriyeti'nin Resmî Dili Türkçe'dir. Resmî işlerde Türk Dilinin kullanılması gerektiğini herkes bilmelidir."
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

dille ilgili sözler Mustafa Kemal Atatürk'den
Bir düşünceyi, bir duyguyu, bir ilkeyi kısa ve kesin bir biçimde anlatan, genellikle kim tarafından söylendiği bilinen özlü söz, vecize, kelamıkibar, aforizm..
yani yukarıda Atatürk'ün dil ile ilgili söylediği özdeyişler mevcut
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2008, 15:43

#6 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
çok teşekkürler yardım etiğiniz için
Rapor Et
Eski 13 Kasım 2008, 19:02

#7 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
teşekkürler benim işiöede çok yaradı
Rapor Et
Eski 15 Kasım 2008, 15:43

Dil sevgisi ile ilgili atasöz ve özdeyiş var mı?

#8 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
DİLİN ÖNEM İLE İLGİLİ ATASÖZÜ DEYİMLER VE ÖZLÜ SÖZLER NELERDİR
Rapor Et
Eski 17 Kasım 2008, 19:37

#9 (link)
yqmr
Ziyaretçi
yqmr - avatarı

ouffff
Rapor Et
Eski 23 Kasım 2008, 12:37

Dil ile ilgili özdeyiş ve atasözleri nelerdir?

#10 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
yaa bana dil ile ilgili özdeyişler atasözleri deyimler gönderir misiniz_? çünkü 24.10.2008 kadar yetişmesi lazım lütfen .... atatürk ün dil ile ilgili fotolarını da gönderir misiniz?gönderenlerden şimdiden Allah razı olsun---...
Etiketler:
  • dil sevgisi ile ilgili ozdeyis
  • dil sevgisi ile ilgili ozdeyisler
  • dil sevgisi ile ilgili ozlu sozler
  • dil sevgisi ozlu sozler
  • dil sevgisini anlatan ozlu sozler
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.106 saniyede (65.43% PHP - 34.57% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 19:16
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi