Arama

Savaşta güç mü yoksa taktik mi önemlidir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Ekim 2014 Gösterim: 16.142 Cevap: 22
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
13 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Savaşta bilgi mi üstündür kılıç mı?
Savaşta bilginin önemi nedir?
Bilginin savaştaki önemi nedir?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Öncelikle merhabalar arkadaşlar,

Sponsorlu Bağlantılar
İnternette bu konu hakkında pek fazla bilgi bulamadım ve ödevi yaparken çok zorlandım. Ben çektim, başkaları çekmesin diye de hazırladığım slaytı sizlerle paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

Mediafire'a yüklememin sebebi ise Mediafire tüm dosyaları tarıyor. Birçok kişinin dediğini düzelterek hazırladım. Resimleri Photoshop CS6'da yaptım. :) Ve bu sunumla 1. olduk. :D

Son düzenleyen Mira; 13 Ekim 2014 01:01 Sebep: İç başlık düzeni.
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2008       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
bence taktik önemlidir. çünkü güç yani sayıca üstünlük yada cephaneniz fazla olsa bile uygun organize olamazsanız. daha az sayıdaki askerler sizi imha edecektir.
tarihte bunun çok örneği bulunur. örneğin Çanakkale destanımız böyle yazılmıştır. yada Türklerin sıkça kullandığı hilal taktiği..
Sponsorlu Bağlantılar
Quo vadis?
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
13 Kasım 2008       Mesaj #3
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
cevab için teşekkürler fakat gücün önemi hiçmi yok bu benim münazara konum yardımcı olursanız sevinirim
Pasakli_Prenses - avatarı
Pasakli_Prenses
Ziyaretçi
13 Kasım 2008       Mesaj #4
Pasakli_Prenses - avatarı
Ziyaretçi
Güç önemlidir fakat gücü kullanabilmek için taktikte gereklidir..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
hangisi önemli
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya evet aynen benimde münazara konum bende gücü seçtim şimdi söyleyecek bişey bulamıyorum Msn Sad yardımcı olursanız sevinirim
taklım - avatarı
taklım
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #7
taklım - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bence taktiktir.Mesela eski türklerde turan taktiği daima kazandırmış,hendek savaşındaki taktikte kazandırmış.Yani isterseniz sayıca yada kuvvetçe üstün olun ama taktiğiniz yoksa genelde yenilirsiniz bence....
ICE-MAN - avatarı
ICE-MAN
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #8
ICE-MAN - avatarı
Ziyaretçi
her ikiside önemlidir, taktik olmadan güç bir işe yaramaz, güç olmadan sağlıklı taktik kurulmaz..

bunların ikiside birbirine bağlı olarak değişir karşınızdakinin gücüne göre sizinde direnç sağlayabilmeniz için karşı tarafın gücüne direnç sağlayacak sayıda askeriniz mühimmatınız ve malzemeleriniz olmalıdır ki sağlıklı bir tatktik geliştirerek sayınız düşmanınkinden az dahi olsa bu sizi zafere götürsün..

örenek olarak rakibiniz 100 kişi ve savaş için gerekli tüm mühimmatları tam sizin ise buna karşılık 10 ve tüm araç gereçleriniz tam bu durumda uygulayacağınız taktik pek faydalı olmayabilir. buna eşdeğer olarak düşünürsek yine aynı imkanlar ama bu sefer asker sayınız 50 yada biraz daha üstü olursa bu durumda uygulayacağınız iyi bir taktik sizi zafere götürecektir..

yani herhangi bir savaşa girerken yada öyle benim askerim çok yada benim taktiğim çok iyi diyerek tüm koşullar değerlendirilmeden bodozlama bi muharebeye girmek pek sağlıklı sonuçlanmayabilir..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
savasta güç degil taktik önemlidir çünkü adam ne kadar güçlü olursa olsun taktigi olmadan çok çabuk yenilir
BRS - avatarı
BRS
Ziyaretçi
22 Mart 2011       Mesaj #10
BRS - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

savaşta güçmü önemlidir taktikmi? neden?

Taktik her zaman üstün gelir...
Osmanlı Devleti denizde kendisinden 3 kat büyük bir ordu gördü.Hilal taktiğiyle kazandı...
300 Spartalı sadece 300 kişi taktikleriyle 50.000 kişiye yakın Pers ordusunu yenmiştir...