Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Hz. Muhammed'in insani yönü hakkındaki ayet mealleri nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 13 Kasım 2008 (22:21) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
141842 kez görüntülenmiş, 104 cevap yazılmış ve son mesaj 8 Mayıs 2014 (18:37) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.19  |  Oy Veren: 47      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 22 Mart 2011, 22:23

#71 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hz muhammedin insani yönüyle ilgili meali
Rapor Et
Reklam
Eski 24 Mart 2011, 22:30

#72 (link)
nanocuk
Ziyaretçi
nanocuk - avatarı
De ki: Ben de sizin gibi bir insanım. Farklılık yalnızca, 'ilahınız tek bir ilahtır' şeklinde bana vahiy gelmesidir." (Kehf Suresi 110. ayet)
Rapor Et
Eski 24 Mart 2011, 22:33

#73 (link)
nanocuk
Ziyaretçi
nanocuk - avatarı
hz peygamber efendimizin peygamberlik yönü
Muhammed sizin adamlarınızdan hiçbirinin babası değildir. O, Allah’ın elçisi ve peygamberlerin sonuncusudur.” (Ahzab Suresi 40. ayet)
Rapor Et
Eski 26 Mart 2011, 13:17

#74 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
MeLL adlı kullanıcıdan alıntı
Hz. Peygamberi Örnek Bir İnsan Olarak Gösteren Âyetler:

Kur'ân'da gayet açık ifâdelerle Hz. Peygamber'in Yüce Allah tarafından mü'minler için örnek alınması gereken model bir insan olarak takdim edildiğini görmekteyiz. Konu ile ilgili âyetlerde şu veya bu konuda diye bir kayıt koyulmamış olması O'nun insanlar için her yönüyle örnek olarak gösterildiği anlaşılmaktadır.

İşte bu konudaki bazı âyetler şunlardır:

"Andolsun Allah'ın Resûlünde sizin için -Allah'ı ve âhireti arzu eden ve Allah'ı çok anan kimseler için- (uyulacak) en güzel bir örnek vardır" (Ahzâb, 33/ 21)

Bu âyette, Resûlullah'ın, Allah'a ve âhiret gününe inananlar için örnek bir şahsiyet olarak ileri sürülmesi, böylece onu Örnek edinmenin Allah'a ve âhiret gününe îman hususuna bağlanması O'nun sünnetine dinde ne kadar değer verilmiş olduğunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Kur'ân, Hz. Peygamberin mü'minler için örnek bir insan olduğunu belirtmekle kalmaz aynı zamanda onun büyük bir ahlâk üzere olduğunu da şöyle vurgular:

"Nün. Kaleme ve yazdıklarına andolsun, Sen Rabb'inin nimetiyle ünlenmiş (bir deli) değilsin. Senin için kesintisiz bir mükâfat vardır. Ve sen, büyük bir ahlâk üzeresin" (Kalem, 68/ 1-4)

Sünnetin dindeki değerini ortaya koyan unsurlardan birisi de genelde onun da bir vahiy mahsûlü oluşudur. Nitekim, Kur'ân'a baktığımız zaman vahyin sadece kendisi ile sınırlandırılmadığına, Hz. Peygamber'e Kur'ân'ın dışında da vahiy verildiğine dâir birçok işâretleri görürüz.

..
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2011, 17:16

#75 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben güzel kız ayeti yazıyorum
şüphesiz ki Allah çocuklarınız arasında öpücüklerinizde de eşit davranmanız sever
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2011, 17:18

bir soruya bir cevap:)

#76 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben güzel kız... ayeti yazıyorum
şüphesiz ki Allah çocuklarınız arasında öpücüklerinizde de eşit davranmanız sever
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2011, 21:56

#77 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hz. muhammed'in insani yönün meali nedir?
Rapor Et
Eski 26 Nisan 2011, 00:50

#78 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
YA BU KONULAR HAKKINDA ŞİİR ARIYORUM LÜTFEN ACİL
Rapor Et
Eski 19 Eylül 2011, 20:04

din kültürü ve ahlak bilgisi

#79 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kur'an-ı kerim'den Hazreti Muhammed'i konu alan iki ayet meali nelerdir
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2011, 20:15

#80 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hz muhammedin meali yokmu yha?!
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hz. Muhammed'in insani yönü hakkındaki ayet mealleri nelerdir? Konusuna Benzer Konular
Gönderen: Misafir Forum: Cevaplanmış
Cevap: 1
Son Mesaj: 17 Temmuz 2014 15:18
Gönderen: JawsKaan Forum: Cevaplanmış
Cevap: 2
Son Mesaj: 29 Kasım 2013 13:38
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 2 Kasım 2013 12:30
Gönderen: enis Forum: Soru-Cevap
Cevap: 3
Son Mesaj: 25 Kasım 2011 20:03
Gönderen: Misafir Forum: Soru-Cevap
Cevap: 0
Son Mesaj: 6 Ocak 2010 21:58
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.181 saniyede (72.60% PHP - 27.40% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 12:38
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi