Arama

Basketbolda 8 saniye kuralı nedir? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 31 Ekim 2014 Gösterim: 35.995 Cevap: 41
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
5 Kasım 2010       Mesaj #11
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Ya birisi bana yardım edebilirmi haftaya beden eğitiminde basketbol kuralları sınavımız var saniye kurallarından örnek verebilirmisiniz?(8 sn. kuralı ve 24 saniye kuralı dışında)

basketbolda 3-5-8-24 sn saniye kuralları vardır.Yalnız bu sene kurallar değişti.bunların içinde saniye kuralları da var.onlar:::

Sponsorlu Bağlantılar
1)) 24 saniyenin başa alınmasını gerektiren durumlarda takımın topu kendi geri sahasından oyuna sokması gerekiyorsa, eskiden olduğu gibi 24 saniye başa alınacak.
Eğer takımın topu ön sahadan sokması gerektiğinde;
- Kalan süre 14 saniye veya 14 saniyeden fazla ise, 24 saniye eskiden olduğu gibi kaldığı yerden devam ettirilecek.
- Eğer kalan süre 13 saniye veya 13 saniyeden az ise, 24 saniye 14 saniyeye getirilecektir.

2)) Topun oyuna sokulması sonrasında veya son veya tek serbest atış sonrasındaki ribauntta bir oyuncunun bir atış teşebbüsü yapabilmesi için oyun saati 0:00.3 (saniyenin onda üçü) ve daha fazla göstermelidir.
Eğer, oyun saatinde 0:00.2 veya 0:00.1 saniyelik bir süre varsa, geçerli bir sayı teşebbüsü sadece havadaki bir oyuncunun topu tiplemesi veya direkt topu smaç vurmasıyla olur.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Kasım 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ya şahsen ben bişey anlamadım. Biraz daha açık konuşsanız ?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Kasım 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
3 saniye: pota altındaki boyalı alanda bir oyuncunun 3 saniyeden fazladurmaması gerekir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya hiç bişey anlamadım yani şimdi hangisi bide 5 sn kuralını yazarmısınız?
HandSome - avatarı
HandSome
Ziyaretçi
25 Kasım 2010       Mesaj #15
HandSome - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Ya şahsen ben bişey anlamadım. Biraz daha açık konuşsanız ?

Alıntı

ya hiç bişey anlamadım yani şimdi hangisi bide 5 sn kuralını yazarmısınız?

Oyun durdurulduğu zaman 24 saniye saatinde 13 saniye veya daha az saniye varsa ... 24 saniye saati 14 saniyeye ayarlanacak.
Eğer 13 saniyeden fazla ise tekrar 24 saniyeden oyun başlatılacak.

5 Saniye Kuralı :: Bir oyuncu, topu; top sürmeden ve pas vermeden elinde 5 saniyeden fazla bekletemez.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Aralık 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam benim yarın bedeneğtiminden yazılım var ve bilmediğim şeyler var 5 sn kuralı 3 sn kuralı 8 sn kurali 10 sn kuralı onlARI BİLMİYORUM AMA BASKETBOL OYNAMAYI ÇOK SEVİYORUM BANA BU SÖYLEDİKLERİM BİR CEWAP VERİRMİSİNİZ????? Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Aralık 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
POTANIN ALTINDA BOYALI ALNDA EN FAZLA 3 SN KALABİLİRSİN .TOPU KENARDAN OYUNA SOKARKEN 5 SN KURALI VARDIR
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
23 Aralık 2010       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Of biri Oyun kurucunun kendi yarımsahasından topu 8 saniyede çıkarması zorunludur buna 8 saniye kuralı denir böle dio biri oyunu 8 ns geçirmesi dio hngisi?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ocak 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yha hépsi güzéLdé buNLaRıN doğRu oLduğuNa émiN misiNizz bakıNN yaRıN yazıLım vaR LTfN.. Msn Sad)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Mart 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya benim yarın beden eğitimi dersim var bide başkanım bana acil(8,5,24) basketbolda ne anlama gelmektedir yazın lütfen