Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Göz kayması ameliyatla düzeltilir mi?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 15 Kasım 2008 (10:31) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
77265 kez görüntülenmiş, 181 cevap yazılmış ve son mesaj 12 Mart 2014 (13:26) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.67  |  Oy Veren: 3      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 15 Kasım 2008, 10:31

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
28 YAŞINDA BİR ERKEĞİM.GÖZLÜK KULLANIYORUM.BAZAEN SAĞ GÖZÜMDEDE KAYMA BELİRTİSİ GÖZÜKÜYOR.ACABA BU AMELİYATLA DÜZELTİLEBİLİRMİ.MUTLAKA CEVABINIZI BEKLİYORUM
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

hipermetroplarda gözkasları yakındaki cisme odaklanmak için daha çok çaba sarfedeceği için kayma görünümü olabiliyor. bu sadece bir görüntü olduğu için genelde ameliyatla değil de gözlükle tedavi ediliyor. keşke gözlük kullanma sebebinizide belirtseydiniz. asıl göz kayması gözdeki kaslardan kaynaklıdır. ve ameliyatla düzelir.
Rapor Et
Reklam
Eski 15 Kasım 2008, 10:40

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
hipermetroplarda gözkasları yakındaki cisme odaklanmak için daha çok çaba sarfedeceği için kayma görünümü olabiliyor. bu sadece bir görüntü olduğu için genelde ameliyatla değil de gözlükle tedavi ediliyor. keşke gözlük kullanma sebebinizide belirtseydiniz. asıl göz kayması gözdeki kaslardan kaynaklıdır. ve ameliyatla düzelir.
Rapor Et
Eski 15 Kasım 2008, 11:09

#3 (link)
BARIŞ
Ziyaretçi
BARIŞ - avatarı
Şaşılık nedir?

İki gözün, uzaktaki bir cisme baktıklarında, optik eksenlerinin paralelliklerinin bozulmasına şaşılık denir. Yapılan araştırmalarda toplumun yüzde 2sinde belirgin (monifest) olan şaşılığa rastlanmıştır. Yüzde 4ünde ise gösterilemeyen (demonstre edilmeyen) üç boyutlu görme kusurları bulunmaktadır. Tembellik (ampliopi) ekseriyetle geri dönüşümlüdür. Ancak zamanında teşhis ve tedavi edilmediği takdirde ilerleyen yaşlarda tedavisi mümkün olmamaktadır. Şaşılık bir tembellik sebebi olup, bu yönüyle de ayrı bir önem arz eden hastalıktır. Şaşılığın, yatay kaymalar (içe-dışa) ve dikey kaymalar (yukarı-aşağı) olmak üzere çeşitli şekilleri vardır. Göz kayması (şaşılık) her yaşta görülebileceği gibi, çocukluk yaşlarında da görülebilmekte, bu yaşta görülen şaşılıklarda anne-babalara büyük görevler düşmektedir.Tamamı

Nedenleri :

Zor Doğum

Zor hamilelik dönemi veya Hamilelikte geçirilen ağır hastalıklar

Annenin hamilelik sırasında bazı ilaçları kullanması

Anne-baba'nın Akraba olması ( Kan Bağı çook uzaktan bile olsa!! )

Küçük yaşta geçirilen ağır ve ateşli hastalıklar

Küçük yaşta geçirilen havaleler

Şiddetli Düşme

Görme bozukluğu olanlar

Ailede gözü kayan veya göz bozukluğu olanlar.

Şaşılık ameliyatla tümüyle düzeltilebilir mi?

Düzeltilebilir, fakat görmesi belirli bir dereceden düşük olan gözlerde, ameliyattan bir süre sonra tekrar kayma ortaya çıkabilir. Görme dereceleri her iki gözdede iyi ve iki gözle görme fonksiyonlarında bozukluk olmayan 3 boyutlu görme yeteneği hastalarda ameliyatla, sağlanan düzelme sürekli olacaktır.
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2008, 22:53

Göz kaymasının tedavisi nedir, ameliyatla geçer mi?

#4 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
25 YAŞINDA BİR BAYANIM ,DOĞUŞTAN BU YANA İKİ GÖZÜMDEDE KAYMA VAR AİLEMİN İHMALKARLIĞI İLERDE GEÇER DEMESİ SONUCUNDA BİR TÜRLÜ TEDAVİ ETTİREMEDİM,GÖZLÜK KULLANMIYORUM.SADECE SİZE SORUM ŞU OLACAK AMELİYATLA DÜZELİRMİ VEYA TEDAVİSİ NEDİR,CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN .TEŞEKKÜRLER
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2008, 23:06

#5 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Tedavinin zamanında yapılması göz tembelliği gelişmemesi açısından çok önemlidir. Tedavinin amacı gözlerin paralel bakmasını sağlayarak hem görmeyi artırmak, hem derinlik hissinin gelişmesini sağlamak, hem de estetik olarak normal görünüş elde etmektir. Şaşılıkların çoğu gözlükle düzelebilir veya azalır. Bazı şaşılık tiplerinde ameliyat gerekebilir. Gözlük veya ameliyatla şaşılık düzeltildikten sonra vara göz tembelliği de mutlaka tedavi edilmelidir.
Rapor Et
Eski 3 Aralık 2008, 23:06

#6 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
öncelikle belirtmeliyimki gözkayması ile ilgili ve size uygun tedaviyi elbette hekiminizden alabilirsiniz. ama ben size genel şaşılık ve tedavi yöntemlerinden bahsetmek isterim..
çocuklarda görülşen şaşılığın nedenlerinden biride hipermetropluktur. vede şaşılıkla karıştırılabilir. ama büyüklerdeki şaşılık tedavisi sahada gördüğüm genelde ameliyatla kasların gevşetilmesi şeklinde olur.
ama dediğim gibi bu kararı sizi muayene eden,sizdeki şaşılığın derecesini bilen hekim karar verir.
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2009, 15:03

Yaşlılarda göz kayması düzeltilebilir mi?

#7 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
82 Yaşındayım. Sağ gözümde yaklaşık olarak 1 yıldır kayma var ve % 70-80 oranında görme bozukluğu yaşıyorum. Kronik KOAH hastasıyım. Şeker ve tansiyon hastalığım yok. Doktora gittim bana ameliyat olmam gerektiğini fakat ameliyatın riskli olacağını ve gözü tamamen kaybetme durumunun olduğunu söyledi. Böyle bir durumda ameliyatların başarı şansı ne kadardır? Ameliyat için önerebileceğiniz bir hastane ya da herhangi bir yer var mı?

Teşekkür ederim...
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2009, 16:42

#8 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
dokuz eylül üniversitesi bu dalda uzmanlaşmış bir hastanedir. önerim oraya görünmeniz. herhangi bir il belirtmemişsiniz. ancak ameliyat olmaya kara verirseniz bu bir araştırma hastanesi yada üniversite hastanesi olmalıdır. gelişecek herhangi bir komplikasyonda anında müdahale edebilmek için
sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2009, 18:15

Göz kaymasının tedavisi varmıdır?

#9 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
17 yasındayım ve sol gozumde hafif bıi göz kayması war gözlük kullanıyorum şu zamana kadar gittim doktorlar gözlük takarak geçecegini soylediler ama çok küçük yaşlardan beri gözlük takmama ragmen ılerledi bndann aşırı derecede rahatsız oluyorum bu hafif derecedeki goz kaymaları düzeltilebilirmi? cevap bekliyorum
Rapor Et
Eski 5 Şubat 2009, 21:31

#10 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
Cevap ve öneriniz için çok teşekkür ederim. Yalova'da oturuyorum. Sizin öneriniz doğrultusunda gidebileceğim en uygun yer olarak Kartal eğt. ve araştırma hastanesi var. Oraya gitmeyi düşünüyorum...
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.228 saniyede (76.09% PHP - 23.91% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 15:47
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi